Dodaj do ulubionych

Czy Rosja zaatakuje Ukrainę ?

14.09.16, 09:14
"Rozpoczynając wielką operację przeciw Ukrainie Rosja stanęłaby przeciw ukraińskiej armii znacząco lepiej wyposażonej, zorganizowanej, przygotowanej i zaprawionej w boju niż w 2014 roku." " ...pełną parą idzie wzmacnianie południowego i zachodniego okręgu wojskowego Federacji Rosyjskiej." " ...Niepokojące jest również wzmożenie na rosyjsko-ukraińskim froncie w Donbasie. W ostatnich tygodniach wzrosła liczba akcji zaczepnych i dywersyjnych oraz ostrzałów ze strony tzw. separatystów". ..."i strona ukraińska podejmuje akcje zaczepne i próbuje je potem rozgrywać informacyjnie obarczając winą separatystów. Obserwowane są także ruchy wojsk po stronie separatystycznej, nowe dostawy z Rosji i wzmacnianie zaplecza frontu.Jednak są to akcje o stosunkowo niewielkiej skali. ..."
Jeden z kolejnych pomysłów Putina..."zapewne opiera się nie o otwieranie drzwi za pomocą wytrycha, ale wyważenie ich kopniakiem. Czyli podjęcie szerokiej interwencji zbrojnej przeciw Ukrainie. Odbicie co najmniej wschodniej i południowej Ukrainy. To koncepcja, którą już grożono wiosną i latem 2014 roku." "Wtedy Rosja nie była gotowa na nią pod żadnym względem. Także dzisiaj nie jest gotowa, choć poczyniła, zwłaszcza w sferze militarnej, pewne przygotowania."...

www.newsweek.pl/opinie/wojna-na-ukrainie-potencjal-wojskowy-rosji-wladimir-putin-,artykuly,394766,1.html
Jestem wśród tych którzy życzą Ukrainie pokojowego istnienia w rodzinie europejskich narodów. Ukraińcy tego chcą ale wielka siostra jest innego zdania.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka