Dodaj do ulubionych

Samolot malezyjski zestrzelili separatyści

28.09.16, 14:10
"Rakieta, którą zestrzelono samolot pasażerski, pochodziła z Rosji 28 września 2016, 13:47 Śledczy: rakieta, którą zestrzelono samolot pasażerski, pochodziła z Rosji Foto: East News / RIA Novosti | Video: Reuters Archiwum Malezyjski samolot został zestrzelony nad wschodnią Ukrainą Międzynarodowe dochodzenie nie pozostawia wątpliwości w sprawie zestrzelenia malezyjskiego boeinga nad Donbasem. - Samolot wykonujący lot MH17 został strącony przez rakietę systemu Buk, dostarczoną z Rosji - oznajmili na specjalnej konferencji prasowej śledczy. Odpalono ją z terytorium kontrolowanego przez separatystów. Śledczy stwierdzili, że nie ma wątpliwości, iż rakieta została wystrzelona z okolicy wsi Pierwomajsk niedaleko Doniecka. 17 lipca 2014 roku, czyli w dniu zestrzelenia boeinga, kontrolowali ją separatyści, a linia frontu była odległa o wiele kilometrów. Po odpaleniu jednej rakiety z czterech przewożonych na wyrzutni, wyrzutnia wróciła ona na terytorium Rosji."
www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1529853,Oficjalny-raport-sledczych-z-Holandii-Malezyjski-samolot-nad-Ukraina-zestrzelila-rosyjska-rakieta

Bez komentarza.
Zbrodnicza twarz Rosji nadal zakrwawiona.
Obserwuj wątek
  • enter2016 Błąd czuku: zestrzelili Rosjanie 28.09.16, 17:02
   Dokładnie zestrzelili Rosjanie z terytorium opanowanego przez tzw. separatystów.
   Raport wskazuje jednoznacznie, że wyrzutnia wjechała do Donbasu z terytorium Rosji i tam wróciła. BUK to nie jest motorower, który obsłuży byle kto, wśród górników i rolników jak przedstawia to Rosja nie ma szans by ktoś umiał go skutecznie obsłużyć. Jasne jest więc, że wraz z BUKiem na Ukrainę wjechała rosyjska obsługa.
   • czuk1 Re: Błąd czuku: zestrzelili Rosjanie 28.09.16, 17:43
    Ciekawe co teraz powie Ławrow bądź rzecznik rosyjskiego rządu.

    Osobiście uważam, że to zestrzelenie było przypadkowe.
    Może nie rozpoznali samolotu, uznali go za ukraiński wojskowy.
    Bo inaczej , to można by powiedzieć - strzelał zespół ludzi "nawalonych".... co też możliwe.
    • enter2016 A co może w tej chwili powiedzieć Rosja? 29.09.16, 08:44
     Jak zwykle idzie w zaparte i tchórzliwie boi się wziąć odpowiedzialności za popełnioną zbrodnię.
     W polskim internecie zaczyna się kampania dyskredytacji raportu śledczych z międzynarodowej komisji. Należy prostować kłamstwa rosyjskich trolli opłacanych przez Kreml.
     • czuk1 Re: A co może w tej chwili powiedzieć Rosja? 29.09.16, 10:42
      Dla mnie oczywistym jest, że Rosja , jej dysponenci lotniska wojskowego w Smoleńsku i sami kontrolerzy rosyjscy przyczynili się bezpośrednio do katastrofy polskiego samolotu TU-154.:
      - Polsce zostało udostępnione wojskowe lotnisko, nieczynne od blisko roku ; choć wiadomo, że nie miało/nie ma standardowych urządzeń i warunków do przyjmowania samolotów pasażerskich .... to jest podejrzane,
      - kontrolerzy widząc , że na lotnisku nie ma wymaganej widoczności, że nie mają absolutnie koniecznych warunków technicznych do bezpiecznego sprowadzenia samolotu TU-154 .... nie zakazali polskim pilotom lądowania na tym śmiertelnie niebezpiecznym lotnisku, zezwolili
      na lądowanie, wprowadzali nawet ich w błąd upewniając, że są na kursie na pas i na podając
      nieprawdziwą wysokość samolotu.
      - bardzo podejrzane jest kierowanie, decydowanie, rozkazywanie z Moskwy kontrolerowi lotniska ( telefoniczne) przez jakiegoś rosyjskiego generała.
      - karygodnym jest unikanie współodpowiedzialności za katastrofę przez stronę rosyjską ; widać to po odmowie przesłuchania rosyjskich kontrolerów przez polską prokuraturę,
      - nie oddanie Polsce wraku samolotu.

      PS. Proszę teraz obserwować , jak na ten wpis (ulokuję go tez na forum Świat) zareagują członkowie
      rosyjskiej web brygady (prowadzącej wojnę hybrydową), złożonej też z polskojęzycznych najemników.. Jestem pewny tego, że będę imiennie atakowany.
      Mimo tego, że wyrażam tylko swoje zdanie.
      • enter2016 Rosja jest liderem wśród państw odpowiedzialnych 29.09.16, 11:30
       za zestrzelenie samolotów cywilnych.
       • czuk1 Re: Rosja jest liderem wśród państw odpowiedzialn 30.09.16, 23:59
        Za to na forum Aquanet spamerzy interesu narodowego Rosji rozwinęli wątek propagandowy -
        - forum.gazeta.pl/forum/w,13,162467519,162467 - i wciskają ciemnotę, że jakoby Holendrzy w swoim raporcie podali nieprawdę.

        PS. Nie jestem w stanie - brak czasu i znajomości angielskiego - podjąć z nimi rzeczowej polemiki.
        • czuk1 Re: Rosja jest liderem wśród państw odpowiedzialn 01.10.16, 00:17
         Enter2016.
         Masz rację. Pomyliłem się.
         Rosjanie nie przekazali by do rąk separatystów (nawet po przeszkoleniu) tego kompleksu urządzeń BUK-a, systemu informatycznego, całej tej skomplikowanej logistyki. Przywieźli komplet , wystrzelili, przestraszyli się, i ... zwiali.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka