Dodaj do ulubionych

Fabryka trolli podpalona. Obejrzyj wideo.

28.10.16, 06:15
Koktajle Mołotowa i pożar kremlowskiej "fabryki trolli" 27 października 2016, 19:07 28 Koktajle Mołotowa i pożar kremlowskiej "fabryki trolli" Foto: Google Street View | Video: TVN24 BiS Rosyjskie trolle szerzą prokremlowską propagandę (materiał TVN24 BiS z 12 maja 2015 r.) W Petersburgu użyto koktajli Mołotowa do podpalenia budynku, gdzie mieści się, jak pisze w czwartek portal newsru.com, "fabryka trolli", czyli petersburska machina propagandowa wspierająca oficjalną linię Kremla. Portal zaznacza, że o incydencie, do którego doszło w nocy z wtorku na środę, powiadomiono dopiero w czwartek. "Fabryka trolli", konta-widma i 5 innych metod. Wojna Rosji w internecie Regionalnemu... czytaj dalej » "Fabryka trolli" Media piszą, że lokalne kamery zarejestrowały dwóch zamaskowanych napastników, którzy w okno drugiej kondygnacji, gdzie znajduje się także redakcja gazety "Niewskije nowosti", rzucili trzy butelki z płynem zapalającym. Powstały pożar został ugaszony przez zarządcę budynku. Nikt w pożarze nie ucierpiał. Nagranie z kamery przekazano policji. Trwa liczenie strat materialnych. Petersburski portal fontanka.ru pisze, że gazeta jest jednym z medialnych aktywów kremlowskiego restauratora Jewgienija Prigożyna. Niektóre media niedwuznacznie sugerują, że to on sponsoruje tzw. fabrykę trolli. (www.tvn24.pl)
Obserwuj wątek
  • czuk1 Re: Fabryka trolli podpalona. Obejrzyj wideo. 28.10.16, 14:56
   www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/petersburg-pozar-tzw-fabryki-trolli-kremla,687395.html
   • czuk1 Ofensywa propagandowa Rosji 01.11.16, 19:57
    Aby nie otwierać nowego wątku, na temat zbliżony do tego w tytule. Chodzi o ostrzeżenia nt. działań wywiadowczych i propagandowych Rosji.

    "Szef brytyjskiego kontrwywiadu Parker udzielił ...wywiadu "Guardianow......ostrzegł przed działaniem Rosji. Rosjanie korzystają z propagandy, szpiegostwa, sabotażu i cyberataków.
    Rosja używa państwowych organów i sił, aby w narastająco agresywny sposób realizować swoją politykę zagraniczną poza granicami kraju, m.in. przy udziale propagandy, szpiegostwa, sabotażu i cyberataków. Pracują na terenie całej Europy, także w Wielkiej Brytanii - i naszym zadaniem jest stanąć im na drodze - powiedział Parker.
    Liczba prób ataków jest niepokojąca i wyższa, niż doświadczyłem przez całą moją karierę - a pracuję w MI5 od 33 lat - podkreślił Parker. - Liczę na to, że wykryjemy i powstrzymamy większość z nich - dodał.
    Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow odrzucił twierdzenia szefa brytyjskiego kontrwywiadu w wypowiedzi udzielonej krótko po jego opublikowaniu. Te słowa nie odpowiadają rzeczywistości - powiedział dziennikarzom Pieskow. - Dopóki ktoś nie przedstawi dowodu, będziemy uważali te twierdzenia za bezpodstawne - dodał"

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka