Dodaj do ulubionych

5 tys.rosyjskich wojskowych w Donbasie

04.01.17, 19:09
"Ukraiński minister: 5 tys. rosyjskich żołnierzy walczy po stronie separatystów
Pięć tysięcy rosyjskich żołnierzy zawodowych walczy po stronie prorosyjskich separatystów w Donbasie na wschodzie Ukrainy; wraz z nimi siły rebeliantów liczą ogółem 40 tysięcy ludzi - oświadczył ukraiński minister obrony Stepan Połtorak.
"Rosyjskie ugrupowanie terrorystyczne w strefie operacji antyterrorystycznej stanowi około 40 tysięcy ludzi. Pięć tysięcy z nich to regularne wojska Federacji Rosyjskiej" - powiedział minister w rozmowie z telewizją 5. Kanał, szeroko cytowaną w środę przez media na Ukrainie.
Według Połtoraka bojownicy mają do dyspozycji około 600 czołgów, 1,3 tys. wozów bojowych, 760 systemów artyleryjskich i 300 wyrzutni rakietowych. Minister poinformował, że według szacunków strony ukraińskiej w minionym roku separatyści atakowali pozycje sił rządowych ponad 16 tysięcy razy.
Połtorak przekazał, że siły separatystów są w ciągłym ruchu, stale zmieniają miejsca dyslokacji na całej linii rozdziału w Donbasie. Ocenił również, że rosyjscy wojskowi są dobrze przygotowani, a ich nastawienie wobec Ukrainy jest agresywne."

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raporty/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukrainski-minister-5-tys-rosyjskich-zolnierzy-walczy-po-stro,nId,2332742#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka