Dodaj do ulubionych

Rosja największym inwestorem na Ukrainie

09.03.17, 07:58
Najwięcej na Ukrainie zainwestowała w ubiegłym roku Rosja. Mimo agresji i napiętych relacji Moskwy z Kijowem rosyjskie inwestycje nad Dnieprem wyniosły w sumie ponad 1,5 miliarda dolarów. Większą część tej kwoty przeznaczono na dokapitalizowanie rosyjskich banków działających na Ukrainie.

Miliard sześćset milionów dolarów z Rosji, które w 2016 roku wpłynęły na Ukrainę, to około 40 proc. wszystkich zagranicznych inwestycji. Takie informacje podaje ukraińska państwowa służba statystyczna. Dla porównania wszystkie kraje Unii Europejskiej zainwestowały nad Dnieprem jedynie nieco więcej niż Rosja, bo miliard dziewięćset milinów dolarów, co stanowi 45 proc. zagranicznych inwestycji.

W 2016 roku, w porównaniu z 2015 rokiem, Rosja ponad dwukrotnie zwiększyła też swoje inwestycje nad Dnieprem. Jednak 90 proc. tych pieniędzy to środki, które otrzymały rosyjskie banki działające nad Ukrainie. Największa zainwestowana suma to osiemset milionów dolarów przeznaczonych przez rosyjski bank państwowy na ratowanie przed bankructwem ukraińskiego Banku Przemysłowo-Inwestycyjnego.

Źródło: biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/ukraina-najwiekszym-inwestorem-federacja-rosyjska/

I jeden z komentarzy pod artykułem:

A największym odbiorcą uzbrojenia wyprodukowanego na Ukrainie w ostatnim okresie są:
1. Rosja 169 milionów dolarów,
2. Chiny 90 milionów dolarów,
3. Kongo 85 milionów dolarów,
4. Tajlandia 67 milionów dolarów.
A teraz pytanie czy Rosja jest militarnym zagrożeniem dla Ukrainy, jeżeli tak to kto ją dozbraja?
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka