Dodaj do ulubionych

Niepokojące dane OBWE

23.05.18, 11:21

Wojna w Donbasie trwa. Nie ma żadnego rozejmu. Przeciwnie..... w ostatnim tygodniu miało miejsce wielkie nasilenie konfliktu.

" W ubiegłym tygodniu odnotowano ok. 7700 przypadków naruszenia ustaleń o rozejmie w Donbasie ... odnotowała je w ubiegłym tygodniu działająca tam Specjalna Misja Monitoringowa OBWE — oświadczył w poniedziałek jej wiceszef Alexander Hug.
Miniony tydzień pod wieloma względami był najgorszy w tym roku. Odnotowaliśmy ogółem 7700 przypadków złamania rozejmu. W niektórych dniach stopień przemocy przypominał ten etap konfliktu, który - jak się nam już wydawało - pozostał w dalekiej przeszłości
— powiedział na briefingu w Kijowie przedstawiciel OBWE.
Jako przykład Hug wskazał sytuację w rejonie miasta Switłodarsk w obwodzie donieckim, gdzie w nocy z 16 na 17 maja zarejestrowano około 500 eksplozji. W rejonie Gorłówki w dniach 17-18 maja obserwatorzy OBWE słyszeli 140 wybuchów pocisków artyleryjskich i czołgowych.
16 maja kamera umieszczona w rejonie Donieckiej Stacji Uzdatniania Wody nagrała eksplozje 20 pocisków rakietowych, wystrzelonych z systemów rakietowych. Pociski wybuchły na terytorium, kontrolowanym przez Kijów — zaznaczył.
Hug podkreślił, że sytuacja wokół stacji wywołuje szczególne zaniepokojenie ze względu na to, iż dostarcza ona wodę ludziom, mieszkającym po obu stronach konfliktu w Donbasie.
Dopóki siły (uczestniczące w konflikcie) znajdują się w odległości 200-300 metrów od siebie, stacja pozostaje epicentrum działań bojowych. Nie może ona funkcjonować bez wycofania się dwóch stron w głąb zajmowanych terytoriów. 300 tysięcy ludzi po obu stronach konfliktu pozostaje bez wody — oświadczył Hug.
Konflikt w Donbasie na wschodzie Ukrainy toczy się między siłami rządowymi a popieranymi przez Moskwę bojownikami prorosyjskimi. Od jego początku, czyli od wiosny 2014 roku, zginęło w nim ponad 10 tysięcy osób."

wpolityce.pl/swiat/395265-niepokojace-dane-obwe-w-ubieglym-tygodniu-odnotowano-ok-7700-przypadkow-naruszenia-ustalen-o-rozejmie-w-donbasie
Obserwuj wątek
  • tapatik Re: Niepokojące dane OBWE 06.06.18, 20:35
   Moskwie opłaca się ta wojna.
  • krytyk2 Re: Niepokojące dane OBWE 07.06.18, 10:43
   i co robi unia?Nagradza ruskich zezwalając na budowę nord stream 2.Ci barbarzyncy powinni byc wykluczeni ze wszyskich mozliwych struktur swiatowych ,nie patrzac na konsekwencje gospodarcze
   • tapatik Re: Niepokojące dane OBWE 07.06.18, 21:50
    Nie da się.
    Czytałem właśnie artykuł dlaczego Rosja jest jednak hołubiona - ma za dużo surowców potrzebnych na świecie, których nie ma nigdzie indziej.
    Jak znajdę ten artykuł to podeślę, bo Polska niestety też jest wplątana.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka