Dodaj do ulubionych

Dni bez grozy śmierci...

29.12.18, 21:07
Na froncie wojny w Donbasie kolejna przerwa noworoczna.
Chyba Rosja nie zrezygnuje z aneksji tego przemysłowego regionu Ukrainy.
Robi co może by zdestabilizować sytuację wewnętrzną na Ukrainie.

Życzę pokoju Ukrainie i utrzymania Donbasu. Jeśli Putin jest taki uczciwy i pokojowy przywódca , to powinien sobie odpuścić Ukrainę. W ten sposób, poprawić notowania Rosji w świecie. Może pokojowo przywrócić Ukrainę do rosyjskiej strefy wpływów.
Obserwuj wątek
  • czuk1 Re: Dni bez grozy śmierci... 29.12.18, 22:54
   Niestety ...

   Rozejm, który rozpoczął się w nocy z piątku na sobotę jest następstwem uzgodnień trójstronnej grupy kontaktowej do spraw Donbasu. Znajdują się w niej przedstawiciele Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), Ukrainy i Rosji.
   Według komunikatu, separatyści nie użyli do ataków ciężkiego uzbrojenia, zakazanego przez mińskie porozumienia w sprawie Donbasu, jednak ostrzelali pozycje sił rządowych z granatników. Stało się to w okolicy wsi Zalizne koło Gorłówki oraz miejscowości Hnutowe pod Mariupolem. 

   Sztab poinformował, że jednostki ukraińskie w odpowiedzi na ataki również otworzyły ogień. W wyniku tych działań wojska ukraińskie nie poniosły żadnych strat. 
   • czuk1 Re: Dni bez grozy śmierci... 30.12.18, 09:09
    Okazuje się, że uruchomiono zastraszanie ludności Donbasu i ukraińskiej armii.

    "Zdaniem ukraińskiego wywiadu wojskowego, Rosja przygotowuje w Donbasie prowokację z użyciem broni chemicznej. Według Kijowa, świadczyć ma o tym m.in wizyta rosyjskich specjalistów w tamtym regionie. Wcześniej rosyjskie media oskarżały Ukrainę o gromadzenie w Donbasie broni chemicznej.

    Jak oświadczył szef wywiadu ukraińskiego resortu obrony Wadym Skibicki - w połowie grudnia do Donbasu przybyła z Rosji grupa specjalistów w dziedzinie broni chemicznej. W grupie tej mieli być rosyjscy wojskowi i przedstawiciele rosyjskich służb specjalnych. Według Skibickiego - Rosja chce wykorzystać, znajdujące się na terenach kontrolowanych przez separatystów, składy chloru i amoniaku. Ponadto z Rosji dla oddziałów prorosyjskich zbrojnych ugrupowań przywieziono środki obrony Rosja przygotowuje prowokację z użyciem broni chemicznej
    Zdaniem ukraińskiego wywiadu, Rosja chce doprowadzić do ofiar wśród ludności cywilnej i wykorzystać to propagandowo, oskarżając o atak Ukrainę.

    W rosyjskich mediach od kilku dni oskarżano Kijów o przygotowywanie ataku chemicznego. Zaprzeczył temu szef ukraińskiego ministerstwa obrony Stepan Połtorak, nazywając te doniesienia prowokacją"
    Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24317605,ukraina-rosja-przygotowuje-prowokacje-z-uzyciem-broni-chemicznej.html#a=66&c=154&s=BoxNewsLink
    • amunicyjny1 Re: Dni bez grozy śmierci... 06.01.19, 20:30
     czuk1 napisał:

     > Okazuje się, że uruchomiono zastraszanie ludności Donbasu i ukraińskiej armii.


     >
     >
     Tam już nawet bomby atomowe padały,wiec co tam jakaś ''37''wiadomość o jakiejś durnej chemii
     Nie przezywaj tak,tam nie ma ostatnich sprawiedliwych

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka