Dodaj do ulubionych

jak wyglada rozdzial kosciola od panstwa w Bielsku

19.04.15, 20:16
jak wyglada rozdzial kosciola/cerkwi od panstwa w Bielsku?

urzedujacy burmistrz idzie w godzinach pracy w procesji wokol cerkwi w pierwszym rzedzie niosac krzyz badz inny sztandar

takich jaj nie bylo nawet za panowania poprzedniego
Obserwuj wątek
        • americano2014 Re: jak wyglada rozdzial kosciola od panstwa w Bi 30.04.15, 00:52
          wdv pisze
          Nasza cywilizacja to raczej dzieło starogreckich wolnomyślicieli i rzymskich pragmatyków nie mających wiele wspólnego z chrześcijaństwem, nie sądzisz?
          No chyba, że 'nasza cywilizacja' to dla Ciebie wspólnota amiszów w Pensylwanii, albo krucjata różańcowa w najbliższej parafii...

Moim zdaniem nie masz pojęcia czym jest cywilizacja.Na poczatek polecam "O wielości cywilizacji" prof.Konecznego i "Zderzenie cywilizacji" prof.Huntinghtona
          • wdv Re: jak wyglada rozdzial kosciola od panstwa w Bi 01.05.15, 17:25
            Byłyby to dziewiąta i dziesiąta książka w kolejce i przy moim tempie odpowiedział bym Ci za rok. Tymczasem pozwól mi mieć moje własne zdanie: nasza cywilizacja nie jest cywilizacją chrześcijańską. Chrześcijaństwo ma się nijak do aspiracji i wyobrażeń o dobrym życiu przeciętnego Europejczyka. Spróbuję tak:
            Czy wolałbyś mieszkać w Zimbabwe - kraju w przeważającej mierze chrześcijańskim, czy raczej w Japonii, która przyswoiła różne elementy świata Zachodu, ale religii jakoś nie?

americano2014 napisał(a):

> wdv pisze
            > Nasza cywilizacja to raczej dzieło starogreckich wolnomyślicieli i rzymskich pr
            > agmatyków nie mających wiele wspólnego z chrześcijaństwem, nie sądzisz?
            > No chyba, że 'nasza cywilizacja' to dla Ciebie wspólnota amiszów w Pensylwanii,
            > albo krucjata różańcowa w najbliższej parafii...
            >
            > Moim zdaniem nie masz pojęcia czym jest cywilizacja.Na poczatek polecam "O wiel
            > ości cywilizacji" prof.Konecznego i "Zderzenie cywilizacji" prof.Huntinghtona
            >
    • nikzmienilem Wygląda ! 03.05.15, 16:57
      Oto przykład :

"Abp Gądecki: rezygnacja z udziału w wyborach to grzech zaniedbania
      Dobrowolna rezygnacja z udziału w wyborach jest grzechem zaniedbania - powiedział na Jasnej Górze abp Stanisław Gądecki. Zaapelował do wierzących, by głosowali na ludzi, których poglądy nie sprzeciwiają się wierze i wartościom katolickim."
      wiadomosci.onet.pl/kraj/abp-gadecki-rezygnacja-z-udzialu-w-wyborach-to-grzech-zaniedbania/r8g92s
      I komentarze :
      Komentarze(2 650)
      ~edek :
      No prosze, tutaj abp Gadecki ujawnil szerzej, kto Polska rzadzi. On boi sie utraty tego
      co ma i namawia aby ciemny lud glosowal na wartosci katolickie czyli na prezydenta,
      ktory jest przedstawicielem kleru!!! Biskupowi o ludzi nie idzie, bo narod sie nie liczy
      w tych dobrach i rozgrywkach ...

~Ja.N :
      Ks. arcybiskupie, napominam jako brat w Chrystusie. Szantażowanie wiernych rzekomym
      grzechem w razie rezygnacji z przysługującemu im PRAWA wyborczego też jest grzechem.
      Hipokryzja polegająca na tym, że mówi się o wolności wyboru a w podtekście wskazuje się
      na kogo głosować też jest grzechem. ...

~jeszcze katolik
      do ~prawdziwej pokory życzę:
      braaavvooo biskupi! Dokonujecie cudów aby tylko zniechęcać ludzi do Kościoła.
      Wasz największy grzech PYCHY polega na tym, że esteście tak zapatrzeni w swą
      (nie)doskonałość, wydaje się wam żeście alfy i omegi, wielkie autorytety moralności
      a niedostrzegacie głosu zatrapionych nad Kościołem ...

~Admirał_Arciszewski :
      Obywatele nie wtrącają się w wewnętrzne sprawy Kościoła, dlatego ja się pytam
      dlaczego Kościół wtrąca się w wewnętrzne sprawy obywateli i mówi im na kogo mają głosować.
      To jest łamanie nie tylko konstytucji (w dzień jej święta, za to powinien być kryminał
      albo przynajmniej sowita grzywna) to ...

~jakie i czyje grzechy ,,,, :
      biskupie wyliczacie grzechy ludziom ,,,, a SAMI w JAKICH grzechach żyjecie ...... skandale ,
      afery , pedofilia ,, dostatek , wygody . luksusy, w jakich zyjecie przepych tajne zony ,
      kochanki , dzieci , hazard. pijanstwa itp ,,, naciaganie ludzi na wydatki ponad sile i ...

~Barbara :
      Dobrze by Ab. Gądecki zajął się problemem kościoła a nie wyborami! To co się dzieje w
      klerze pojęcie ludzkie nie przechodzi , strach człowieka ogarnia !!! Głosowanie niech
      zostawi ludziom!!!!Jawnie wykorzystuje wiernych!!! Przez nich młodzi ludzie odchodzą od
      kościoła bo nie mogli znieść ... rozwiń całość

~Kajot :
      Maryja - królowa Polski ???? To my som monarhiom??? A ja durny myślał, żeśwa som
      republikom parlamentarnom. Jak zwykle faceci w czerni przed wyborami nawołują do
      "właściwego" głosowania. Ale do polityki przecież się nie mieszają. Ciekawe, jakim
      świętym oburzeniem by zapłonęli - niczym stos ... rozwiń całość

~stary, ciągle wierzący :

A pamiętam jak biskupi apelowali w czasach PRL, że udział w wyborach jest grzechem!
      Nie rozumiem dlaczego Kościół akceptuje przeszczep organów i dopuszcza palenie zwłok po
      śmierci, a jest przeciwko in vitro! Zupełnie nie rozumiem dlaczego Kościół wcina się we
      wszystko, a nie zajmie się w ... rozwiń całość

~ateista od lat :
      No s........y s....n ma czelność wpieprzać się w moje życie i straszyć mnie jakimś
      grzechem . Kiedy to państwo będzie normalne i kościół będzie trzymał się z daleka od
      spraw świeckich ? Skąd ten dziadyga jest , jaki jest jego zakres obowiązków ,
      niech s.......la do swojego chorego na głowę pań... rozwiń całość

~anty :

Matko, kiedy oni wreszcie odczepią się od naszego kraju, 25 lat po obaleniu komuny
      a tu coraz gorzej, niech sobie jadą do Watykanu i tam ustalają prawa jakie im się
      podobają, mogą całkowicie zakazać in vitro, nic mi do tego, a tu niech pozwolą
      wreszcie ludziom żyć tak jak chcą. Kiedyś wierzył...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka