Dodaj do ulubionych

Hajnowka nie dla narodowej hołoty

20.02.17, 12:25
Brawo burmistrz i radni.
Obserwuj wątek
      • takisobie1000 Re: Hajnowka nie dla narodowej hołoty 28.02.17, 16:27
        Hm, paranoja powiadasz...

Zacznijmy od cytatki:
        "Już we wrześniu 1939 r., gdy Polska wciąż walczyła, mieszkający na wschodzie białoruscy chłopi wraz ze społecznością żydowską organizowali się w komunistyczne bojówki, które popełniały zbrodnie na wycofujących się żołnierzach wojska polskiego, mordowały konne patrole, strzelały w plecy zwiadowcom, likwidowały patriotów. Przebijające się w kierunku oblężonej Warszawy oddziały polskiej armii musiały pacyfikować uzbrojone wsie, których mieszkańcy czekali już na okupanta.
        Tendencja ta utrzymała się przez cały okres wojny. Tzw. "tutejsi", czyli podlaskie chłopstwo bez identyfikacji narodowej chętnie kolaborowało zarówno z faszystami, jak i komunistami. Wiele polskich oddziałów AK, NSZ, NZW poniosło ciężkie straty w wyniku donosów miejscowych furmanów, sołtysów, a nawet prawosławnych księży. Świadczą o tym dokumenty spisane w Gestapo lub przez KBW/UB/MO."
        www.facebook.com/nns2015/videos/1870982876458278/

Tu nigdy nie będziecie i siebie!

www.youtube.com/watch?v=-rlQhA4N5Zs

• 99venus Re: Hajnowka nie dla narodowej hołoty 03.03.17, 16:02
          Nie,to nie jest paranoja-to jest po prostu faszyzm.Ale mam polską "demokrację" i władze są nadzwyczaj pobłazliwe dla bękartów po Adolfie.
          Ja w całej Europie jestem u siebie.Natomiast mieszkańcom Hajnówki współczuję,że muszą czasami mieć do czynienia z hołotą narodowo-kibolską robiącą z bandyty bohatera.
      • 99venus Re: Hajnowka nie dla narodowej hołoty 04.03.17, 10:01
        Ja uważam,że sprawy narodowościowe w II Rzeczpospolitej to skomplikowana sprawa,nie zawsze wystawiająca nam dobrą opinię.Ale nawet błędna polityka nie może być usprawiedliwieniem dla dokonywanych zbrodni.I jeżeli dotyczy to mordów dokonanych przez Białorusinów to tak samo dotyczy to mordów dokonanych niestety przez Polaków.
        Każdy nacjonalizm jest złem a ten rozlewający się obecnie po Polsce,wzorujący niestety na naziźmie złem szczególnym.
    • takisobie1000 Re: Hajnowka nie dla narodowej hołoty 04.03.17, 14:46
      "błędna polityka nie może być usprawiedliwieniem dla dokonywanych zbrodni."

"I jeżeli dotyczy to mordów dokonanych przez Białorusinów to tak samo dotyczy to mordów dokonanych niestety przez Polaków".

"Każdy nacjonalizm jest złem a ten rozlewający się obecnie po Polsce,wzorujący niestety na naziźmie złem szczególnym."

Wygląda mi to na okrągłe, banalne komunały. Dowód? Proszę:
      pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Nalibokach

Spróbuj... tak od siebie. tak jak Ci instynkt podpowiada: Czy można postawić znak równości pomiędzy Burym a Tewje Bielskim???
    • takisobie1000 Re: Hajnowka nie dla narodowej hołoty 04.03.17, 20:02
      „Ja bym postawił.I dorzucam jeszcze Jedwabne.Wszędzie to samo.”

Jedwabne może , póki co zostawmy. Chociażby do czasu gdy przeprowadzi się uczciwe śledztwo z uczciwą ekshumacją.
      1. nczas.com/publicystyka/sommer-ujawniamy-raport-koli/

2. myslnarodowa.wordpress.com/2012/07/05/pogrom-jedwabne-prawda-zbrodnia-mord-niemiecki-niemcy/

Wróćmy do Białorusinów.
      Myślę , że wiesz że Bielski Tewje( pl.wikipedia.org/wiki/Tewje_Bielski )
      to bohater narodowy Izraela? Oglądałeś „Opór”
      www.cda.pl/video/1008229ac ?

Wyłaniają się już pierwsze wnioski z naszych rozważań. Ciekawy, i wyglądający na w miarę obiektywny text:

„Część Białorusinów ulegała urokowi komunistycznej propagandy i utworzyła bojówki które uczestniczyły w napadach na polskich żołnierzy, policjantów czy cywilów. Wziętych do niewoli mordowano często w okrutny sposób. Według niektórych źródeł liczba zamordowanych przez Białorusinów ziemian była większa niż liczba zamordowanych przez Ukraińców.”
      wpolityce.pl/polityka/147338-karbowiak-o-konflikcie-polsko-bialoruskim
      I to jeszcze:
      „Sowieci stosowali taktykę likwidacji całych rodzin za współpracę ich członków z AK. Były to bez wątpienia zachowania barbarzyńskie. Niestety w kilku przypadkach także polskie podziemie postanowiło zastosować sowieckie standardy zachowań i również dokonało mordów na całych rodzinach sowieckich agentów. Nie było to postępowanie godne polskiego żołnierza.”
      I to:
      „Generalnie Białorusini byli pozytywnie nastawieni do władz komunistycznych. Uważali że ich dobre relacje z komuną pozwolą im utrzymać się na terenach na których od wieków zamieszkiwali. Naturalnie część z nich zaangażowało się we współpracę z władzami komunistycznymi służąc w UB, MO, PPR, z racji zainfekowania ideologią komunistyczną ale większość zajmowała stanowisko neutralno- aprobujące.”

Prawda zdaje się być dość skomplikowana. Próba tworzenia prostej narracji opartej o schemat: „źli Żołnierze Wyklęci zadający krzywdę” oraz „biedni i bezbronni Białorusini” na dodatek jeszcze „prawosławni”jest oderwana od rzeczywistości.

: www.pch24.pl/kapitan-bury--historia-prawdziwa,41394,i.html#ixzz4aNupX5LO

Zwracam uwagę: pierwszym, celowym założeniem akcji było wyłuskanie konkretnych osób z pewnych miejscowości. W miejscowościach, w których Bury operował osobiście, oprócz Zaleszan w których bieg wydarzeń wymknął się spod kontroli, nie padła żadna ofiara cywilna. Nie było ofiar wśród kobiet i dzieci. To znamienne.

I jeszcze:
      „Często pomija się fakt, że te wioski były zorganizowane militarnie. Miały oddziały straży wiejskiej, samoobrony. Wymykały się spod kontroli nawet komunistom

Read more: www.pch24.pl/kapitan-bury--historia-prawdziwa,41394,i.html#ixzz4aNwsEKua
      • 99venus Re: Hajnowka nie dla narodowej hołoty 05.03.17, 12:04
        1.Można o Bielskim,można o mordzie w Jedwabnem.
        2.Oporu nie oglądałem.
        3.Propaganda narodowo-nacjonalistyczna mnie nie interesuje.
        4.Teza,że jedno przestepstwo usprawiedliwia drugie jest bezzasadna i niemoralna.
        5.ONR,metody działania,poglądy członków to samo zło.
    • takisobie1000 Re: Hajnowka nie dla narodowej hołoty 05.03.17, 13:04
      4.Teza,że jedno przestepstwo usprawiedliwia drugie jest bezzasadna i niemoralna.

Ciekawa teza. Czy aby rozumiesz konsekwencje takiego poglądu? Raczej wątpię. Ale sprawdźmy: Pytania mam z tem związku:
      Wiem już , że nienawidzisz faszyzmu i Adolfa.
      1.A komunizm, komuniści i Wołodia (czy bardziej precyzyjnie – Lejba pl.wikipedia.org/wiki/Lew_Trocki)? Twoim zdaniem komunizm to coś lepszego niż faszyzm???
      Bohater tego filmu na przykład :
      youtu.be/-4kAUjSXeco?t=529
      powtarza za Karolkiem M. że wpierw trzeba być przestepcą i mordować by potem nastała „świetlana” przyszłość ?
      2. Czy przestępstwa caratu usprawiedliwiają wymordowanie CAŁEJ inteligencji rosyjskiej i prawosławnego chłopstwa? A zresztą, to tylko niewielka cząstka zbrodni komunistów. (Adolfek przy nich to niewinny baranek jak i cały ten przereklamowany faszyzm)
      pl.wikipedia.org/wiki/Masowe_zbrodnie_komunistyczne
      3. I wreszcie: czy podjęcie walki z przestępcami komunistami przez żołnierzy wyklętych „nie usprawiedliwia” ich (tych żołnierzy) jest bezzasadne i niemoralne”? Dosłownie pojmujesz słowa Pana: „ Jak ktoś cię uderzy w prawy policzek nadstaw mu lewy?

Ps.
      (W przeciwieństwie do Ciebie oprócz źródeł narodowych i radio maryjnych czytam i te zakłamane typu GW i Onet. Oglądaam też czasami też czasami prymitywnw: www.racjonalista.pl czy www.ateizm.pl
      Także znam propagandowe zaklęcia lewactwa. A więc sobie daruj slogany i postaraj się napisać coś od siebie . Jak to się mówi: „poszukuję człowieka a nie ideologii)
    • takisobie1000 Re: Hajnowka nie dla narodowej hołoty 05.03.17, 18:40
      „I na tym kończę swój udział w tej dyskusji.”

Szkoda. Bo chciałem się od Ciebie dowiedzieć na przykład dlaczego taka Gazeta Wyborcza …
      (O na przykład: wyborcza.pl/duzyformat/1,127290,19607673,zolnierze-wykleci-zolnierze-przekleci-czyim-bohaterem-jest.html )
      Tak bezkompromisowa w odbrązawianiu polskich bohaterów i rzucania epitetami typu „bandyci” już w przypadku wspomnianego Tewje Bielskiego
      7dni.wordpress.com/2007/06/30/tewjego-bielskiego-prawdziwa-histora/
      jakoś amnezji dostaje i radykalna już nagle nie jest???
      Dlaczego w tym Waszym lewackim organie kształtującym świadomość nieszczęśników takich jak Ty którzy jak piszesz: „.Propaganda narodowo-nacjonalistyczna (…)nie interesuje.\”….
      [{(A przez to mają tylko taką wizję świata jaką Michnik Wam przekazać raczy co jak widać na Twoim przykładzie - Tobie chyba to odpowiada bo wyrażnie boisz się konfrontacji z przedstawicielem tej jak piszesz ”narodowej hołoty” m.i dlatego chyba, że prawdziwe fakty, prawdziwa wiedza zachwiać by mogła tym Twoim przez GW ukształtowanym żałosnym, maksymalnie uproszczonym i zakłamanym , prymitywnym i prostackim, tak zwanym „światopoglądem”)}]
      ….próżno szukać oczywistych faktów o „bohaterskich” poczynaniach „bohaterów” których tacy jak Ty z pewnością „hołotą narodową” nazwać się boją: blogmedia24.pl/node/22103 ???

Chciałem Cie jeszcze zapytać czy to przypadek że „liberalno - postępowe media” w całej Europie a więc nie tylko w Polsce, starają się w niewyszukany sposób ośmieszyć i zdewaluować wspaniałe nieraz dokonania tych narodów ? Tu na przykład wersja czeska: 7dni.wordpress.com/2007/06/30/tewjego-bielskiego-prawdziwa-histora/

Ale każdy naród w Europie starają się podobnie „uczcić”.

Smutnym że w każdym z tych państw znajdują użytecznych idiotów którzy nie wiedząc o co idzie gra plują na swoich najlepszych:
      www.youtube.com/watch?v=7ks_bycQtgU
    • takisobie1000 Re: Hajnowka nie dla narodowej hołoty 07.03.17, 12:48
      "Liga już parę miesięcy temu sugerowała władzom gminy, by zmieniły patrona szkoły na pochodzącą z gminy Narewka Danutę Siedzikównę "Inkę", sanitariuszkę oddziałów AK, dowodzonych przez Zygmunta Szendzielarza "Łupaszkę". Miała ona niespełna 18 lat, kiedy w 1946 r. rozstrzelali ją komuniści. Miejscowe władze nie chcą jednak zmieniać patrona szkoły. Jak zapewnia Mieczysław Gryc, przewodniczący rady gminy, uczestnicy sesji, na której poruszano sprawę zmiany patrona szkoły, podkreślali, że żyjące jeszcze osoby z terenu gminy znały Wołkowyckiego jako człowieka prawego, skromnego i pomagającego ludziom.

Czytaj więcej: www.wspolczesna.pl/wiadomosci/hajnowka/art/5865998,narewka-walcza-o-zmiane-patrona-szkoly-podstawowej-chca-bohaterki-a-nie-zdrajcy,id,t.html "

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka