Dodaj do ulubionych

Polska nagonka na Białorusinów nieudana....

17.05.06, 09:37
Białorusini z "Niwy" niewinni. Polscy oskarżyciele - klęska!
I cóż się okazuje? - ekipa "Niwy" racjonalnie gospodarowała środkami
otrzymanymi z budżetu - sąd nie mógł nic "znaleźć", a chyba chciał... ;-)
Jeśli polscy urzędnicy, którzy chcieli pognębić Białorusinów, są ludźmi honoru
- powinni przeprosić, o zadośćuczynieniu nie wspominając (np. 3*99000)...
Ale czy to możliwe w kraju, gdzie w polskim rządzie!!! są wielokrotni
przestępcy, a więc w kraju, w którym rząd jest w części rządem przestępczym?
To są niepodważalne fakty... Ja na miejscu każdego Polaka emigrowałbym jak
najdalej, pozbywając się w międzyczasie atrybutów polskości...
Obserwuj wątek
      • stepby Re: Polska nagonka na Białorusinów nieudana.... 17.05.06, 10:43
        chciałbym zauważyć, że wszystkie organizacje pozarządowe dokonują
        takich"machlojek" jakich dopuściła się NIWA. To miał być kozioł ofiarny, ale
        źle wylosowali.
        Słowa Wappy:
        Wszystkie organizacje pozarządowe w Polsce rozliczaja w ten sposób dotacje i
        tak samo jak Niwa składają wnioski. Gdyby wyrok był skazujący , trzeba było by
        sądzić wszystkie takie organizacje w kraju.... ( RR 105,5 B-stok z
        białoruskiego )( czyt w Porannym )
        • pawlozsiul Re: Polska nagonka na Białorusinów nieudana.... 17.05.06, 12:53
          Najbardziej mi się podoba to:
          "Najwyraźniej poza prokuratorem i może osobami nieprzychylnymi oskarżonym nikt
          nie jest zainteresowany ich ukaraniem - mówił sędzia Krzysztof Kozłowski".

Jak sobie przypomnę te kilka osób z prawicowo-narodowego zaciągu do prokuratury
          w latach dziewięćdziesiątych, przestaję się dziwić emocjonalnej ocenie
          sędziego. Nie powinien oczywiście publicznie postponować kolegów prawników.
          Musiało go ponieść, skoro zachował się zgodnie z zasadą dawnych
          Słowian: "amicus Plato, sed magicus amicus veritas".

"Ja przepraszam, że mówiłem, żeby gardła poderżnąć Białorusinom, ale zmęczony
          byłem, rodzina do mnie przyjechała, wypiliśmy trochę. Ja tak wcale nie myślę".
          Tak w roku 1994 mówił obecny prokurator. Nie wysilaj się kolego: po pierwsze –
          to szczera prawda; po drugie - nie podaję Twego nazwiska, po trzecie –
          aktualnie nie jesteś właściwy miejscowo. Ale pamiętam, takich rzeczy sie nie
          zapomina...
      • mnie-tu-juz-nie-ma Dobra.... 17.05.06, 13:21
        konsum5 napisał:

> Niewinni - powinni pozostać NIEWINNYMI
        > Winni - powinni pozostać WINNYMI
        > A ty zmień nick na ORTODOX

==============================

Bardzo DObre!!!
    • pawlozsiul Re: Polska nagonka na Białorusinów nieudana.... 17.05.06, 12:50
      Ortheus, dobrze się czujesz w swoim nieskomplikowanym, czarno-białym świecie?

Znowu powrzucałeś wszystko do jednego worka. Zauważ, że państwo to nie tylko
      prokuratura. To również sąd, który wydał taki wyrok; to również minister
      kultury, który nie zażądał zwrotu dotacji ani też nie wstrzymał dalszego
      finansowania „Niwy“; to również parlament – a stanowisko jego przedstawiciela –
      senatora Romaszewskiego, który proces obserwował – od początku było
      jednoznaczne.

Dla sprawiedliwości warto zauważyć, że akt oskarżenia wpłynął za poprzedniego
      prezydenta i poprzedniego rządu.
      • ortheus Re: Polska nagonka na Białorusinów nieudana.... 18.05.06, 13:15
        Prof. Eugeniusz Mironowicz, uniewinniony szef rady programowej „Niwy":
        "Nie było żadnego przestępstwa, chociaż przez trzy lata ścigała mnie prokuratura
        i media. Chciałbym wiedzieć, jakimi motywami kierowały się NIK i prokuratura, bo
        to był atak na mniejszość białoruską."

Jerzy Kalina, uniewinniony dziennikarz:
        "...byli ludzie, którym zależało, żeby ta sprawa zaistniała. [...] Okazuje się,
        że gra nie była warta świeczki. Ciekawe, jak oni się teraz czują?"

Agnieszka Romaszewska, dziennikarka TVP:
        "To nie była sprawa na postępowanie sądowe. Słuchałam zarzutów po raz pierwszy i
        muszę powiedzieć, że to wyjątkowe maniactwo spisać je w akt oskarżenia."

No, nie wyszło... Nie udał się perfidny atak polskich instytucji na Białorusinów
        Podlasza. Polskie instytucje państwowe, znane z korupcji i niekompetencji,
        ośmieszyły się - nie po raz pierwszy zresztą, i nie ostatni...

>
        > Dla sprawiedliwości warto zauważyć, że akt oskarżenia wpłynął za poprzedniego
        > prezydenta i poprzedniego rządu.

:-)))))
        Jednak ten Łukaszenko to ma łeb - "kupił" polski rząd i polskiego prezydenta. A
        toż to białoruski kołchoźnik od bulby... :-)))
        • pawlozsiul nie odpowiedziałeś na pytanie 18.05.06, 15:22
          Brzmiało:
          "Ortheus, dobrze się czujesz w swoim nieskomplikowanym, czarno-białym świecie?"

Widać dobrze, dobór cytatów o tym świadczy. Trudno nawet z nimi polemizować,
          ale to tylko część prawdy. Oprócz zapędów prokuratorów jest jeszcze
          uniewinniający wyrok sądu, który stał się podstawą Twego postu.
    • ja-alutka Moim skromnym zdaniem... 18.05.06, 14:40
      Nie można napisać że to była polska nagonka na Białorusinów...Nie wszyscy
      Polacy chcieli pognębić białorusinów, nie popadajmy w skrajności...ale ciesze
      się że tak się to skończyło bo to może będzie precedens i pomoze w przyszłości
      innym w walce z urzedowymi "wiatrakami"...☺
      • ortheus Re: Moim skromnym zdaniem... 18.05.06, 14:56
        ja-alutka napisała:

> Nie można napisać że to była polska nagonka na Białorusinów...Nie wszyscy
        > Polacy chcieli pognębić białorusinów, nie popadajmy w skrajności...ale ciesze
        > się że tak się to skończyło bo to może będzie precedens i pomoze w przyszłości
        > innym w walce z urzedowymi "wiatrakami"...☺

Polacy byli i są znani ze swej ksenofobii i szowinizmu - szeroko o tym rozpisuje
        się prasa w Europie i na świecie.
        Bezprzykładny akt agresji (tu bezpodstawne oskarżenie działaczy białoruskich z
        "Niwy") potwierdza tę, znaną wszystkim, tezę. Polskie instytucje państwowe
        ośmieszyły się ponadto - przez lata prowadziły "sprawę" wobec kilkunastu
        niewinnych ludzi (szukając "haków" tylko dlatego, że to Białorusini?!!),
        traktując ich w tym czasie jak groźnych przestępców (podczas gdy takowi znajdują
        się właśnie w polskich instytucjach państwowych - ostatni przykład: MF w polskim
        rządzie!!!). Bezsensowne "działania operacyjne i procesowe" :-) - to wszystko na
        koszt przecie swoich obywateli, i tak już największych biedaków w Europie...
        To niewątpliwie jedna z polskich "specjalności" - nawet chyba jest stosowne
        określenie na to... :-)

Czyż można zachować twarz, takowej nie posiadając...? :-)))
    • romanpidlaszuk Kto z Bielska czyta "Niwe" niech sie tu wpisze. 18.05.06, 16:13
      Kto z Bielska i okolic czyta "Niwe" niech sie tu wpisze.

Zobaczmy ile ludzi czyta tu to dziwne pismo pisane po bialorusku glownie
      o...ludnosci pochodzenia ukrainskiego z okolic miedzy Bugiem i Narwia
      czesto przez ludzi uwazajacych sie za Bialorusinow a pochodzacych z rodzin
      rozmawiajacych gwara...ukrainska.

• mnie-tu-juz-nie-ma Czytam, Nivę, Playboy`a, G. wyb, G. Wsp, internet 18.05.06, 16:32
        romanpidlaszuk napisał:

> Kto z Bielska i okolic czyta "Niwe" niech sie tu wpisze.
        >
        > Zobaczmy ile ludzi czyta tu to dziwne pismo pisane po bialorusku glownie
        > o...ludnosci pochodzenia ukrainskiego z okolic miedzy Bugiem i Narwia
        > czesto przez ludzi uwazajacych sie za Bialorusinow a pochodzacych z rodzin
        > rozmawiajacych gwara...ukrainska.

-------------------------------

Coś mi się zdaje, że zacznę czytać Nad Bugiem i Narwią, to dziwne pismo pisane
        po ukraińsku glownie dla ludności uważającej do niedawna za pochodzenia
        białoruskiego, a obecnie ukraińskiego z okolic miedzy Bugiem i Narwią.

Chyba za mozno nie poplątałem
        - Polak z Podlasia

• romanpidlaszuk Re: Czytam, Nivę, Playboy`a, G. wyb, G. Wsp, inte 18.05.06, 16:57
          romanpidlaszuk napisał:

> Kto z Bielska i okolic czyta "Niwe" niech sie tu wpisze.
          >
          > Zobaczmy ile ludzi czyta tu to dziwne pismo pisane po bialorusku glownie
          > o...ludnosci pochodzenia ukrainskiego z okolic miedzy Bugiem i Narwia
          > czesto przez ludzi uwazajacych sie za Bialorusinow a pochodzacych z rodzin
          > rozmawiajacych gwara...ukrainska.

-------------------------------

Coś mi się zdaje, że zacznę czytać Nad Bugiem i Narwią, to dziwne pismo pisane
          po ukraińsku glownie dla ludności uważającej do niedawna za pochodzenia
          białoruskiego, a obecnie ukraińskiego z okolic miedzy Bugiem i Narwią.

Chyba za mozno nie poplątałem
          - Polak z Podlasia

---------------------------
          ale od dziada pradziada rozmawiajacej gwara UKRAINSKA !
          • mnie-tu-juz-nie-ma Re: Czytam, Nivę, Playboy`a, G. wyb, G. Wsp, inte 18.05.06, 20:49
            > romanpidlaszuk napisał:

---------------------------
            > ale od dziada pradziada rozmawiajacej gwara UKRAINSKA !

===========================

Usłyszałem dzisiaj ciekawą teorię na temat najzatwardzialszych podlaskich
            Ukraińców
            do niedawna uważających się za Białorusinów, ale posługujących się od dziada
            pradziada gwarą ukraińską.
            Teoria głosi, że najbardziej proukraińscy są wyznawcy wiary Mojżeszowej -
            dosłownie brzmiało to - Jewreje.

Przypominam, że nie ja to wymyśliłem, a co za tym idzie możecie nie bluzgać pod
            moim adresem, gdyż w mojej rodzinie od dziada pradziada posługiwano się
            językiem polskim.
            • pawlozsiul przeżywasz doświadczenie antysemityzmu? 18.05.06, 22:06
              Kilkadziesiąt lat temu wyszli bramą obok obecnej policji i Zamkową poszli na
              transport do Treblinki. O tych Jewrejach możemy dyskutować na forum.

A pozostałe problemy rozstrząsaj w gronie podobnych sobie maniakalnych
              przygłupów. Książkę widziałem w kiosku: "Jak rozpoznać Żyda?". Pewnie wam -
              Aryjczykom się przyda.
    • romanpidlaszuk "Nad Buhom i Narwoju" i "Nasze Slowo" sie czyta! 19.05.06, 16:21
      Uwazam,ze "Nad Buhom i Narwoju" i Nasze Slowo"
      nadbuhom.free.ngo.pl
      nslowo.free.ngo.pl
      w przeciwienstwie do "Niwy"
      niva.iig.pl/
      sie czyta!

"Niwa" niby jest glownie o i dla ludnosci pochodzenia ukrainskiego z okolic
      Bielska i Hajnowki ale po...bialorusku,jezyku obcym dla naszej ludnosci i
      sugeruje,ze my jestesmy nibyto-Bialursinami; o etnicznych Bialorusinach z
      Bialowiezy,Narewki,Michalowa,Grodka,Sokolki,Dabrowy Bialostockiej,Lipska nad
      Biebrza tam prawie NIC NIE MA,

przypomina mi to bajke Andersena pt."Najnowsze szaty cesarza."-jedno wielkie
      OSZUSTWO,relikt antyukrainskiej,OSZUKANCZEJ propagandy PRL...

• romanpidlaszuk "Nad Buhom i Narwoju" i "Nasze Slowo" sie czyta! 19.05.06, 16:24
        to jak wytłumaczysz istnienie
        prasy mniejszościowej, której nikt nie czyta?
        -----------------------------------------------------
        Uwazam,ze "Nad Buhom i Narwoju" i Nasze Slowo"
        nadbuhom.free.ngo.pl
        nslowo.free.ngo.pl
        w przeciwienstwie do "Niwy"
        niva.iig.pl/
        sie czyta!

"Niwa" niby jest glownie o i dla ludnosci pochodzenia ukrainskiego z okolic
        Bielska i Hajnowki ale po...bialorusku,jezyku obcym dla naszej ludnosci i
        sugeruje,ze my jestesmy nibyto-Bialursinami; o etnicznych Bialorusinach z
        Bialowiezy,Narewki,Michalowa,Grodka,Sokolki,Dabrowy Bialostockiej,Lipska nad
        Biebrza tam prawie NIC NIE MA,

przypomina mi to bajke Andersena pt."Najnowsze szaty cesarza."-jedno wielkie
        OSZUSTWO,relikt antyukrainskiej,OSZUKANCZEJ propagandy PRL...

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=255&w=41949438&a=42113526
    • bielszczanin Re: Polska nagonka na Białorusinów nieudana.... 20.05.06, 22:28
      Ty jednak na serio w swoich postach wypowiadasz się.

Co do naszego rządu - i tak nie jest najgorzej. Podstawy demokracji są.
      Najpóżniej za 3,5 roku będzie jakaś zamiana. Pewnie znowu lewica wróci. I tak dalej.
      Popatrz się na Wschód, za naszą granicę. Im dalej tym więksi przestępcy (na
      szczytach władzy). I krew (nie swoją) na łapkach mają...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka