Dodaj do ulubionych

Protest przeciw likwidacji bielskiego muzeum!

20.06.07, 12:15
To nie jest martwa instytucja, która eksponuje przez dwadzieścia lat te same
zbroje. Ilu lokalnych twórców miało tam swoje wystawy? Gdzie teraz pójdą? Na
basenie czy w kolejnym markecie mają wystawiać fotografie lub obrazy? Jest to
instytucja, która działa NA RZECZ BIELSKA, badania i ochrony tego, co
nazywamy "małą ojczyzną" - jej historii i tradycji. Zlikwidować zawsze można,
tylko co potem? Bo odbudować łatwo się nie da.

www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070619/REGION06/70619015
Obserwuj wątek
    • szpila555 Re: Protest przeciw likwidacji bielskiego muzeum! 20.06.07, 12:49
      Jeśliby do tego doszło, pozostanie "Muzeum Małej Ojczyzny" w Studziwodach
      (chociaż dysponuje ono niewielkimi pomieszczeniami) oraz Muzeum w "Rachunkach".
      Cóż, nowe miejsce na Muzeum musi się znaleźć. Są jeszcze takie obiekty w
      Bielsku, może Muzeum dysponowałoby wówczas większą powierzchnią wystawową? Ta w
      bielskim Ratuszu do największych nie nalezy.
      A swoją droga ciekawe co chce umieścić Burmistrz w Ratuszu.
      Stawiam na Urząd Stanu Cywilnego ;)
      • mosberg Re: Protest przeciw likwidacji bielskiego muzeum! 20.06.07, 14:31
        Wydaje mi się, że nie trafiłeś ;) W UM mają nową salę z pięknym szyldem "sala
        ślubów" ale z drugiej strony nie wiadomo jaki czort Berezowcowi w głowie siedzi ?

Dla mnie muzeum powinno zostać tam gdzie jest! Może nasi kochani radni zapytają
        burmistrza o powód?

szpila555 napisał:

> A swoją droga ciekawe co chce umieścić Burmistrz w Ratuszu.
        > Stawiam na Urząd Stanu Cywilnego ;)
        >
    • s.niedzwiecki Re: Protest przeciw likwidacji bielskiego muzeum! 20.06.07, 13:58
      W ostatnich latach muzeum wypracowało bardzo interesujące i ciekawe dla
      społeczności lokalnej formy działania. Oprócz stałych ekspozycji była cała masa
      spotkań naukowych, wartościowych wystaw malarskich, fotograficznych,
      etnograficznych, które w historycznych wnętrzach ratusza nabierały jeszcze
      większego splendoru. Była prowadzona działalność popularnonaukowa - dzieci i
      młodzież z bielskich (i nie tylko) szkół chętnie uczestniczyły w lekcjach
      muzealnych, warsztatach twórczych, uczyły się rękodzieła pod kierunkiem
      lokalnych twórców ludowych. Były i są realizowane projekty:
      Łączymy pokolenia:
      bisi.com.pl/laczymy/laczymy.html
      Sztuka nie zna granic:
      bisi.com.pl/muzeum/sztuka.html
      Dla wielu bielszczan muzeum pozostawało jedyną atrakcją kulturalną miasta z
      prawdziwego zdarzenia. Trudno sobie wyobrazić inne miejsce niż zabytkowe wnętrza
      naszego ratusza na tego typu działalność. Czy teraz wobec braku w naszym mieście
      kina i muzeum Bielsk ma być kulturalną pustynią? Miasto tak wielokulturowe jak
      nasze, o tak bogatej przeszłości historycznej, aspirujące do bycia jednym z
      najbardziej atrakcyjnych miast Podlasia zasługuje na takie muzeum!
        • szpila555 Re: Protest przeciw likwidacji bielskiego muzeum! 20.06.07, 17:36
          napchafte_chochoncy napisał:
          > ZOSTAWMY MUZEUM, WYWALMY BURMISTRZA!!!

W końcu WIĘKSZOŚĆ GŁOSUJĄCYCH go wybrała.
          Z tego powodu, że Ci się nie podoba jego działanie w sprawie Muzeum nie możesz
          go wywalić ani Ty ani nikt.

Przepisy szczegółowo to regulują. Jest to możliwe w dwóch przypadkach:
          1. Radni mogliby podjąć uchwałę o referendum w sprawie odwołania, podstawa
          jest - nieudzielenie absolutorium, ale wątpię by na coś takiego się porwali,
          mimo iż mają w Radzie Miasta przewagę i taką uchwałę mogliby przepchać. Tylko
          jest jedno "ale". Wynik zależy od referendum. Referendum to też wydanie kasy, a
          w razie niepowodzenia referendum to oni tracą mandaty radnych ;)
          2. Prawomocne skazanie za przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego - vide
          casus Wójta z Orli ;)
            • student_zbielska Re: Protest przeciw likwidacji bielskiego muzeum! 22.06.07, 07:25
              Wracam wczoraj w nocy do Bielska, a tu taka niespodzianka. Pozostaje mi się
              cieszyć, że skończyłem liceum we właściwym momencie i wyjechałem z Bielska. Na
              szczęście jakiś mądry nauczyciel prowadzał nas do muzeum. I nie wyobrażam sobie
              innego miejsca. To jest odpowiednie. A moim młodszym kolegom życzę -
              wyjeżdżajcie stąd jak najszybciej. Bo jak się w mieście nie potrzebuje takich
              instytucji jak muzeum, to co to za miasto.
            • szarik-102 teraz to mówisz! 22.06.07, 15:04
              i.madzia napisała:

> i tu mogę śmiało powiedzieć - ja go nie wybierałam..he ☺

Toż ja przestałem przystawiać się do Bezy, kiedy się okazało, że jej Pani ma
              głosować na Berezowca. Stracone pół roku, oż w mordę!
              • szpila555 Re: teraz to mówisz! 22.06.07, 15:11
                Mój znajomy na gg dowiedział się przed chwilą ode mnie, że Muzeum w Bielsku
                posiada stronę internetową. Podaję wszystkim link by mogli zapoznać się z
                działalnością Muzeum:
                muzeum.bialystok.pl/main.php?x=400
              • i.madzia Re: teraz to mówisz! 22.06.07, 17:16
                szarik-102 napisał:

> i.madzia napisała:
                >
                > > i tu mogę śmiało powiedzieć - ja go nie wybierałam..he ☺
                >
                > Toż ja przestałem przystawiać się do Bezy, kiedy się okazało, że jej Pani ma
                > głosować na Berezowca. Stracone pół roku, oż w mordę!

--

Ehh Szariku, przecież oficjalnie na forum ogłosiłam, że zmieniam zdanie. Jeszcze
                przed wyborami to było. WujoJaro mnie uświadomił :)
                • wujekjarek1 Re: teraz to mówisz! 28.06.07, 18:29
                  >
                  > Ehh Szariku, przecież oficjalnie na forum ogłosiłam, że zmieniam zdanie.
                  Jeszcz
                  > e
                  > przed wyborami to było. WujoJaro mnie uświadomił :)

wuj uswiadamiacz???
                  :))

a powaznie TO WUJ TEŻ PROTESTUJE PRZECIWKO LIKWIDACJI MUZEUM W RATUSZU - z
                  daleka, ale protestuje, miło mi się tam czas spędzało (rzadko bo rzadko ale
                  jednak)

zeby nie bylo ze anonim...
                  Jaroslaw Borowski - bielszczanin na obczyznie (ale wrócę!!!)

pozdrawiam
                  • jawor39 Re: teraz to mówisz! 28.06.07, 19:27
                    Dobry z Ciebie Chłop Wuju Jarek! Na obczyźnie a bronisz muzeum.
                    Trudno pogodzić sie z urzędniczą głupotą i zadufaniem, a nawet arogancją.
                    Urzędnikom nie trza naszego muzeum. Ich stać na Luwry czy inne zamki.
      • szpila555 Re: Protest przeciw likwidacji bielskiego muzeum! 20.06.07, 19:50
        blawatek12 napisała:
        > Panie M.J.
        blawatek12 napisała:
        > Teraz wszystko rozumiem. Jak czyta sie forum bielskie to są dziwne wypowiedzi.
        >Wyrwane z kontekstu. Teraz rozumiem dlaczego. To administrator wycina część
        >wypowiedzi.Zostawia tylko słuszne wg siebie.
        >Trzeba złożyć protest do forum gazety pl.

Jak dotąd nikogo nie banowałem na tym forum. Posty naruszające Regulamin forum
        lub Netetykiete są kasowane przeze mnie lub Administrację forum. To wszystko.
        Ponieważ widzę nowe nicki podaję kolejny raz specjalnie dla Was link do:
        Regulaminu forum:
        forum.gazeta.pl/forum/1904849,62605,1617538.html
        i Netetykiety:
        forum.gazeta.pl/forum/1904849,62605,1617503.html
        Poczytajcie, a wszelkie sprawy proszę kierować na adres e-mail:
        szpila555@gazeta.pl
        odpiszę
      • szpila555 Re: "bławatku12" 20.06.07, 19:53
        blawatek12 napisała:
        > Panie M.J.

Cóż, akurat nie ukrywam swojej tożsamości jak również swoich poglądów, starzy
        forumowicze wiedzą kim jestem. Powinnaś pamiętac o drugiej stronie medalu -
        pomyśl, byłoby Ci przyjemnie gdybym podał Twoje inicjały?
        • szpila555 Re: gołe fakty 20.06.07, 19:57
          s[ciach]172 napisał:

> Widzę Szpila 555 że przytaczasz wyniki wyborów. To że dostał tyle głosów to
          > znaczy że może niszczyć kulturę w naszym mieście? Muzeum jest wszystkich a
          nie
          > tylko tych kilkunastu procent głosujących na niego?

Ja podałem gołe fakty, inteligentny człowiek wnioski sam wyciągnie ;)
          Co do MUZEUM uważam że powinno być w Bielsku, ale nie mam wpływu na to czy
          będzie.
          • kropelka_tu Re: gołe fakty 20.06.07, 20:07
            Witam! Ktoś powyżej napisał, że są listy. Jeśli uważasz że powinno być w
            Bielsku możesz się podpisać. Nie wiadomo czy to coś da ale w demokracji głos
            społeczeństwa się liczy. Powodzenia!
            • szpila555 Re: Propozycja 20.06.07, 20:20
              Proponuję by forumowicze wypowiadali się w tym wątku w sprawie MUZEUM.
              Sięgnąłem pamięcia wstecz i przypomniałem że swego czasu na sesjach Rady Miasta
              były cytowane opinie z naszego Forum - co oznacza, że jest czytane przez
              Burmistrza i radnych a głosy w dyskusji brane pod uwagę przy podejmowaniu
              decyzji.
              Proponuję wpisywać również argumenty. Może pozwoli to na szerszą merytoryczną
              dyskusję na sesji Rady Miasta.
    • peem63 O co chodzi burmistrzowi ? 20.06.07, 22:10
      nie udała się likwidacja Szkoły podstawowej nr 5 to robi zamach na muzeum
      sprawa pachnie polityką a jednoczesnie jest przykładem metod stosowanych przez
      tego "wybrańca ludu" w rządzeniu miastem
      a jeszcze dodatkowo to chyba dyrektorka muzeum miała odwagę kandydować do Rady
      Miasta z przeciwnego ugrupowania
                • netbard71 Re: Rospuda bis w Bielsku Podlaskim 21.06.07, 13:22
                  Fak..
                  aż mną zatrzęsło jak zobaczyłem tego niusa...
                  Mam wrażenie ze super-burmistrz uważa za muzea tylko Luwry i inne takie, a to
                  co mowi o historii najbliższego sąsiedztwa jest nieważne...!!!

Tak jest ...zapomnieć o swojej historii
                  Zbudować market
                  Zbudować drugi ..jeszcze większy...
                  Przenieść urząd do ratusza..
                  fak...!!!!
                  nienawidze juz tego gościa chociaż na niego głosowałem.
                  Andy
                  • blawatek12 Re: Rospuda bis w Bielsku Podlaskim 21.06.07, 16:41
                    Teraz tu trudno płakać nad rozlanym mlekiem. Chodzi mi o wybory. Trzeba działać,
                    aby ten Pan nie zamknął nam muzeum.
                    To "nasze muzeum"., nasz ratusz, nasz Bielsk a nie tylko Burmistrza.On jest a
                    jutro??? rożnie to bywa. A historie tworzą całe pokolenia. Muzeum jak
                    przeczytałam trwa ponad 20 lat. Przeżyło różne władze, pomysły! A teraz gdy
                    coraz więcej o nim widać i słychać nie tylko w Bielsku to.....zamyka się?
                    • szpila555 Re: Rospuda bis w Bielsku Podlaskim 21.06.07, 17:11
                      blawatek12 napisała:
                      > Teraz tu trudno płakać nad rozlanym mlekiem. Chodzi mi o wybory. Trzeba
                      działać
                      > ,

Wylazło szydło z worka, teraz może jeszcze kampanię wyborczą na forum będziesz
                      uprawiać bławatku12? Tylko pamiętaj że wybory do Rady Miasta dopiero za 3,5
                      roku <!> Ale zawsze możesz zgłosić się do dyżurujących w UM radnych ze swoją
                      sprawą. Ciekawe czy chodziłaś.
      • szpila555 Re: NA MIEŚCIE MÓWIĄ? KTO MÓWI? 21.06.07, 17:06
        w poście: NA MIEŚCIE MÓWIĄ, ŻE "GINĄ" WPISY....
        perphidia napisał:
        > ....ktoś ewidentnie je wywala (powrót cenzury)??? "coś nie na rączkę"

"Na mieście mówią" - styl jakbym żywcem słyszał jednego z pracowników
        spółdzielni ;)
        Metoda stara jak świat - jedna pani powiedziała drugiej pani <!>
        Postępujesz perfidnie perphidio. Czyżbym Ci coś skasował?

Żaden wpis nie ginie. Skasowałem zostały tylko wpisy które naruszają Regulamin
        lub Netetykietę (np.zawierają ataki osobiste wobec forumowiczów - dosłownie
        kilka postów oraz jednego forumowicza podszywającego się pode mnie - poradziłem
        mu wczoraj by zmienił nick).

Do tej pory nie otrzymałem reklamacji od żadnej z osób których wpisy usunąłem.
        W tych sprawach na forum nie dyskutuję, odpowiadam na e-maile.

Informuję, że poza mną posty może równiez usuwać zawodowa administracja forum.
        Ja to robię rzadko, a w stosunku do "starych forumowiczów" baardzo rzadko".
        Przeważnie naruszenia dotyczą nowych forumowiczów, którzy niedokładnie
        zapoznali się z obowiązującymi na forum zasadami, trolli i pacynek.
          • szpila555 Re: NA MIEŚCIE MÓWIĄ? KTO MÓWI? 21.06.07, 17:38
            marysiapl napisał:
            > Nerwowy nasz administrator.

Jestem spokojnym człowiekiem, a jeśli ktoś szuka zwady, to zawsze znajdzie
            znajdzie sposób.
            Jeszcze nie czytałem żadnej merytorycznej wypowiedzi s[ciach]172, ktory tak
            narzeka na cenzurę.
            Droga wolna, wystarczy założyć nowy nick nikogo nie małpując czy tez pod nikogo
            nie podszywając się i pisać DO WOLI.
            W razie naruszenia czyjejś czci zgodnie z Kodeksem Cywilnym osoba
            zainteresowana może zadośćuczynienia dochodzić w sądzie. Było sporo tego typu
            spraw związanych z postami na naszym forum, starzy forumowicze o tym wiedzą.
          • perphidia Re: NA MIEŚCIE MÓWIĄ? KTO MÓWI? 21.06.07, 19:58
            nerwowy nerwowy i tylko regulamin i netetykieta :)
            pominę już zamieszczanie fotek bez zgody osób które są na nich "uwiecznione" (wypadałoby się przynajmniej zapytać o zgodę) w sumie to lepiej wywalać (bo o zgodę nie trzeba pytać bo regulamin i netetykieta)
    • peem63 Pomysł I sekretarza 21.06.07, 16:57
      nie mógł wytrzymać, że w miejskim budynku rozwija się kultura niesterowana
      przez niego
      osoby prowadzące dostają nagrody, pisze o nich prasa, pokazuje telewizja
      postanowił wywalić na bruk eksponaty i zająć ich miejsce
    • skubi-dubi Re: Protest przeciw likwidacji bielskiego muzeum! 21.06.07, 17:30
      cyt.:
      - Trudno, damy burmistrzowi możliwość poczucia się "panem” i opuścimy Bielsk -

A MY: Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!

Ciekawa sprawa z tym muzeum,
      Referaty sie nie mieszczą w Urzedzie?
      Cholera Państwo urzędników nam sie porobiło,
      Co raz ich wiecej i więcej...,
      NIEDŁUGO NA STATYSTYCZNEGO OBYWATELA BEDZIE PRZYPADAĆ 1,2 URZĘDNIKA, NIE
      DZIWNE, BO WSZYSCY INNI POWYJEŻDŻALI ZA CHLEBEM, o ciekawie bedzie,
      a Muzeum? No cóz... To nasz budynek, wszystkich bielszczan i chyba wypada nas o
      to zapytać, czy Muzeum ma tam być, czy nie.
      A jezeli brak wam miejsca....? hmm.... w szpitalu jak było cięzko - pozwalniali.
    • ckmi Ja jestem ZA 21.06.07, 17:37
      Cyt. Wikipedia:
      "Ratusz (niem. Rathaus - dom rady miejskiej) - reprezentacyjny budynek
      użyteczności publicznej, siedziba władz miejskich."

Dla muzeum można znależć równie dobre miejsce gdzie indziej.
        • ckmi Re: Ja jestem ZA 21.06.07, 17:43
          kropelka_tu napisał:

> To może pojedziesz do Białegostoku i tam spróbujesz przenieść urząd miasta do
          > ratusza?

No i w Pcimiu Dolnym też ... a otym nie pomyślałem. Toż to województwo -
          Białymstok to i so takie dżwji co siem same łotwierają oooo !!!
      • szpila555 Re: Ja jestem ZA 21.06.07, 17:51
        ckmi napisał:
        > Cyt. Wikipedia:
        > "Ratusz (niem. Rathaus - dom rady miejskiej) - reprezentacyjny budynek
        > użyteczności publicznej, siedziba władz miejskich."
        > Dla muzeum można znależć równie dobre miejsce gdzie indziej.

Troche późno z tym pomysłem by do Ratusza przenieść Urząd Miasta. A co z
        miejscami do parkowania? Już teraz jest tłok na okolicznych parkingach.
        Miasto pozbyło się swoich gruntów w CENTRUM. To własnie wówczas należało o tym
        myśleć a nie bezsensownie sprzedawać grunt by zasilić budżet miasta.

Sprzedano grunt na którym potem wybudowano Stokrotkę, również obok działka
        sprzedana przez UM leży "w uśpieniu" a jej cena rośnie z każdym rokiem.
        Ponieważ sprzedano ją "z wodociągiem", po sprzedaży należało ten wodociąg
        wykopac i przenieść w drugie miejsce. Zgadnijcie kto poniósł koszty?

Centrum inaczej by dzisiaj wyglądało. Fakt, mamy piękny Ratusz otoczony małym
        placykiem wokół, ale więcej przestrzeni wokół Ratusza oraz miejsc parkingowych
        w Centrum przydałoby się. Teraz już jest na to za późno.
        • ckmi Re: Ja jestem ZA 21.06.07, 17:54
          szpila555 napisał:

> ckmi napisał:
          > > Cyt. Wikipedia:
          > > "Ratusz (niem. Rathaus - dom rady miejskiej) - reprezentacyjny budynek
          > > użyteczności publicznej, siedziba władz miejskich."
          > > Dla muzeum można znależć równie dobre miejsce gdzie indziej.
          >
          > Troche późno z tym pomysłem by do Ratusza przenieść Urząd Miasta. A co z
          > miejscami do parkowania? Już teraz jest tłok na okolicznych parkingach.
          > Miasto pozbyło się swoich gruntów w CENTRUM. To własnie wówczas należało o
          tym
          > myśleć a nie bezsensownie sprzedawać grunt by zasilić budżet miasta.
          >
          > Sprzedano grunt na którym potem wybudowano Stokrotkę, również obok działka
          > sprzedana przez UM leży "w uśpieniu" a jej cena rośnie z każdym rokiem.
          > Ponieważ sprzedano ją "z wodociągiem", po sprzedaży należało ten wodociąg
          > wykopac i przenieść w drugie miejsce. Zgadnijcie kto poniósł koszty?
          >
          > Centrum inaczej by dzisiaj wyglądało. Fakt, mamy piękny Ratusz otoczony małym
          > placykiem wokół, ale więcej przestrzeni wokół Ratusza oraz miejsc
          parkingowych
          > w Centrum przydałoby się. Teraz już jest na to za późno.
          >

Masz dużo racji. Parking faktycznie nieduży, ale przed UM też jest nie większy.
          Sąsiednie place sprzedawał inny burmistrz.
      • redcap1 Re: Ja jestem ZA 21.06.07, 21:09
        OK, definicja się zgadza. Jak robimy porządki, wywalmy też z białostockiego
        ratusza tych tam samozwańców. Jeszcze parę miast z takim problemem się w Polsce
        znajdzie. Muzea powinny się przenieść do opustoszałych szpitali, pielęgniarki i
        lekarze do roboty za granicę, chorzy do znachorów, i prosz - ile miejsca się
        wygospodaruje!
      • pawlozsiul po co ta słowna żonglerka? 22.06.07, 00:24
        ckmi napisał:

> Cyt. Wikipedia:
        > "Ratusz (niem. Rathaus - dom rady miejskiej) - reprezentacyjny budynek
        > użyteczności publicznej, siedziba władz miejskich."

Każdy kij ma dwa końce: równie dobrze mozna powiedzieć, że "Ratusz Miejski"
        znajduje się przy Kopernika, a muzeum zajmuje siedzibą starego ratusza - wtedy
        Twój argument pada.

Wyobrażasz sobie, że urząd zmieści się w starym ratuszu?! Nie w dzisiejszych
        czasach: Mościcki zatrudniał siedemdziesięciu urzędasów bez laptopów i komórek,
        Kaczyński siedmiuset. Urzędy straszliwie puchną.
    • aneczka820 Re: Protest przeciw likwidacji bielskiego muzeum! 21.06.07, 18:27
      Muzeum nie może zniknąć z Bielska. Poza tym opcja jest taka, że jeżeli nie
      będzie ono w Ratuszu nie będzie go wcale.Żaden inny budynek w mieście nie
      nadaje się aż tak bardzo na ten cel. Zresztą jak już pewnie większość zauważyła
      listy z podpisami poparcia krążą wszędzie - sklepy, itp... zachęca,m do
      podpisów. Kobietki w muzeum robią super pracę. Teraz dostały dofinansowanie dla
      peojektu zaadresowanego do dzieciaków - Z archeologią za pan brat - takie
      zajęcia praktyczne. Miały ruszyć we wrześniu - a może się stać, że projekt nie
      ruszy...z wiadomego powodu.
      Tak
      1) kina brak
      2) sala BDK w opłakanym stanie
      3) bez muzeum
      CO zostaje?
      BASEN - na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić - GRATULACJE POMYSŁOWOŚCI
      PANIE BURMISTRZU
          • krysia2007 Re: Protest przeciw likwidacji bielskiego muzeum! 21.06.07, 18:48
            Bardzo mnie ciesza te ostatnie posty. Śledzę dyskusję od wczoraj, wreszcie
            schodzi na właściwe tory. Do tej pory prawie wszyscy zastanawiali się co zrobi
            burmistrz z ratuszem. Należałoby sie zastanowić co zrobią dzieci od września.
            Bo niech ktos mi powie - ilu jest rodziców, którzy maja czas albo pieniądze,
            żeby zawieźć dziecko do Białegostoku i zaprowadzić do muzeum. Chyba niweielu.
            Ja osobiście nie mam na to czasu. A jak juz jedzie wycieczka to rzadko do
            Muzeum. Raczej na lodowisko albo do McDonaldsa, ewentualnie do kina, bo na
            szczęście w Białymstoku jeszcze są. A co z kulturą. Mamy (jeszcze) świetne
            muzeum w Bielsku. Przyznam, że dopóki moje dzieci nie chodziły do szkoły, nie
            wiedziałam, że wogóle mamy w mieście Muzeum. Teraz wiem, że jest i że robi
            wiele dobrego. Moje dzieciaki też w zeszłym roku często chodziły do muzeum. Już
            nauczycielka córki powiedziała dzieciakom o nowym projekcie. I co jam teraz
            córce powiedzieć? Może zaproszę pna burmistrza i sam wyjaśni mojemu dziecku
            dlaczego nie będzie muzeum???? A gdzie konkretnie są listy. Chętnie się
            podpiszę z całą rodziną. Panie Burmistrzu nie zabieraj nam muzeum. To nie
            Białystok, gdzie mamy muzea, kina, świetne domy kultury. To jest Bielsk, gdzie
            pozostało nam juz tak niewiele.
                • student_zbielska Re: Protest przeciw likwidacji bielskiego muzeum! 22.06.07, 19:02
                  aneczka820 napisała:

> Polecam artykuł na pierwszej stronie Gazety Współczesnej
                  We współczesnej czytamy:
                  "- Ja nigdy w muzeum nie byłam, podejrzewam, że tak jak duża część miasta. Nie
                  jest dla mnie istotne, czy muzeum będzie w tym miejscu, czy nie - mówi 29-
                  letnia mieszkanka Bielska"

No, kochana to świadczy tylko o tobie, że przez 29 lat nie byłaś w muzeum. I
                  wyobraź sobie, że sa tacy co takie miejsca odwiedzają. I to nie tylko raz w
                  roku. Może najwyższy czas skorzystać, bo kto wie co będzie od października.
                  Myślę, że skoro w Bielsku przez tyle lat nie skorzystałaś, to marne szanse
                  gdzie indziej.
            • ckmi Re: Protest przeciw likwidacji bielskiego muzeum! 21.06.07, 19:13
              krysia2007 napisała:

> Bardzo mnie ciesza te ostatnie posty. Śledzę dyskusję od wczoraj, wreszcie
              > schodzi na właściwe tory. Do tej pory prawie wszyscy zastanawiali się co
              zrobi
              > burmistrz z ratuszem. Należałoby sie zastanowić co zrobią dzieci od września.
              > Bo niech ktos mi powie - ilu jest rodziców, którzy maja czas albo pieniądze,
              > żeby zawieźć dziecko do Białegostoku i zaprowadzić do muzeum. Chyba niweielu.
              > Ja osobiście nie mam na to czasu. A jak juz jedzie wycieczka to rzadko do
              > Muzeum. Raczej na lodowisko albo do McDonaldsa, ewentualnie do kina, bo na
              > szczęście w Białymstoku jeszcze są. A co z kulturą. Mamy (jeszcze) świetne
              > muzeum w Bielsku. Przyznam, że dopóki moje dzieci nie chodziły do szkoły, nie
              > wiedziałam, że wogóle mamy w mieście Muzeum. Teraz wiem, że jest i że robi
              > wiele dobrego. Moje dzieciaki też w zeszłym roku często chodziły do muzeum.
              Już
              >
              > nauczycielka córki powiedziała dzieciakom o nowym projekcie. I co jam teraz
              > córce powiedzieć? Może zaproszę pna burmistrza i sam wyjaśni mojemu dziecku
              > dlaczego nie będzie muzeum???? A gdzie konkretnie są listy. Chętnie się
              > podpiszę z całą rodziną. Panie Burmistrzu nie zabieraj nam muzeum. To nie
              > Białystok, gdzie mamy muzea, kina, świetne domy kultury. To jest Bielsk,
              gdzie
              > pozostało nam juz tak niewiele.

Zgadzam się z Tobą i wszyscy w tym wątku mają takie same zdanie. panie z muzeum
              robią kawał dobrej roboty jak mało kto w Bielsku (moze jeszcze p. Fionik).
              Jednak moim zdaniem ratusz powinien pełnic mu przypisana funkcję a muzeum mozna
              zlokalizować gdzie indziej.
              Budynek ratusza nie jest wcale takim rewalacyjnym obiektem pod względem
              urzytkowania. Może w nowym lokalu będzie lepiej - np. więcej światła i ciepła ?
              • 123babunia Re: Protest przeciw likwidacji bielskiego muzeum! 21.06.07, 19:34
                Lubie jak wnuczka przychodzi z zajęć z muzeum.
                Opowiada o starych przedmiotach, pyta sie mnie o moje dzieciństwo. Rozmawia ze
                mną. Ma dla mnie czas. To dlatego,ze chodzi do muzeum i tam spotyka sie z innymi
                babciami, dziećmi. Z wielkim zaangażowaniem mowi o tym jak fotografowała, lepiła
                glinę czy też malowała.Jest w ładnym katalogu i w internecie.
                I teraz dowiaduję się o tym,ze muzeum nie będzie.To straszna.Sama bylam nie raz
                na wystawie ikon czy promocji ksiązek.
                Tylko ratusz jest dobry na muzeum. Tyle było w nim urzedow. Przeciez już malo
                kto bierze śluby cywilne. Tylko w kościele ,cerkwi.Nie widze innego miejsca. Nie
                zgadzam sie z wyrzucenia muzeum na bruk.Jutro ide listy podpisać.
    • nikletni Gabinet 21.06.07, 20:26
      Na piętrze ratusza jest pomieszczenie 2,5 x 1,5 m ,tak na oko,w którym onegdaj
      był karcer . Ciekawe jakiego urzędnika umieszczą w tym gabinecie ?
    • jjjacek2 Re: Protest przeciw likwidacji bielskiego muzeum! 22.06.07, 09:24
      Moim zdaniem dobrze się stało, że została wywołana dyskusja w sprawie Ratusza,
      a że jest sezon ogórkowy, to i będzie zapewne więcej wypowiedzi. Czytam te
      wypowiedzi na forum i myślę, że warto coś tu dorzucić. Moim zdaniem E.B. chce
      aby Ratusz nie ulegał dalszej dewastacji. Dobrze się stało, że odnowiona
      została elewacja zewnętrzna i zmieniło się otoczenie zewnętrzne, chociaż co
      niektórzy malkontenci mówią, że mamy tu pustynię betonową. Nie rozwodzę się nad
      tym więcej. Ale co jest wewnątrz – jak byłem w jednej z większych sal na dole,
      to wydawało się , że chodzę po trampolinie, w innym miejscu jakaś rupieciarnia –
      słyszę od urzędników, w czasie Dni Bielska – nieczynne wc itd. itp. A to
      przecież powinna być wizytówka naszego Miasta. Z tego wynika, że muzeum przez
      te wiele lat użytkowania obiektu nie zrobiło nic i nic nie zrobi, bo nie ma
      zapewne kasy. Dzisiaj to wygląda tak – na zewnątrz może być, w środku …………???
      • slonko1000 Re: Protest przeciw likwidacji bielskiego muzeum! 22.06.07, 19:09
        jjjacek2 napisał:

> słyszę od urzędników, w czasie Dni Bielska – nieczynne wc itd. itp.

Co do wc, to właśnie zostało wyremontowane. A był nieczynne z prostej
        przyczyny. Był remont. Kobiety przychodziły do mnie do sklepu, żeby skorzystać
        z sanitariatów. Poza tym ratusz to nie szalet miejski dla urzędników.
    • mik43 Re: głos w dyskusji o ratuszu 22.06.07, 10:24
      Moim zdaniem rozdmuchiwywanie tematu, jakoby w Ratuszu było Muzeum, jest lekkim
      przegięciem. Powiedziałbym, iz jest tu Muzeum przez małe m. Nie porównywałbym
      naszego muzeum z białostockim czy warszawskimi. A w ogóle to uważam, że w
      środku to powinno się zasadniczo zmienić, na potrzeby dzisiejszych czasów, aby
      autentycznie w Ratuszu była wizytówka Bielska Podlaskiego. Zatem intencje
      burmistrza , jeżeli je dobrze rozumiem popieram w całości.
      • pitzlad Re: w sprawie likwidacji bielskiego muzeum! 22.06.07, 13:46
        mim39 napisał:

> myślę że berezowiec ma rację - czas na zmiany. jestem za!!!

Pierwsza zmiana to powinna byc na stanowisku Burmistrza, na tym miejscu
        powinien zasiąść ktoś kto bedzie dbał o interesy mieszkańców a nie tylko o
        swoje.
        Pisanie jego nazwiska z małej litery jest tu jak najbardziej na miejscu. Nie
        zasługuje na więcej jeżeli podtrzyma swoją decyzję.

• maniek9958 Re: Protest przeciw likwidacji bielskiego muzeum! 25.06.07, 18:47
          Piękne wpisy. Fakt. Trzeba niektórych pochwalić. Wielki polot! Niektórzy
          wznieśli sie na wyżyny. A mi jest po prostu wstyd, Żyję, mieszkam w mieście
          ponad 25 tyś. Mnóstwo ludzi wykształconych, wskazuje na to ilość szkół, nie
          tylko tych podstawowych. A tu? Mało wypowiedzi broniących kulturę. Nie podoba
          się takie muzeum? No to likwidujmy.
          Wstydzę sie naszych władz, które uwielbiają jak o nich mówi sie negatywnie. A
          kto będzie rozprawiał dobrze, o ludziach, którzy zamykają szkoły a teraz
          muzeum.Włodarze naszego miasta motywują zamkniecie muzeum polepszeniem warunków
          pracy urzędników miejskich.A mi sie nie podoba coraz bardziej rozwinięta
          administracja. Juz teraz chodzimy od pokoju do pokoju, gdy mamy do załatwienia
          jakąś sprawę w Urzędzie.
          Jeżeli Nasz Burmistrz potrzebuje zadań do działania to tu na forum możemy
          sporządzić listę spraw do załatwienia.Muzeum na niej sie nie powinno znaleźć!

• ja-alutka Muzeum w Bielsku musi zostać!! 25.06.07, 21:16
      Nie mam co do tego żadnej wątpliwości, nie wyobrażam sobie Bielska bez Muzeum!!
      Stare miasto z ogromnymi tradycjami...Kiedy B-stok był tylko kilkoma chatami
      krytymi strzechą, Bielsk był dużą "metropolią"...Gdyby nie piorun...:)
      Reasumując jestem przeciwna likwidacji muzemu!! Ala ;)) Trzymaj się!! ☺
      • skubi-dubi Re: Muzeum w Bielsku musi zostać!!!!!!!!!!!! 25.06.07, 22:30
        Popieram w całej rozciagłości!
        A moze zamknąc stadion???, Tam było by o wiele więcej miejsca niz w Ratuszu. A
        jaka przestrzeń i w ramach relaksu, w przerwie pracownicy mogli by uprawiac
        jogging przed i po pracy i w trakcie. Basen byłby pod ręką i bieznia i knajpa
        zdajsie. Gorzej z dojazdem..... ale zmienic wystarczy trase 3 i oki bedzie. A
        jakie powietrze??? Te widoki - te 100 letnie Topole. Mówie Wam - może to lepszy
        pomysł, a w tym Ratuszu niech tam sobie dzieciaki garnki oglądają i pocztówki.
        Ja jako były..., uważam RUKI PRECZ OD RATUSZA.
        JAk Alutka pisała, tak zakorzenione w historii miasto jak Bielsk, musi mieć
        Muzeum, IX wiek... , moi drodzy , no commets
    • jjjacek2 Re: Głos w dyskusji 25.06.07, 22:07
      W dyskusji często pada stwierdzenie, jakoby dochodziło do zamachu na wielką
      kulturę w naszym mieście i jakieś tam bleble.. - co tu dużo mówić skoro grzyb
      na ścianie a podłogi trzeba wymieniać. Jeżeli ktoś ma chęć dalej przez lata
      siedzieć w tej PEREŁCE BIELSKIEJ, to niech o nią dba jak o perełkę. W
      przeciwnym razie burmistrz powinien się rozstać z takim użytkownikiem, który
      nie dba o naszą perełkę. I wtedy powinno nastąpić cięcie chirurgiczne. Poboli i
      przestanie.
      • mracopolo42 Re: Głos w dyskusji 25.06.07, 22:45
        Gadasz tak, jakby Tobie mózg wyjęli - wtedy już nic Ciebie nie zaboli...
        Jednak Ci, co mają i używają swoje mózgi wiedzą, że społeczeństwo bez kultury
        zanika. Czyim agentem jesteś, że to Tobie nie przeszkadza?
        Może czas, by wreszcie taczkę w ruch wprowadzić?
    • dotacje-ue Pozwolicie na to? 25.06.07, 22:09
      Siedzę w stolicy, ale to do Was, do Bielska mnie skierowano, by brać przykład z
      niedużej instytucji, która tak skuteczna robotę wykonuje. Duża liczba
      zaangażowanych osób, liczne nagrody i to, o co najbardziej chodzi: rzeczywiste
      krzewienie kultury, gdzie każdy (a nie tylko uprzywilejowane elity) może zetknąć
      się ze sztuką, wspaniałymi ludźmi... Nie mogli w Warszawie nachwalić się tak
      owocnej pracy małego muzeum w Bielsku Podlaskim. Wybieram się do Was, licząc na
      współpracę i pragnąc się nauczyć, np. jak przy tak małych środkach, aż tyle
      można osiągnąć... a tutaj niespodzianka!
      Ludzie nie dajcie się! Nie pozwólcie sobie tego odebrać! Wasze tzw "elity"
      ubiorą się w niedzielne ubranka i pojadą (za Wasze pieniądze) do Białegostoku, a
      może do W-wy "ukulturalnić się", a Wam odbiorą muzeum, mimo że za nie nawet nie
      płacą.
      Kurcze, nie dajcie się!
      A do wszystkich, komu kultura przeszkadza, przypominam, iż to dobry początek, by
      następnie książki palić i ... ale to chyba każdy już ze szkoły pamięta?
      Bo ci "chłopcy w brunatnych koszulach" też tak zaczynali i nie poprzestali na
      "likwidacji" profesorów z Jagiellonki... Okrutne, ale tak właśnie wygląda prawda!!!
      Po prostu nie dajcie się!!!
      Jestem z Wami! ;-)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka