Dodaj do ulubionych

Wurla- Ukrainci ne husy i swoju mowu majut!!!

17.01.08, 00:13
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44324&w=73459576&a=73459714

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44324&w=73459576&v=2&s=0
Obserwuj wątek
    • romanpidlaszuk Brawo Marko i Kume!!! Herojam Slawa!!! 23.01.08, 08:31
      Brawo Marko!!!
      Pozdorowlennia dla Kuma!!!
      www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080122/REGION06/174205873

Marko, wsi ukrainski patrioty rodom z Pidlasza je z Toboju i Kumom!!!
      Wy boronyte honoru nas wsiech!!!
      My Ukrainci z ukrainskomownoho Pidlasza ne je husy i swoju mowu
      majemo!!!

Ne damo janczarom znyszczyty tablyci po naszomu, po ukrainski!!!

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44324&w=73459576&a=73459714
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44324&w=73459576&a=74744394
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44324&w=74744050&a=74744050
    • romanpidlaszuk Świato rudnoho jazyka! 22.02.08, 14:52
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44324&w=76005045&a=76051925
      ...szczo na toje janczary,jaki pereroblajut ukrainskomownych
      Pidlaszukiw na pseudobilorusiw i prawoslawnych "Polakiw"?
      Szczo na toje Sawa, Czykwin, Selwesiuk itp. itd....?
        • romanpidlaszuk Re: Świato rudnoho jazyka! 26.03.08, 13:01
          Romus we\z ty z laski swojej pisz po polsku.............tu nie
          ukraina.

-----------------------------

...ale tu od 1000+ lat mieszka ludnosc ukrainskojezyczna, ktora
          zarowno na bielskiej ulicy jak i na bielskim forum ma prawo mowic w
          swoim ojczystym jezyku ukrainskim.

Podaj link do wpisu, ktory chcialbys aby ci przetlumaczyc to
          przetlumacze.
              • romanpidlaszuk Re: o takich meksików mi Romek chodziło w tym wąt 27.03.08, 04:14
                www.gazetawyborcza.pl/1,76842,5047383.html
                ------------------------------

Mysle, ze w tym artykule wcale nie chodzi o takich Meksiow jak tez
                nasz na bielskim forum.
                Problemy tam przedstawione wynikaja ze specyficznej sytuacji jaka
                teraz panuje w USA i nie moga byc zywcem przenoszone np. na grunt
                Podlasia.
                W USA dokonuje sie na przestrzeni ostatnich kilku dziesiecioleci
                ogromna zmiana struktury etnicznej(rasowej), jezykowej, spowodowana
                b. duzym naplywem emigrantow latynoskich zza poludniowej granicy, co
                powoduje rozne reakcje na te zmiany i na wciaz nierozwiazany, coraz
                bardziej widoczny problem nielegalnej emigracji.

Na Podlasiu nie mamy doczynienie z masowym naplywem ludnosci z
                zewnatrz.

Problem Meksia to moga byc np.

1. zadawnione zaszlosci na styku kultury polskiej i ruskiej
                (ukrainskiej) dodatkowo zaognione imperialna polityka Rosji na tym
                terenie w ostatnich kilkudziesieciu latach
                - do celi o nazwie PRL(jak i do kazej innej celi- kraju, republiki w
                tym imperium) z etnicznymi Polakami dokoptowano kilka powiatow z
                etnicznymi Ukraincami i Bialorusinami na podobnych zasadach i w
                podobnym celu jak w imperium rosyjskim do celi z wiezniami
                politycznymi dokoptowuje sie troche wiezniow pospolitych(zeby
                skocajac jednych z drugimi kontrolowac jednych i drugich)

Problem Maksia nalezy raczej porownywac do roznych problemow i
                zaszlosci na pograniczu francusko-niemieckim po II wojnie swiatowej.
                Wiemy, ze relacje miedzy narodami francuskim i niemieckim pieknie
                sie po II wojnie przeksztalcily ze zdecydowanie wrogich w przyjazne
                i dobrosasiedzkie, zarowno na poziomie panstwowym jak i na poziomie
                malych spolecznosci lokalnych, takze badzmy optymistami.

2. Teoretycznie Maksio to moze byc tez witrualny prowokator majacy
                na celu sklocanie etnicznych Polakow i Ukraincow. Za PRLu bylo mase
                takich prowokatorow w realu, teraz mozliwosci imperium rosyjskiego w
                Polsce sie skurczyly i pozostaja mu byc moze glownie fora
                internetowe.

Tak mi sie wydaje.
                • romanpidlaszuk Re: o takich meksików mi Romek chodziło w tym wąt 27.03.08, 04:19
                  www.gazetawyborcza.pl/1,76842,5047383.html
                  ------------------------------

Mysle, ze w tym artykule wcale nie chodzi o takich Meksiow jak ten
                  nasz na bielskim forum.
                  Problemy tam przedstawione wynikaja ze specyficznej sytuacji jaka
                  teraz panuje w USA i nie moga byc zywcem przenoszone np. na grunt
                  Podlasia.
                  W USA dokonuje sie na przestrzeni ostatnich kilku dziesiecioleci
                  ogromna zmiana struktury etnicznej(rasowej), jezykowej, spowodowana
                  b. duzym naplywem emigrantow latynoskich zza poludniowej granicy, co
                  powoduje rozne reakcje na te zmiany i na wciaz nierozwiazany, coraz
                  bardziej widoczny problem nielegalnej emigracji.

Na Podlasiu nie mamy doczynienie z masowym naplywem ludnosci z
                  zewnatrz.

Problem Meksia to moga byc np.

1. zadawnione zaszlosci na styku kultury polskiej i ruskiej
                  (ukrainskiej) dodatkowo zaognione imperialna polityka Rosji na tym
                  terenie w ostatnich kilkudziesieciu latach
                  - do celi o nazwie PRL(jak i do kazej innej celi- kraju, republiki w
                  tym imperium) z etnicznymi Polakami dokoptowano kilka powiatow z
                  etnicznymi Ukraincami i Bialorusinami na podobnych zasadach i w
                  podobnym celu jak w imperium rosyjskim do celi z wiezniami
                  politycznymi dokoptowuje sie troche wiezniow pospolitych(zeby
                  sklocajac jednych z drugimi kontrolowac jednych i drugich)

Problem Maksia nalezy raczej porownywac do roznych problemow i
                  zaszlosci na pograniczu francusko-niemieckim po II wojnie swiatowej.
                  Wiemy, ze relacje miedzy narodami francuskim i niemieckim pieknie
                  sie po II wojnie przeksztalcily ze zdecydowanie wrogich w przyjazne
                  i dobrosasiedzkie, zarowno na poziomie panstwowym jak i na poziomie
                  malych spolecznosci lokalnych, takze badzmy optymistami.

2. Teoretycznie Maksio to moze byc tez witrualny prowokator majacy
                  na celu sklocanie etnicznych Polakow i Ukraincow. Za PRLu bylo mase
                  takich prowokatorow w realu, teraz mozliwosci imperium rosyjskiego w
                  Polsce sie skurczyly i pozostaja mu byc moze glownie fora
                  internetowe.

Tak mi sie wydaje.

• romanpidlaszuk Meksiu, czemu nie zlozyles rodakom zyczen swiat.? 27.03.08, 03:41
              puki co romane mamy tu rzeczpospolita i to nie koniecznie obojga
              narodow wiec z laski swej gawari po polsku, bo taki tu jezyk
              obowiazuje.

---------------------------

1. Czyzby polska konstytucja zabraniala mniejszosciom narodowym na
              uzywanie swoich jezykow ojczystych w mowie lub pismie?

2. Meksiu, dlaczego nie zlozyles rodakom zyczen swiatecznych?
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=252&w=77140335
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=252&w=77254566
              • mexico86 Re: Meksiu, czemu nie zlozyles rodakom zyczen swi 28.03.08, 00:25
                Romane drogi, nie doszukuj sie prowokacji itp. ja po prostu na polskim forum
                chce czytac po polsku, a nie po (jakiemustam- bez urazy) i tyle.
                Nie rozumiem waszego narzecza i a tu niestety jest polska , a dlaczego nie
                zlozylem zyczen to wybacz ale go..... cie to obchodzi. nie zwyklem skladac
                zyczen po fakcie.
                • romanpidlaszuk Re: Meksiu, czemu nie zlozyles rodakom zyczen swi 28.03.08, 00:52
                  Romane drogi, nie doszukuj sie prowokacji itp. ja po prostu na
                  polskim forum chce czytac po polsku, a nie po (jakiemustam- bez
                  urazy) i tyle.

--------------------------

A ja po prostu na polskim forum chce rowniez czytac w swoim
                  ojczystym jezyku ukrainskim od 1000+ lat uzywanym przez rdzennych
                  mieszkancow okolic Bielska a nie tylko po polsku, ktory nie byl
                  jezykiem ojczystym ani moich przodkow ani nie jest moim (bez urazy)

Nie rozumiem waszego narzecza
                  -------------------

Ja ci w tej sprawie moge tylko o tyle pomoc, ze gotow jestem
                  postarac sie ci przetlumaczyc tekst z ktorum sie do mnie zwrocisz.

i a tu niestety jest polska
                  ---------------

No wlasnie, tu jest Polska a nie np. Bialorus i prawa zawarte w
                  konstytucji takie jak wolnosc slowa, prawo do pielegnowania jezyka
                  ojczystego itd. musza byc przestrzegane.
                    • romanpidlaszuk Re: Meksiu, czemu nie zlozyles rodakom zyczen swi 28.03.08, 01:07
                      romus ty nie rozumiesz co sie do ciebie mowi, tu jest polska
                      niestety i puki co
                      tego nie zmienisz a jak chcesz pogadac po swojemu to zaloz sobie
                      forum np.
                      pogadajmy po swojemu i bedzie git.
                      A na polskim forum pisz po polsku i nie gniec mi tu konstytucja.

--------------------------

Polskie forum Bielsk Podlaski jest forum mieszkancow Bielska, okolic
                      Bielska i gosci.
                      Zarowno na ulicach Bielska, jak i na forum Bielsk kazdy ma prawo
                      mowic w swoim ojczystym jezyku, czy ci sie to podoba czy nie.

• baam1 Re: Meksiu, czemu nie zlozyles rodakom zyczen swi 28.03.08, 01:07
                      Mexiko drogi, nie galopuj tak, pomalutku. Nie podoba się, nie
                      czytaj. A swoją drogą to dlaczego tak kaleczysz język polski i nie
                      zwracasz uwagi na błędy ortograficzne. Skoro nawołujesz do używania
                      tylko i wyłącznie języka polskiego, to może na początku sam zacznij
                      pisać po polsku, a nie polskiemu. Szczerze mówiąc "kaleczenie"
                      języka polskiego bardziej mi przeszkadza i niż wypowiedzi w języku,
                      którego nie rozumiem. Nie czytam ich po prostu.
                      • romanpidlaszuk Pozdrowienia Baam! :) 28.03.08, 01:09
                        Mexiko drogi, nie galopuj tak, pomalutku. Nie podoba się, nie
                        czytaj. A swoją drogą to dlaczego tak kaleczysz język polski i nie
                        zwracasz uwagi na błędy ortograficzne. Skoro nawołujesz do używania
                        tylko i wyłącznie języka polskiego, to może na początku sam zacznij
                        pisać po polsku, a nie polskiemu. Szczerze mówiąc "kaleczenie"
                        języka polskiego bardziej mi przeszkadza i niż wypowiedzi w języku,
                        którego nie rozumiem. Nie czytam ich po prostu.

-------------------------

Co bysmy na tym forum zrobili bez sympatycznej Baam! :)
                        Pozdrowienia! :)
                • romanpidlaszuk Re: Meksiu, czemu nie zlozyles rodakom zyczen swi 28.03.08, 01:01
                  a dlaczego nie zlozylem zyczen to wybacz ale go..... cie to
                  obchodzi. nie zwyklem skladac zyczen po fakcie.

-----------------------

Rzeczywiscie mnie to g. obchodzi, ze nie zlozyles zyczen
                  swiatecznych rodakom.
                  Zastanawia mnie jedynie kto probuje skocac Polakow i Ukraincow na
                  bielskim forum i okazuje sie, ze jest to miedzy innymi gosc,
                  ktory... swoim rodakom- etnicznym Polakom nawet nie zlozyl zyczen
                  swiatecznych, ktore mogl zlozyc np. tydzien przed swietami jezeli
                  nie mogl tego zrobic np. dzien przed.

P.S.
                  Ciekawe czy to przypadek, ze Hansruber i Lechowski, ktorzy rowniez
                  tworza sprzeczki miedzy Polakami i Ukraincami na bielskim forum ,
                  takze nie zlozyli rodakom zyczen swiatecznych?

• romanpidlaszuk Czy Meksio to czasem nie prawoslawny "Polak"? 29.03.08, 06:26
                      Nadal Romane dorabiasz niepotrzebną ideologię. Nie mam nic przciwko
                      ukraincom, mam zreszta wsrod nich wielu znajomych,
                      I jeszcze raz Ci powtarzam gó... Cie obchodzi czy skladam komus
                      zyczenia swiateczne czy nie , etnicznym chichagowskim czy innym
                      Polakom.

To ty tu robisz jakies problemy.
                      Ja tez mam troche znajomych wsrod ETNICZNYCH Polakow (pisane z
                      wielkiej litery), takich rodem z okolic Wyszek i dalej na Zachod, z
                      dziada pradziada rzymskich katolikow i nikomu z nich nie przyszloby
                      do glowy zabraniac mi pisac na bielskim forum w swoim ojczystym
                      jezyku ukrainskim.

Twoja dyskusje tutaj odbieram jako jakies kompleksy, kto wie czy nie
                      jakiegos prawoslawnego "Polaka", ktory odcial sie od swego
                      ojczystego jezyka ukrainskiego rodzicow i dziadkow rodem z okolic
                      Bielska, a jednoczesnie nie jest akceptowany przez ETNICZNYCH
                      Polakow rodem z okolic Wyszek i dalej na Zachod, chodzacych
                      codziennie czy co niedziela do kosciola, przewaznie sluchajacych
                      Radia Maryja, jako swoj.

• romanpidlaszuk Czy Meksio to czasem nie prawoslawny "Polak"? 29.03.08, 06:39
                        Nadal Romane dorabiasz niepotrzebną ideologię. Nie mam nic przciwko
                        ukraincom, mam zreszta wsrod nich wielu znajomych,
                        I jeszcze raz Ci powtarzam gó... Cie obchodzi czy skladam komus
                        zyczenia swiateczne czy nie , etnicznym chichagowskim czy innym
                        Polakom.

To ty tu robisz jakies problemy.
                        Ja tez mam troche znajomych wsrod ETNICZNYCH Polakow (pisane z
                        wielkiej litery), takich rodem z okolic Wyszek i dalej na Zachod,
                        ktorych przodkowie z dziada pradziada rozmawiali roznego rodzaju
                        gwarami polskimi, od pokolen rzymskich katolikow i nikomu z nich nie
                        przyszloby do glowy zabraniac mi pisac na bielskim forum w swoim
                        ojczystym jezyku ukrainskim.

Twoja dyskusje tutaj odbieram jako jakies kompleksy, kto wie czy nie
                        jakiegos prawoslawnego "Polaka", ktory odcial sie od swego
                        ojczystego jezyka ukrainskiego rodzicow i dziadkow rodem z okolic
                        Bielska, a jednoczesnie nie jest akceptowany przez ETNICZNYCH
                        Polakow rodem z okolic Wyszek i dalej na Zachod, chodzacych
                        codziennie czy co niedziela do kosciola, przewaznie sluchajacych
                        Radia Maryja, jako swoj.

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka