Dodaj do ulubionych

nieoznakowane radiowozy w BP

24.03.09, 18:00
Ile mamy tych nieoznakowanych radiowozów w Bielsku, 2 jednakowe
stalowo-błękitne Vectry czy jedną, która zmienia tablice rejestracyjne?
Obserwuj wątek
      • marecki-34 Re: nieoznakowane radiowozy w BP 24.03.09, 18:55
        Dobrze się przyjrzałem dziś jednej z tych Vectr, wygląda na nową a rejestrację (z doklejonymi unijnymi gwiazdkami) ma z końca 2005 roku i ten sam stalowo błękitny kolor jak ta kupiona w ubiegłym roku. Nigdy wcześniej nie słyszałem też, że w BP taki radiowóz był.
        Tablic na pewno zmieniać nie można ale może w wyjątkowych sytuacjach jak już wszyscy mają zapisany numer rejestracyjny policja coś może zrobić?
        Swoją drogą coraz trudniej się robi w naszych okolicach - co wyjazd do Białegostoku lub nawet gorzej bo tu blisko zatankować w Haćkach to widzę nieoznakowane radiowozy, nasz(e) Bielski(e) albo czarne Vectry białostockie :-(
                    • marecki-34 Re: nieoznakowane radiowozy w BP 25.03.09, 09:34
                      Fotoradary Stepie i nieoznakowane radiowozy stosuje się prewencyjnie, żebyśmy
                      jeździli zgodnie z przepisami a osoby łamiące przepisy są na podstawie tak
                      zdobytych dowodów karane.
                      Twoje mieszkanie jest miejscem publicznym w tym sensie, że możesz po pracy knuć
                      w nim plany wysadzenia elektrowni czy molestować 12-to letnia Basię podając się
                      za 12-to letniego Bartka na przykład. Więc jeśli nie masz nic do ukrycia bo
                      żyjesz zgodnie z prawem to zgodzisz się na kamerę w domu w ramach prewencji czy
                      będziesz krzyczeć, że "policyjne państwo"? Jak zareagujesz jak z pieniędzy
                      uzyskiwanych z karania ludzi za łamanie prawa w domach (można kamery umieścić w
                      tak zwanych rodzinach patologicznych na początek) będzie się finansowało kolejne
                      kamery i systemy monitorujące rozszerzając "grupy ryzyka"?
                • marecki-34 Re: nieoznakowane radiowozy w BP 25.03.09, 09:02
                  To nie jest takie proste stepie.
                  Z uporem maniaka powtórzę swój argument - dlaczego na trasie do Białegostoku mam
                  jeździć 50-60 km/h zamiast dozwolonych 90 km/h? Od 2 lat nie widzę na tej trasie
                  żadnych zmian na lepsze w sensie poprawienia jakości drogi czy jej
                  bezpieczeństwa. Na co idą pieniądze z mandatów, na poprawę bezpieczeństwa czy
                  może na nowe fotoradary i nieoznakowane radiowozy? Sebcio dobrze pisze - to
                  grozi państwem policyjnym.
                  • stepby Re: nieoznakowane radiowozy w BP 25.03.09, 09:17
                    Ze mnie robisz idiotę, czy z siebie. Autobusem z Bielka do
                    Białegostoku jade nie całą godzinę. Trasa 54 km. Gdyby auto jechało
                    nie zatrzymując się, cały czas pędząc drogą ( autobus by pokonać
                    Białystok do dworca potzrebuje ok 20 min ) średnia prędkośc wynosiła
                    by 54 km / h - Autopbus jednak by uzyskać taki czas przejazdu musi
                    chwilami gnac nawt 80 km/h - A Ty nie jestes w stanie ???
                    osbówką ???
                    Przyznajcie się , że jeździcie niezgodnie z prawem i przeszkadza Wam
                    w tym policja - a jezeli się odważycie,to nie czepiajcie się do
                    rowerzystów którzy biorą z Was przykład ;)
                    • marecki-34 Re: nieoznakowane radiowozy w BP 25.03.09, 09:50
                      Na tej drodze są również stare autobusy, traktory, autobusy z dziećmi,
                      maruderzy, którzy jeżdżą 50 km/h. Część z nich bo szybciej nie mogą a część bo
                      mają gdzieś innych na tej drodze. Godząc się na jazdę zgodnie z przepisami i nie
                      wyprzedzając ich we wszystkich zabronionych miejscach (linie ciągłe i
                      ograniczenia prędkości, ruch z przeciwnej strony) traci się na tej trasie czas.
                      Robią to Stepie również autobusy - usiądź kiedyś blisko kierowcy i pilnie
                      obserwuj prędkościomierz, znaki z ograniczeniami prędkości i linie na jezdni.
                      Twierdzę, że Państwo polskie nie ma pomysłu na bezpieczeństwo na drogach. Jedyna
                      prowizorka to ograniczenia prędkości i mandaty za jej przekraczanie. A policja w
                      tej sytuacji z fotoradarami i nieoznakowanymi radiowozami jest wykonawcą tej
                      prowizorki. Pieniądze na drogi mamy z Unii, wykonawcy również mogą się znaleźć a
                      dróg jak nie było tak powstają po 100 km rocznie.
                      Dawno udowodniono, że najmniej wypadków odbywa się na autostradach.
                      Przykro mi ale każdy rowerzysta, który pojawia się na tej trasie w nocy bez
                      świateł, bez kamizelki odblaskowej będzie nazywany przeze mnie debilem i samobójcą.
                      • sebcioo Re: nieoznakowane radiowozy w BP 25.03.09, 10:26
                        > A policja w tej sytuacji z fotoradarami i nieoznakowanymi
                        > radiowozami jest wykonawcą tej prowizorki.
                        Jakis ladny czas temu splodzilem na tym forum piekny elaborat o tym co mysle o
                        pracy drogowki i metodach przez nich stosowanych.
                        Bylo w nim m.in. o tym ze nieoznakowane radiowozy tak samo lamia prawo i
                        przepisy jak kierowcy ktorych scigaja.
                        Powiedz stepie - czy nie jest tak?

> Dawno udowodniono, że najmniej wypadków odbywa się na autostradach.
                        Swiete slowa.

> Przykro mi ale każdy rowerzysta, który pojawia się na tej trasie w > nocy bez
                        świateł, bez kamizelki odblaskowej będzie nazywany przeze > mnie debilem i
                        samobójcą.
                        A ja kazde dawce bede nazywal dawca. Kogo uwazam za dawce - opisywalem wczesniej
                        nie raz.
                        • porter09 Re: nieoznakowane radiowozy w BP 06.04.09, 23:25
                          hm, od pewnego czasu przeglądam forum, i w sumie śledzę Twoje
                          bzdurne, przerysowane komentarze. I na prawdę strasznie długo mnie
                          korciło, żeby odpisać na kilka z Twoich postów. Odnoszę wrażenie, że
                          albo jesteś strasznie zgorzkniałą istotą, której żadna instytucja w
                          Polsce nie jest w stanie zadowolić - albo po prostu nie masz
                          wlasnego życia, więc żyjesz krytykowaniem innych. i zaiste nie
                          rozumiem skąd ta niechęć do policji. A Twój "piekny" elaborat na
                          temat pracy drogówki jest ewidentnym powtierdzeniem Twojej
                          ignoracji, prostoty i nieznajomości funckji, jaką ma pełnić policja
                          na drogach. O specyfice pracy videorejestratorów pojęcia nie masz
                          najmniejszego. To co - anarchia?? Precz z policją! :) a skoro juz
                          jestes tak stanowczy w swoich sądach, to nie będź sebciu hipokrytą -
                          i nie szukaj pomocy w tej okropnej instytucji. Radź sobie, rób
                          porządki w Polsce- zacznij od podlasia :) swoją drogą - zastanawiam
                          się czym sam się zajmujesz - bo musisz być świetny w tym co robisz,
                          jeśli tak łatwo oceniasz immych. W sumie- łatwo to ustalić.

>> wielbłąd nie widzi swoich garbów ;)
                          • sebcioo Re: nieoznakowane radiowozy w BP 07.04.09, 00:04
                            Wow, az popuscilem z wrazenia.
                            Jakies konkrety czy tylko marudzic potrafisz?
                            Oswiec nas na tym forum na temat specyfiki pracy wideorejestratorow a nie
                            medrkujesz.
                            Sam jestes hipokryta sugerujac ze policja pozwoli na samodzielne zaprowadzanie
                            porzadkow.
                          • marecki-34 Re: nieoznakowane radiowozy w BP 07.04.09, 08:55
                            Sebcio ma rację, sam wielokrotnie widziałem naszą drogówkę "zaczajoną" w takich
                            miejscach, że w ciągu godziny 3 samochody może przejadą.
                            Dlaczego drogówka, w tym nieoznakowane radiowozy, nie ściga nieoświetlonych
                            rowerzystów, sytuacji, które prowokują do niezgodnego z przepisami wyprzedzania
                            - z przodu stary Autosan a za nim kolumna osobówek jeden drugiemu na dupie (jest
                            przepis o zachowaniu bezpiecznej odległości przecież), dlaczego "nasza" Vectra
                            nie wypuszcza się na prostą od Denisek do mostu na Narwi - tam się można
                            rozpędzić, mandaty byłyby większe, dlaczego nie ścigają TIR`ów za ryzykowne
                            wyprzedzanie?
                            Dużo prościej jest przecież wyskoczyć do Proniewicz czy Pilik i złapać jakiegoś
                            zamiejscowego frajera bo za późno nogę z gazu zdjął wjeżdżając do strefy
                            zabudowanej. Sam wielokrotnie widziałem jak po wypisaniu mandatu odczekiwali na
                            parkingu pod sklepem w Chrabołach - po 15 minutach cisza na CB i można jechać do
                            Bielska. Efekty są a przebiegi małe ale czy tylko o to chodzi?
                            • sebcioo Re: nieoznakowane radiowozy w BP 07.04.09, 09:01
                              Nie trzeba wcale daleko siegac - wystarczy spojrzec na parking przed komenda.
                              Jest tam jak wol ze parking tylko dla samochodow policji - a stoja prywatne
                              samochody. Albo policja ma w d... co sie dzieje nawet u nich przed nosem. Albo
                              jest kolesiostwo i stawiaja swoje prywatne samochody - tym sam i tak lamiac
                              zakaz i pokazujac co policja sadzi o prawie.
                  • porter09 Re: nieoznakowane radiowozy w BP 06.04.09, 23:01
                    > Z uporem maniaka powtórzę swój argument - dlaczego na trasie do
                    Białegostoku ma
                    > m
                    > jeździć 50-60 km/h zamiast dozwolonych 90 km/h
                    tak się zastanawiam czy masz pojęcie o czym mówisz. Nigdy nie
                    słyszałem żeby vectra trzepała kogoś za takie prędkości.
        • porter09 Re: nieoznakowane radiowozy w BP 06.04.09, 23:06
          nie wiem czy słyszałeś o takim "zjawisku" jak "tymczasowy dowód
          rejestracyjny". A poza tym, jak sobie wyobrażasz żeby legalizowane,
          poddawane kontroli pojazdy służbowe policji jeździły na nielegalnych
          tablicach?? mam wrażenie, że przeceniacie trochę możliwości policji
          • marecki-34 Re: nieoznakowane radiowozy w BP 07.04.09, 09:03
            Jak dostajesz tak zwany "twardy" dowód to tam numery się nie zmieniają.
            Coś nie słyszałem, żeby w Polsce można było stosować "używane" tablice
            rejestracyjne no chyba, że samochód zmienia właściciela w tym samym powiecie ale
            wtedy tablice idą razem z samochodem.
            A poza tym to coś nie wierzę w działanie całkowicie zgodnie z prawem naszej
            drogówki - Mondeo z blachami CU może być ciągle na stanie niewyrejestrowane,
            Bielsk to małe miasto i ludzie szybko się uczą kto jeździ z tablicami 03HF :-D
                        • porter09 Re: nieoznakowane radiowozy w BP 07.04.09, 08:41
                          gdybyś czasami wyjechał poza tą swoją ul. 3 maja, to wiedziałbyś, że
                          na podlasiu jest milion idiotów podobnych do ciebie, którzy
                          nagrywają, robią zdjęcia i na cb-radiu wychwytuja każde naruszenie
                          przepisów przez taki nieoznakowany samochodzik. A jeśli uważasz, że
                          kamery w moim domu zmniejszą ilość śmiertelnych wypadków w naszej
                          okolicy, albo poprawią bezpieczeństwo na drogach- to gratuluje
                          inteligencji.
                          • sebcioo Re: nieoznakowane radiowozy w BP 07.04.09, 09:05
                            "Milion idiotow" kontra "nieoznakowany samochodzik" rotfl.
                            Jaka ta policja biedna jest, wszyscy przeciwko ich samochodzikom, az łezka sie
                            kreci w oku.

Jesli uwazasz ze kamera w vectrze poprawia bezpieczenstwo na drogach to ...
                            gratuluje inteligencji.

Czekam na opis pracy radiowozu z wideorejestratorem panie yntelygent.
                            • jjtomi Re: nieoznakowane radiowozy w BP 27.04.09, 09:17
                              > Jesli uwazasz ze kamera w vectrze poprawia bezpieczenstwo na drogach to ...
                              > gratuluje inteligencji.

albo żeście sie nie zrozumieli i piszecie to samo albo ja czegos nie rozumiem,
                              ale moim zdaniem fajnie że taka vectra się gdzieś tam kręci z tą czasami "miłą"
                              Panią policjantka z którą można nawet sobie przez CB pogadać, fajnie że polują
                              na seryjnych piratów (przynajmniej tak mi się wydaje po obejrzeniu paru odcinków
                              w tv o videoradarach), cieszę się, że ścigają kierowców którzy nie tylko łamią
                              rygorystyczne przepisy ale wszelkie zasady zdrowego rozsądku

i cieszy mnie taki radiowóz w porównaniu do patroli, które szukają np braku
                              nalepki rejestracyjnej, której nie mogłem dostać bo miałem stare czarne blachy i
                              tylko nowy świstek dowodu (a p."policjant" chciał mi prawie samochód na lawete
                              zabrać)
                          • marecki-34 Re: nieoznakowane radiowozy w BP 07.04.09, 09:10
                            To napiszmy porządnie ustawę o policji, żeby było raz na zawsze jasne co wolno
                            drogówce a co jest łamaniem prawa.
                            Rozumiem ściganie piratów na drogach i tego się nie czepiam ale zawsze będę
                            piętnować kimanie w krzakach czy parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych.
                            Dlaczego do cholery drogówka nie urządzi popisowej akcji w czwartek i nie ukaże
                            100 rowerzystów czy pieszych za bezmyślne zachowania na bielskich ulicach?

Jeśli chodzi o kamery w domach to wyżej już pisałem, że mógłbyś molestować 12
                            letnią Basię podając się za jej 12 letniego przyjaciela Wojtka na przykład ;-)
                            • sebcioo Re: nieoznakowane radiowozy w BP 07.04.09, 09:18
                              Tylko ze wedlug niego policja absolutnie nie lamie prawa. Oni robia wszystko
                              cacy. Tylko ze to "miliony idiotow" nagrywaja "nieoznakowane samochodziki".
                              Widac pewna hipokryzje bo jesli "nieoznakowany samochodzik" jedzie dokladnie tak
                              samo jak jeden z "miliona idiotow" to logiczne ze sam sie staje idiota. Ale
                              widac pan yntelygent uwaza inaczej.
                              • porter09 Re: nieoznakowane radiowozy w BP 07.04.09, 10:49
                                pan "yntelygent" w swojej wypowiedzi nie dążył do tego żeby obrażać
                                ogół kierowców, którzy ngrywają vectrę (czasami nie wiedząc, że goni
                                ona inne auto- włączanie sygnałów wykluczyłoby nagranie wykroczenia,
                                więc icg praca byłaby bez sensu) - merzył konkretnie w Ciebie, ale
                                jak widać umiejętność czytania ze zrozumieniem nie jest Twoją mocną
                                stroną. Życie mnie nauczyło, żeby się nie wypowiadać na tematy o
                                których nie mam pojęcia. Ale Ty za to jesteś twardzielem. Coś na
                                kształt moherowego beretu - policja to samo zło. I nie twierdzę, że
                                policja absolutnie nie łamie prawa, policjanci są różni. Do
                                wszystkiego trzeba mieć dystans. A jeśli chodzi o parking PRZED
                                komendą- to powiedz mi- czy tam jest napisane "tylko dla pojazdów
                                służbowych"?? kolejny raz wychodzi z ciebie analfabetyzm wtórny :)
                                tylko dla policji -> czy policjanci to nie policja ?? tak barzo
                                skupiłeś się na atakoaniu policji, że przestajesz myśleć racjonalnie.
                                • marecki-34 Re: nieoznakowane radiowozy w BP 07.04.09, 11:12
                                  Chodzi o coś innego. Krytyka władzy jest świętym prawem obywateli i nie ma co
                                  się obrażać. Z punktu widzenia zwykłego kierowcy ten samochód czasami łamie
                                  prawo. O ile jestem skłonny zaakceptować zamianę tablic, łamanie przepisów w
                                  trakcie służby to nie akceptuję jako osoba, która płaci na utrzymanie policji
                                  podatki łatwizny, którą ten nieoznakowany radiowóz uskutecznia.
                                  Niech staną kiedyś w centrum miasta i nagrają pieszych i rowerzystów, którzy
                                  stwarzają zagrożenie. Może się boją, że pierwsza lepsza "ciocia z wioski"
                                  wygarnie im co myśli o drogówce, mandaty dla pieszych i rowerzystów są niższe
                                  niż dla "piratów" za miastem - ile trzeba będzie się napracować, żeby nazbierać
                                  500 PLN i 10 punktów?
                                  Kto widział drogówkę w szkołach tłumaczącą dzieciakom jak należy się zachowywać
                                  na jezdni?
                                    • sebcioo Re: nieoznakowane radiowozy w BP 07.04.09, 17:19
                                      Na moje oko to taka kwestie powinien roztrzygnac np TK albo NSA. Bo to co mysli
                                      policja badz jej komendant jest raczej malo wiazace.
                                      Widzialem ta strone wczesniej. Zauwaz ze nie ma tam ani slowa o tym czy zapis o
                                      pojazdach uprzywilejowanych jest aktualny czy nie jest. Bo jesli nie jest to po
                                      co w ogole sygnaly/sygnalizacja pojazdom uprzywilejowanym?
                                • sebcioo Re: nieoznakowane radiowozy w BP 07.04.09, 11:40
                                  Ciekawe kto napisal o "milionie idiotow"? Moze ja? No chyba ze to jest
                                  komplement, co nie panie yntelygent?

Jest napisa "parking dla pojazdow policji" a nie "parking na pojazdy prywatne
                                  pracownikow policji". To jak panie yntelygent, potrzebujesz objasnienia slowa
                                  pisanego? A moze prywatna pierdziawka pana X jest pojazdem policji?

Wciaz czekam na opis specyfiki pracy radiowozow z wideorejestratorem.
                                  • porter09 Re: nieoznakowane radiowozy w BP 09.04.09, 08:35
                                    ja w przeciwnieństwie do ciebie, rozumiem to co czytam (i słyszę),
                                    nie rozumiem tylko Twojego toku myślenia. wciąż czekasz -
                                    wszechmądry sebastian g. oczekuje informacji od yntelygenta?? to
                                    może sam włóż odrobinę wysiłku żeby się dowiedzieć o czym mówisz i
                                    co tak dzielnie krytykujesz. i rzeczywiście, dyskusja z tobą jest
                                    jałowa.
                            • jjtomi Re: nieoznakowane radiowozy w BP 27.04.09, 09:08
                              > Dlaczego do cholery drogówka nie urządzi popisowej akcji w czwartek i nie ukaże
                              > 100 rowerzystów czy pieszych za bezmyślne zachowania na bielskich ulicach?

to mialaby być popisowa akcja? ale po co do cholery jeśli nie ma przy tym
                              jakiegos czwartkowego wzrostu wypadków? żeby ulżyć nerwicy autora tych słów?
                              • marecki-34 Re: nieoznakowane radiowozy w BP 27.04.09, 10:03
                                Taką samą "popisową" akcją jest łapanie repów wszelkiej maści na wjeździe do
                                Proniewicz czy Pilik czy na 70-tce w Haćkach ;-)
                                Chodzi mi o rzecz taką - mandat z rowerzysty czy pieszego za "wtargnięcie" to
                                będzie max 200 PLN plus gigantyczna pyskówka z ukaranym, te same 200 zeta dużo
                                łatwiej uzyskać od kierowców samochodów.
                                Będziesz krzyczeć na "piratów" drogowych i "gdzie była drogówka?" jak ktoś
                                zginie między "starym" PBK a Delikatesami?
                                • jjtomi Re: nieoznakowane radiowozy w BP 28.04.09, 11:17
                                  > Taką samą "popisową" akcją jest łapanie repów wszelkiej maści na wjeździe do
                                  > Proniewicz czy Pilik czy na 70-tce w Haćkach ;-)
                                  > Chodzi mi o rzecz taką - mandat z rowerzysty czy pieszego za "wtargnięcie" to
                                  > będzie max 200 PLN plus gigantyczna pyskówka z ukaranym, te same 200 zeta dużo
                                  > łatwiej uzyskać od kierowców samochodów.
                                  > Będziesz krzyczeć na "piratów" drogowych i "gdzie była drogówka?" jak ktoś
                                  > zginie między "starym" PBK a Delikatesami?

Acha, no ok, z takimi zachowaniami pieszych czy rowerzystów jest tak, że pewnie
                                  w pewnej części przypadków wystarczyłoby aby w pobliżu widać było jakiś patrol,
                                  w następnej części przypadków wystarczyłoby upomnienie nawet bez pyskówki. A
                                  Ale w wielu przypadkach pewnie byłoby ciężko bo w Bielsku rowerami jeździ wiele
                                  osób starszych, niepewnie trzymających się na siodełku. Oni są przyzwyczajeni,
                                  że obojętnie czy wystawią rękę w lewo z chęcią zasygnalizowania skrętu czy nie
                                  to i tak blachosmród który jest tuż za nimi nie zwolni i ich nie przepuści ...
                                  bo samochodami tez jeździ sporo osób wychowanych w tradycji, że rowerzysta nie
                                  ma prawa jeździć ulicami, że powinien przemykać się chodnikami, że niepewnie
                                  rozgląda się przed skrzyżowaniem żeby nie trzeba było schodzić z rowera, bo jak
                                  już zejdzie to pokonuje je pieszo

fakt, że tak jest ale w tych przypadkach podejrzewam, że interwencja policji,
                                  mandaty itp raczej też niewiele pomogą, pewnie dla wielu z tych osób to jedyny
                                  tani środek transportu np. z pobliskiej wioski

a na piratów drogowych będę zawsze i wszędzie krzyczał,

BTW na przejściu koło delikatesów kiedyś młody bielszczanin zabił pieszego -
                                  potem sam chciał z tego co słyszałem kilkakrotnie popełnić samobójstwo
                      • sebcioo Re: nieoznakowane radiowozy w BP 07.04.09, 00:12
                        Sami tez zawsze super zgodnie z przepisami jezdza, co nie?

Jesli jestes taki porzadny to moze zgodzisz sie na kamery we wlasnym domu? Jesli
                        jestes porzadny to nie powinienes miec przeciez nic do ukrycia, co nie?
                        • diabel_21 Re: nieoznakowane radiowozy w BP 07.04.09, 09:59
                          dyskusja robi sie bez sensowna... grupa ludzi wierzaca w magiczna sile
                          nieoznakowanych radiowozow lamiacych wiecej przepisow niz wszyscy piraci ktorych
                          scigali razem wzieci...kontra obroncy biednych ludz ktorzy mysla ze jezdza nie
                          naruszajac naszych popieprzonych przepisow ktorych nie da sie przestrzegac w
                          wwiekszosci przypadkow w 100%... kazdy jest w swoim sensie piratem a policja
                          niech sciga tak jak ktos juz zauwazyl kierowcow jednosladow na pedaly i
                          dwunoznych pokrak i swietych krow ktorzy rownierz lamia przepisy nieraz
                          powodujac ogromne zagrozenie dla ruchu drogowego i dla siebie...
    • nikwiosenny Ależ się pokićkało ! 07.04.09, 14:04
      Radiowóz , jak sama nazwa wskazuje , to furmanka , ew. inny pojazd
      wożący radio . Dzisiaj chyba tylko rower nie jest wyposazony w radio
      i zgodnie z obowiązującą jeszcze ustawą , nie musi rowerzysta płacić
      abonamentu RTV . Tak więc , każdy samochód jest wyposazony w radio ,
      nawet jeśli jest popsowane . To co , malować na kazdym samochodzie
      adres właściciela ?
      • sebcioo Re: BBI 51LX 25.08.09, 17:22
        Ostatnio "szalala" na trasie Bielsk-Bialystok.
        Jak przystalo na policje to wykazali sie niebywałą ...
        Stali na poboczu z upolowanym łosiem w bodajze najniebezpieczniejszym miejscu
        natej trasie. Tzn tuz za mostem, na wysokosci skretu na Juchnowiec/Rzepniki,
        dokladnie tam gdzie dochodzi do masy stluczek.

Notka miala byc tu a wyladowala przez pomylke ciut wyzej.
        • cdsmarcin Re: BBI 51LX 25.08.09, 17:31
          To żadna nowość, nie raz widziałem jak sami polując na jakiegoś łosia łamią masę przepisów.
          Przyklejają się do tyłka, zobaczą że nie jesteś taki głupi jak oni to wyprzedzają Cie i pędzą dalej nie zwracając uwagi na zakazy wyprzedzania, ograniczenia itd...
          • bur-ni Re: BBI 51LX 25.08.09, 19:49
            jeszcze tego brakuje żeby jeździli 90 km/h - haha. wystarczy zwracać uwagę na
            samochody z więcej niż jedną anteną na dachu - każdy jest podejrzany, a jak
            widzicie 3 anteny to macie pewność że to miśki
            • cdsmarcin Re: BBI 51LX 26.08.09, 00:35
              bur-ni napisał:

> jeszcze tego brakuje żeby jeździli 90 km/h - haha. wystarczy zwracać uwagę na
              > samochody z więcej niż jedną anteną na dachu - każdy jest podejrzany, a jak
              > widzicie 3 anteny to macie pewność że to miśki

Przykro mi to stwierdzać, ale Vectra z Bielska ma 1 antenę CB, a druga to seryjna antena od radia. Jakby obczepiali się antenami to każdy idiota by wiedział że coś jest nie tak...

Nie mówię że 90, ale uważam, że do zakazów wyprzedzania i ograniczeń postawionych w niebezpiecznych miejscach powinni się raczej stosować dopóki nie stają się pojazdem uprzywilejowanym.
    • auto-optima.pl Re: nieoznakowane radiowozy w BP 26.08.09, 00:11
      2 czy 3 dni temu vectra z numerami ???xl stoi na wylocie na
      bialystok, "wylatuje" z bielska 120km/h wpada na proniewicz 90 i ma
      juz "losia" co leci 80 po wiosce i jest "zabójcą" i ogolnie trzeba
      takich zamykac, ciekawi mnie czy mogą lamac przepisy bedąc
      nieuprzeliwijowanym pojazdem......
      • wojtekbp Re: nieoznakowane radiowozy w BP 26.08.09, 22:31
        Jest tez Opel Astra BBI 03CP. Akurat ja znam kazda tablice na pamięc. 03CP najczesciej w nocy po cywlilnemu patroluje ulice. Najpierw jada do sklepu, pasazer kupuje 3-4 piwa i jada na patrol. Widzialem, napisalem szczera prawde. PATOLOGIA W BIELSKIEJ POLICJI !!!

Nie wspomne o jakies lasce co jezdzi z jakims jarkiem juz oznakowanym. Niezla poczwara. Dumna jak paw. Wchodzi do arhelanu w mundurze z morda w niebiosach co to ona....... W sob wypisywala mandat kolo budki z lodami, gosc zaparkowal na zakazie, a w niedziele po 12 sama zaparkowala z tym jarkiem i jedli lody, CO TO KURNA MA BYĆ?????? Bierze kase za lamanie przepisów i za jedzenie lodow na sluzbie ??????? PATOLOGIA PANOWIE PATOLOGIA........ !!!!!
    • sebcioo Re: nieoznakowane radiowozy na trasie 28.08.09, 07:13
      Wczoraj drugi raz w odstepie paru dni widzialem nieoznakowany radiowoz w akcji
      na trasie Bialystok-Bielsk. Wczoraj bylo to w Kurianach, ciemna vectra BI 0395C.
      Ale inna rzecz nasunela mi sie na mysl - skad taki nagly wzrost aktywnosci na
      tej trasie? Przeciez do tej pory oni zostawiali ta droge "w spokoju".
      • riverisland Re: nieoznakowane radiowozy na trasie 31.08.09, 16:17
        Jeżdżę często Bielsk - Białystok i rzeczywiście ostatnio jest ich sporo (różnokolorowe Vectry i Astra). Nawet niedawno udało mi się 'zarobić' 200zł od białostockiej Policji. Jednak trzeba przyznać, że zatrzymują dopiero jak się przekroczy 110km za miastem (lub ciągłą linię przy wyprzedzaniu:)
        Co do drogi, to szczególnie odcinek Ryboły - Zabłudów jest trochę jak niemiecki Nurburgring (?!), można poszaleć po zakrętach gdy droga wolna (i z dozwoloną prędkością ofkors).
    • dj135 Granatowy Ford Mondeo 12.03.10, 16:15
      Granatowy Ford Mondeo na białostockich numerach zawitał dziś do
      Proniewicz. Nie wiem czy byli tylko przejazdem czy może to nasza
      bielska policja dostała nowe auto, ale w każdym razie jeden kierowca
      już miał dyskotekę.
      • anikka_33 Re: nieoznakowane radiowozy w BP 02.09.10, 02:26
        Wow! kolejna informacja stulecia.
        Swoją drogą, to ciekawe, co Ci takiego Policja strasznego w życiu uczyniła, że
        spłodziłeś już niezliczoną ilość paszkwilowatych postów na jej temat. Tak się
        boisz że Cie ta Vectra nagra? Prosta rada: przestrzegaj przepisów. Albo emigruj
        do Meksyku.
          • anikka_33 Re: nieoznakowane radiowozy w BP 02.09.10, 09:00
            To już Twój stały numer? Rzucanie inwektywami w przypadku braku argumentów? A
            może wyjaśnisz jednak, dlaczego ta Policja taka be, jest... chociaż po Twojej
            reakcji, nie liczyłabym już na jakieś konkrety i sensowna odpowiedź.
            Aha! gdybyś jeszcze wyjaśnił powody niekonsekwencji Twojej postawy wobec tej
            formacji mundurowej,mianowicie, dlaczego pomimo całej zajadłej krytyki, którą tu
            wylewasz, jak tylko ktoś kiedyś porysował Ci samochodzik to poleciałeś z tym no
            gdzie aaa! NA POLICJĘ :). No cóż, krytyka wladzy prawem obywateli, a Ty z tego
            prawa korzystasz z imponującą częstotliwością... a może to tylko taka
            przykrywka, a w głębi serca zawsze marzyłeś , żeby być policjantem..
                  • anikka_33 Re: nieoznakowane radiowozy w BP 02.09.10, 11:39
                    Masz aż takie problemy ze zrozumieniem prostego pytania: Co Ci złego Policja
                    zrobiła?
                    Czytanie ze zrozumieniem sie kłania. Jest to podstawowa umiejętność sprawdzana
                    na maturze. Jeśli jakimś cudem udało Ci sie zdać ten egzamin, radzę pokornie
                    oddać świadectwo. I już nie oczekuję odpowiedzi.
                    Przesadą byłoby oczekiwać, żeby nielot latał, hehe
                    • sebcioo Re: nieoznakowane radiowozy w BP 02.09.10, 12:03
                      anikka_33 napisała:
                      > Masz aż takie problemy ze zrozumieniem prostego pytania: Co Ci złego Policja
                      > zrobiła?
                      A ty masz problemy ze zrozumieniem ze "G_ cie to obchodzi"?
                      Takie pytania nachodza cie na widok watku o tablicach rejestracyjnych bielskiej
                      vetry? Paradne! :)

> Przesadą byłoby oczekiwać, żeby nielot latał, hehe
                      Kura moze jedynie marzyc o lataniu, hehe
                      • anikka_33 Re: nieoznakowane radiowozy w BP 02.09.10, 12:43
                        OOO, brawo! Zdobyłeś sie wreszcie na próbę odpowiedzi ("G_ cie to obchodzi"),
                        wprawdzie na spodziewanym poziomie, ale zawsze to postęp!

A pytania nachodzą mnie po przeczytaniu NIE TYLKO tego wątku (znów czytanie ze
                        zrozumieniem się kłania, bo już o tym pisałam)
                        Śledzę Twoje elaboraty o Policji od jakiegoś czasu z uśmiechem politowania, w
                        tym wątku i w wielu innych...i wszędzie to samo, czyli ojojoj, jaka ta Policja
                        zła, leniwa i wredna.
                        Tylko (to też już pisałam), kiedy ktoś rysuje Ci auto to Ty tup, tu, tup na
                        Policję, z nadzieją, ze ta winowajcę "ściśnie za jaja"--> Twoje słowa sebciu.
                        Konsekwencji moze troche.
                        • sebcioo Re: nieoznakowane radiowozy w BP 02.09.10, 13:03
                          anikka_33 napisała:

> OOO, brawo! Zdobyłeś sie wreszcie na próbę odpowiedzi ("G_ cie to obchodzi"),
                          > wprawdzie na spodziewanym poziomie, ale zawsze to postęp!
                          Czlowiek inteligentny wiedzialby to od razu. Glupi zrozumialby z czasem. Idiocie
                          trzeba bylo palnac miedzy oczy.

> A pytania nachodzą mnie po przeczytaniu NIE TYLKO tego wątku (znów czytanie ze
                          > zrozumieniem się kłania, bo już o tym pisałam)
                          Wow nie tylko tego watku? Niesamowite. Ale w tym zdecydowalas sie napisac o
                          swoich pytaniach? Szok. A ja zapytam: KOGO? Kogo obchodza twoje pytania?

> Śledzę Twoje elaboraty o Policji od jakiegoś czasu ...
                          Mam wierna fanke :D rotfl

> ...z uśmiechem politowania,
                          I koniec radochy :(

> w tym wątku i w wielu innych...i wszędzie to samo, czyli ojojoj, jaka ta Policja
                          > zła, leniwa i wredna.
                          Jakiz ja jestem tendencyjny. To straszne.

> Tylko (to też już pisałam), kiedy ktoś rysuje Ci auto to Ty tup, tu, tup na
                          > Policję, z nadzieją, ze ta winowajcę "ściśnie za jaja"--> Twoje słowa sebci
                          > u.
                          Ojojku, naprawde? Przypominasz mi moje slowa? Jak sie ciesze, mam sekretarke. W
                          sumie to i lekarke. W koncu zdiagnozowala u mnie skleroze. Tylko kto ją o to
                          prosil? Ja? Widocznie mam takze Alzheimera.

> Konsekwencji moze troche.
                          O dziekuje ci mamusiu za dobre rady. Dawaj je komus kto sie przejmuje toba i
                          twymi radami.

Dzizas co za troll.
                          Po co ja dyskutuje? Stary i glupi ja.
                          Ale moze inni beda mieli radoche z czytania.
                          • anikka_33 Re: nieoznakowane radiowozy w BP 02.09.10, 13:35
                            sebcioo napisał:

> Szok. A ja zapytam: KOGO? Kogo obchodza twoje pytania?

Widać Ciebie obchodzą, inaczej zignorowałbyś ten pierwszy, wysłany przeze mnie
                            post.

> Jakiz ja jestem tendencyjny. To straszne.

Tak, jesteś. Ale straszne to to nie jest, raczej komiczne :)

> Ojojku, naprawde? Przypominasz mi moje slowa? Jak sie ciesze, mam sekretarke. W
                            > sumie to i lekarke. W koncu zdiagnozowala u mnie skleroze. Tylko kto ją o to
                            > prosil? Ja? Widocznie mam takze Alzheimera.

Nikt mnie o to nie prosił. Zrobiłam do, żeby się trochę ponabijać, żeby wytknąć
                            Ci niekonsekwencję. Łyknąłeś przynętę, bo pienisz sie jak nie wiem co :) :)

> O dziekuje ci mamusiu za dobre rady. Dawaj je komus kto sie przejmuje toba i
                            twymi radami.

A Ty biegaj po mieście, rób zdjęcia policjantom na służbie,jak się lenią na
                            parkingach, demaskuj Vectry i donoś natychmiast o tym nam wszystkim na forum.,
                            albo jeszcze lepiej, na POLICJĘ, hehe

>Stary i glupi ja.

Cóż za samokrytyka :) Nic dodać nic ująć :)
        • marecki-34 Re: nieoznakowane radiowozy w BP 23.09.10, 10:01
          Generalnie to ja jestem autorem wątku o nieoznakowanej Vectrze ;-)
          I mam jedną zasadniczą uwagę do pracy załóg tego samochodu - zarabiają pieniądze dla budżetu zamiast zająć się poprawą bezpieczeństwa. NIK bardzo precyzyjnie takie działania skrytykował.
          Wczoraj na przykład Vectra nagrywała kierowców wyjeżdżających z podporządkowanej Sienkiewicza za to, że na znaku Stop nie zatrzymywali samochodów.
          W tamtym miejscu są dwa przejścia dla pieszych i jeśli by się przestrzegało przepisu o zakazie wjazdu na skrzyżowanie bez możliwości jego opuszczenia to wyjazd w lewo z Sienkiewicza z zatrzymaniem kół pojazdu nie stanowiłby jakiegokolwiek problemu. Tym powinni się zająć policjanci z drogówki bo to jest realny problem w naszym mieście.
          I tak na marginesie to właśnie zajrzałem do taryfikatora, za "Stop" jest 100 PLN a za blokowanie skrzyżowania 300 PLN :-D Może warto się zająć tym problemem ;-)
          • sebcioo Re: nieoznakowane radiowozy w BP 23.09.10, 16:16
            marecki-34 napisał:
            > Generalnie to ja jestem autorem wątku o nieoznakowanej Vectrze ;-)
            Myslisz ze dla tej idiotki stanowi to jakakolwiek roznice? Przeciez to widac wyraznie a mimo wszystko piep... ze to ja go zalozylem.
            Generalnie nie ma co wracac do tej jakze bzdurnej dyskusji.
            • marecki-34 Re: nieoznakowane radiowozy w BP 23.09.10, 19:50
              Autorstwo wątku potraktowałem humorystycznie :-)
              Pytała o zastrzeżenia to jej napisałem to co myślę o pracy załóg naszej nieoznakowanej Vectry.
              Osobiście wczoraj widziałem jak na Białowieskiej któryś z nich wyskoczył z samochodu z lizakiem jakby chciał kogoś zatrzymać a potem się rozmyślił a może ktoś im uciekł w Poniatowskiego. Po tym wszystkim nasi dzielni policjanci zawrócili na trawniku i pojechali sobie. A mnie uczyli, że policjanci wzorem są ;-)
              • siwy62 Re: nieoznakowane radiowozy w BP 23.09.10, 22:16
                ciekawostki tu piszecie, ale ponoć pod 4 codziennie rano akcje z lizakiem sie odbywają - równo obdzielają rodziców podwożących dzieci do szkoły. No cóz, z pasa "skręć w prawo" trudno zrobić parking i za to KARA! Rad niewola płacić trzeba.
      • sebcioo ... 02.09.10, 21:30
        W sumie to nie pogniewalbym sie gdyby usunieto powyzsza rozmowe ala chlew.

Ale co ja tam wiem ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka