Dodaj do ulubionych

Myjki ciśnieniowe korzystał ktoś

07.09.15, 10:44
Hej
Zastanawiamy się z mężem nad zakupem takiej myjki
www.mediaexpert.pl/myjki-wysokocisnieniowe/myjka-wysokocisnieniowa-karcher-k2-basic-1-673-150-0,id-342317
Mi służyła by w ogrodzie, a mężowi do czyszczenie samochodu jego różnych spraw ;)
Sprawdzał ktoś ten sprzęt, czy się nada?
Obserwuj wątek
  • wyspa5555 Re: Myjki ciśnieniowe korzystał ktoś 23.09.15, 00:12
   Witam.

   Miałem myjkę tej klasy Karcher K 2.89 . Piszę miałem ponieważ tej wiosny podczas czyszczenia kostki brukowej w ogrodzie "zajechałem" ją. Myjki tej klasy można wykorzystywać do drobnych prac. Nie mogą to być prace ciągle. Konieczne są częste przestoje. Maks. ciągła praca to bodaj 20min - potem konieczny przestój tyle samo najlepiej. Ja myłem kilka godzin i korpus pompy z PCV !!! popękał - powstała gęsta siatka pęknięć i pompa przeciekała i nie trzymała już ciśnienia. Tak "mają" myjki klasy K2 do K4.

   K5 ma pompę z materiału kompozytowego - czyli wnętrze z PCV a na zewnątrz płaszcz z ALU. Tu reżim czasu pracy ciągłej to 30min. K7 ma pompę z mosiądzu - ale czas pracy 45min - niestety cena zaporowa.

   Ja K2.89 z zamontowanym T-Racer T250 myłem elewacje domu, tarasy ogrodowe, okna z zewnątrz, kostkę brukową i płot z drewna, a końcówka rotacyjna i płaską rowery po błotnej jeździe i samochody oraz meble ogrodowe - dobrze się spisywała za wyjątkiem kostki. Myła kostkę dobrze - ale mam jej dużo i musiałem to robić długo - więc wydłużałem czas pracy ciągłej myjki az ja uszkodziłem. Służyła mi 3 lata. Naprawa nieopłacalna - 350zł. Musiałem kupić nową...
  • jakubte Re: Myjki ciśnieniowe korzystał ktoś 21.10.15, 10:15
   K 2 faktycznie nadaje się do drobnych prac. Przy częstym myciu (tym bardziej samochodu) faktycznie można ją zajechać. Już lepiej dołożyć troszkę do K3 ale jeżeli myjka ma służyć często i dobrze to już lepiej zainwestować przynajmniej w K5 (tu już jest pompa aluminiowa a nie jak we wspomnianych wcześniej plastikowa). Oczywiście wszystko zależy od potrzeb i budżetu :)
   Polecam zajrzeć tutaj www.myjki.com.
   • inny23 Re: Myjki ciśnieniowe korzystał ktoś 11.04.16, 23:45
    Ja akurat posiadam ten model www.vobis.pl/myjka-cisnieniowa-karcher-k2-car-1-673-228-0-2-133987.html i jak dla mnie jest wystarczająca, często jej używam bo praktycznie co tydzień myję samochód a ostatnio nawet meble ogrodowe przemyłem nią, jest łatwa i lekka w użyciu i to jest dla mnie atutem.
  • zeneon123 Re: Myjki ciśnieniowe korzystał ktoś 10.08.16, 22:42
   Ja używam tej myjki ciśnieniowej myjki-cisnieniowe.sklep-outlet.pl/outlet-karcher-k4-premium.html/ . Spokojnie nadaje się do mycia samochodu, elewacji domy, podlewania w ogrodzie. Ma sporo zastosowań i ułatwia pracę. Dal mnie teraz to tak samo niezbędne urządzenie, jak np. odkurzacz w domu. Polecam.
  • eci.kluczbork Re: Myjki ciśnieniowe korzystał ktoś 05.07.19, 09:34
   Obecnei na rynku zaczyna pojawiać się Niemiecka marka [url=https://www.eci.com.pl/1073-utrzymanie-czystosci]Cleancraft[/url] w skald której wchodzą między innymi Myjki ciśnieniowe do szerokiego zastosowania. Są tańsze o topowych producentów, a w niektórych przypadkach i specyfikacji technicznej wydajniejsze i wykonane z trwalszych materiałów. Ale wiadomo, dużo osób wybiera markę ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka