Dodaj do ulubionych

Dlaczego brak zarządu???

27.07.04, 09:00
Chyba warto przebrnąć przez tekst smarc (nie mogę pisać smarca bo się
niefortunnie źle kojarzy) "Wybory Zarządu przez KOMINIARZY" - jest w nim
ważny dla nas wątek - Dlaczego brak zarządu naszej wspólnoty - mamy tylko
administratora czyli zarządzającego. W dawnych czasach na Dzikim Zachodzie
wybierano wśród szanowanych obywateli zarząd miasteczka i wybierano
szeryfów. U nas była Rada Nadzorcza którą można byłoby uznac za Zarząd
Wspólnoty, również wybrana z szanowanych i z autorytetem współmieszkańców.
Niestety pojawił sie matros który ją rozpędził (niestety są tu analogie do
rewolucji październikowej). Jednakże pomimo tego incydentu Zarząd w naszej
Wspólnocie jest konieczny co wynika z listów na tym forum i z litery prawa.
Powinnismy rozpropagować tę ideę wśród sąsiadów. Oczywiście w wyborach mam
nadzieję przejdą mieszkańcy którzy będą działać dla wspólnoty w przypadkach
kiedy jest nadzieja na pomyślne zakończenie sprawy a nie w tak ewidentnych
przypadkach kiedy mamy już wykładnię, że nie możemy ze względu na
nieodwracalne skutki prawne a mimo to stajemy przy płocie aby znów zawrócić
Wisłe kijem.
Dziękuję za uwagi

Obserwuj wątek
    • smarc Re: Dlaczego brak zarządu??? 27.07.04, 18:53
      To niech Się Panu dobrze kojarzy. S to imię a Marc to Mars lub rycerz. To czech
      który ze św. Wojciecgem przybył do Polski. Taką mam genealogię. No i jeszcze
      pochodzę z poznańskiego. Może wreszcie Pan zajarzy, co to jest praca organiczna?
      To bardzo pożądne pochodzenie. Jak Dziadek wyprowadził się z Kazimierza
      Biskupiego, to wadze carskie zdegradowały to XIII wieczne miasto do rangi wsi.
      Ta wieś ma ładniejsze strony niż miasto Gdańsk w internecie. Jak Pan będzie w
      Licheniu to może się Pan pomodlić za moich 7 stryjów, co nie lubieli zaborców.
      Ich zabrano za to turystycznie , na wycieczki Na Sybir. To u nas rodzinne, O RH
      +D4. Mawet mamy inną małpę niż większość. Rada Nadzorcza kojarzyła mi się nie z
      Zarządem a z Ekonomem. Jeden taki ma come back. Na pewno znowu coś chce
      sfałszować! Polecam jeszcze raz art. 58. kc i kk.304. Sądzę ,że poza Nadzorcami-
      Ekonomami, którzy stracili pracę z ukazem Cara z 1864 r nic nie kojarzy mi się
      dobrego z Radą Nadzorczą.Co zrobili? Ta Rada była dla wadzy potwierdzeniem
      wyboru spółdzielczej drogi zniewolenia. Do dziś czujemy skutki umowy i
      fałszerstw. Nieodwracalne skutki prawne sfałszowania Ksiąg wieczystych. Ja chcę
      dalej kupić : działkę niezabudowaną przeznaczoną pod budownictwo mieszkaniowe!
      Tylko skutku prawnego mojego pisma o kupno nie widzę, a to dyskryminacja!
      Malowanie śmietników,akcja zima jak śniegu ni ma, dziury co rusz za 1500 zł
      jjedna. Zrobię szlaban i będę brał myto! Pieprzycie Panie Profesorze!
      Korzystanie z nieopodatkowanej darowizny jest tylko w pierwszej linii
      pokrewieństwa. Czy Pan nie kantuje US? I z ogrodem i z ciepłem i z
      niezabudowaną. To chyba współudział? Jaki jest NIP i Regon niezabudowanej? W
      którym US ma Pan Bilans. Czy to to samo, co korzystanie z nierządu? Jak
      zmienimy ASM to zobaczy Pan ile mamy za uszami z art.61 Pb. I do braku
      dokumentów, i do braku umów i do braku projektów się przyczepią. Dla tego Pana
      strofuję, a urzędasów egzaninuję. Jak obleją sprawdzian, to się uspokoją.
      Czego i Panu rzyczę.
      • smarc Re: Dlaczego brak zarządu??? 29.07.04, 22:35
        Oczywiście,że "życzę" pisze się tak. Koryguję zanim mi to wytkną. Są i inne
        literówki. Bo coraz słabiej widzę.Piszę w okularach i często coś umknie
        uwadze. Ale to nie to samo, co fałszowanie dokumentów. Informuję, że YMPRO
        (to po kominiarsku Inpro) zafundowało nam ASM na własność. A ASM BI sp.z oo
        razem z YMPRO zawierając umowę o zarządzanie dla działki "niezabudowanej" z
        ASM,potwierdziło wpis w Kw 60407. Sprawdzałem to dzieło naszego Ekonoma, ASM i
        Mgr.Mroza - naszego oponęta z Sądu( ale i pełnomocnika ASM "do wszystkiego"). A
        to już nie literówka tylko kk. Szkoda, że nie pomyśleli o certyfikacie "B" dla
        stropów. Czytając pismo procesowe z obliczeniami nośności ze znakiem ">" sądzę,
        że CCBR zamurowało. Tak, że nie dał aż 2 lata im "Beeee", może do dziś nie
        dostali!.Jak się stropy zawalą, tak jak pierwsze schody, to zgodnie z art.61
        będzie to wina właścicieli. Guru (konstruktor) jest znany w środowisku ze
        swojego nowatorstwa w matematyce. Dla tego wyślę do Państwa moje pismo, bo
        wiem, że na naszego Profesora nie mogę liczyć. Niestety nie mam zbyt dużych
        możliwości na wytłumaczenie wszystkich "osiągnięć zespołu". Ja studiowałem 5.5
        roku. A mój promotor już ma pomnik. Wiem, że na forum tego co umiem nie
        przekarzę. Nawet nasz Profesor nie wszystko akceptuje. Tego jeszcze w
        podręczniku nie napisali- nie naukowe. Ale spróbuję. Ci co dostaną załączniki
        niech pokażą sąsiadom. Możemy razem zacząć edukację uprawnoinych. Potrzebuję do
        pomocy ofiarnych. Do Zarządu z właścicieli. Tak jak chce ustawodawca,
        bez "czy". Dla dobra Wspólnoty. Naprawdę mamy wielkie szanse wygrać więcej niż
        można było marzyć. Zarząd z Właścicieli, bez ekonomów. Dla wspólnego dobra! Nie
        dla dobra kilku ( a być może i kilkudziesięciu) cwaniaczków, których i u nas
        nie brak.Wierzcie mi jak "dotknąłem" budownictwa i zarządzania, to jak bym
        znalazł się w średniowieczu. Pracując 37 lat dla dobra kraju i nauki, z
        sukcesami. Jak dotąd nawet nie przypuszczałem, że wsród nas jest aż taka
        enklawa. Gdzie w procesie cywilnym pragnęli udowodnić brak przyciągania
        ziemskiego na wodę. Choć stykam się z dogmatami, szerzonymi w postaci objawień
        i naukowych bzdetów, nawet w podręcznikach autorytetów w mojej dziedzinie. Co
        zwalczam. Wiem, że taka "wiedza" kończy się w przemyśle. Tam ich nikt nie
        chce! Niektórym Profesorom tam pokazano nawet bramę! W energetyce nie wolno
        się pomylić. Tam nie oni a ja mam poważanie. Bo ja jestem eksperymentatorem. To
        mnie się pytają i proszą o pomoc. Budownictwo jest wyjątkiem, tu ich chcą!
        Teraz na osiedlu mój "eksperyment" ma dać nauczkę zarozumiałym głupkom, którzy
        tak nas nabrali. 13,07 dowiedzieli się, że już chyba nie mają wyjścia. W
        ramach "komfortu" należy rozebrać dachy! Ale to nie wszystko. Teraz chcą nawet
        brak znaku "B" na stropy zastąpić "Za zarządem". To wybór kominiarzy, patrz
        załącznik. Nie przypadkiem mamy spór o Prawo Newtona. To są naprawdę, aż takie
        głupki. Dziwi mnie postawa naszych "uczonych". Moje cv w internecie nie trudno
        przeczytać. Nie mam dr, bo nie chciałem. Nie chciałem się płaszczyć. Nie
        żałuję! Jutro mogę mieć w kolejce 3 Profesorów do mojego dr. Po co mnie sąsiad
        atakują personalnie? Czy u nas w Polsce jest aż tak niski poziom nauki, że
        oprócz mnie "za Newtonem" nikt się nie opowie? My nie musimy tyle płacić, ani
        za skrzywdzonego Ptaka ( przecinka,jesień do 30 grudnia!), ani za 2 wiosny
        28.czerwca br. Wentylacja grawitacyjna nie działa latem. Bo nie ma różnicy
        gęstości powietrza wewnątrz i na zewnątrz. Taki "głąb" nawet z wiatraczkiem nie
        przynosi szczęścia! Przeciąg to jest co innego niż mormalna wentylacja. Spece
        od przeciągów. To ja jestem uznanym ekspertem od przepływów, mają pecha.
        Dostali w łapę, żeby nie pisali o nawietrzakach okiennych. To są faktyczne
        straty, z powodu braku Zarządu i wyboru spółdzielczego Napoleona. Wpisując się
        na moim apelu, dajesz SOBIE szansę bycia właścicielem, a nie tym co chłop ma w
        spodniach. Używam dosadnych określeń, bo w budownictwie inaczej nie rozumieją.
        I tak Żona mi wymawia, że jestem za grzeczny: A do dzieci to nie masz
        cierpliwości. Do niedawna byłem zbyt cierpliwy, bo zbierałem dowody. To takie
        moje naukowe podejście do problemu korupcji. Już się nie boję urzędasom pisać
        dosadnie nawet o ich analfabetyźmie. Zasłużyli. Informuję, że w RR UW mają
        egzamin poprawkowy ze sprawdzania zatwierdzonych projektów. Sympatyczna Pani z
        RR się na wieść o tym rozchorowała. Już poprzednio dostrzegła brak. Ale nie
        pozwolili napisać. Teraz ma problem. Jak nie znajdzie, to uczelnia która dała
        jej dyplom może mieć duży kłopot z akredytacją. Teraz chyba przejrzy na oczy.
        Na razie to i tak sukces! Nie będą nam więcej grozić. Bo ja się na groźby
        wkurzam.
    • kazet3 Re: Dlaczego brak zarządu??? 30.07.04, 08:22
      Chciałbym pójść na skróty i przypomnieć sąsiadom że wątek ten pojawił się rok
      temu i nie było praktycznie odzewu, tak jak nie było odzewu na walnym zebraniu
      w 2003 kiedy przewodniczący na zakończenie chciał zmienić zarządzającego -
      reakcja sali wyglądała tak jakbysmy się wstydzili takich propozycji.
      Przypominam, że w roku ubiegłym jakać życzliwa czytelniczka EWA napomniała nas,
      cytuję
      -Przeczytałam wszystkie wypowiedzi,jest super!
      Kto tam u was sprawuje funkcje zarządu lub administruje waszą nieruchomością?
      Bo chyba nie ASM?.
      Nie wybraliście po 18 maja 2000r.zarządu spośród osób fizycznych,właścicieli
      nieruchomości?.
      Współczuje wam wszystkim,kiedyś za to drogo zapłacicie ,"smarc" pozdrawiam
      Cię ale sam nie dasz rady.

Istotnie sam nikt nie poradzi , może jednak otrzymamy więcej wypowiedzi
      kazet3
      • smarc Re: Dlaczego brak zarządu??? 02.08.04, 07:36
        Niestety Pan mnie nie poparł. A szkoda! Bo ja tych co nie poprą posądzę o
        współpracę. I tak ASM i jego poplecznicy naubliżali od "członków". Nawet
        chciano mnie pozbawić "członka". A w protokóle zebrania, ta niecna propozycja
        już się nie pojawiła. Tak jak TABLICA po remoncie. A ja znam inne "Tablice" i
        mnie to boli. Tam na początku jest zapisane, że od "wiosny" to jest Pan Bóg, a
        nie Prezes. Jest też, "nie będziesz gnębił PTAKA" za moje pieniądze, na działce
        Gminy Miasto Gdańsk! Od kiedy są dwie wiosny 28.07. br: za 2003 i 2004! A to za
        ok 4000 zł. Po co dwie wiosny! Pan Profesor to popiera! A ja nie!
    • smarc Re: Dlaczego brak zarządu??? 22.10.04, 07:12
      No to już wiemy dla czego! No bo jak pisze pozwy do Sądu prawnik o 75 mm
      blachy dachowe, to żadna Opinia Biegłego nie pomoże. Jak inwestorzy się nie
      zgodzą to ani taki jak ja S. Marc ani Wspólnota nie może mieć praw procesowych.
      Ale Sąd w końcu przyznał smarcowi rację. Bo to i ja i moja żona mieliśmy umowy
      i nabyliśmy na własność lokal i kawałek części wspólnej. I Sąd cywilny nie
      będzie się zajmował ściganiem aferzystów. W administracji Pan Kominiarz urósł
      do rangi Najwyższej Wadzy. Teraz podam Pana Prezydenta miasta o to, że nadano
      numery adninistracyjne dla budynków dla spółdzielni ASM. Tych protokołów mam
      masę. A sądzę, że wiecie kto to jest lokator. Takich jest u nas ok 80. Jak
      pisze Pan Dytektor BPM właścicieli osiedla jest tylko kilkunastu. To ci razem z
      ASM każą nam remontować drogę gdzie Inpro i ASM BI sp. z oo ma ok 20 miejsc w
      garażu. Już Prokuratura prowadzi śledztwo przeciw Komendantowi Straży Pożarnej
      za fałszowanie odbiorów. To on odebrał niezabudowany garaż. Pozdrawiam tych
      kilkunastu właścicieli wspólnoty, co stoją murem za ASM. A to takie proste
      wybrać Zarząd zgodnie z Art. 20 UWL. Ja czekam dalej na chętnych do pracy w
      Zarządzie. Na prawdę ASM nie musimy odwoływać. Wystarczy jak Zarząd powie im do
      widzenia w Prokuraturze!
      • smarc Re: Kto nami manipuluje! 12.12.04, 01:07
        Lepiej spytać kto nami manipuluje, niż zarządza. Bo chyba o to chodzi. Teraz
        jest najlepszy moment do wyboru Zarządu. Na Zarzad nie spadnie przegrana, i po
        katastrofie nikt nie nakaże usunięcia niczego na nasz koszt. Jak się trochę
        postaramy to oba ASMy zostaną z opłatami. Urzędy i Sądy same się
        ubezwłasnowolniły, nie zapobiegając katastrofie! Można to wygrać wybirając 2
        zarządy: na 247/3 i 247/4 i pogonić łobuzów. Ale u nas jest chyba silna
        nieformalna grupa poza kontrolą. Od manipulacji. Taka jak przy każdych
        wyborach. Oni są gotowi nam wszystko. Tylko potem okazuje się, że chodzi nie o
        nasz interes, tylko o ich prywatny! To trudno wprost zrozumieć gdzie podział
        się pierwotny zapał. Raz wykiwani zwykle tracą głowy i robią te same błędy
        ponownie. Patrz Orwel: Rok 1984!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka