Dodaj do ulubionych

Zbieram opinie o Autotesto

13.01.22, 14:53
Interesuje mnie wasze opinie o autotesto. Przed zakupem chciałbym zamówić u nich szczegółowy raport z oględzin używanego samochodu, który chciałbym wkrótce zakupić. Niestety nigdzie w Internecie nie mogę znaleźć stosunkowo świeżych opinii na temat rzetelności firmy autotesto oraz wiarygodności przygotowywanego przez nich raportu. Większość z opinii o autotesto do których dotarłem jest co prawda pozytywna, ale już mocno leciwa. Najnowsze opinie są sprzed kilku lat, a mnie interesuje stan obecny w autotesto. Jeśli więc, jest tu ktoś z powiedzmy zeszłorocznych klientów firmy i chciałby się podzielić swoją opinią na temat współpracy z autotesto, to będę bardzo wdzięczny. Proszę pisać w temacie, ewentualnie na powiązany z tym kontem adres mailowy.
Obserwuj wątek
  • zenon44 Re: Zbieram opinie o Autotesto 17.01.22, 21:21
   Ja po raz pierwszy skorzystałem z usług Autotesto dopiero w zeszłym roku, więc moja opinia powinna być dla Ciebie przydatna. Historia raczej standardowa, potrzeba zmiany auta wynikająca z powiększającej się rodziny oraz koszmarnie długi czas oczekiwania na nowe auto z salonu, zmusiły mnie do zwrócenia się w stronę samochodów używanych. A, że o mechanice aut mam pojęcie średnie, do tego brak czasu i możliwości weryfikowania ofert we własnym zakresie, to od razu pomyślałem o jakimś pośredniku.

   Z wyborem pośrednika też była spora zagwozdka, bo firm sprawdzających auta jest na rynku całkiem sporo, a do tego każda ma nieco inną ofertę jeśli chodzi o zakres sprawdzania aut. Ostatecznie wybór padł na Autotesto, głównie ze względu na opinie, jakie o nich znalazłem w sieci. Opinie nie są oczywiście idealne, ale jak się człowiek rozezna w temacie to szybko dochodzi do wniosku, że w przypadku większości firm działających obecnie na rynku przeważają opinie negatywne. Autotesto miało raczej pozytywne opinie, z czego większość rzeczywiście (jak mi się wydawało) pochodziło od realnych klientów, a nie z jakiś fake kont jak u konkurencji. No więc zdecydowałem się na nich i w gruncie rzeczy nie żałuję.

   Raport (wybrałem opcję Premium) wydawał się kompletny, było sporo opisów, zdjęć, statystyk, etc. i wskazywał, że auto, pomimo drobnych usterek, nadaje się do jeżdżenia bez konieczności wydawania góry pieniędzy u mechanika. Wspomniane auto kupiłem i po okazało się, że raport dostarczony przez rzeczoznawcę Autotesto (z jednym drobnym wyjątkiem, o którym napiszę za chwilę), rzeczywiście się potwierdził. W opinii eksperta Autotesto zabrakło bowiem informacji o rysach na bocznej części zderzaka. Rysy co prawda drobne i na pierwszy rzut oka niewidoczne, ale w mojej opinii ktoś kto zajmuje się zawodowo oględzinami aut nie powinien czegoś takiego przeoczyć.

   Na szczęście było to jedyne przeoczenie eksperta Autotesto, wszelkie pozostałe informacje się potwierdziły, a od ponad roku nie wypłynęły żadne dodatkowe usterki, więc można w zasadzie założyć, że jest w porządku. No więc tak to u mnie wyglądało. Nie wiem czy taka opinia cię interesowała, wyszło dość szczegółowo, ale jeśli coś przeoczyłem, to napisz w komentarzu. Pozdrawiam.
  • mapens.85 Re: Zbieram opinie o Autotesto 18.01.22, 13:23
   Wielkie dzięki za Twoją opinię zenon44, naprawdę sporo mi rozjaśniłeś w temacie Autotesto. Jeśli nie masz nic przeciwko, to chciałbym jeszcze dopytać o kilka istotnych dla mnie kwestii. Dla ułatwienia pozwolę sobie zacytować niektóre fragmenty twojej wypowiedzi:

   > Raport (wybrałem opcję Premium) wydawał się kompletny, było sporo opisów, zdjęć
   > , statystyk, etc. i wskazywał, że auto, pomimo drobnych usterek, nadaje się do
   > jeżdżenia bez konieczności wydawania góry pieniędzy u mechanika.

   Czy istnieje możliwość, abyś w jakiś w sposób udostępnił mi taki raport? Jestem bardzo ciekawy, jak to wygląda w rzeczywistości, a żeby to zweryfikować chyba nie będę miał lepszej okazji, niż sprawdzić raport kogoś innego. Bardzo mi na tym zależy, więc daj znać czy byś się zgodził. No i jeszcze pytanko o wersję raportu. Wybrałeś premium, bo jak rozumiem jest to najlepsza opcja w przypadku usług Autotesto? Pytam, bo szczerze mówiąc trudno mi ocenić samemu, czy te dodatki dla poszczególnych wersji raportu są warte swojej ceny.

   > o kupiłem i po okazało się, że raport dostarczony przez rzeczoznawcę Autotesto
   > (z jednym drobnym wyjątkiem, o którym napiszę za chwilę), rzeczywiście się potw
   > ierdził. W opinii eksperta Autotesto zabrakło bowiem informacji o rysach na boc
   > znej części zderzaka. Rysy co prawda drobne i na pierwszy rzut oka niewidoczne,
   > ale w mojej opinii ktoś kto zajmuje się zawodowo oględzinami aut nie powinien
   > czegoś takiego przeoczyć.

   No dobrze, a co w takim przypadku można zrobić? Czy raport można w jakiś sposób potem ewentualnie "zareklamować"? Orientujesz się może jak to wygląda w przypadku Autotesto?

   Mam też jeszcze pytanie o czas realizacji. Ja wiem, że oni na swojej stronie stosunkowo jasno to precyzują, ale jak to potem wygląda w rzeczywistości. Bo wiesz, umowa umową, ale czasami to się zupełnie rozjeżdża potem. Jestem ciekawy twojej opinii, jak to jest w przypadku Autotesto.

   Jak mi jeszcze do głowy przyjdą jakieś pytania to będę pisał później. Na razie trudno mi się kupić na temacie, bo w pracy jestem :) Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dzięki za twoją opinię.
  • mapens.85 Re: Zbieram opinie o Autotesto 20.01.22, 13:18
   Międzyczasie nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie, które pomoże mi wyrobić sobie opinię o Autotesto. Otóż co w sytuacji, gdy sprzedawca odmówi ekspertowi Autotesto możliwości weryfikacji sprzedawanego auta. Wiem, że co poniektórzy mniej uczciwi sprzedawcy obawiają się takich oględzin i nie zawsze zgadzają się na wizytę rzeczoznawcy. Pomimo odmowy firma musi podjąć przecież jakieś czynności, skontaktować się ze sprzedawcą, uruchomić lokalnego rzeczoznawcę i tym podobne, więc pytanie jak jest to traktowane? Czy jest wówczas pobierana jakaś opłata za czynności nazwijmy je administracyjne i zwracane są pieniądze wydane na zakup usługi, czy może rozwiązywane jest to w jakiś inny sposób. Jestem bardzo ciekawy jak do takich sytuacji podchodzi Autotesto, będę wdzięczny za informację, oraz opinie w pozostałych, opisanych przeze mnie powyżej kwestiach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka