Dodaj do ulubionych

Zbieram opinie o Autotesto

13.01.22, 14:53
Interesuje mnie wasze opinie o autotesto. Przed zakupem chciałbym zamówić u nich szczegółowy raport z oględzin używanego samochodu, który chciałbym wkrótce zakupić. Niestety nigdzie w Internecie nie mogę znaleźć stosunkowo świeżych opinii na temat rzetelności firmy autotesto oraz wiarygodności przygotowywanego przez nich raportu. Większość z opinii o autotesto do których dotarłem jest co prawda pozytywna, ale już mocno leciwa. Najnowsze opinie są sprzed kilku lat, a mnie interesuje stan obecny w autotesto. Jeśli więc, jest tu ktoś z powiedzmy zeszłorocznych klientów firmy i chciałby się podzielić swoją opinią na temat współpracy z autotesto, to będę bardzo wdzięczny. Proszę pisać w temacie, ewentualnie na powiązany z tym kontem adres mailowy.
Obserwuj wątek
  • zenon44 Re: Zbieram opinie o Autotesto 17.01.22, 21:21
   Ja po raz pierwszy skorzystałem z usług Autotesto dopiero w zeszłym roku, więc moja opinia powinna być dla Ciebie przydatna. Historia raczej standardowa, potrzeba zmiany auta wynikająca z powiększającej się rodziny oraz koszmarnie długi czas oczekiwania na nowe auto z salonu, zmusiły mnie do zwrócenia się w stronę samochodów używanych. A, że o mechanice aut mam pojęcie średnie, do tego brak czasu i możliwości weryfikowania ofert we własnym zakresie, to od razu pomyślałem o jakimś pośredniku.

   Z wyborem pośrednika też była spora zagwozdka, bo firm sprawdzających auta jest na rynku całkiem sporo, a do tego każda ma nieco inną ofertę jeśli chodzi o zakres sprawdzania aut. Ostatecznie wybór padł na Autotesto, głównie ze względu na opinie, jakie o nich znalazłem w sieci. Opinie nie są oczywiście idealne, ale jak się człowiek rozezna w temacie to szybko dochodzi do wniosku, że w przypadku większości firm działających obecnie na rynku przeważają opinie negatywne. Autotesto miało raczej pozytywne opinie, z czego większość rzeczywiście (jak mi się wydawało) pochodziło od realnych klientów, a nie z jakiś fake kont jak u konkurencji. No więc zdecydowałem się na nich i w gruncie rzeczy nie żałuję.

   Raport (wybrałem opcję Premium) wydawał się kompletny, było sporo opisów, zdjęć, statystyk, etc. i wskazywał, że auto, pomimo drobnych usterek, nadaje się do jeżdżenia bez konieczności wydawania góry pieniędzy u mechanika. Wspomniane auto kupiłem i po okazało się, że raport dostarczony przez rzeczoznawcę Autotesto (z jednym drobnym wyjątkiem, o którym napiszę za chwilę), rzeczywiście się potwierdził. W opinii eksperta Autotesto zabrakło bowiem informacji o rysach na bocznej części zderzaka. Rysy co prawda drobne i na pierwszy rzut oka niewidoczne, ale w mojej opinii ktoś kto zajmuje się zawodowo oględzinami aut nie powinien czegoś takiego przeoczyć.

   Na szczęście było to jedyne przeoczenie eksperta Autotesto, wszelkie pozostałe informacje się potwierdziły, a od ponad roku nie wypłynęły żadne dodatkowe usterki, więc można w zasadzie założyć, że jest w porządku. No więc tak to u mnie wyglądało. Nie wiem czy taka opinia cię interesowała, wyszło dość szczegółowo, ale jeśli coś przeoczyłem, to napisz w komentarzu. Pozdrawiam.
   • mapens.85 Re: Zbieram opinie o Autotesto 25.01.22, 17:10
    Hej @zenon44. Wysłałem ci wiadomość na PW w sprawie moich poniższych pytań. Zależy mi na odpowiedziach, bo chciałbym sprawę w najbliższym tygodniu finalizować. Rzuć okiem i w wolnej chwili odpisz plz.
  • mapens.85 Re: Zbieram opinie o Autotesto 18.01.22, 13:23
   Wielkie dzięki za Twoją opinię zenon44, naprawdę sporo mi rozjaśniłeś w temacie Autotesto. Jeśli nie masz nic przeciwko, to chciałbym jeszcze dopytać o kilka istotnych dla mnie kwestii. Dla ułatwienia pozwolę sobie zacytować niektóre fragmenty twojej wypowiedzi:

   > Raport (wybrałem opcję Premium) wydawał się kompletny, było sporo opisów, zdjęć
   > , statystyk, etc. i wskazywał, że auto, pomimo drobnych usterek, nadaje się do
   > jeżdżenia bez konieczności wydawania góry pieniędzy u mechanika.

   Czy istnieje możliwość, abyś w jakiś w sposób udostępnił mi taki raport? Jestem bardzo ciekawy, jak to wygląda w rzeczywistości, a żeby to zweryfikować chyba nie będę miał lepszej okazji, niż sprawdzić raport kogoś innego. Bardzo mi na tym zależy, więc daj znać czy byś się zgodził. No i jeszcze pytanko o wersję raportu. Wybrałeś premium, bo jak rozumiem jest to najlepsza opcja w przypadku usług Autotesto? Pytam, bo szczerze mówiąc trudno mi ocenić samemu, czy te dodatki dla poszczególnych wersji raportu są warte swojej ceny.

   > o kupiłem i po okazało się, że raport dostarczony przez rzeczoznawcę Autotesto
   > (z jednym drobnym wyjątkiem, o którym napiszę za chwilę), rzeczywiście się potw
   > ierdził. W opinii eksperta Autotesto zabrakło bowiem informacji o rysach na boc
   > znej części zderzaka. Rysy co prawda drobne i na pierwszy rzut oka niewidoczne,
   > ale w mojej opinii ktoś kto zajmuje się zawodowo oględzinami aut nie powinien
   > czegoś takiego przeoczyć.

   No dobrze, a co w takim przypadku można zrobić? Czy raport można w jakiś sposób potem ewentualnie "zareklamować"? Orientujesz się może jak to wygląda w przypadku Autotesto?

   Mam też jeszcze pytanie o czas realizacji. Ja wiem, że oni na swojej stronie stosunkowo jasno to precyzują, ale jak to potem wygląda w rzeczywistości. Bo wiesz, umowa umową, ale czasami to się zupełnie rozjeżdża potem. Jestem ciekawy twojej opinii, jak to jest w przypadku Autotesto.

   Jak mi jeszcze do głowy przyjdą jakieś pytania to będę pisał później. Na razie trudno mi się kupić na temacie, bo w pracy jestem :) Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dzięki za twoją opinię.
  • mapens.85 Re: Zbieram opinie o Autotesto 20.01.22, 13:18
   Międzyczasie nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie, które pomoże mi wyrobić sobie opinię o Autotesto. Otóż co w sytuacji, gdy sprzedawca odmówi ekspertowi Autotesto możliwości weryfikacji sprzedawanego auta. Wiem, że co poniektórzy mniej uczciwi sprzedawcy obawiają się takich oględzin i nie zawsze zgadzają się na wizytę rzeczoznawcy. Pomimo odmowy firma musi podjąć przecież jakieś czynności, skontaktować się ze sprzedawcą, uruchomić lokalnego rzeczoznawcę i tym podobne, więc pytanie jak jest to traktowane? Czy jest wówczas pobierana jakaś opłata za czynności nazwijmy je administracyjne i zwracane są pieniądze wydane na zakup usługi, czy może rozwiązywane jest to w jakiś inny sposób. Jestem bardzo ciekawy jak do takich sytuacji podchodzi Autotesto, będę wdzięczny za informację, oraz opinie w pozostałych, opisanych przeze mnie powyżej kwestiach.
  • zenon44 Re: Zbieram opinie o Autotesto 02.02.22, 21:34
   Hej, wybacz, że się nie odzywałem, ale ostatnio rzadko już zaglądam na forum. Zresztą piszesz takie elaboraty, że musiałem A co do twoich pytań o Autotesto, to także pozwolę sobie zacytować poszczególne fragmenty, żeby była jasność w tej sprawie. No więc jedziemy:

   Czy istnieje możliwość, abyś w jakiś w sposób udostępnił mi taki raport? Jestem bardzo ciekawy, jak to wygląda w rzeczywistości, a żeby to zweryfikować chyba nie będę miał lepszej okazji, niż sprawdzić raport kogoś innego. Bardzo mi na tym zależy, więc daj znać czy byś się zgodził.

   Przykładowy raport znajdziesz na stronie Autotesto w zakładce “nasz raport”. I to masz o ile się nie mylę przykładowy raport z każdej kategorii. Z tego co właśnie sobie patrzę, raport ze strony WWW zasadniczo nie odbiega od tego, który ja od nich otrzymałem. Tak więc spokojnie możesz sobie wyrobić na jego przykładzie opinię. BTW na stronie w zakładce “opinie” jest też sporo opinii pochodzących bezpośrednio od klientów i o dziwo nie znalazło się tam samo słodzenie, czego można by się w zasadzie spodziewać, ale jest też sporo opinii wskazujących plusy i minusy korzystania z usług Autotesto. Warto tam zerknąć.

   No i jeszcze pytanko o wersję raportu. Wybrałeś premium, bo jak rozumiem jest to najlepsza opcja w przypadku usług Autotesto? Pytam, bo szczerze mówiąc trudno mi ocenić samemu, czy te dodatki dla poszczególnych wersji raportu są warte swojej ceny.

   Wybrałem premium, bo zależało mi na kompletnym raporcie. A wcześniej gdzieś czytałem w sieci opinie, chyba na grupie o Autotesto na Goldenline, że taki raport jest jednak najbardziej szczegółowy i jak komuś zależy na precyzji, to powinien wybrać właśnie opcję premium. Szczerze mówiąc trudno mi w tej kwestii wypowiedzieć jakąś opinię, bo nie miałem nigdy do czynienia z inną wersją raportu Autotesto, więc pozostaje mi ufać ludziom z grupy na słowo. W każdym razie dla mnie opcja premium była wystarczająca, trudno mi się do czegoś tam przyczepić, poza rzeczami które opisałem już powyżej.

   No dobrze, a co w takim przypadku można zrobić? Czy raport można w jakiś sposób potem ewentualnie "zareklamować"? Orientujesz się może jak to wygląda w przypadku Autotesto?

   Na to pytanie nie potrafię ci odpowiedzieć. Nie reklamowałem swojego raportu, bo uznałem, że nie ma takiej potrzeby. W związku z tym nie wiem nic na temat warunków ewentualnej reklamacji. Warunki pewnie znajdziesz w umowie Autotesto, albo w regulaminie na ich stronie. Poszukaj sobie, na pewno znajdziesz.

   Mam też jeszcze pytanie o czas realizacji. Ja wiem, że oni na swojej stronie stosunkowo jasno to precyzują, ale jak to potem wygląda w rzeczywistości. Bo wiesz, umowa umową, ale czasami to się zupełnie rozjeżdża potem. Jestem ciekawy twojej opinii, jak to jest w przypadku Autotesto.

   W tym przypadku też ciężko mi pomóc. Z usług Autotesto korzystałem już jakiś czas temu i takich szczegółów sobie już nie przypominam. Kojarzę jedynie, że poszło to w miarę sprawnie, to jest przekazałem im ogłoszenie do weryfikacji i po jakimś mniej więcej tygodniu (mógłbym to co prawda sprawdzić, ale wybacz, nie chce mi się teraz grzebać w papierach) miałem już raport. Nie wiem czy takie działanie jest u nich normą, ani ile to dokładnie trwało, ale nie przypominam sobie, abym musiał jakoś szczególnie długo czekać na raport. Wręcz przeciwnie, wydaje mi się, że Autotesto w miarę szybko to ogarnęło.
   • zenon44 Re: Zbieram opinie o Autotesto 02.02.22, 21:36
    Ech sorry, coś mi nie wyszło cytowanie. Nie mogę już edytować postu. Mam nadzieję, że się rozczytasz.
    • mapens.85 Re: Zbieram opinie o Autotesto 04.02.22, 12:55
     Spoko, dałem jakoś radę ;) Choć następnym razem może wygodniej będzie, jak po prostu użyjesz opcji "cytuj".
   • mapens.85 Re: Zbieram opinie o Autotesto 04.02.22, 12:54
    Ok, dzięki. Jak zwykle twoja opinia okazała się bardzo pomocna. Zastosowałem się do twoich sugestii, sprawdziłem sobie stronę Autotesto i rzeczywiście znalazłem tam wszystkie interesujące mnie informacje. Mogłem tak oczywiście postąpić od razu, ale czasem najtrudniej wpaść na te najbardziej oczywiste rozwiązania. W każdym razie wiem już prawie wszystko czego chciałem się dowiedzieć nt. sprawdzania auta z Autotesto. Brakuje mi jeszcze tylko informacji, na temat sytuacji, gdy sprzedawca odmówi ekspertowi Autotesto możliwości weryfikacji sprzedawanego auta. Pisałem o tym w osobnym poście, bo nie od razu przyszło mi to na myśl. Gdybyś mi jeszcze tylko rozjaśnił tą, sprawę, byłbym mega wdzięczny. Poniżej zacytuję może post, o którym mowa:

    mapens.85 napisał:

    > Międzyczasie nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie, które pomoże mi wyrobić sob
    > ie opinię o Autotesto. Otóż co w sytuacji, gdy sprzedawca odmówi ekspertowi Aut
    > otesto możliwości weryfikacji sprzedawanego auta. Wiem, że co poniektórzy mniej
    > uczciwi sprzedawcy obawiają się takich oględzin i nie zawsze zgadzają się na w
    > izytę rzeczoznawcy. Pomimo odmowy firma musi podjąć przecież jakieś czynności,
    > skontaktować się ze sprzedawcą, uruchomić lokalnego rzeczoznawcę i tym podobne,
    > więc pytanie jak jest to traktowane? Czy jest wówczas pobierana jakaś opłata z
    > a czynności nazwijmy je administracyjne i zwracane są pieniądze wydane na zakup
    > usługi, czy może rozwiązywane jest to w jakiś inny sposób. Jestem bardzo cieka
    > wy jak do takich sytuacji podchodzi Autotesto, będę wdzięczny za informację, or
    > az opinie w pozostałych, opisanych przeze mnie powyżej kwestiach.
    • zenon44 Re: Zbieram opinie o Autotesto 03.03.22, 20:53
     Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, co się dzieje w sytuacji sytuacji, gdy sprzedawca odmówi ekspertowi Autotesto możliwości weryfikacji sprzedawanego auta. Ale wydaje mi się, że jest to po prostu kwestia ustalenia terminu z innym sprzedawcą i dogadanie tego z ekspertem Autotesto. Tak mi się przynajmniej wydaje, ale nie mam pewności jak to rzeczywiście wygląda w praktyce.
  • zenon44 Re: Zbieram opinie o Autotesto 03.03.22, 20:49
   Jeszcze w temacie opinii o Autotesto, coś takiego znalazłem ;)

   • mapens.85 Re: Zbieram opinie o Autotesto 23.03.22, 15:43
    Filmik z opiniami o Autotesto ciekawy, ale generalnie jego wartość na dzień dzisiejszy jest raczej niewielka. Sam filmik, oraz zdecydowana większość opinii z filmu pochodzi z tego co widzę sprzed dobrych kilku lat. Nawet komentarze z opiniami o Autotesto spod filmu są już z kilkoma wyjątkami mocno przeterminowane. Tak więc dobrze by było zobaczyć takie zestawienie z aktualnymi opiniami, z tego, albo chociaż z 2021 roku. Jeśli dysponujesz takim filmikiem, to chętnie go sobie obejrzę. A to co wrzuciłeś, to można już raczej traktować wyłącznie w formie ciekawostki.
  • betka43 Re: Zbieram opinie o Autotesto 26.05.22, 08:52
   Hej, nie wiem czy Ci się jeszcze przyda opinia o Autotesto, ale może ktoś szuka aktualnych i akurat skorzysta skorzysta. U mnie podobna historia, jak u Zenona – też potrzeba (niecierpiąca zwłoki) zmiany auta. U mnie sytuacja o tyle skomplikowana, że koniecznym warunkiem była tylna kanapa dzielona na osobne fotele + 3 złącza isofix, także ten... kto siedzi w temacie ten wie, że takich aut jest dramatycznie mało, w zasadzie tylko kilka marek, z czego 90% w cenach, które zwalają z nóg. Ale do rzeczy – jestem z okolic Wrocławia, więc pierwszy wybór to było Autotesto – ale od razu mówię, że nawet niebrani byliby pod uwagę, gdyby mieli kiepskie opinie. Akurat tu się przyfarciło, bo jak wspomina Zenon, Autotesto ma akurat jedne z lepszych opinii w Internecie, więc fajnie i blisko w razie czego, jakby trzeba było dochodzić swoich racji osobiście.
   • betka43 Re: Zbieram opinie o Autotesto 26.05.22, 10:06
    A co do samego raportu Autotesto – wzięłam najwyższy pakiet, bo auto do sprawdzenia to Peugeot 5008 z 2016 roku, czyli to sprzed liftingu. Cena spoko, isofixy się zgadzają, skrzynia automat, no ale wiadomo jakie są francuzy, więc żeby nie wtopić i nie pluć sobie w brodę, trzeba było sprawdzić go kompleksowo. Zleciłam oględziny w piątek, spotkanie ze sprzedawcą umówione było na wtorek, nie robił problemów, więc nie wiem co w przypadku, gdy sprzedawca odmówi. Według mnie świadczy to tylko o tym, że ma coś do ukrycia i lepiej nie robić z nim biznesów. W każdym razie oględziny we wtorek, a w kolejny piątek miałem gotowy raport na mailu, więc w autotesto wyrobili się w obiecane 48h. Oczywiście mówię tu o samym raporcie, bo kwestia umówienia się już nie zależy do końca od nich, tylko głównie od sprzedającego. Co do samego raportu – nie spodziewałam się takiej „książki", sprawdzone zostało wszystko, co w ofercie, czyli papiery, stan lakieru, szyb, świateł i opon, do tego stan samochodu w środku no i co najważniejsze – stan wszystkich układów, podwozia etc. Auto faktycznie było całkiem zadbane, bezwypadkowe, miało lekkie ślady użytkowania, ale to także zostało wyszczególnione w raporcie (także drobne rysy, których osobiście bym nie dojrzała). Parę rzeczy do wymiany, wynikające przede wszystkim z eksploatacji – fajne jest to, że w raporcie od razu spisali co trzeba wymienić, kiedy i ile to będzie kosztowało. Najważniejsze, że wszystkie istotne podzespoły były w naprawdę dobrym stanie, więc tu również się przyfarciło.

    Teraz moja subiektywna opinia: nie korzystałam co prawda z innych firm zajmującymi się oględzinami używanych aut, ale jeśli przyjdzie mi jeszcze kiedyś zmieniać wóz, to najpewniej znów skorzystam z Autotesto. Ogarnęli temat w tydzień konkretnie i rzeczowo przy minimum wysiłku z mojej strony, samochód kupiony, ja nie nasłuchuję czy coś przypadkiem nie stuka, generalnie same plusy. Trochę to kosztuje, ale jak dla mnie warto.
    • mapens.85 Re: Zbieram opinie o Autotesto 02.06.22, 16:21
     Dzięki za opinię o autotesto @betka. Na pewno komuś się przyda, mi już raczej nie, bo tak jak pisałem autko zakupione już. jakby kogoś interesowało, to moją opinię o autotesto znajdzie powyżej. pozdrawiam.
  • zenon44 Re: Zbieram opinie o Autotesto 08.08.22, 11:59
   betka43 napisała:

   > Teraz moja subiektywna opinia: nie korzystałam co prawda z innych firm zajmując
   > ymi się oględzinami używanych aut, ale jeśli przyjdzie mi jeszcze kiedyś zmieni
   > ać wóz, to najpewniej znów skorzystam z Autotesto. Ogarnęli temat w tydzień kon
   > kretnie i rzeczowo przy minimum wysiłku z mojej strony, samochód kupiony, ja ni
   > e nasłuchuję czy coś przypadkiem nie stuka, generalnie same plusy. Trochę to ko
   > sztuje, ale jak dla mnie warto.

   No i tu wymieniłaś w mojej opinii największą zaletę firm takich jak Autotesto. Mam tu na myśli zadanie "garnęli temat w tydzień konkretnie i rzeczowo przy minimum wysiłku z mojej strony, samochód kupiony, ja nie nasłuchuję czy coś przypadkiem nie stuka". Człowiek zamawia sobie taką usługę sprawdzenia auta, zapłaci, i na tym kończy się jego rola. Ekspert Autotesto (czy innej firmy) przyjedzie na miejsce, sprawdzi auto, postuka, popuka gdzie trzeba, potem przygotuje opinię i wyśle w formie raportu czytelnego nawet dla laika. Na podstawie takiego raportu można już spokojnie podejmować decyzję o zakupie auta. Nie trzeba się głowić, prosić szwagra, teścia, kolegi czy innego "eksperta", który albo się zna albo tylko udaje, że się zna. A jak już kupisz przez takie Autotesto, to potem nie martwisz się czy coś stuka, czy puka, tylko jeździsz spokojnie. Ten spokój ducha jest warty w mojej opinii tych kilku stówek wydanych na raport Autotesto czy innej firmy sprawdzającej auta używane.
  • mariusz.strzelczuk32 Re: Zbieram opinie o Autotesto 24.10.22, 22:24
   No dokładnie, właśnie o to chodzi – nie czuję się na tyle mocny w temacie, żeby sprawdzać stan auta, a wg mnie to rzecz, którą kupuje się na kilka lat i nie kosztuje mało. A że z kolei cwaniaków nie brakuje, to takie sprawdzenie to po prostu pewność, że ktoś kompleksowo sprawdził auto i zna się na tym co robi. No i muszę przyznać, że chłopaki z Autotesto faktycznie się znają, bo mimo, że wiedziałem mniej wiecej co znajdzie się w raporcie, to jednak jego szczegółowość mnie zaskoczyła. Fakt faktem miałem dość wysoki pakiet, no ale mimo wszystko, były tam sprawdzone rzeczy, o których nigdy nie słyszałem, więc jakby miały się zepsuć to nawet nie umiałbym wytłumaczyć :) Ale ok., żarty na bok – potwierdzam opinię o autotesto z doświadczenia – zlecasz oględziny auta i nic więcej Cię nie interesuje, wszystko załatwia autotesto. To bardzo wygodne, zwłaszcza w kwestii umawiania się, dogrywania terminów i tego, że nie trzeba w ogóle nigdzie jechać. Po moje auto musiałem jechać przez pół polski, więc wolałem zlecić oględziny Autotesto, niż samemu dygać 800 km żeby się dowiedzieć, że to szrot nie auto. Na szczęście wszystko było ok., więc odbiór to już formalność, no i w drodze powrotnej spokojna głowa, że wóz się nie rozkraczy gdzieś na autostradzie. Nie planuje zmieniać samochodu w najbliższym czasie, jednak jeśli to nastąpi, to bez dwóch zdań zdecyduje się na autotesto, bo to po prostu fajne i kompleksowe rozwiązanie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka