Dodaj do ulubionych

byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz chełm!

12.02.06, 21:32
strasznie zimno było... ale na górce skrzyło się słońce w śniegu, dzieciaki
zjeżdżały na ślizgach, synek żałował, że nie zabrał z lublina sanek (!!!),
piękny jest chełm.

naprawdę.
Obserwuj wątek
    • andrzej.sawa Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 12.02.06, 21:35
      A tak wogóle to gdzie mieszkasz?Bo miło wiedzieć gdzie nas chwałą.
      • avalon111 Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 12.02.06, 21:36
        andrzej.sawa napisał:

> A tak wogóle to gdzie mieszkasz?Bo miło wiedzieć gdzie nas chwałą.

w Lublinie( tak sądzę).
        • andrzej.sawa Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 12.02.06, 21:39
          ava..a może sam się przyzna.A może się boi.Jak chce to obiecam - nie będę
          krzyczał,ani bił.
          • avalon111 Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 12.02.06, 21:42
            Pewnie się przyzna, ja tylko wysnułam wniosek z postu, "synek nie zabrał sanek
            z Lublina" - to oznacza, że:
            a) ma synka,
            b) synek ma sanki w Lublinie,
            C) dwa pierwsze składają się na duże prawdopodobieństwo mojej odpowiedzi.
            • donpedro72 Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 13.02.06, 12:07
              Ale jak zwykle asawas nie zatrybił od razu, hihihi... Wiesz, Diesle dzielimy na:
              z turbodoładowaniem, wolnossące i asawasy.
              • andrzej.sawa Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 13.02.06, 12:11
                No i co z tym smarkaczem niemyślącym,i znowu do mnie pretensja,że powiem spadaj.
    • avalon111 Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 12.02.06, 21:39
      rilian napisał:

> strasznie zimno było... ale na górce skrzyło się słońce w śniegu, dzieciaki
      > zjeżdżały na ślizgach, synek żałował, że nie zabrał z lublina sanek (!!!),
      > piękny jest chełm.
      >
      > naprawdę.

Rilian, dziękujemy. Chociaż wiesz, to pewnie jest na tej zasadzie wszędzie
      dobrze gdzie nas nie ma. Ja jak jeżdzę do Lublina, a jestem średnio 4 razy w
      miesiącu, to także go podziwiam, ale lublinianie z którym rozmawiam, maja inne
      odczucia, taka proza życia.
      • kwiat_paproci Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 13.02.06, 11:43
        A mi się ostatnio bardzo spodobało w Bielsku - Białej, żeby nie było tak słodko
        ;) To miasto wydało mi się bardzo intrygujące, może nawet bardziej od Chełma ;D
        • andrzej.sawa Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 13.02.06, 11:54
          Jest taka pieśń.Nie wiem młodzi,czy Was jej uczyli,ale fragment przypomnę:
          Piękna nasza Polska cała,piękna żyzna i niemała,ile krain,ile ludów,ile
          stolic,ile cudów.
          Coś pomyliłem chyba,no skleroza,ale kwiatuszku na tym rzecz polega,że nawet
          ja,który jestem patriotą lokalnym widzę rzeczy ładne poza Ziemią Chełmską.
          Popatrz na kaplicę na Zamku Lubelskim,całą trasę
          Kraków,Tarnów,Sanok,Przemyśl,Lwów.itd
          • kwiat_paproci Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 13.02.06, 12:43
            Ale ja zazwyczaj mam dość obojętny stosunek do tych wszystkich polskich starówek
            i katedr, bo większość z nich jest po odbudowie, a dla mnie to już nie to. Wiem
            oczywiście czemu musiano je odbudować. Ale to trochę tak jakby się zachwycać
            pięknem kobiety po operacji plastycznej. Inni mogą, ja nie. I w ten sposób moją
            ulubioną polską starówką jest ta lubelska, która może i zaniedbana, ale jest
            autentyczna, jak z innej epoki. No i teraz BB będzie jej deptać po piętach :D
            Może dlatego mi się tam tak spodobało, bo mają też tak jak my, cały czas pod górę ;D
            • andrzej.sawa Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 13.02.06, 12:55
              Nie patrz tylko na kamień ,jedż na Wojdławice i połaż po terenie,gczie indziej
              znajdziesz takie debry.
              • andrzej.sawa Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 13.02.06, 12:56
                Cholera znowu literówki -oczywiście Wojsławice
    • ole707 Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 13.02.06, 18:15
      rilian napisał:

> strasznie zimno było... ale na górce skrzyło się słońce w śniegu, dzieciaki
      > zjeżdżały na ślizgach, synek żałował, że nie zabrał z lublina sanek (!!!),
      > piękny jest chełm.
      >
      > naprawdę.
      > Chłopie po Lublinie wszystko jest piękne!!!!
      • rilian Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 13.02.06, 18:27
        a nie zgodzę się. lublin jednak piękniejszy. za sprawą swojej magicznej starówki
        w kształcie gruszki...

a chełm uwielbiam ilekroć muszę się wspinać lubelską, widzę kościół rozesłania,
        wejście do podziemi, inne znajome miejsca...

a jestem oczywiście z lublina. :)
        • andrzej.sawa Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 13.02.06, 18:45
          Widzisz,wszędzie są tak zwane magiczne miejsca.No i niestety wszędzie jest
          mnóstwo do zmienienia i naprawienia,ale to inna para kaloszy.
          • rilian Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 13.02.06, 20:05
            czasem warto zacząć od siebie?... ;)
            • andrzej.sawa Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 13.02.06, 20:24
              Zawsze,bo u siebie człowiek mieszka
    • gojka23 Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 14.02.06, 17:32
      Ano piękny ten nasz Chełm ;-) i okolice również...szczególnie w zimie!
      • rilian Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 14.02.06, 18:46
        zgadza się. te śniegi, ta biel...
        • andrzej.sawa Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 14.02.06, 20:56
          No to co fajne jest nasze miasto i do promocji
          • pol_aroid Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 14.02.06, 21:29
            Może i ładny, ale są takie okresy w roku (śnieżna, mroźna zima czy zielona,
            kwitnąca wiosna), gdy wszystkie miejsca wydają nam się ładne.
            • andrzej.sawa Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 14.02.06, 21:32
              Musisz dupić,proszę o pozytywne nastawienie!!!!
              • pol_aroid Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 15.02.06, 17:48
                Bo szczerze mówiąc znam ładniejsze miasta i Chełma nie za bardzo lubię.
                Mogę?????
                • andrzej.sawa Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 15.02.06, 17:55
                  Możesz,ale staramy się być optymistami,bo tak po prostu łatwiej żyć
    • noname1 Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 17.02.06, 23:46
      chełm piękne ...miasto ........to mówie ja .... respect ...dla ....CHEŁMAAAAAAAAA
    • rilian Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 19.02.06, 10:39
      polacam galerię chełmską na forum lubelskim:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=734&w=32258275
      • czuk1 Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 19.02.06, 16:01
        Ładny jest Wasz hełm. Często tam bywam.
        czuk
        • andrzej.sawa Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 19.02.06, 16:14
          W tytule wątku małe c,a czuk z kolei zgubił C.
          Oj przyjaciele, tak nas lubicie?
          A może Wasza podświadomość nas nie lubi?
          • avalon111 Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 20.02.06, 09:56
            andrzej.sawa napisał:

> W tytule wątku małe c,a czuk z kolei zgubił C.
            > Oj przyjaciele, tak nas lubicie?
            > A może Wasza podświadomość nas nie lubi?

Co prawda nie ja byłam wywołana do tablicy, ale wtrące swoje trzy grosze.
            Rilian, z tego co zauważyłam , to generalnie ignoruje wielkie litery( Lublin
            także pisze przez małe "l"), więc Chełm przez małe "c" w jego wydaniu nie jest
            złośliwością a po prostu stylem bycia. ja przynajmniej tak to odbieram.
            Co do stosowania bądź nie, wielkich liter, to ja tego nie oceniam, dla mnie
            jest to porównywalne z niestosowaniem przez niektórych internautów typowo
            polskich znaków typu "ą", "ę", itp. Myślę, że granica swobody i wyboru każdemu
            się należy.
            Natomiast wydaje mi się, że u Czuka to jest zwykła literówka.
            Sama także je miewam;-)

• rilian Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 20.02.06, 11:38
              ale przyczepić się zawsze można. ekonomia pisania w przypadku forów jest mocno
              widoczna. ja zrezygnowałem z konieczności wciskania shifta, ale staram się
              polskie znaki i interpunkcję stosować. ale na pewno są tacy, którym przykro jest
              widzieć "chełm" czy "jan paweł" pisane z małych. trudno. ja z małej podpisuję
              się nawet na mejlach. ech, życie, życie...
              • andrzej.sawa Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 20.02.06, 12:26
                Tak złośliwie to odebrałeś?
                Pożartować nie można?Mięchem nie rzucałem.
                Ale ta podświadomość!
                • rilian Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 20.02.06, 18:51
                  eeee
                  • andrzej.sawa Re: byłem w chełmie wczoraj... piękny jest wasz c 26.03.06, 17:19
                    Przy niewątpliwie wielu słusznych uwagach o życiu w Chełmie przypominam Wam
                    wątek założony przez sąsiada z Lublina.Życzę nam więcej optymizmu.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka