Dodaj do ulubionych

nie wiedzą gdzie leży Chełm

20.04.06, 22:06
Czy wy też tak macie-mówicie skąd jesteście ludziom spoza woj.lubelskiego,
i...niestety większość nie za bardzo wie gdzie leży Chełm!!Coś kojarzą
Chełmno,Chełmża,może północ,południe Polski.Coś nie za bardzo głośno o naszym
mieście w Polsce.Wiem, wiem -to też źle świadczy o ich znajomości
geografii,ale jednak...
Obserwuj wątek
    • marner Re: nie wiedzą gdzie leży Chełm 20.04.06, 23:52
      bruzyna - gdybym myślał podobnie jak kaczyńscy bracia, pewnie zagnałbym Cię do sądu za obrazę - jakąś tam ... - zarzut nieznajomość geografii. Masz szczęście - myślę trochę inaczej. Mam pogodny charakter. Pozdrawiam!
    • tociekawe Re: nie wiedzą gdzie leży Chełm 24.04.06, 18:34
      Bardzo często tak własnie jest jak piszesz. Mozna powiedzieć ,że na 10 osób
      słyszących nazwę"Chełm" , 9,5 nie ma pojęcia gdzie to jest. Starsze pokolenia
      kojarzą czasem z PKWN-em ale generalnie mieszkamy w czarnej dziurze. Mam na to
      swoja teorię: władze miasta i sfery rządzące nie reklamuja Chełma bo w takim
      zapomniamym miejscu lepiej się kręci tzw. "lody". Po co rozgłaszać? Jeszcze
      ktos sie zacznie baczniej przygladać.
    • kasiulek70 Re: nie wiedzą gdzie leży Chełm 25.04.06, 19:43
      Oj widzę że macie ten sam kłopot co my w Jastrzębiu Zdroju nie bardzo lubicie
      swoich "rządzących" to tak samo jak u nas choć muszę się przyznać że wasz
      prezio i tak jest bardziej fotogeniczny niż nasz co wcale nie oznacza że dobrze
      zarządza miastem;)
    • pol_aroid A skąd maja wiedzieć? 26.04.06, 08:17
      A skąd mają znać Chełm? W podręcznikach z historii - prawie nie ma, w
      podręcznikach z geografii - parę słów. Był wątek "znani ludzie z Chełma", z
      którego mozna wywnioskować, że tak naprawdę ich nie ma. W literaturze? Dajcie
      przykład książek, w których akcja dzieje się w Chełmie lub wspomina się w niej
      o Chełmie. Tak naprawdę to Chełm znaja tylko Ci, którzy maja tutaj jakieś
      powiązania rodzinne.
      • avalon111 Re: A skąd maja wiedzieć? 27.04.06, 19:10
        Nie wiem czy to dobry sposób, ale ja dzięki temu wiem gdzie leży: Przemyśl,
        Konin, Legnica, Krosno, Łomża...są to miasta które w latach 1975-1999 były
        województwami, czyli przez 24 lata. Nie znam szczegółowej historii tych miast,
        nie zauważyłam, aby były opiewane przez literatów i na dodatek mają podobne
        parametry(przynajmniej niektóre) jak nasze miasto.

P.S.
        A jeśli chodzi o fakty historyczne, to Chełm zasłynął jako kolebka tzw. władzy
        ludowej i Manifestu Lipcowego(chociaż mam trochę wątpliwości czy w obecnej
        dobie o tym wspominać).
        • tociekawe KONKRETY! 28.04.06, 08:46
          Proponuję zatem: wpisujcie tu "plusy" Chełma, którymi można " sławić miasto" ,
          tylko bez takich tam "prożogowskich" cytatów. Co Wy na to?
            • avalon111 Re: KONKRETY! 28.04.06, 20:00
              andrzej.sawa napisał:

> W XIII wieku stołeczny gród króla Rusi Daniela Romanowicza.

Załóżmy hipotetyczną sytuację, mieszkam w Poznaniu, nagle słyszę, że Gdzieś na
              wschodzie jakiś tam Chełm był stołecznym grodem króla Rusi i co??? to jest ta
              informacja która ma mnie zmotywować do przyjazdu do Chełma??? Większośc miast w
              Polsce była w przeszłości siedzibą większego lub mniejszego władcy, bo na tym
              to polegało, skupiał wokół siebie podanych i w ten sposób powstawały większe
              osady. A gdzie jest pozostałość tej siedziby??? Zamek? Gród? czy chociażby
              szczątki?? Nie ma! Więc co ja jako turysta mam zwiedzać? Mam przyjechac do
              Chełma i napwać sie jego historią? to moge zrobic siedząc wygodnie w domu i nie
              ruszając się z miejsca. Powiedzmy sobie szczerze- Chełm nie jest i nie będzie
              zagłebiem turystycznym pod względem posiadanych zabytków, bo nie ma ich zbyt
              wiele a te co ma są dość powszechne.
              • andrzej.sawa Re: KONKRETY! 28.04.06, 20:50
                Akurat kwestia króla Rusi jest słabo znana i jako ciekawostka ma sens.Nie wiem
                dlaczego turystyka ma być tylko do budowli?
                Kilka obiektów architektonicznych w Chełmie jest niewątpliwie ciekawych,a
                dodając do tego ich historię,to może to być atrakcja.
                My, Chełmianie musimy skomponować ofertę turystyczną z rozmaitych elementów,z
                których kilka jest unikalnych.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka