Dodaj do ulubionych

P. Krzysztof czy P. Agata - jak sądzicie?

18.11.06, 22:24
Obrzydły zapewne niektórym temat "wybiorczy" ale inne fora aż kipią od domysłów dot. PT Kandydatów.. Piszcie!
(nie mieszkam w Chełmie, wiec zastrzegam nie mam prawa do głosowania)
Obserwuj wątek
      • noname1 ?? 19.11.06, 12:43
        a tu jak zwykle nie na temat (((
        moze byscie zaczeli pisac czemu wasz faworyt ma wygrac a nie czemu drógi
        powinien przegrac o to zresztą chodzi w tym poscie :P
    • noname1 Re: P. Krzysztof czy P. Agata - jak sądzicie? 19.11.06, 13:03
      no a teraz na temat
      Myśle i obstawiam że wygra Grabczuk to mój typ do pytania głównego :P
      A jeżeli chodzi o osobiste odczucia to jest mi to chyba obojętne 60% do 40 %
      wolałbym zeby wygrał Grabczuk pewnie dlatego ze dużo nie popsuł a troszeczke
      jednak zrobił więc koleją rzeczy niech zostanie na 4 kolejne lata i pokaże że
      warto bo na niego postawić. Co zrobił każdy widzi a czego nie zrobił też napewno
      mu przeciwnicy wytkneli wiec nie bede sie rozpisywał.
      No ale Pani Fisz nie znam ( nie licząc epizodów ok roku 2000 jak była młoda i
      piękna )) zreszta teraz też pewnie jest i jak runeła jej kariera i reszty Sld
      nie tylko w Chełmie ale w kraju) wiec nie mogę powiedzieć czy byłab złym
      prezydentem naszego miasta . Jeżeli ktoś sądzi że sie nadaje niech głosuje nic
      mi do tego. ))
      No a teraz poważnie pewnie bedzie ciekawie i wyrównanie więc kto wygra ten ..
      wygra i temu komuś gratuluje
      osobiscie mały + na Grabczuka
      Pozdrawiam

• janko_z Re: P. Krzysztof czy P. Agata - jak sądzicie? 19.11.06, 23:03
      Nie mam zamiaru "meldować sie" ponownie w Chelmie tylko po to by "dac głos", wątek zacząłem z własnej woli i nie po to by bić pianę czy oklaski dla tego/tej czy innego/nej kandydata/ki.. chcialem tylko poznac zdanie chełmian, a tamci oboje zapewnie tez chetnie dowiedza sie co o nich sie pisze, nie wykluczone ze wezmą to pod uwage?
      • maxim100 będzie jeszczed gorzej 20.11.06, 16:37
        Jeżeli wygra FISZ Chełm straci szansę rozwoju na nstępne cztery lata. PIS
        bedzie kierował kasę UE z Urzędu Marszałkowskiego w te rejony gdzie wygrali
        wybory. nie jest w ich interesie wspieranie SLD. przykład Grabczuka jest
        idealny- w Lublinie rządzili inni kasy nie było. Będzie FISZ i bedzie tak
        dalej. Jedna opcja w Chełmie i w Lublinie pomoże Chełmowi .
                • pafo1 Re: będzie jeszczed gorzej jeśli wygra Grabczuk 21.11.06, 10:23
                  Zdrowy rozsądek czy własne interesy.

Cóż, dla niektórych skończą się płatne ogłoszenia spółek komunalnych co na
                  pewno przyniesie sporo oszczędności.

Wracając jednak do wątku - zdrowy rozsądek podpowiada że aktywność Chełmskiego
                  magistratu była o wiele mniejsza w przygotowywaniu i składaniu wniosków niż
                  siostrzanych miast z przed reformy administracyjnej w skali nawet 1:4 wpłynęło
                  to w sposób oczywisty na wielkość „skonsumowanych” funduszy unijnych a nie
                  niechęć politycznego układu w Lublinie.
                  Mówiąc jednak o lobbingu na rzecz Chełma w Urzędzie Marszałkowskim (który jest
                  ważny ale nie decydujący) należy dostrzec że lobbing Grabczuka mógłby być
                  zupełnie nieskuteczny w sytuacji niechęci do niego najbardziej wpływowych osób
                  z Pis –u, których doniesienia do prokuratury przeciwko Grabczukowi są faktem a
                  niechęć polityczna powszechnie znaną opinią.

z poważaniem
                  Paweł Siepsiak

• mazurk1 Re: będzie jeszczed gorzej jeśli wygra Grabczuk 21.11.06, 20:24
                    gdybyś się chociaż trochę orientował w warunkach pozyskiwania funduszy unijnych
                    przyjęłabym twoje argumenty.
                    Aby pozyskać pieniadze trzeba zagwarantować własny wkład czy było to możliwe
                    kiedy kasa miasta była na tyle pusta, że na kontach podległych jednostek
                    siedział komornik???? Teraz sytuacja się zmieniła i tak trzymać
                  • maxim100 Re: będzie jeszczed gorzej jeśli wygra Grabczuk 22.11.06, 08:26
                    Panie Pawle- Pan jako człek wykształcony chyba się orientuke do kogo należy
                    ostatnie słowe w podziale funduszy UE. Słyszał Pan historie o kasie na remont
                    zalanej szkoły w Rejowcu Fabrycznym i o tym jak projekt z listy rankingowej
                    przesynięto na listę rezerwową. To są fakty. Pani Fisz nie będzie łatwiej jak
                    obecnemu prezydentowi
              • andre_234 Re: będzie jeszczed gorzej 21.11.06, 18:35
                Pani redaktor.
                Kontynuując Pani rozumowanie to po jasną niespodziewaną te wybory samorządowe.
                PIS rządzi w kraju, przydziela kasę to automatem powinien dostać władzę w
                samorządach. Po co wybory w kraju, UE ma szmal to niech ono rządzi.
    • por.dz Co zrobimy?..... 21.11.06, 12:28
      K.Grabczuk
      1. Będę chronił istniejące miejsca pracy i dążył do powstania nowych w chełmskich firmach.
      2. Uratuję spółki komunalne i nie dopuszczę do wyrzucenia na bruk ich pracowników.
      3. Zagwarantuję powszechny, równy i bezpłatny dostęp do służby zdrowia.
      4. Przywrócę płynność finansową chełmskiej oświaty i kultury.
      5. Obronię chełmskich kupców przed nieuczciwą konkurencją ze strony obcych sieci handlowych.
      6. Poprawię stan bezpieczeństwa miasta i jego mieszkańców.
      7. Podniosę efektywność i skuteczność działania w zakresie pomocy społecznej.
      8. Będę dążył do poprawy nawierzchni chełmskich dróg oraz oświetlenia ulic.
      9. Zwiększę aktywność na polu pozyskiwania dodatkowych funduszy.
      10. Wprowadzę jawność pracy Urzędu Miasta Chełm.

A.Fisz
      1. Prowadzenie polityki sprzyjającej rozwojowi gospodarczemu i tworzeniu nowych miejsc pracy.
      2. Tworzenie warunków do sprawnego funkcjonowania spółek komunalnych.
      3. Poprawa dostępności usług medycznych i opiekuńczych dla ludzi ubogich, w podeszłym wieku i niepełnosprawnych.
      4. Promocja turystycznych walorów Chełma.Wsparcie dla działalności stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, współpraca z Radami Osiedli, tworzenie świetlic osiedlowych dla dzieci i młodzieży.
      5. Wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw.
      6.Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Chełma.
      7.Ograniczanie sfer ubóstwa i pomoc materialna najbiedniejszym mieszkańcom Chełma.
      8.Przebudowa i budowa nowych dróg oraz rozbudowa infrastruktury technicznej.
      9.Pozyskiwanie i optymalne wykorzystanie funduszy unijnych.
      10. Poprawa obsługi mieszkańców przez Urząd Miasta i jednostki samorządowe.

Ze stron internetowych Kandydatów...
      • janko_z Re: Co zrobimy?..... 21.11.06, 22:40
        a co zrobią wyborcy? Z tego zestawienia wynika, że kto by nie wygrał powinien wziąć do pomocy to drugie, a wtedy razem zrealizują swoje programy.. czyli..ten JEDEN program..
      • amalfi Re: Co zrobimy?..... 22.11.06, 17:44
        por.dz napisała:

> K.Grabczuk...
        czy pomógł Pani/Panu w czymkolwiek??
        Nie sposób dostać się aby przedstawić swój (biznesowy) problem, bo prezydent
        podejmuje interesantów 1 x w miesiącu...
        • mazurk1 Re: Co zrobimy?..... 22.11.06, 18:57
          Skoro dotarłeś na to forum to myślę że nie miałbyś większych trudności z rozmową
          z Grabczukiem chociażby przez internet. metoda wypróbowana.
          za jego rządów nareszcie się coś w Chełmie dzieje
          • eilee Re: Co zrobimy?..... 22.11.06, 19:14
            mazurk1 odpowiedz mi, co dobrego dzieje się w Chełmie za rządów Grabczuka?
            I jak można się skontaktować z Grabczukiem przez internet??? Bardzo mnie to
            ciekawi...
            • mazurk1 Re: Co zrobimy?..... 22.11.06, 20:07
              chociażby przez jego stronę internetową zawsze odpowiada na meile.
              koncert Idy Hendel był dla mnie niezapomnianym przeżyciem...ale pewnie tacy jak
              ty tego nie zuważają
              • eilee Re: Co zrobimy?..... 23.11.06, 13:30
                A skąd Ty możesz wiedzieć, co inni sądzą o koncercie Idy Hendel???
                Z drugiej strony, jeśli czteroletnią kadencję prezydenta miasta oceniasz tylko
                na podstawie tego, że w mieście zorganizowano w tym czasie koncert światowej
                sławy skrzypaczki, albo że prezydent odpisuje na maile, to ci gratuluję!!!
                Bo ja jednak oczekiwałam z twojej strony na poważne przykłady pozytywnych
                działań K. Grabczuka.
                Poza tym uważam, że gdyby Krzysztof Grabczuk był dobrym prezydentem i przez te
                cztery lata zrobiłby coś dobrego dla miasta, to zostałby wybrany już w
                pierwszej turze wyborów, tak jak to miało miejsce np. w Zamościu.
                Ponad 50% głosów mieszkańców Chełma w pierwszej turze byłoby najlepszą oceną
                jego kadencji. Widać pan prezydent na to nie zasłużył...
                • kwiat_paproci Re: Co zrobimy?..... 23.11.06, 22:49
                  To może i ja dorzucę swoje 0,03 PLN do tej dyskusji.
                  1. Koncert Idy Haendel był niezapomniany i to nie podlega dyskusji :P
                  2. Za ten koncert nie odpowiadał Krzysztof Grabczuk, tylko stowarzyszenie
                  Miasteczko.
                  3. Jednak nawet, gdyby w Polsce pośmiertnie miała wystąpić Maria Callas, to
                  przepraszam, ale jedno znaczące wydarzenie kulturalne w dość sporym mieście w
                  przeciągu 4 lat, to chyba nie jest powód do pękania z dumy. Nasze miasto
                  najzwyczajniej w świecie kulturalnie zdycha :\
    • rgar Re: P. Krzysztof czy P. Agata - jak sądzicie? 24.11.06, 10:30
      Z takich czy innych względów - A. Fisz. K.Grabczuk w dniu wczorajszym dostał
      ode mnie dużego minusa - zlekceważył PROŚBĘ Prezydenta o zaprzestanie w dniach
      żałoby narodowej jakiejkolwiek "walki" wyborczej, co bezproblemu uczyniła
      A.Fisz. Wieczorową porą pod drzwiami mieszkania znalazłem aktualny numer
      jednego z chełmskich tygodników, wychwalający na potęgę K.Grabczuka (jaki
      słodki wywiad z małżeństwem Grabczuków:)-ciekawe jak to ma się do krążącej już
      od dawna "na mieście" plotki-a może to i prawda- o "dorobionych rogach"
      małżonce:)) wraz z... breloczkiem do kluczy (jednoczesnie otwieracz do butelek)
      z hasłem "Krzysztof Grabczuk - nasz prezydent). Otwieraczy jak i breloczków u
      mnie pod dostatkiem,gazety chełskie czytam, ale nie o to mi chodzi. Chodzi mi o
      totalny brak szacunku dla tragicznie zmarłych, dla Prezydenta RP i dla zwykłych
      ludzi (niekoniecznie jego wyborców). Zgodzę się, że to nie on sam te materiały
      roznosił ale... chyba w XXI wieku, nawet w Chełmie,nie ma problemu by w np.
      0,5h, poinformować swój sztab o zaprzestaniu kampanii??
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka