Dodaj do ulubionych

Wybiegnijmy wyobraźnią o 5 lat.

04.02.07, 09:10
Istnieje na tym forum kilka wątków:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=253&w=54656581 Co poprawić..
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=253&w=52905923 Kącik Wszelkiej...
Chciałbym bardzo by czytelnicy forum wyobrazili sobie jak się będzie
mieszkało,żyło,pracowało w Chełmie za około 5 lat.
Wizja wybudowania autostrady (nareszcie) w czasach upowszechnienia
teleportacji też może być.
Może ten wątek będzie nie mniej cenny niż
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=253&w=41872837 Zabawa w..
Życzę miłej niedzieli
Obserwuj wątek
    • kwiat_paproci Re: Wybiegnijmy wyobraźnią o 5 lat. 04.02.07, 16:08
      Myślę, że są dwa scenariusze: optymistyczny i pesymistyczny.
      Optymistyczny - wszystkie komuszki powymierają na jakąś dziwną chorobę
      (czerwonkę ;)), ich miejsce zajmą młodzi, odważni ludzie z ciekawymi pomysłami,
      miasto wyjdzie na prostą, zacznie się dynamicznie rozwijać, zmaleje bezrobocie,
      bo Chełmianie zachęceni tymi zmianami wezmą interes w swoje ręce, kultura w
      mieście wprost będzie kipić od pomysłów i inicjatyw, turyści będą walić drzwiami
      i oknami aż trzeba będzie wprowadzić opłatę klimatyczną za korzystanie z naszego
      powietrza ;D

A pesymistyczny - komuszki (ci prawdziwi i ci zakamuflowani, bo to jest sposób
      myślenia, to ma się zakodowane w głowie) nadal będą klepać się po pleckach,
      niczym i nikim niezagrożeni, będą się wymieniać się stanowiskami nie
      dopuszczając nikogo ambitnego z zewnątrz, no i jakoś to będzie, ale mentalnie
      będziemy bliżej Ukrainy niż Europy zachodniej :/ Turyści jeśli wstąpią do
      Chełma, to przez pomyłkę, kiedy jadąc z Lublina pomylą w Piaskach drogę do
      Zamościa...Chełmianie będą w dalszym ciągu powtarzać jak mantrę, że tu jest źle,
      brzydko i nic się nie da zrobić.
          • andre_234 Re: Wybiegnijmy wyobraźnią o 5 lat. 07.02.07, 09:38
            No dobra, to dzięki.
            Tak sobie wyobrażam (na podstawie obserwacji) że miejsce komuszków zajmie
            katokomuna i będzie jeszcze straszniej i śmieszniej.
            Scenariusz optymistyczny zawarty jest w piosence Kazika p.t. V Rozbiór Polski.
            Pesymistyczny to Talibowie w moherowych beretach kontrolujący twoją sypialnię.
            Klechy chronione immunitetem molestujący twoje dzieci.
            Czerwone Brygidy z siedzibą w bursztynowej komnacie sprawdzające czy wszyscy
            noszą różaniec i modlitewnik.
            pzdr.
            • andre_234 Re: Wybiegnijmy wyobraźnią o 5 lat. 07.02.07, 20:09
              p.s.
              Władzę przejmie Rodzina Adamsów (czyt. LPR)
              a do szkoły przychodzić będzie 70% głodnych dzieci (obecnie zaledwie ? 30%)bo to
              zjawisko przez komuszków nie znane rośnie w postępie arytmetycznym.
              p.s. p.s.
              córciu !! daj spokój. Nic o tamtych latach nie wiesz.
              Ja do żadnej partii nigdy nie należałem (słowo). Miałem incydent z
              przynależnością do pierwszej solidarności zanim się upartyjniła. Wysiadłem z
              tego gdy zorientowałem się że moja rewolucja zżera własne dzieci. A po dziś
              dzień zbiera mnie na wymioty gdy włączam wiadomości.
              Nie mniej jednak moje najlepsze lata trwały w czasach PRL i nic nie jest w
              stanie tego zmienić.
              Gdy moje pokolenie wymrze to lepiej nie będzie.
              pozdrawiam.
      • aaapap Re: Wybiegnijmy wyobraźnią o 5 lat. 06.02.07, 09:01
        Pozwoliłem sobie na taką wersje niedalekiej przyszłości.
        Rzecz dzieje się za 5 lat:
        Wersja optymistyczna:
        Wszyscy żyją długo i szczęśliwie.
        Wersja druga:
        Największy za czarnej komuny produkcyjny zakład miasta zatrudnia w tej chwili aż
        150 osób.
        Nazwa Cementownia na spalarni śmieci jest przewrotna jak napis „Arbeit macht
        ....”nad pewną inną bramą.
        Inne zakłady wytwórcze dzięki wysokiej automatyzacji i zaawansowanej technologii
        zatrudniają mniejszą ilość osób.
        Dzięki nareszcie zakończonej budowie drogi ekspresowej do Dorohuska trzydziestu
        pracowników zatrudnionych jest w firmie naprawiającej samochody ciężarowe -nie
        udało się znaleźć w Chełmie personelu tak wysoko kwalifikowanego i dlatego
        załoga stacji dojeżdża.
        Z powodu braku odpowiednich rąk do pracy niedawno zamknięto ostatni warsztat
        naprawy samochodów osobowych przy Rejowieckiej.
        Drobnymi naprawami zajmują się byli taksówkarze w uroczo nazwanym stowarzyszeniu
        "Złota rączka w garażu za winiarnią lub za wino".
        Blisko 10 % mieszkańców postanowiła podjąć pracę w sieci sklepów "wszystko od 4
        zł.".Dzięki istnieniu niedrogich sklepów wydatnie zmniejszyły się wydatki
        ludności na artykuły pierwszej potrzeby.
        Najwięcej współobywateli zajmuje się naszym zdrowiem.
        Niespełna za 10 lat zakończy się budowa zaniedbywanego do tej pory
        tzw."Nowego"szpitala gdzie na najwyższych czterech piętrach powstanie prywatna
        klinika geriatryczna "U Zochy".
        Dwa kluczowe programy unijne umożliwiają dorobienie sobie do skromnych jeszcze
        ciągle rent i emerytur..
        Pierwszy program nazywa się "Staruszkowie-starcom".Jest to program wzajemnego
        wsparcia sąsiedzkiego i jako wolontariat w klinice.
        Drugi -edukacyjno turystyczny -nazywa się "Sztatełe". Kilka godzin dziennie
        mieszkańcy w różnym wieku przechadzają się po mieście przebrani za ludność
        żydowską dając się fotografować jeszcze nielicznym turystom.
        Spodziwana w przyszłości inwestycja linii lotniczych El Al w Świdniku zwiększy
        ruch turystyczny w naszym regionie.Zakończy się może tym samym spór z
        mieszkańcami Piask,którzy są bardziej zdeterninowani w poszukiwaniu wsparcia
        europejskiego przez fakt odcięcia od przejezdnych kilka lat temu po wybudowaniu
        tzw.Obwodnicy
        Wypożyczalnia odzieży i rekwizytów etnicznych jest oczywiście na Górce(uwaga
        chętni do tych zajęć powinni uprzednio przejść szkolenie w macierzystej swojej
        parafii i uzyskać stosowne zaświadczenie).
        Właśnie księża zwrócili uwagę na szczególną strukturę społeczną w naszym mieście.
        W mieście jest sporo ludzi młodych -do 18 lat,osoby w wieku do lat 45 nie będące
        rencistami prawie nie występują z powodu pracy na zachodzie,przedział wiekowy
        45-65 zagrożony zdegenerowaniem z powodu rzekomo"zmarnowanego życia".
        Zdarzają sie nieprzyjemne ekscesy wywołane przez rozwydrzonych niedopilnowanych
        przez rodziny młodych ludzi ,ale dzięki wszechobecnemu monitoringowi udaje się
        szybko wystawiać mandaty nieodpowiedzialnym wyrostkom lub ich opiekunom.
        Mamy ciągle nadzieje,że dorabiający się na zachodzie ziomkowie niebawem wróca do
        prężnie rozwijającego się miasta.
      • leniwy_wiesniak Re: Wybiegnijmy wyobraźnią o 5 lat. 06.02.07, 14:06
        Kwiecie!
        W Twoim rozumowaniu jest przynajmniej kilka tez z którymi nie mogę się zgodzić:

Zakładasz, że jedynym powodem dla którego miasto się słabo rozwija/nie rozwija
        jest to, że władze przeszkadzają. A jakby nie przeszkadzały, to normalnie el
        dorado w Chełmie będzie. Wybacz, ale to jest bardzo naiwne ;P

Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem słowo 'komuszki'. Jeśli chodzi o lewicę,
        to niestety muszę Cię rozczarować - nie ma dowodów na to że prawica
        mniej "klepie się po pleckach, wymienia stanowiskami" itd.

Natomiast jeśli 'komuszki' jest synonimem "klepania się po pleckach i
        wymieniania stanowiskami" - to zgadzam się. Dopóki tak się dzieje - ciężko jest
        mówić o dużych zmianach.
        Tylko, że wtedy do kategorii 'komuszków' łapie się też pis, z jego liderami,
        miłościwie nam panującymi braćmi.

pozdrawiam,
      • kwiat_paproci Re: Wybiegnijmy wyobraźnią o 5 lat. 06.02.07, 18:56
        Toć napisałam "komuszki (ci prawdziwi i ci zakamuflowani, bo to jest sposób
        myślenia, to ma się zakodowane w głowie)". Chodziło mi właśnie o drugą
        interpretację, czyli pis, po i cała reszta też w większości się na to łapie ;)
        Chodzi mi nie tylko o plecki, ale ogólnie o zatrważający marazm, brak
        jakiegokolwiek perspektywicznego myślenia, liczy się tylko ja (ewentualnie
        jeszcze mój szwagier), tu i teraz. Jasne, że to nie jest przyczyna wszystkich
        niepowodzeń, mieszkańcy też są trochę sobie winni. Jest jednak taka maksyma, że
        przykład idzie z góry. Nasz region, nie tylko nasze miasto, jest obecnie tak w
        tyle za resztą Polski, o UE nie wspominając, że jeśli miało by coś się wyraźnie
        zmienić na lepsze, to należałoby zastosować "terapię szokową", bo takie
        zachowawcze, kosmetyczne zmiany, jakie teraz są czasem wprowadzane, nie dadzą
        wyraźnych efektów. Szkoda, że nasze miasto nie może trafić na jakiegoś
        człowieka-wizjonera, kopalnię genialnych pomysłów, który wywróciłby Chełm do
        góry nogami, a raczej nogami do góry, ponieważ zapowiada się na to, że dalej
        pozostaniemy zapyziałą, prowincjonalną dziurą na końcu świata.
        • leniwy_wiesniak Re: Wybiegnijmy wyobraźnią o 5 lat. 06.02.07, 19:13
          hmm, wiesz co, nie jest tak źle z tym Chełmem. Jasne, że jak się siedzi na
          miejscu to się wydaje, że nic się nie dzieje. W dodatku wszyscy wokół narzekają
          i człowiek się jakoś tak negatywnie nakręca.
          No i w myśl zasady "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" wydaje się, że Chełm to
          już taki najgorszy jest.
          Mam znajomych z różnych miejscowości i generalnie każdy z nich jest przekonany
          że jego miasteczko to najgorsza dziura w Polsce. Wszystko jedno czy to Siedlce,
          Rybnik, ba, nawet Białystok.

Na pocieszenie mogę powiedzieć, że od paru ładnych lat nie mieszkam w Chełmie
          ale przyjeżdżam co kilka(naście) tygodni w odwiedziny. I z takiej
          lekkiej "oddali" jednak widać w Chełmie zmiany. Może one są tylko
          powierzchowne - nie wiem. Ale widać ;)
          Chodzi mi nawet o takie prozaiczne rzeczy jak większy porządek na ulicach,
          zagospodarowany teren w centrum, podświetlenie kościołów/cerkwi... takie tam
          duperele.
          Ale to naprawdę robi różnicę

pozdrawiam serdecznie
          • kwiat_paproci Re: Wybiegnijmy wyobraźnią o 5 lat. 06.02.07, 20:46
            Najzabawniejsze jest to, że nasze miasto w porównaniu z innymi w kraju jest
            naprawdę nieźle przygotowane na przyjęcie turystów, tylko, że w żaden sposób
            się ich nie zachęca, żeby do tego Chełma przyjechali ;) Bo chodzi właśnie oto,
            że dba się o takie "duperele", a nie myśli się nad tym, jakby wykorzystać to dla
            "większego dobra" :) A fakt, że jest w Polsce sporo takich dziur jak Chełm (będę
            się upierać, że to jednak dziura, bo tu się zanudzić na śmierć można :/) wg mnie
            o niczym jeszcze nie świadczy. Powinniśmy chyba do lepszych równać, a nie lecieć
            w dół, bo "u innych jest gorzej..." Moja ciocia mieszka od kilkunastu lat w
            Głogowie (okolice Legnicy) i tam jest jakoś...inaczej. Niby miasto bez atrakcji,
            dużo się o nim nie mówi, ale klimat jest przyjaźniejszy niż w Chełmie wg mnie.
            Nie sięgając po przykład z bliższej okolicy - Zamość :/
    • maars7 Re: Wybiegnijmy wyobraźnią o 5 lat. 10.02.07, 12:39
      Za 5 lat nie będzie niczego.
      A przepraszam.Kupcy będą protestować przeciwko obwodnicy bo nikt nie przyjedzie
      na bazar kupować jajek i mięsa z muchami.I nie będzie niczego.
      A przepraszam. Będzie pan Siepsiak(ciapciak,pipciak czy jakos tam) jako Główny
      Kadrowy Wielkiej Proletariackiej Partii Walczącej Do Końca Swego Albo Jej Z
      Uciskanym Przez Byłego Niegodziwca Grabego.
      I nie będzie niczego.
      A przepraszam. Będzie jeszcze nie zachwiany w swej walce pan radny Mazurek
      czyli Strażnik Porzuconych Lodówek i Starych Tapczanów na Rondzie.
      I nie będzie niczego.
      A przepraszam. Będzie Pan Kaprawe Oczko Wojewoda Kuśmierz ze swą śliczną First
      Lady Dorotką.
      I nie będzie niczego.
      A przepraszam.Pełne śmietniki na osiedlach,dziurawe ulice i syfiaste
      hipermarkety po chełmsku czyli lidle,plusy i biedronki będą.
      Nie łudźcie się. To na pewno będzie. A reszta zostanie bez zmian.
      • aaapap Na zywo!Na żywo!Chełm (lubelskie).Na żywo! 10.02.07, 16:46
        Senne dotychczas miasto Chełm we wschodniej Polsce.
        Dzisiaj w samo południe wstrząśnięte atakiem dotychczas nieznanej bojówki
        anarchistycznej maars7.
        Nie wszyscy brutalnie zaatakowani mieszkańcy miejscowości już zareagowali.
        -Czujemy się urażeni-takie zdanie można najczęsciej usłyszeć od przechodniów.
        -Niech władze coś z tym zrobią-twierdzą inni.
        Widać napięcie w każdej osobie przechodzącej głównym traktem miasta.
        KREW,KREW zdają się krzyczeć oczy dziłacza związkowego i PIS-jednej z pierwszych
        ofiar.Widać -to człowiek honoru-z pewnosćią nie zapomnie zniewagi.
        -Choć jestem katolikiem -agresja musi spotkać moją agresje- ciężko wyznaje nasz
        działacz.
        Znajomy naszego rozmówcy dodaje:-Gdyby ten pożal się Boże maars7 dodał że Waldek
        rozbił się samochodem wpatrując w swój plakat wyborczy z całą pewnością już by
        nie żył.
        Nasza ekipa telewizyna dotarła do innych samorządowców personalnie wymienionych
        przez terroryste.
        Pan Kazimierz szykuje się już do polemiki z jak twierdzi młodzieniaszkiem.
        Pan Paweł odmówił występu przed naszymi kamerami.Prywatnie powiedział:-To jakiś
        biedny człowiek,tj.nigdy nie będzie miał kasy tyle co ja.
        Żelaznej odpowiedzi na zbrodniczy atak można spodziewać się w każdej chwili.
        W najbliższym czasie może dojść w Chełmie do tragedii.
        Na rozwój wypadków możemy tylko czekać.
        Dla Państwa z Chełma.
        Wiktor Batyr.
        TVN.
        Fakty
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka