Forum Zdrowie DDA
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Terapia grupowa DDA/DDD Warszawa

  25.03.14, 14:37
  Zapraszamy na grupę (start 09.05.2014), wszystkie osoby, które w dzieciństwie doświadczyły różnych krzywd:

  - uzależnienie od alkoholu i/lub narkotyków jednego albo obojga rodziców
  - przemoc
  - rozwód rodziców
  - śmierć jednego z rodziców
  - porzucenie przez rodzica
  - przewlekła choroba członka rodziny
  - choroba psychiczna w rodzinie
  - molestowanie seksualne
  - inne trudne doświadczenia z dzieciństwa

  i mimo upływu czasu wciąż cierpią z powodu:

  - trudności w budowaniu i utrzymaniu związków
  - trudności w relacjach z otoczeniem
  - mają zaburzone poczucie własnej wartości
  - przeżywają napięcia i lęki
  - mają trudności z kontrolowaniem złości
  - nie potrafią się cieszyć
  - nie potrafią doceniać własnych osiągnięć
  - nie potrafią odpoczywać

  Program:
  Pierwszy etap terapii skoncentrowany jest na pracy z lękiem, na poczuciu wartości, złości i jej kontroli oraz na relacjach z osobami bliskimi i rodzicami. Drugi etap terapii został opracowany na podstawie założeń TK (Terapii Kreatywnej) i wykorzystuje elementy TR (Treningu Rozwojowego). Doświadczenie urazowe będą analizowane jako droga bohatera (mit osobisty), gdzie celem jest integracja psychiczna i regulacja linii życia - drugi etap terapii to praca kreatywna.

  Kwalifikacja do grupy jest bezpłatna i obejmuje dwa spotkanie 40 min. Można umówić się telefonicznie: 22 115 16 87 lub mailowo centrum@ctik.pl
  W sytuacji zebrania się wymaganej liczby uczestników, jest możliwość wcześniejszego rozpoczęcia zajęć.
  www.ctik.pl
  Obserwuj wątek
   • olga.milowska32 Re: Terapia grupowa DDA/DDD Warszawa - wsparcie 29.07.14, 19:49
    Stowarzyszenie OD-DO realizuje właśnie projekt "Razem w trosce o DDA", który oferuje pełne wsparcie w zakresie diagnozy syndromu DDA oraz szereg szkoleń i spotkań mających na celu rozwinięcie umiejętności miękkich, wykorzystywanych każdego dnia zarówno w pracy, jak i w domu. Biorąc udział w projekcie można bezpłatnie skorzystać z treningów interpersonalnych, asertywności i autoprezentacji, twórczego myślenia i działania. Projekt jest o tyle ciekawy, że pozwala sprawdzić się w dwóch rolach: uczestnika i prowadzącego. Po ukończonym pierwszym etapie szkoleń (jako odbiorca) można wcielić się w rolę prowadzącego. W ten sposób możemy spojrzeć na własny problem z innej perspektywy. Praca z grupą daje wiele satysfakcji i z pewnościa daje nieocenione obopólne korzyści. Więcej informacji znajduje się na stronie stowarzyszenia OD-DO: www.od-do.org/nasza-oferta/rozwoj-osobisty-dda/razem-trosce-dda/
   • olga.milowska32 Re: Terapia grupowa DDA/DDD Warszawa 29.07.14, 19:55
    Jeśli chodzi o wspracie dla DDA, to Stowarzyszenie OD-DO realizuje pod tym kątem wiele projektów. Obecnie jest prowadzona rekrutacja do drugiego etapu "Razem w trosce o DDA". W ramach tego projektu można wziąć udział w zajęciach grupowych, indywidualnych konsultacjach psychologicznych czy zawodowych (spotkania z doradcą zawodowym), treningu interpersonalnym, asertywności i autoprezentacji, twórczego myślenia i działania, diagnozy syndromu DDA i strategii pomocy osobom podobnym sobie. Ten ostatni punk jest szczególnie interesujący. Projekt został tak skonstruowany, że poza samym uczestnictwem w zajęciach, można też sprawdzić się w roli prowadzącego. Taka perspektywa pozwoli spojrzeć na problem z innej strony, bardziej obiektywnie. Da też dodatkową satysfakcję ze świadomości realnego wsparcia i niesienia pomocy innym. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem:
    www.od-do.org/nasza-oferta/rozwoj-osobisty-dda/razem-trosce-dda/
    • agatka430 Re: Terapia grupowa DDA/DDD Warszawa 12.08.15, 17:12
     GRUPA TERAPEUTYCZNA DDA i DDD
     Zapraszamy osoby, które wychowały się w rodzinach alkoholowych lub dysfunkcyjnych do udziału w grupie terapeutycznej. Grupa terapeutyczna DDA i DDD rusza od połowy września i trwać będzie do 15.02.2016. Spotkania odbywać się będą w ramach działalności odpłatnej Fundacji Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej RAZEM.

     Doświadczenie ?alkoholowego dzieciństwa? niesie ze sobą konsekwencje, które przekładają się na funkcjonowanie w dorosłym życiu. Doświadczenie nieprzewidywalności zachowań , odrzucenia czy braku spójnego systemu wartości powodują pewien rodzaj przystosowania, schemat zachowań, które w dorosłym życiu mogą znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Problemy te najczęściej dotyczą postrzegania siebie (negatywny stosunek do siebie, lęk przed zmianą, przymus kontrolowania), trudności w przeżywaniu uczuć, rozumieniu i realizacji potrzeb, trudności w tworzeniu bliskich, intymnych relacji (postawa zależności, zachowania autodestrukcyjne).

     Koszt 2-godzinnego spotkania to 65 zł.

     Spotkania odbywać się będą w czwartki w godz. 18.30 -20.30.

     WAŻNE: przed udziałem w grupie zapraszamy na bezpłatną konsultację mającą na celu zakwalifikowanie do grupy.

     Jeżeli czujesz potrzebę udziału w grupie, nie zwlekaj zadzwoń już dziś i umów się na niezobowiązującą konsultację pod nr tel. 733-563-311 lub przez e-mail twojpsycholog2@gmail.com, na której otrzymasz wszystkie informacje o planowanym procesie terapeutycznym.

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nie pamiętasz hasła lub ?

  Nakarm Pajacyka