Dodaj do ulubionych

Jak się czujecie bez woreczka ??

02.12.06, 16:29
Ja mam czasem okropne wzdęcia i dziwny ucisk w nadbrzuszu,puchnięcie brzucha
i bóle jak przesadzę zjakimś jedzeniem.Mój gastrolog twierdzi,że tak może
być,ale chcę zapytać jak Wy się czujecie ?Czy macie jeszcze jakies
dolegliwosci ?
pozdrawiam
Obserwuj wątek
        • calineczka79 Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 26.02.07, 16:04
          to chyba taka pora bo i ja ostatnio cienko przędę (choć po zabiegu kilka
          dobrych lat nie było mi zupełnie nic), nie wiem może to jakiś wirus bo struć to
          sie nie miałam czym (od 2 tygodni na śniadanie mam kisiel a na obiad suche
          ziemniaki albo przecieranka i to nie więcej niż łyżka stołowa), byłam dziś u dr
          będzie usg i zobaczymy (mam nadzieję że to nie nawrót ... tfuuuu - endokrynolog
          mnie postraszyła że choćbym nie wiem co robiła to i tak nie uniknę kolejnych
          kamieni .... kwestia tylko kiedy to się stanie ... :-C)

nikitka jak dla mnie to albo jesz coś nieodpowiedniego (wiesz czasem tak bywa
          że dane jedzonko ogólnie jest zalecane a jednak każdy reguje inaczej - więc
          wydaje mi się że powinnaś poobserwowac czy wlasnie nie jest to związane z jakąś
          konkretna potrawą, albo się przesiliłaś lub coś tam w środku zostalo ... tfuuuu
          albo mozna tak podobno mieć przy uszkodzeniu brodawki vatera - nie wiem
          dokładnie o co chodzi ale i mnie tym straszyli...), jeśli mimo tych prób nic Ci
          nie będzie przechodziło a ból będzie dośc silny to może powinnaś zrobić sobie
          rtg przewodów z kontrastem? albo to co mnie przysparza wiele zmartwień -
          gastroskopię ...
          • nikitka5 Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 27.02.07, 12:26
            dzieki za wsparcie Calineczko ;-) widzisz ja jem wszystko, a to napewno mi nie
            służy !Musze jakąś dietę zastosować, troche mi lepiej bo wzdęcie minelo i tylko
            mnie troszke pokłuwa ... co do gastroskopii to dla mnie horror i odwlekam jak
            mogę :-(
            a z ta brodawka vatera to niewiem o co chodzi i jakie moga byc objawy tego ..
            • calineczka79 Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 28.02.07, 09:32
              gastroskopia to i dla mnie tragedia - wczoraj znowu dostalam na nią zaproszenie
              i ku swemu zdziwieniu od razu odmówiłam wykonaniu tego badania (choć ostatnio
              stwierdziłam że moje jednak warto zrobić ale tylko w narkozie), a pani dr
              powiedziała że po co od razu narkoza, że wystarczy lek znieczulający do gardła -
              ona chyba jest nienormalna!!!!!!!! albo głucha i nie słyszała co do niej
              mówię !!!!!!!!!!!! w życiu nie dam sobie zrobić gastro bez zupełnego wyłączenia
              mojej świadomości !!!

teraz czekam na usg u mojego dr i zobaczymy co będzie - oby nic nie było ...

z tą brodawką to chyba jakaś ściema - pytałam mojego dr to prawie się w głowę
              popukał ??? nie wiem nic dokładniej trzeba by poczytać a ja na razie czasu ani
              siły nie mam ...
              • nikitka5 Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 28.02.07, 16:56
                mnie tez lekarz namawia na gastoskopie, ale zrobie tylko w narkozie, ale jak na
                razie nie znalazłam we wrocku takiego ośrodka gdzie mnie uspią do tego
                badania :-( nawet w jednej przychodni prywatnej mnie wysmiali :-(
                Oni chyba nie wiedza co to znaczy strach przed tym okropnym badaniem !
                Trzymam kciuki za twoje usg, napisz koniecznie jak się czujesz i jak wyszło
                badanie.
                buzka
                • calineczka79 Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 02.03.07, 11:26
                  wrocław to duże miasto na pewno jest taka możliwość tylko że zazwyczaj każą za
                  to dopłacać - na pewno każdy szpital ma możliwość podanie narkozy do badania a
                  podejrzewam że w tych większych przychodniach również ...

poza tym kto Cię wyśmiał? rejestratorka? bo to zazwyczaj u nich zasięga sie
                  takich informacji... jeśli tak to złóż na nią skargę - ona ma informować o
                  możliwości bądź nie skorzystania z takiej usługi - nie jest od tego aby
                  decydować czy to jest sensowne czy też nie !!!

ush troche się boję - wprawdzie teraz idę na takie zwykłe (ważniejsze będzie to
                  za tydzień) i jest duża szansa że nic na nim nie wyjdzie (tzn. wyjdzie albo
                  nawrót i że jest beznadziejnie albo nie wyjdzie nic), a wczoraj myślałam że juz
                  mi lepiej i pomyślałam tylko o "normalnym" jedzonku i od razu jak mi dowaliło w
                  brzuchu to koniec świata :-(
                    • calineczka79 Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 02.03.07, 23:22
                      Mateusz - mi spray nie wystarczy !!! to wiem na pewno bo miałam próbę ...

Nikitka - to nie do końca tak na razie nie ma masakry bo mam ciągle nadzieję że
                      nic tam nie ma a to co mnie dopadlo to wirus - i tego się trzymajmy :-)

moje 2 usg będzie wazniejsze bo wykonywane przez bardziej kompetentną osobę (w
                      postaci mojego cirurga)
                      • calineczka79 Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 03.03.07, 19:29
                        piszę bo jestem po :-)

ale tak jak pisałam było duże prawdopodobieństwo że to badanie niczego nie
                        wyjaśnie ... Pani dr bardzo miła i dokładna ale chyba nie do końca wiedziała co
                        tam być może poza najprosztszym czyli kamieniem - ostatecznie mocno naciskała
                        na gastro :-/ ..... wynik lakoniczny niewiele z niego wynika ale kamulca raczej
                        na pewno nie ma - pytanie tylko czy nie ma też nic innego ??? i tutaj na
                        odpowiedź muszę niestety poczekać ...

tak czy inaczej trochę się uspokoiłam :-D
                        powodzenia i Wam życzę
                  • mateuszwierzbicki Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 02.03.07, 21:21
                    Cześć. Trzy tygodnie temu miałem operację, klasyczne cięcie, usunieto woreczek
                    z dwoma wielkimi kamieniami. Pieć dni temu, czyli wponiedziałek, wróciłem do
                    pracy, nie mogłem sobie pozwolić na całe zwolnienie 30-dniowe. Czuje sie
                    świetnie, nic mi nie dolega, lekarz nie zalecał nawet specjalnej diety.
                    Stopniowo mam wracać do normalnych posiłków, oczywiście wykluczając niezdrowe i
                    dla ludzi z woreczkiem. Lekarz powiedział mi, że w zasadzie nic sie w moim
                    zyciu nie zmieniu. Przez trzy miesiące nic nie dźwigać cięzkiego tylko.

Gastroskopii się nie bać, znieczulenie w aerozolu w zupełności wystarcza, a
                    słuchając polecen lekarza (rytm oddechu i broda docisnieta do klatki
                    piersiowej) przy badaniu nic się nie dzieje. O ile wiem

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka