Dodaj do ulubionych

Jak się czujecie bez woreczka ??

02.12.06, 16:29
Ja mam czasem okropne wzdęcia i dziwny ucisk w nadbrzuszu,puchnięcie brzucha
i bóle jak przesadzę zjakimś jedzeniem.Mój gastrolog twierdzi,że tak może
być,ale chcę zapytać jak Wy się czujecie ?Czy macie jeszcze jakies
dolegliwosci ?
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • nikitka5 Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 02.12.06, 16:35

wiem,wiem nie woreczka,a pęcherzyka,ale jakoś tak się już przyzwyczaiłam ;-)
    • ewaeco Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 10.12.06, 23:20

>właśnie od tygonia tak się czuję jak nitka,a jestem dwa miesiące po usunięciu
      woreczka, bardzo uważam na dietę inie wiem co mi mogło zaszkodzić jak z tym
      żyć,a miało być lepiej?
      • nikitka5 Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 25.02.07, 23:07
        dzis znowu sie tak czuję, chce mi się wyć mam dość ;-( czuje puchniecie w
        brzuchu,wzdęcie mam, kluje mnie w nadbrzuszu buuuu
        wyniki usg ok amylaza ok w krwi
        czy tylko ja sie tak źle czuję ??
        • calineczka79 Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 26.02.07, 16:04
          to chyba taka pora bo i ja ostatnio cienko przędę (choć po zabiegu kilka
          dobrych lat nie było mi zupełnie nic), nie wiem może to jakiś wirus bo struć to
          sie nie miałam czym (od 2 tygodni na śniadanie mam kisiel a na obiad suche
          ziemniaki albo przecieranka i to nie więcej niż łyżka stołowa), byłam dziś u dr
          będzie usg i zobaczymy (mam nadzieję że to nie nawrót ... tfuuuu - endokrynolog
          mnie postraszyła że choćbym nie wiem co robiła to i tak nie uniknę kolejnych
          kamieni .... kwestia tylko kiedy to się stanie ... :-C)

nikitka jak dla mnie to albo jesz coś nieodpowiedniego (wiesz czasem tak bywa
          że dane jedzonko ogólnie jest zalecane a jednak każdy reguje inaczej - więc
          wydaje mi się że powinnaś poobserwowac czy wlasnie nie jest to związane z jakąś
          konkretna potrawą, albo się przesiliłaś lub coś tam w środku zostalo ... tfuuuu
          albo mozna tak podobno mieć przy uszkodzeniu brodawki vatera - nie wiem
          dokładnie o co chodzi ale i mnie tym straszyli...), jeśli mimo tych prób nic Ci
          nie będzie przechodziło a ból będzie dośc silny to może powinnaś zrobić sobie
          rtg przewodów z kontrastem? albo to co mnie przysparza wiele zmartwień -
          gastroskopię ...
          • nikitka5 Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 27.02.07, 12:26
            dzieki za wsparcie Calineczko ;-) widzisz ja jem wszystko, a to napewno mi nie
            służy !Musze jakąś dietę zastosować, troche mi lepiej bo wzdęcie minelo i tylko
            mnie troszke pokłuwa ... co do gastroskopii to dla mnie horror i odwlekam jak
            mogę :-(
            a z ta brodawka vatera to niewiem o co chodzi i jakie moga byc objawy tego ..
            • calineczka79 Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 28.02.07, 09:32
              gastroskopia to i dla mnie tragedia - wczoraj znowu dostalam na nią zaproszenie
              i ku swemu zdziwieniu od razu odmówiłam wykonaniu tego badania (choć ostatnio
              stwierdziłam że moje jednak warto zrobić ale tylko w narkozie), a pani dr
              powiedziała że po co od razu narkoza, że wystarczy lek znieczulający do gardła -
              ona chyba jest nienormalna!!!!!!!! albo głucha i nie słyszała co do niej
              mówię !!!!!!!!!!!! w życiu nie dam sobie zrobić gastro bez zupełnego wyłączenia
              mojej świadomości !!!

teraz czekam na usg u mojego dr i zobaczymy co będzie - oby nic nie było ...

z tą brodawką to chyba jakaś ściema - pytałam mojego dr to prawie się w głowę
              popukał ??? nie wiem nic dokładniej trzeba by poczytać a ja na razie czasu ani
              siły nie mam ...
              • nikitka5 Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 28.02.07, 16:56
                mnie tez lekarz namawia na gastoskopie, ale zrobie tylko w narkozie, ale jak na
                razie nie znalazłam we wrocku takiego ośrodka gdzie mnie uspią do tego
                badania :-( nawet w jednej przychodni prywatnej mnie wysmiali :-(
                Oni chyba nie wiedza co to znaczy strach przed tym okropnym badaniem !
                Trzymam kciuki za twoje usg, napisz koniecznie jak się czujesz i jak wyszło
                badanie.
                buzka
                • calineczka79 Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 02.03.07, 11:26
                  wrocław to duże miasto na pewno jest taka możliwość tylko że zazwyczaj każą za
                  to dopłacać - na pewno każdy szpital ma możliwość podanie narkozy do badania a
                  podejrzewam że w tych większych przychodniach również ...

poza tym kto Cię wyśmiał? rejestratorka? bo to zazwyczaj u nich zasięga sie
                  takich informacji... jeśli tak to złóż na nią skargę - ona ma informować o
                  możliwości bądź nie skorzystania z takiej usługi - nie jest od tego aby
                  decydować czy to jest sensowne czy też nie !!!

ush troche się boję - wprawdzie teraz idę na takie zwykłe (ważniejsze będzie to
                  za tydzień) i jest duża szansa że nic na nim nie wyjdzie (tzn. wyjdzie albo
                  nawrót i że jest beznadziejnie albo nie wyjdzie nic), a wczoraj myślałam że juz
                  mi lepiej i pomyślałam tylko o "normalnym" jedzonku i od razu jak mi dowaliło w
                  brzuchu to koniec świata :-(
                  • nikitka5 Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 02.03.07, 13:36
                    Calineczko będę trzmała mocno kciuki za usg,a to drugie to jakies inne jest ??A
                    ciebie gdzie boli ?Jakie masz objawy ?Prosze napisz, bo ja mam juz dość .. tyle
                    czasu spokoju, a tu znowu jakas masakra ;-(
                    • calineczka79 Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 02.03.07, 23:22
                      Mateusz - mi spray nie wystarczy !!! to wiem na pewno bo miałam próbę ...

Nikitka - to nie do końca tak na razie nie ma masakry bo mam ciągle nadzieję że
                      nic tam nie ma a to co mnie dopadlo to wirus - i tego się trzymajmy :-)

moje 2 usg będzie wazniejsze bo wykonywane przez bardziej kompetentną osobę (w
                      postaci mojego cirurga)
                      • calineczka79 Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 03.03.07, 19:29
                        piszę bo jestem po :-)

ale tak jak pisałam było duże prawdopodobieństwo że to badanie niczego nie
                        wyjaśnie ... Pani dr bardzo miła i dokładna ale chyba nie do końca wiedziała co
                        tam być może poza najprosztszym czyli kamieniem - ostatecznie mocno naciskała
                        na gastro :-/ ..... wynik lakoniczny niewiele z niego wynika ale kamulca raczej
                        na pewno nie ma - pytanie tylko czy nie ma też nic innego ??? i tutaj na
                        odpowiedź muszę niestety poczekać ...

tak czy inaczej trochę się uspokoiłam :-D
                        powodzenia i Wam życzę
                        • nikitka5 Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 05.03.07, 22:15

Calineczko ale kamienia nie ma, a to juz dobry znak ;-)

ja mam biegunki i kłuje mnie raz z prrawej, raz z lewej i niestety brzuchol
                          czasem puchnie dalej :-(
                • joko5 Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 02.03.07, 20:59
                  Wydaje mi się, że na ul.Rajskiej usypiają do gastroskopii.
                  • mateuszwierzbicki Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 02.03.07, 21:21
                    Cześć. Trzy tygodnie temu miałem operację, klasyczne cięcie, usunieto woreczek
                    z dwoma wielkimi kamieniami. Pieć dni temu, czyli wponiedziałek, wróciłem do
                    pracy, nie mogłem sobie pozwolić na całe zwolnienie 30-dniowe. Czuje sie
                    świetnie, nic mi nie dolega, lekarz nie zalecał nawet specjalnej diety.
                    Stopniowo mam wracać do normalnych posiłków, oczywiście wykluczając niezdrowe i
                    dla ludzi z woreczkiem. Lekarz powiedział mi, że w zasadzie nic sie w moim
                    zyciu nie zmieniu. Przez trzy miesiące nic nie dźwigać cięzkiego tylko.

Gastroskopii się nie bać, znieczulenie w aerozolu w zupełności wystarcza, a
                    słuchając polecen lekarza (rytm oddechu i broda docisnieta do klatki
                    piersiowej) przy badaniu nic się nie dzieje. O ile wiem
                  • nikitka5 Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 05.03.07, 22:14
                    joko5 ale we wrocku na ul.Rajskiej ?A tam jestjakaś przychodnia?
                    prosze o jakies info,bo naprawdę przy pierwszej gastroskopii myslałam, że sie
                    uduszę :-(
                    • joko5 Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 06.03.07, 15:51
                      Ośrodek Chirurgii Małoinwazyjnej i Endoskopowej tel. 349-58-68, 349-58-69. To
                      prywatna klinika i przychodnia, mają podpisaną umowę z NFZ
                      • nikitka5 Re: Jak się czujecie bez woreczka ?? 08.03.07, 13:01
                        dzieki za info ;-)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka