Dodaj do ulubionych

kiedy planować ciążę????

02.05.07, 18:25
jestem po operacji laparoskopowej usunięcia woreczka żółciowego. kiedy mogę
zacząć się starać o dziecko po takiej operacji? boję się zeby ciąża nie
skomplikowała sie jak będzie za wcześnie.może ktoraś z was wie jak to jest?
Obserwuj wątek
    • rubin04 Re: kiedy planować ciążę???? 07.05.07, 09:19
      No tez sie nad tym zstanawiam - ale dam rok bliznom na zagojenie się (stosuje intensywnie Contratubex)

Mi lekarz w szpitalu powiedział ze nie będzie problemu z ciążą w zwiazku z wycięciem laparoskopowym woreczka. Tylko nie chcę by blizny mi się porozchodziły i tyle..

Pozdrowienia!
      • calineczka79 Re: kiedy planować ciążę???? 08.05.07, 11:22
        akurat to nie ma nic do rzeczy :-)
        to czy stosujesz maść czy nie i to ile czasu minie od zabiegu - jeśli mają się
        rozejść to i tak się rozejdą - i moim zdaniem napewno się rozejdą może nie
        jakoś strasznie ale nie ma na to rady w końcu to skóra i musi tak dzialać :-)

mój doktorek na moje usilne próby wymuszenia pozytywnej opinii o tego typu
        maściach nie reagował - caly czas się upierał że to zupełnie niepotrzebne w
        moim przypadku a nawet może się tak zdarzyć że zaszkodzi i blizna zacznie się
        goić zbyt szybko i zgrubieje (gówniara byłam malo miałam do powiedzenia :-D ale
        teraz jestem mu wdzięczna bo naprawdę nie powinnam narzekać na swoje blizny -
        widzialam o wiele gorsze - a przypomnę że mam cięcie przez caly praktycznie
        brzuch - od wysokości pępka aż pod mostek ale blizna jest płaska i cienka także
        nie ma co przeginać z tymi smarowidłami :-D

co do samej laparo to wątpię żeby była to jakakolwiek przeszkoda bo ... z innej
        beczki :-) nie wiem czy macie takie doświadczenia ale w pewnych sytuacjach
        jeśli są problemy z zaciążeniem robi się właśnie zabieg laparoskopowy po którym
        w ciągu 2-3 miesięcy są największe szanse na ciążę włąsnie także staranka całą
        parą i nic się nie dzieje - poza wzrostem pewnego szkraba w brzuchu :-)
        • katarzyna11 Re: kiedy planować ciążę???? 08.05.07, 22:51
          Zastanów się co piszesz!! Jajowody się udrażnia laparoskopowo i usuwa się
          ewentualne zrosty na nich, co ma wspomóc zajście w ciążę. Laparoskopia jest
          metodą opreracji i laparoskopowo można wycinać pęcherzyki żółciowe albo nawet
          macicę, a to w żaden sposób nie sprzyja "wzrostowi pewnego szkraba w brzuchu".
          • calineczka79 Re: kiedy planować ciążę???? 10.05.07, 10:08
            katarzyna11 napisała:

> Zastanów się co piszesz!! Jajowody się udrażnia laparoskopowo i usuwa się
            > ewentualne zrosty na nich, co ma wspomóc zajście w ciążę. Laparoskopia jest
            > metodą opreracji i laparoskopowo można wycinać pęcherzyki żółciowe albo nawet
            > macicę, a to w żaden sposób nie sprzyja "wzrostowi pewnego szkraba w
            brzuchu".

nie wiem o co Ci chodzi???
            przy problemach z zajściem też mozna robic laparo która ma wyeliminowac pewne
            przeszkody (słyszałaś może o PCO???, czy o wycinaniu torbieli) i wtedy napewno
            nie jest przeszkodą w zajściu w ciążę a wręcz wskazane jest dośc szybkie
            rozpoczęcie starań, a podejrzewam że jedno od drugiego niewiele się różni...

sama laparo napewno nie pomaga rosnąć zarodkowi ale to chyba jasne - za to
            laparo może uczynić starania bardziej owocnymi, czytaj po laparo (jesli
            oczywiście były ku temu wskazania) są większe szanse na ciąże - nie chciałam
            się rozpisywać w tej kwestii bo to nie miejsce na to ale zrobił sie mały
            bałagan chyba z nieporozumienia - ostateczną decyzję co do dlugości przerwy w
            staraniach i tak zawsze powinien podjąć lekarz :-) tutaj wymieniamy tylko
            poglądy i doświadczenia - moje zdanie jest takie że nie ma konieczności
            jakiegoś długiego zwlekania z rozpoczęciem starań i tutaj się chyba zgadzamy...
      • agrafka24 Re: kiedy planować ciążę???? 19.05.07, 17:07
        Mnie też interesuje ten temat i po przeczytaniu Twojego postu, że dowiedziałaś
        się od lekarza, iż musisz odczekać 6 m-cy jestem załamana, że aż tak długo
        trzeba czekać. Ginekologa o to pytałaś czy chirurga, który zabieg Ci robił?
        Wytłumaczył dlaczego aż tak długo trzeba odczekać? Opisz mi te ataki, które
        miałaś przez te kamienie bo ja mam kamienie w pęcherzyku, ale gastrolog
        twierdzi, że bóle, które mi dokuczają nie są powodowane kamieniami a chorym
        żołądkiem (mam nadżerki na żołądku). Twierdzi, że mogę żyć z tymi kamieniami do
        momentu, aż się ataki pojawią a mogą się nigdy nie pojawić. W którym miejscu
        Cię bolało i jaki to był rodzaj bólu? Mnie boli w miejscu gdzie jest żołądek,
        na środku pod mostkiem a ból jest taki tępy, uciskowy, jak gdyby ktoś mi w
        brzuch przywalił. Inni lekarze twierdzą, że to jednak te kamienie powodują te
        bóle. Już nie wiem co mam robić, posłuchać gastrologa i żyć z tymi kamieniami
        czy się ich pozbyć. Też planuję ciążę i boję się, że dostanę ataku albo stanu
        zapalnego jak już będę w ciąży i co wtedy. Przyznam, że nie ufam temu
        gastrologowi, jakoś mnie nie przekonuje jego teoria.
        • calineczka79 Re: kiedy planować ciążę???? 19.05.07, 22:00
          mi też wpierali że powinno mnie boleć gdzie indziej ...
          i że ten ból o którym mowię i przez który żyć nie mogłam (właśnie wysoko w
          okolicach mostka) to od czego innego że niby od wrzodów np. i tak mnie tez
          leczyli nawet wtedy kiedy badania potwierdziły że to kamienie to lekarz się
          upierał że napewno mam też wrzody tylko dziwnym trafem po operacji te bóle
          ustąpiły i juz ładnych parę lat ( w tym roku mam 10 rocznicę zabiegu :D) się w
          zasadzie nie pojawiają :-)

człowiek to taka dziwna istota że nie zawsze ma typowe dla danego schorzenia
          objawy - ja bym jednak nie ryzykowała i za wczasu poddała sę zabiegowi -
          powodzenia :-)
          • agrafka24 Re: kiedy planować ciążę???? 19.05.07, 23:15
            Ja na zabieg się już praktycznie zdecydowałam, mam już nawet skierowanie, boję
            się troszeczkę i zmartwiło mnie też to, że trzeba aż pół roku odłożyć starania
            o dziecko no ale cóż jak trzeba to trzeba. Ten gastrolog powiedział mi też, że
            dopiero po usunięciu woreczka mogę mieć problemy np. żółć może mi się cofać. A
            Ty nie miałaś z tym problemu?
            • tijgertje Re: kiedy planować ciążę???? 19.05.07, 23:58
              agrafka24 napisała:
              Ten gastrolog powiedział mi też, że
              > dopiero po usunięciu woreczka mogę mieć problemy np. żółć może mi się cofać.
              A
              > Ty nie miałaś z tym problemu?

Cos mi sie wydaje, ze ten twoj gastrolog to chyba bardzo przeciw zabiegom:-/
              Ja jestem 3 lata po zabiegu, od dnia po zabiegu jem wszystko na co tylko mam
              ochote i nigdy nie mialam zadbnych problemow. Czasem sie zoladek buntuje, ale
              to stara historia wrzodowa, wiec ma prawo. Ze strony watroby dotychczas nic a
              nic sie nie odzywalo.
            • calineczka79 Re: kiedy planować ciążę???? 20.05.07, 09:12
              szkoda że nie wspomniał o tych zagrożeniach które niesie zostawienie tego
              samemu sobie - bo te akurat są pewne !!!

a to o czym Ci powiedział to owszem może się przydażyć jak i milion innych
              rzeczy tylko wcale nie musi - każda procedura medyczna niesie za sobą ryzyko
              ale to nie znaczy że należy z niej rezygnować bo zazwyczaj to ryzyko jest dużo
              mniejsze i mniej prawdopodbne niż zaniechanie działania :-)

głupia tabletka przeciwbólowa w sporadycznych sprzyjających warunkach potrafi
              zabić - tylko czy przez to powinna być całkowicie wycofana ?
        • anulkaoo Re: kiedy planować ciążę???? 20.05.07, 13:10
          mnie tak samo boli jak ciebie a zoladek mam w porzadku. lepiej zglos sie na
          laparoskopie po co czekac. Ja mam juz 3 termin wyznaczony - pirwszy odwolali bo
          nie bylo miejsc na oddziale, drugi raz okresu nieoczekiwanego dostalam. Teraz
          mam na 3 czerwca a dzis sie dowiedzialam ze lekarze jutro zaczynaja strajk :(
          chyba sie kurcze nie doczekam... :(
          • agrafka24 Re: kiedy planować ciążę???? 20.05.07, 14:43
            Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Macie rację, idę na zabieg. Ten gastrolog to
            faktycznie jakiś mało kompetentny bo jak powiedziałam mu, że planuję ciążę i
            zapytałam co myśli o tym to wzruszył ramionami i powiedział, że w niczym to nie
            przeszkadza tylko ciekawe gdyby to o jego żonę chodziło albo o córkę, czy też
            by tak do tematu podszedł olewająco i wzruszał ramionami. Taki znajomy chirurg
            mi zabieg doradził i myślę, że jemu zaufać mogę bo to w końcu po znajomości to
            myślę, że bez potrzeby by mnie pod nóż nie wysyłał. Jeszcze raz dzięki i
            pozdrawiam :)))
        • qwerty271 Re: kiedy planować ciążę???? 22.05.07, 07:42
          rozmawialam z lekarzem internista, ale jeszcze się wybiore do ginekologa.
          powiedzial ze muszą sie zagoić rany od środka. bóli nie mialam kamienie
          wykazalo mi usg brzucha no i zdecydowalam sie na usunięcie tez zze względu na
          ciążę, balam sie ze zlapie mnie atak albo zacznie przeszkadzac. zrobili mi
          laparoskopie i teraz czekam jeszcze 4 miesiace i do dziela. mi chirurg tez
          powiedzial ze 150 lat z tym nie dozyje. sama nie wiem czy dobrze ze juz sie
          zdecydowalam skoro mnie nie bolalo. teraz dieta, obciążona wątroba. trochę się
          obawiem aby nie zaszkodzilo to czemus, w koncu do czegoś ten woreczek byl .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka