Dodaj do ulubionych

kiedy planować ciążę????

02.05.07, 18:25
jestem po operacji laparoskopowej usunięcia woreczka żółciowego. kiedy mogę
zacząć się starać o dziecko po takiej operacji? boję się zeby ciąża nie
skomplikowała sie jak będzie za wcześnie.może ktoraś z was wie jak to jest?
Obserwuj wątek
    • rubin04 Re: kiedy planować ciążę???? 07.05.07, 09:19
      No tez sie nad tym zstanawiam - ale dam rok bliznom na zagojenie się (stosuje intensywnie Contratubex)

Mi lekarz w szpitalu powiedział ze nie będzie problemu z ciążą w zwiazku z wycięciem laparoskopowym woreczka. Tylko nie chcę by blizny mi się porozchodziły i tyle..

Pozdrowienia!
      • qwerty271 Re: kiedy planować ciążę???? 08.05.07, 11:16
        a co to jest contratubex?
        • rubin04 Re: kiedy planować ciążę???? 08.05.07, 23:51
          Contratubex to maśc na blizny - tubką 30 zł.
          Bardzo mi pomogła na początku gdy mnie świeze blizny swędziały.

A teraz widze ze jak smaruje blizny to sa bardziej blade.

Pozdr.
          Aga
      • calineczka79 Re: kiedy planować ciążę???? 08.05.07, 11:22
        akurat to nie ma nic do rzeczy :-)
        to czy stosujesz maść czy nie i to ile czasu minie od zabiegu - jeśli mają się
        rozejść to i tak się rozejdą - i moim zdaniem napewno się rozejdą może nie
        jakoś strasznie ale nie ma na to rady w końcu to skóra i musi tak dzialać :-)

mój doktorek na moje usilne próby wymuszenia pozytywnej opinii o tego typu
        maściach nie reagował - caly czas się upierał że to zupełnie niepotrzebne w
        moim przypadku a nawet może się tak zdarzyć że zaszkodzi i blizna zacznie się
        goić zbyt szybko i zgrubieje (gówniara byłam malo miałam do powiedzenia :-D ale
        teraz jestem mu wdzięczna bo naprawdę nie powinnam narzekać na swoje blizny -
        widzialam o wiele gorsze - a przypomnę że mam cięcie przez caly praktycznie
        brzuch - od wysokości pępka aż pod mostek ale blizna jest płaska i cienka także
        nie ma co przeginać z tymi smarowidłami :-D

co do samej laparo to wątpię żeby była to jakakolwiek przeszkoda bo ... z innej
        beczki :-) nie wiem czy macie takie doświadczenia ale w pewnych sytuacjach
        jeśli są problemy z zaciążeniem robi się właśnie zabieg laparoskopowy po którym
        w ciągu 2-3 miesięcy są największe szanse na ciążę włąsnie także staranka całą
        parą i nic się nie dzieje - poza wzrostem pewnego szkraba w brzuchu :-)
        • katarzyna11 Re: kiedy planować ciążę???? 08.05.07, 22:51
          Zastanów się co piszesz!! Jajowody się udrażnia laparoskopowo i usuwa się
          ewentualne zrosty na nich, co ma wspomóc zajście w ciążę. Laparoskopia jest
          metodą opreracji i laparoskopowo można wycinać pęcherzyki żółciowe albo nawet
          macicę, a to w żaden sposób nie sprzyja "wzrostowi pewnego szkraba w brzuchu".
          • qwerty271 Re: kiedy planować ciążę???? 09.05.07, 08:54
            tak ale mnie interesuje zajście w ciąże po usunięciu woreczka
            laparoskopowo.kiedy mogę zacząć starania.
            • katarzyna11 Re: kiedy planować ciążę???? 09.05.07, 12:18
              Ja jestem po klasycznym zabiegu i mi lekarze radzili odczekać pół roku do roku,
              więc pewnie po laparoskopii wystarczy pół roku, ale upewniłabym się u swojego
              lekarza.
              • qwerty271 Re: kiedy planować ciążę???? 10.05.07, 13:00
                to długo :( zastanawiałam się jak będzie póżniej, nie można dżwigać, ale w
                końcu ciąża trwa 9 miesięcy wiec do tego czasu chyba już nie będzie problemów.
          • calineczka79 Re: kiedy planować ciążę???? 10.05.07, 10:08
            katarzyna11 napisała:

> Zastanów się co piszesz!! Jajowody się udrażnia laparoskopowo i usuwa się
            > ewentualne zrosty na nich, co ma wspomóc zajście w ciążę. Laparoskopia jest
            > metodą opreracji i laparoskopowo można wycinać pęcherzyki żółciowe albo nawet
            > macicę, a to w żaden sposób nie sprzyja "wzrostowi pewnego szkraba w
            brzuchu".

nie wiem o co Ci chodzi???
            przy problemach z zajściem też mozna robic laparo która ma wyeliminowac pewne
            przeszkody (słyszałaś może o PCO???, czy o wycinaniu torbieli) i wtedy napewno
            nie jest przeszkodą w zajściu w ciążę a wręcz wskazane jest dośc szybkie
            rozpoczęcie starań, a podejrzewam że jedno od drugiego niewiele się różni...

sama laparo napewno nie pomaga rosnąć zarodkowi ale to chyba jasne - za to
            laparo może uczynić starania bardziej owocnymi, czytaj po laparo (jesli
            oczywiście były ku temu wskazania) są większe szanse na ciąże - nie chciałam
            się rozpisywać w tej kwestii bo to nie miejsce na to ale zrobił sie mały
            bałagan chyba z nieporozumienia - ostateczną decyzję co do dlugości przerwy w
            staraniach i tak zawsze powinien podjąć lekarz :-) tutaj wymieniamy tylko
            poglądy i doświadczenia - moje zdanie jest takie że nie ma konieczności
            jakiegoś długiego zwlekania z rozpoczęciem starań i tutaj się chyba zgadzamy...
    • qwerty271 Re: kiedy planować ciążę???? 18.05.07, 07:24
      niestety dowiedzialam sie od lekarza za musze odczekac az 6 miesiecy :((
      • agrafka24 Re: kiedy planować ciążę???? 19.05.07, 17:07
        Mnie też interesuje ten temat i po przeczytaniu Twojego postu, że dowiedziałaś
        się od lekarza, iż musisz odczekać 6 m-cy jestem załamana, że aż tak długo
        trzeba czekać. Ginekologa o to pytałaś czy chirurga, który zabieg Ci robił?
        Wytłumaczył dlaczego aż tak długo trzeba odczekać? Opisz mi te ataki, które
        miałaś przez te kamienie bo ja mam kamienie w pęcherzyku, ale gastrolog
        twierdzi, że bóle, które mi dokuczają nie są powodowane kamieniami a chorym
        żołądkiem (mam nadżerki na żołądku). Twierdzi, że mogę żyć z tymi kamieniami do
        momentu, aż się ataki pojawią a mogą się nigdy nie pojawić. W którym miejscu
        Cię bolało i jaki to był rodzaj bólu? Mnie boli w miejscu gdzie jest żołądek,
        na środku pod mostkiem a ból jest taki tępy, uciskowy, jak gdyby ktoś mi w
        brzuch przywalił. Inni lekarze twierdzą, że to jednak te kamienie powodują te
        bóle. Już nie wiem co mam robić, posłuchać gastrologa i żyć z tymi kamieniami
        czy się ich pozbyć. Też planuję ciążę i boję się, że dostanę ataku albo stanu
        zapalnego jak już będę w ciąży i co wtedy. Przyznam, że nie ufam temu
        gastrologowi, jakoś mnie nie przekonuje jego teoria.
        • calineczka79 Re: kiedy planować ciążę???? 19.05.07, 22:00
          mi też wpierali że powinno mnie boleć gdzie indziej ...
          i że ten ból o którym mowię i przez który żyć nie mogłam (właśnie wysoko w
          okolicach mostka) to od czego innego że niby od wrzodów np. i tak mnie tez
          leczyli nawet wtedy kiedy badania potwierdziły że to kamienie to lekarz się
          upierał że napewno mam też wrzody tylko dziwnym trafem po operacji te bóle
          ustąpiły i juz ładnych parę lat ( w tym roku mam 10 rocznicę zabiegu :D) się w
          zasadzie nie pojawiają :-)

człowiek to taka dziwna istota że nie zawsze ma typowe dla danego schorzenia
          objawy - ja bym jednak nie ryzykowała i za wczasu poddała sę zabiegowi -
          powodzenia :-)
          • agrafka24 Re: kiedy planować ciążę???? 19.05.07, 23:15
            Ja na zabieg się już praktycznie zdecydowałam, mam już nawet skierowanie, boję
            się troszeczkę i zmartwiło mnie też to, że trzeba aż pół roku odłożyć starania
            o dziecko no ale cóż jak trzeba to trzeba. Ten gastrolog powiedział mi też, że
            dopiero po usunięciu woreczka mogę mieć problemy np. żółć może mi się cofać. A
            Ty nie miałaś z tym problemu?
            • tijgertje Re: kiedy planować ciążę???? 19.05.07, 23:58
              agrafka24 napisała:
              Ten gastrolog powiedział mi też, że
              > dopiero po usunięciu woreczka mogę mieć problemy np. żółć może mi się cofać.
              A
              > Ty nie miałaś z tym problemu?

Cos mi sie wydaje, ze ten twoj gastrolog to chyba bardzo przeciw zabiegom:-/
              Ja jestem 3 lata po zabiegu, od dnia po zabiegu jem wszystko na co tylko mam
              ochote i nigdy nie mialam zadbnych problemow. Czasem sie zoladek buntuje, ale
              to stara historia wrzodowa, wiec ma prawo. Ze strony watroby dotychczas nic a
              nic sie nie odzywalo.
            • calineczka79 Re: kiedy planować ciążę???? 20.05.07, 09:12
              szkoda że nie wspomniał o tych zagrożeniach które niesie zostawienie tego
              samemu sobie - bo te akurat są pewne !!!

a to o czym Ci powiedział to owszem może się przydażyć jak i milion innych
              rzeczy tylko wcale nie musi - każda procedura medyczna niesie za sobą ryzyko
              ale to nie znaczy że należy z niej rezygnować bo zazwyczaj to ryzyko jest dużo
              mniejsze i mniej prawdopodbne niż zaniechanie działania :-)

głupia tabletka przeciwbólowa w sporadycznych sprzyjających warunkach potrafi
              zabić - tylko czy przez to powinna być całkowicie wycofana ?
        • anulkaoo Re: kiedy planować ciążę???? 20.05.07, 13:10
          mnie tak samo boli jak ciebie a zoladek mam w porzadku. lepiej zglos sie na
          laparoskopie po co czekac. Ja mam juz 3 termin wyznaczony - pirwszy odwolali bo
          nie bylo miejsc na oddziale, drugi raz okresu nieoczekiwanego dostalam. Teraz
          mam na 3 czerwca a dzis sie dowiedzialam ze lekarze jutro zaczynaja strajk :(
          chyba sie kurcze nie doczekam... :(
          • agrafka24 Re: kiedy planować ciążę???? 20.05.07, 14:43
            Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Macie rację, idę na zabieg. Ten gastrolog to
            faktycznie jakiś mało kompetentny bo jak powiedziałam mu, że planuję ciążę i
            zapytałam co myśli o tym to wzruszył ramionami i powiedział, że w niczym to nie
            przeszkadza tylko ciekawe gdyby to o jego żonę chodziło albo o córkę, czy też
            by tak do tematu podszedł olewająco i wzruszał ramionami. Taki znajomy chirurg
            mi zabieg doradził i myślę, że jemu zaufać mogę bo to w końcu po znajomości to
            myślę, że bez potrzeby by mnie pod nóż nie wysyłał. Jeszcze raz dzięki i
            pozdrawiam :)))
        • qwerty271 Re: kiedy planować ciążę???? 22.05.07, 07:42
          rozmawialam z lekarzem internista, ale jeszcze się wybiore do ginekologa.
          powiedzial ze muszą sie zagoić rany od środka. bóli nie mialam kamienie
          wykazalo mi usg brzucha no i zdecydowalam sie na usunięcie tez zze względu na
          ciążę, balam sie ze zlapie mnie atak albo zacznie przeszkadzac. zrobili mi
          laparoskopie i teraz czekam jeszcze 4 miesiace i do dziela. mi chirurg tez
          powiedzial ze 150 lat z tym nie dozyje. sama nie wiem czy dobrze ze juz sie
          zdecydowalam skoro mnie nie bolalo. teraz dieta, obciążona wątroba. trochę się
          obawiem aby nie zaszkodzilo to czemus, w koncu do czegoś ten woreczek byl .
          • calineczka79 Re: kiedy planować ciążę???? 22.05.07, 08:45
            > zdecydowalam skoro mnie nie bolalo. teraz dieta, obciążona wątroba. trochę
            się
            > obawiem aby nie zaszkodzilo to czemus, w koncu do czegoś ten woreczek byl .

ale jaka dieta ??? jaka obciążona wątroba???
            przecież tyle już tutaj nas pisze i jakoś żadna nie jest na diecie :-D
          • joko5 Re: kiedy planować ciążę???? 24.05.07, 13:28
            Laparoskopię miełam 15.01.2007 ginekolog zalecił mi jeszcze ze 2 m-ce.
            • agrafka24 Re: kiedy planować ciążę???? 24.05.07, 19:12
              Ja byłam dzisiaj u chirurga ustalić termin zabiegu i pytałam po jakim czasie od
              zabiegu można rozpocząć starania o dziecko to powiedział mi, że po miesiącu już
              można, że rekonwalescencja po laparoskopii nie jest długa. Ale decydujący głos
              pozostawię mojemu ginkowi.
              • qwerty271 Re: kiedy planować ciążę???? 24.06.07, 21:06
                ciekawi mnie czy już byłaś u ginekologa i co Ci powiedział. mój powiedział ze
                spokojnie już moge planować ciażę a jestem 2 miesiące po laparoskopowym
                usunięciu woreczka. :)))
                • agrafka24 Re: kiedy planować ciążę???? 24.06.07, 22:02
                  Ja nie byłam jeszcze u mojego ginekologa. Jestem dopiero tydzień po laparo,
                  jutro idę na "rozprucie". Do ginka planuję iść po lipcowym okresie czyli będzie
                  to miesiąc po zabiegu. Mam nadzieję, że nie będzie kazał długo czekać. Twoja
                  wiadomość mnie ucieszyła, dwa mies. to jeszcze znośnie.
                  To do dzieła!!! :)
                  Trzymam kciuki za szybkie zafasolkowanie. I mam nadzieję, że szybko mnie potem
                  zarazisz :)
                  A jesteś już mamusią? Ja nie.
                  Pozdrawiam.
                  • qwerty271 Re: kiedy planować ciążę???? 25.06.07, 07:18
                    juz mam 3,5 letnij córeczkę.
                • agrafka24 Do qwerty271 !!! 18.07.07, 20:11
                  Witaj!!!
                  Byłam dzisiaj u mojego ginka, powiedział mi, że już mogę rozpocząć starania o
                  dzidzię - dokładnie miesiąc temu bo 18 czerwca miałam laparoskopię. Powiedział,
                  że spokojnie już można. Jest 3-im lekarzem, od którego usłyszałam, że miesiąc
                  to wystarczający czas, że dłużej nie ma potrzeby czekać. Usłyszałam to
                  wcześniej od dwóch chirurgów, ale chciałam dla pewności poznać jeszcze zdanie
                  mojego ginka i ku mojemu zadowoleniu mam "zielone światełko" również od niego :)
                  A co u Ciebie?
                  Pozdrawiam :)
            • qwerty271 Re: kiedy planować ciążę???? 25.05.07, 07:50
              ale dwa miesiące od stycznia?czy od maja jeszcze dwa miesiące?
              • joko5 Re: kiedy planować ciążę???? 31.05.07, 10:09
                Dwa m-ce od maja, tak wypowiedział się mój gin.
                • qwerty271 Re: kiedy planować ciążę???? 01.06.07, 12:18
                  powiedział lekarz jakie mogą być komplikacje jeżeli po 2 miesiącach np od
                  laparoskopii. bo ja mialam w kwietniu i szczerze chcialabym juz to zalatwić.
    • qwerty271 Re: kiedy planować ciążę???? 04.06.07, 07:48
      a jakie mogą być konsekwncje takiej ciąży po 2 miesiącach laparoskopii?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka