Dodaj do ulubionych

Wspolczesny terroryzm w Polsce

24.01.16, 12:58
Jedna z wielu prob definiowania terroryzmu mowi ze terroryzm jest demoralizujacym dzialaniem majacym na celu osiagniecie wlasnych politycznych celow.

Wikipedia okresla terroryzm nastepujaco:

Terroryzm – użycie siły lub przemocy psychicznej przeciwko osobom lub własności z pogwałceniem prawa, mające na celu zastraszenie i wymuszenie na danej grupie ludności lub państwie ustępstw w drodze do realizacji określonych celów. Działania terrorystyczne mogą dotyczyć całej populacji , jednak najczęściej są one uderzeniem w jej niewielką część, aby pozostałych obywateli zmusić do odpowiednich zachowań.

pl.wikipedia.org/wiki/Terroryzm


Dzialania roznych inicjatyw polskich obywateli ocieraja sie o okreslenie terroryzmu.Nie mozna inaczej nazwac masowych miesiaczek palacowych czy protestow mniejszosci przeciwko dzialaniom demokratycznie wybranej wiekszosci. Niemniej Panstwo Prawa nie powinno pozostawac bez reakcji i ludzi popelniajacych przestepstwa terrorystyczne powinno uswiadomic co robia. Niezaleznie czy bedzie to dotyczylo miesiaczkujacych pod palacem czy kodujacych na ulicach polskich miast.Sa to dzialania o charakterze terrorystycznym i trzeba miec odwage tak je potraktowac.

Przestepstwo o charakterze terrorystycznym to w/g Wikipedia

pl.wikipedia.org/wiki/Przest%C4%99pstwo_o_charakterze_terrorystycznym


cytuje : Przestępstwo o charakterze terrorystycznym – według Kodeksu karnego z 1997 roku jest to czyn zabroniony zagrożony karą pozbawienia wolności, której górna granica wynosi co najmniej 5 lat. Jest popełniony w celu:
•poważnego zastraszenia wielu osób,
•zmuszenia organu władzy publicznej Rzeczypospolitej Polskiej lub innego państwa albo organu organizacji międzynarodowej do podjęcia lub zaniechania określonych czynności,
•wywołanie poważnych zakłóceń w ustroju lub gospodarce Rzeczypospolitej Polskiej, innego państwa lub organizacji międzynarodowej, a także groźba popełnienia takiego czynu.

Taką definicję do kodeksu karnego wprowadziła ustawa z 16 kwietnia 2004 roku[1], która weszła w życie 1 maja tego samego roku. Wprowadzenie definicji legalnej przestępstwa o charakterze terrorystycznym było związane z dostosowywaniem polskiego prawa do standardów unijnych.

Pojęcie przestępstwa o charakterze terrorystycznym definiuje się przy stosowaniu łącznym dwóch kryteriów: szczególnego celu działania sprawcy i odwołującego się do charakteru przestępstwa.

Nie oskarzam ciemniakow miesiaczkujacych pod palacem czy kodujacych na ulicach polskich w imieniu koryciarzy o terroryzm , co najwyzej o glupote. Za to pewne srodowiska polityczne i medialne stojace za takowymi przestepstwami o charakterze terrorystycznym powinny zostac przywolane do porzadku.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka