Dodaj do ulubionych

Natura Wielkiego Brata !

23.10.16, 19:53
Dzisiejsze rozmyslania niedzielne beda o naturze Wielkiego Brata, czesciowo w oparciu o cytaty z Roku 1984 Orwella. Wydany w podziemiu miniaturowy Rok 1984 zaginal mi ni z tego ni owego.Kiedys w latach 70 zaplacilem prawie pol miesiecznej pensji za te zakazana ksiazke.Potem musialem glodowac.Do niedawna mialem ja jeszcze tutaj w Holandii i nagle po prostu zniknela.Tak wiec cytaty beda zaczerpniete z internetowych wersji ksiazki i nie bedzie odnosnikow do stron. Pierwszy cytat:
"Wynalezienie druku ułatwiło jednak manipulację opinią publiczną, a film i radio przyspieszyły ten proces. Wraz z rozwojem telewizji i postępem technicznym, który umożliwił podwójną, nadawczo-odbiorczą rolę sprzętu telewizyjnego, skończyła się prywatność życia obywateli. Policja mogła – jeśli uznano to za pożądane – obserwować każdego obywatela dwadzieścia cztery godziny na dobę; cały czas bombardując ludzi oficjalną propagandą, odcinano ich jednocześnie od innych źródeł informacji "(koniec cytatu)
A slowo cialem sie stalo i zamieszkalo miedzy nami. Nie tylko w Holandii ,Polsce czy USA ale praktycznie wszedzie na calym swiecie tam gdzie zwyciezyla Prawda Wielkiego Brata ludzie poddawani sa codziennej indoktrynacji totalnie skorumpowanych tzw wolnych mediow.Mowil o tym Orwell mowi o tym Snowden,Assange a nawet Donald Trump.
Wszystko wskazuje na to ze ten ostatni wygra wybory na Prezydenta Imperium Dobra.Niestety obawiam sie ze nie dozyje przejecia wladzy.Kazdy kto nie jesty zwolennikiem Wielkiego Brata jest jego najwiekszym wrogiem ktorego trzeba zniszczyc i przesladowac.Assange,Snowden,Trump (sic),Hussain,Assad,Ho Chi Minh,Kim Dzol Iil,Strauss Khan,Lubbers,Allende,Lukaszenko,Khadafi,Assad,Putin czy najprawdopodobniej rowniez Lech Kaczynski.Kim jest Wielki Brat ? Najlatwiej bylo by wskazac na USA. Ale tak nie jest. USA sa niewatpliwie pierwsze w hierarchi Wielkobratniej ale tak jak i u Orwella tak i w dzisiejszej rzeczywistosci trudno jest personifikowac Wielkiego Brata. Wielki Brat to system zarzadzania swiatem przez koncerny finansowe,sluzby specjalne, media i podstawionych politykow. W XXI wieku Zydzi juz bardzo niewiele maja do powiedzenia w swiatowych finansach.Swiatem i jego finansami rzadza feudalni oligarchowie z Arabii Saudyjskiej,Kataru,Kuwejtu za pomoca zaleznych od nich finansowo feudalow amerykanskich i zachodnioeuropejskich. Stad te wojny o wyzwolenie Bosni,Kosowa,Libii,Iraku,Syrii. w tych krajach panowala tolerancja ,wolnosc wyznania,wolnosc kobiet,powszechna oswiata,system zdrowotny.Slowem rodzaj socjalizmu niedoskonalego tak jak wszystko na swiecie. ale bylo to najwieksze zagrozenie dla systemu ktory nastanie po wojnie socjalizmu z kapitalizmem czyli feudalizmu. Feudalizm zwycieza rekami proli (tak nazywa proletariat Wielki Brat u Orwella) Jak o tym pisze Orwell :
" Od początków czasów historycznych (…) na świecie istnieją trzy warstwy ludzi: górna, średnia i dolna. (…) Cele poszczególnych warstw są absolutnie nie do pogodzenia. Celem górnej jest utrzymanie swojej pozycji, średniej – zamiana miejsc z górną. Celem dolnej, jeśli akurat go ma – gdyż na ogół jej przedstawiciele są zbyt ogłupieni ciężką pracą fizyczną, aby myśleć o czymkolwiek poza żmudną codziennością – jest znieść przywileje i stworzyć społeczeństwo, w którym wszyscy będą równi. Na przestrzeni dziejów wciąż toczą się boje, w ogólnych zarysach przebiegają identycznie. Przez długie okresy górna warstwa pewnie dzierży władzę, lecz prędzej czy później następuje moment, kiedy traci wiarę we własne siły, albo w swoje umiejętności sprawnego rządzenia; czasami dzieje się to równocześnie. Wówczas obala ją warstwa średnia, która angażuje warstwę dolną wmawiając jej, iż walczy o wolność i sprawiedliwość. Zaledwie osiąga cel, spycha warstwę dolną na dawną, podrzędną pozycję, a sama przeistacza się w górną. Po pewnym czasie z jednej lub z obu tych warstw wykuwa się nowa warstwa średnia i bój zaczyna się od nowa. Z trzech warstw tylko dolnej nigdy nie udaje się choćby na krótko zrealizować upragnionych celów."
Zobaczcie jak w Polsce wykorzystano proli do przejecia wladzy. Tylko garstka proli dotarla razem z Bolkiem do warstwy gornej,kilka procent do sredniej a reszta okolo 85-90 procent pozostala w warstwie dolnej. Za zaslugi kopsnieto im 5 stow ale zabrano wolnosc. Oczywiscie w swiecie Wielkiego Brata rola Samuela Goldsteina ciagle sie zmienia . W zaleznosci od czasow kto inny ja gra.Historia jest wymazywana i zapisywana od nowa. Raz Goldsteinem jest Kim Dzong, raz Assad ,innym razem Trump, Janukowytsch,Milosevic,Karadzic, Lukaszenko a jeszcze innym razem Putin.Oskarza sie ich o morderstwa zbrodnie,korupcje sexualne dewiacje.Kazdy dzien jest pelen doniesien jakich zbrodni dokonal aktualny Samuel Goldstein.Aby to podgrzewac i podsycac kazdego poranka donosi sie w dwoch minutach nienawisci podawanych w wiadomosciach a potem powtarzanych przez caly dzien o zbrodniach i o zberezienstwach a to Trumpa, a to Putina a to Assada ze o Kim Dzong Ilu juz nie wspomne.Oczywiscie Chinczycy nie sa glupcami i wiedza ze w kazdej chwili tez moga stac sie Samuelem Goldsteinem. Orwell opisuje jak Wielki Brat aby podsycic nienawisc do Goldsteina bombarduje rakietami wlasne miasta ,szkoly z dziecmi,tylko po to aby oskarzyc Goldsteina o zbrodnie. Wczoraj po raz trzeci wredny Goldstein zaatakowa bronia chemiczna pokojowo nastawionych terrorystow Wielkiego Brata. Po raz trzeci atakowal bronia chemiczna rowniez dwa lata temu ,ale o tym prole juz zapomnieli.Piecdziesiat razy Goldstein atakowal szpitale.Kilkadziesiat razy Goldstein niszczyl szkoly. Kilkaset razy piekarnie i targi. Wredny Goldstein strzelal do ludnosci cywilnej nie tylko w Kijowie ale w Sarajewie,w Benghazi,Aleppo a przede wszystkim zabil Kenedyego w Dallas. Tylko po to aby obudzic Wielkiego Brata i zmusic go do dzialania tak aby Wielka Prawda Wielkiego Brata mogla zwyciezyc w antyfeudalnych panstwach takich jak Vietnam,Syria,Irak czy nawet Libia ze o Rosji ,Bialorusi czy Ukrainie,Chinach czy Korei juz nie wspomne.
Oczywiscie Lecha Kaczynskiego umiescilem powyzej z powodu jego zagrazajacej calemu Swiatu Wielkosci.Jezeli Wielkosc Prezydenta Najjasniejszej zagrazala Swiatu to zagrazala takze Wielkiemu Bratu.Wielkim moze byc tylko Wielki Brat ! Taka jest Jego natura !
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka