Dodaj do ulubionych

My Lai zbrodnia niepamietana

22.03.18, 21:55
16 marca minelo 50 lat od zbrodni popelnionej przez Putina i Rosje w My Lai w Wietnamie. Wyslany przez Putina oddzial zolnierzy zamordowal tego dnia w 1968 roku 504 cywilow glownie kobiet i dzieci.Rosyjski oddzial skladajacy sie glownie z Serbow ze Srebrenicy dostal rozkaz aby mordowac wszystko co sie rusza. Spalono cala wies a potem wzietych do niewoli cywilow zamordowano.Robiac sobie przedtem pamiatkowe zdjecia.Uratowalo sie tylko 11 osob dzieki dzielnym amerykanom ktorzy wyladowali helikopterem i ewakuowali ostatnich niezabitych.Dowodca oddzialu po wojnie zostal ukarany wyrokiem 10 lat wiezienia z ktorego to wyroku odsiedzial tylko 3 lata w areszcie domowym. Taka to kultura kacapska.Nikt nie obchodzi tez pamieci ofiar tej zbrodni.Szmaty medialne nie wspominaja no bo i po co ? Kto im zaplaci za to ? Ten zbrodniarz Putin ?
Obserwuj wątek
  • kerim12 Re: My Lai zbrodnia niepamietana 07.05.20, 09:45
   Wyjaśnię ci ignorancie nie mający pojęcia o niczym a łepek masz kompletnie pusty.
   Otóż:
   Masakra w Mỹ Lai – zbrodnia wojenna dokonana 16 marca 1968 roku przez amerykańskie wojska lądowe (czyli twoich ulubieńców), które zmasakrowały w wiosce Mỹ Lai w południowym Wietnamie kilkuset nieuzbrojonych cywilów. Masakra wywołała oburzenie na całym świecie i przyczyniła się do spadku poparcia publicznego dla wojny wietnamskiej w USA..
   Kompania „C” 1. batalionu 20. Pułku Piechoty z 11. Brygady Piechoty (23 Dywizja Piechoty) przybyła na ten teren w grudniu 1967 roku. Straciwszy kilka dni wcześniej w pułapce lubianego w oddziale sierżanta, żołnierze byli nastawieni wrogo do Wietnamczyków – poinformowano ich także, jakoby w przysiółku Mỹ Lai, jednym z dziewięciu wokół wsi Sơn Mỹ, ukrywał się batalion Wietkongu[1].

   W wiosce nie znaleziono żadnych partyzantów, ale rankiem 16 marca 1968 żołnierze byli psychicznie nastawieni (pewnie byli naćpani) na zdecydowany atak. Pod rozkazami porucznika Williama Calleya żołnierze zabili kilkuset cywilów, głównie starszych ludzi i kobiety z dziećmi[2]. Dokładna liczba zabitych różni się w w zależności od źródła, ale najczęściej padają liczby 347 i 504. Żołnierze amerykańscy dopuszczali się w wiosce tortur i gwałtów[1].
   O tym wiedzą wszyscy oprócz ciebie !
   • kerim12 Re: My Lai zbrodnia niepamietana 07.05.20, 09:47
    ODPOWIEDZIALNOŚĆ I KARA ZA ZBRODNIE PO JANKESKU:
    Porucznik William Calley został w 1971 skazany na karę dożywotniego więzienia za masowe morderstwo, jednak już dwa dni później prezydent Richard Nixon rozkazał wypuścić go z więzienia. Calley otrzymał 3,5 roku aresztu domowego w swojej kwaterze w Fort Benning (Georgia), a potem został zwolniony decyzją sądu federalnego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka