Dodaj do ulubionych

"Prywatyzacja zysków i socjalizacja strat"

12.04.20, 13:58
"Prywatyzacja zysków i socjalizacja strat" domena EU


Tlumaczenie artykulu z:

www.ilgiornale.it/news/mondo/ue-ira-premier-portoghese-olanda-dica-se-vuole-restare-o-1853089.html

"Bomba portugalskiego premiera. "Czy Holandia chce się wycofać z UE?"

Premier Portugalii rzucił się (ponownie) na Holandię: "Musimy wiedzieć, czy jest ktoś, kto chce zostać pominięty".

Napięcie rośnie z dnia na dzień między państwami UE. Kryzys zdrowotny spowodowany nowym koronaawirusem stanowi obciążenie dla Unii, która wydaje się być coraz bardziej podzielona.

Zdenerwowanie jest oczywiste i nie brakuje bezpośrednich ataków między krajami. Ostatni, w porządku czasowym, został zapoczątkowany przez portugalskiego premiera, Antonio Costę. W oczach premiera jest to (po raz kolejny) Holandia.

Kilka dni temu Costa zaatakował holenderskiego ministra finansów, nazywając jego słowa "odrażającym". Minister Wopke Hoekstra zwrócił się do Komisji o wszczęcie dochodzenia w sprawie krajów, które stwierdziły, że nie mają marginesu budżetowego na radzenie sobie z tą sytuacją nadzwyczajną, mimo że strefa euro rozwija się od siedmiu lat. "To przemówienie jest odrażające w kontekście Unii Europejskiej". A ja mówię obrzydliwe, bo nie byliśmy przygotowani, nikt nie był przygotowany", grzmotnął Antonio Costa. "Jeżeli UE chce przetrwać, to niedopuszczalne jest, aby przywódca polityczny z jakiegokolwiek kraju mógł udzielić takiej odpowiedzi na pandemię, jak ta, której doświadczamy".

Ale to jeszcze nie koniec. Portugalski premier, po mocnych oskarżeniach sprzed kilku dni, powrócił, by rzucić się na Holandię. Również tym razem pan poseł Costa nie użył półserdecznych określeń, prosząc o wyjaśnienia dotyczące przyszłości Unii Europejskiej. W szczególności premier zwrócił się do Holandii z prośbą o podjęcie decyzji o pozostaniu lub wyjeździe. "To coś więcej niż kwestia ekonomiczna czy finansowa" - podkreślił portugalski przywódca - "to kwestia polityczna, o którą się pyta. Musimy wiedzieć, czy możemy przejść do 27 w Unii Europejskiej, do 19 w strefie euro, czy jest ktoś, kto chce zostać pominięty". Oświadczenie nie przez przypadek, ale z dobrze zdefiniowanym adresatem. "Mam na myśli Holandię", wyjaśnił podczas wywiadu z portugalską agencją informacyjną Lusa. Premier podkreślił, że "jest to czas na polityczne wyjaśnienie w Europie". "Osobiście", kontynuował Costa, "może dlatego, że jestem irytującym optymistą, chciałbym wierzyć, że Europa jest możliwa w wieku 27 lat i że strefa euro jest możliwa w wieku 19 lat, ale do tego wszyscy potrzebujemy zdolności politycznych i nie możemy wszyscy być zakładnikami populizmu wyborczego. Mocne słowa, które z pewnością będą kontynuowane i przyczynią się do jeszcze większej destabilizacji gruntu, na którym spoczywa Unia Europejska."

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)
Obserwuj wątek
   • monalisa2016 Re: "Prywatyzacja zysków i socjalizacja strat 12.04.20, 22:49
    Dni sojuza sa policzone przez to niesamowita agresywnosc globalistow szczegolnie w ostatniej europejskiej ostoi jego.

    Studentka studiujaca informatyke w Berlinie donosi o sprawie ktora jest juz od dawna dyskutowana a teraz najprawdopodobniej bedzie przymusem ktorego nie bedziesz w stanie odmowic, przez to pozegnam sie z moim Smartphon'm.

    www.youtube.com/watch?v=RY1KJX6KtjQ

    Tak nawiasem i przy okazji info:

    Angielska wersja, artykul napisany przez Robert F. Kennedy Jr.

    childrenshealthdefense.org/news/government-corruption/gates-globalist-vaccine-agenda-a-win-win-for-pharma-and-mandatory-vaccination/

    Niemiecka na wideo:

    www.youtube.com/watch?v=YAr1siOY7JY
  • monalisa2016 Re: "Prywatyzacja zysków i socjalizacja strat" 12.04.20, 23:25
   Automatyczne tlumaczenie wloskiego artykulu, europejska pani potwierdza to co wczesniej powiedzial austriacki pupilek Sorosa:

   www.ilgiornale.it/news/mondo/coronavirus-von-der-leyen-non-prenotate-vacanze-estive-1853287.html
   Coronavirus, Von der Leyen: "Nie rezerwuj wakacji. Seniorzy wciąż odizolowani"

   Zdaniem przewodniczącego Komisji Europejskiej, bez szczepionek przeciwko koronaawirusowi kontakt z osobami starszymi musi pozostać ograniczony.

   Ursula von der Leyen nie używa zwrotów akcji, aby wyjaśnić, co się stanie w najbliższej przyszłości z powodu nagłego ataku koronaawirusowego.

   Przewodniczący Komisji Europejskiej, w wywiadzie udzielonym dziś gazecie "Bild" na temat kiosków z gazetami, powiedział, że koszmar jeszcze się nie skończył i nawet po zakończeniu sytuacji kryzysowej i przejściu do nowego etapu, uwaga musi pozostać wysoka, ponieważ nie można powiedzieć, że niebezpieczeństwo całkowicie się skończyło.

   Von der Leyen radzi Europejczykom, aby nie rezerwowali swoich wakacji z powodu pandemii koronaawirusów. Pandemia, ponownie wyjaśnia, z czym będziemy musieli żyć w najbliższych miesiącach: "Radzę wam czekać. W tej chwili nikt nie jest w stanie sporządzić wiarygodnych prognoz na lipiec i sierpień", powiedział w niemieckiej gazecie.

   Przewodniczący Komisji Europejskiej idzie dalej i podkreśla, że "bez szczepionek kontakt z osobami starszymi musi pozostać ograniczony". Wiem, to jest trudne, a samotność ciężko waży. Ale stawką jest życie, nie tylko swoje własne. Jest to możliwa aluzja do długotrwałego zamknięcia, szczególnie dla osób najbardziej narażonych.

   von der Leyen zauważył, że o ile przedszkola i szkoły zostaną prawdopodobnie otwarte wcześniej, o tyle w przypadku osób starszych będą musiały poczekać dłużej: "Będziemy musieli nauczyć się żyć z wirusem przez wiele miesięcy, prawdopodobnie do przyszłego roku", dodał, wyjaśniając, że musimy być gotowi "wyraźnie dłużej chronić" osoby starsze i te z wcześniejszymi chorobami, ponieważ szczepionka nie dotrze do nas w tym roku. Badania postępują głównie dzięki dwóm zespołom w Europie, które planują wkrótce rozpocząć badania kliniczne. Ale nawet wtedy trzeba być cierpliwym, bo wtedy "są kroki do zatwierdzenia i produkcji na dużą skalę". Mam nadzieję, że do końca roku opracują oni szczepionkę, tak aby można było szybko przeprowadzić szczepienia. Rozmawiamy już" z firmami "dla globalnej produkcji".

   Zdaniem przewodniczącego Komisji w Europie istnieje "gotowość do wspólnego wspierania" skutków pandemii koronaawirusa. "Na początku - kontynuowała - niebezpieczeństwo rozpadu UE było bardzo duże: brakowało solidarności, każdy widział tylko własne problemy, granice były zamykane bez konsultacji z innymi. Potem sytuacja zmieniła się tak bardzo, że kraje członkowskie "również odnotowały, że ich problemy w ten sposób się pogorszyły". Teraz, dodał von der Leyen, "znaleziono rozwiązania, które jeszcze sześć tygodni temu były nie do pomyślenia: w ten sposób wzrasta poczucie wspólnoty i zaufania".

   Sama przewodnicząca Komisji ostrzegała, że dla stopniowego powrotu do normalności trzeba będzie postępować z wielką ostrożnością: "Nie mówmy o datach, ponieważ kraje członkowskie przechodzą przez różne etapy pandemii i każdy kraj sam o tym decyduje". Von der Leyen dodał, że "nie chce decydować centralnie, ponieważ w Mediolanie sytuacja bardzo różni się od Muensteru, tak samo jak różni się od obszarów miejskich od wiejskich. Ale siła Europy polega na tym, że nie decyduje ona tylko o jednym. Możemy się wiele nauczyć od siebie nawzajem i zacząć w regionach rozluźniających się krok po kroku. Na przykład, Duńczycy otwierają teraz szkoły i przedszkola. Naukowcy mierzą, jaki to ma wpływ na wirusa. A to przynosi korzyści wszystkim krajom.

   Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka