Dodaj do ulubionych

Sankcje ussa na Francję

11.07.20, 09:00
Trump nałożył 25-procentowy podatek importowy na francuskie towary, aby obniżyć krajowy podatek od usług cyfrowych - dając jasno do zrozumienia, że ​​Paryż ma kilka miesięcy na przemyślenie cięcia zysków Big Tech.
Taryfa wpłynęłaby na około 1,3 miliarda dolarów importowanych francuskich towarów, takich jak torebki i kosmetyki, ujawniono w piątek biuro przedstawiciela handlowego USA. Francja ma jednak pełne 180 dni na „ rozwiązanie problemu ”, w tym za pośrednictwem forów wielostronnych, takich jak Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.
Administracja Trumpa od miesięcy grozi Paryżowi odwetem fiskalnym w związku z podatkiem od usług cyfrowych - od kiedy Francja wprowadziła pomysł opodatkowania niektórych z najbardziej dochodowych korporacji w USA. Chociaż ostateczna wartość produktów dotkniętych piątkową taryfą jest znacznie mniejsza niż 2,4 miliarda dolarów towarów, którym administracja początkowo zagroziła w styczniu, które obejmowały kultowe francuskie produkty, takie jak ser i szampan, jest to sprzeczne ze zgłoszoną obietnicą Trumpa i francuskiego Prezydent Emmanuel Macron odłoży każdą potencjalną wojnę handlową do końca 2020 r.

Trump wielokrotnie oskarżał Francuzów o „ niesprawiedliwe ” atakowanie amerykańskich firm technologicznych, w tym niektórych z najbogatszych firm na świecie - firm o wartości bilionów dolarów, takich jak Google Alphabet, Amazon i Apple. Francuski podatek ma zrekompensować skłonność firm technologicznych do zakładania siedziby głównej w krajach, w których nie płacą prawie żadnych podatków od przedsiębiorstw, generując jednocześnie ogromne przychody na rynku francuskim. Oczekuje się, że dostarczy około 500 milionów euro (565 milionów dolarów rocznie) - to znaczy, jeśli pozwoli to na wejście w życie.

Trzyprocentowa opłata wpłynie na około 30 firm Big Tech, ale dotyczy tylko korporacji, które zarabiają ponad 750 milionów euro (847,5 miliona dolarów rocznie) z „ działalności cyfrowej ”, przy czym co najmniej 25 milionów euro (28 milionów dolarów) pochodzi z Francji .
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka