Dodaj do ulubionych

Dlaczego Polska, Litwa i UE nie reaguje??????????

12.09.20, 22:22
Bis Żółtych Kamizelek: gaz łzawiący i dziesiątki aresztowań jako najbardziej głośny ruch protestu we Francji powraca podczas Covid-19.
Po raz pierwszy od miesięcy „Żółte kamizelki” wznowiły w tę sobotę akcje protestacyjne na ulicach Paryża. Spory marsz szybko zapadł w chaos, bójki z policją i liczne aresztowania.
Po przerwie na letnie wakacje i zamknięciu Covid-19, sygnowane „gilets jaunes” zaplanowały również marsze w Marsylii, Tuluzie, Lyonie, Lille, Nantes, Nicei, Bordeaux i Strasburgu.

W Paryżu w centrum stolicy zaczęły gromadzić się tłumy żółtych kamizelek, a policja spodziewa się, że wezmą w nich udział tysiące protestujących. Dwie demonstracje zostały zatwierdzone przez lokalne prefektury, jedna w pobliżu Pól Elizejskich i Place de la Bourse, a druga w pobliżu Place Wagram.
W procesji, która wyruszyła z Place Wagram, ludzie skandowali hasła i rozdawali ulotki wymieniające skargi ruchu, w tym żądania podwyżki płacy minimalnej, emerytury i innych świadczeń socjalnych.

Sytuacja stała się bardziej napięta, gdy wybuchły bójki, które skłoniły stróżów prawa do użycia gazu łzawiącego i masowych aresztowań. Do sobotniego popołudnia zatrzymano co najmniej 200 osób, a liczba ta prawdopodobnie wzrośnie w miarę upływu dnia.
Dlaczego nikt z tzw przywodców UE nie popiera protestujących???? A może Białorus i Rosja powinna ich poprzeć??
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka