Dodaj do ulubionych

Ksiegi Zachwytu Olgi Tokarczuk

21.11.20, 19:54
Ponad 6 lat minelo od wydania Ksiag Jakubowych.Ostatnio przypadkowo znalazlem swoje wlasne pisanie na temat tych ksiag z marca 2017 roku.Ksiazke pozyczyla mi Zuzka wtedy z Amsterdamu teraz z Wiednia.Ksiazka czeka na oddanie.Bedzie pretekst aby wybrac sie do Wiednia albo do Holandii... Oto co napisalem i zamiescilem na swoim nieistniejacym(z powodu gazety)blogu jazzmusic w marcu 2017 roku :

"Pisalem juz gdzies kiedys o tym.Zachwyt zapierajacy dech w piersiach.Mam POCHP wiec mi czesto dech zapiera i bez zachwytu.Lubie kiedy mi dech zapiera z zachwytu.Niestety niewiele takich zapierajacych dech w piersiach zachwytow dostarczyla mi literatura.Muzyka tak.Literatura ? Na pewno Dostojewski , na pewno Singer , Bulhakow, na pewno Twain na pewno Proust. Na pewno Ksiegi Jakubowe Olgi Tokarczuk.Absolutnie najwyzszy swiatowy poziom, absolutnie zapierajacy dech w piersiach. Do czytania Ksiag przystapilem z pewna rezerwa. Ksiazki Tokarczuk jeszcze nie przeczytalem.Do konca zostalo trzysta kilkadziesiat stron,szescset kilkadziesiat stron zachwytu mam juz niestety za soba. Objetosc ksiazki troche mnie przerazala ,dlatego postanowilem czytac ja bardzo starannie,nie chlonac nie lykac ale czytac. Przyjemnosc przeciagac w czasie ,po kilka ,kilkanascie czy kilkadziesiat stron dziennie.Rozcierac przeczytany tekst powoli po podniebieniu tak jak najlepszy malt.Zapach ! O joy ! Czuje zapach tych wsi i miasteczek,tych ludzi.Widze to.Czytam film 5D ? Szkoda mi skonczyc czytac.Szybko skoncze czytac ,i co? Co bede czytal ? Na pewno najlepsza ksiazka polskiej literatury pieknej ktora kiedykolwiek czytalem.Ksiazka ktora dla tejze literatury jest tak samo wazna jak Lalka Prusa czy Chlopi Reymonta.Ksiazka ktora powinna dostac Literacka Nagrode Nobla.Nasuwa mi sie troche skojarzenie z Proustem .Ksiazka Olgi Tokarczuk jest po prostu niezbedna dla tych ktorzy poszukuja straconego czasu i straconej historii Polski. Ksiegi Zachwytu."

Oczywiscie wszystko nadal aktualne nawet Nobel sie w prawie 2 lata po moim pisaniu uaktualnil,teraz czekam na...... Ksiegi Zatracenia ?
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka