Dodaj do ulubionych

Zbrodnia w Odessie

16.12.20, 21:50
Kto o tym wię????
Zbrodnia w Odessie – 5 lat nie wykryto, nie ukarano sprawców. 5 lat temu jako jedyny polski dziennikarz, na łamach Dziennika Trybuna, opisałem tę przerażającą zbrodnię. Środek Europy, Odessa i ukraińscy nacjonaliści i kibole palą żywcem 48 rosyjskojęzycznych mieszkańców – 2 maja 2014. W polskich mediach głównego nurtu to tabu. Ta zbrodnia kładzie się cieniem na współczesnej Ukrainie i kłaść się będzie dopóki winni nie zostaną wykryci i ukarani. Sankcji przeciwko Ukrainie nie było...”.
Bojówkarze Prawego Sektora oraz klubów sportowych – będąc przekonani, że zostali zaatakowani przez antymajdanowców – ruszyli w kierunku placu Kulikowe Pole z zamiarem rozbicia miasteczka namiotowego Antymajdanu. Doszło do starć, w których zginęły cztery osoby. Antymajdanowcy nie mieli szans w starciu z wyszkolonymi wojskowo bojówkarzami Prawego Sektora, weteranami przewrotu w Kijowie. Zostali wyparci przez nacjonalistów wznoszących okrzyki „Sława Ukrainie, herojam sława” oraz „Sława nacji, śmierć wrogom”, pochodzące z repertuaru OUN i UPA. Schronili się następnie w Domu Związków Zawodowych. Coraz bardziej agresywni nacjonaliści spalili miasteczko namiotowe Antymajdanu i otoczyli budynek Domu Związków Zawodowych, w którym schroniło się około 200-300 osób, w tym kobiety i dzieci.

Bojówkarze nacjonalistyczni wdarli się także i tam. Wiele osób ciężko pobili. Jedną z kobiet, będącą w siódmym miesiącu ciąży, pobili kijem i udusili kablem. Wieczorem bojówkarze podpalili budynek Domu Związków Zawodowych, używając do tego butelek z benzyną. Zachował się film, na którym widać młode kobiety, towarzyszące bojówkarzom nacjonalistycznym, rozlewające benzynę do butelek po piwie. Rzucający tymi butelkami nacjonaliści krzyczeli „Spalić Moskali”. Celowo podpalili główne wejście oraz pozostałe wejścia, aby uniemożliwić ofiarom wydostanie się z budynku.

Ogółem w tragicznych zajściach zginęło 48 osób, w tym 40 aktywistów Antymajdanu, a 214 osób odniosło rany. W pożarze budynku Domu Związków Zawodowych zginęły 42 osoby, z których 10 zginęło wyskakując z okien, a 32 osoby zmarły w wyniku poparzeń lub zatrucia tlenkiem węgla. Wśród ofiar było siedem kobiet i jeden nieletni.
Obserwuj wątek
  • markvanreesk1 Re: Zbrodnia w Odessie 28.12.20, 21:34
   Sprawa jest bardzo trudna bo gdy zabijani sa Rosjanie to nie wolno o tym pisac i mowic.Niezalezne media nie istnieja we wspolczesnym swiecie.Nie istnieja tak w Polsce jak i w Holandii,Ameryce czy gdziekolwiek indziej.Media to tuby propagandowe kryminalistow probujacych opanowac caly swiat za wszelka cene. Rosja i Chiny to glowni wrogowie potem Iran Polnocna Korea Wenezuela Syria. Assad jest o wiele bardziej liberalny i humanitarny od kryminalistow saudyjskich ale jest zly bo nie chce sie przylaczyc do sfory. Turcja ktora nie chce szczekac tak jak powinna jest tez blisko zostania wrogiem.Te wszystkie tzw wolne kraje europejskie to nic innego jak miraz demokracji tworzonej przez tragikomikow w stylu Navalnego.Slowem BARACHLO !
  • mirrad67 Re: Zbrodnia w Odessie 01.12.21, 18:48
   Pamiętamy że nacjonaliści ukraińscy mają ogromne doświadczenie w działaniach zawartych w linku a tradycja przechodzi z ojca na syna. PAIĘTAMY !!!!
   obserwatorpolityczny.pl/2-maja-2014-odessa-bestialskie-ludobojstwo-ludzi-mowiacych-rosyjsku/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka