Dodaj do ulubionych

Wyjazdowa zagadka

11.07.16, 08:52
Na początek weryfikacja dla free. Brawo kochana za karty, bo pokazały idealnie.
Rydwan - a jakże, zapakowany na maksa, hehhe.
Rycerz mieczy - to jednak ja. Kierownik zamieszania, organizator i przewodnik. Poczyniłam wszelkie rezerwacje, plany co i jak. Pierwszy dzień się udał. Drugiego dnia oczywiście rzuciłam hasło do wymarszu - a tu się okazało że bunt na pokładzie. A tej się nie chce, a ta by poleżała i ogólnie muchy w nosie. Lekko się zirytowałam, docisnęłam i próbowałam zrealizować plany, ale nie dało się. Kapłanka ( moja psióła, z którą pojechałam) z wrodzoną flegmą i spokojem olała aktywny wypoczynek, córa też się zbuntowała , a bąbel po kilometrze w krzakach wymiękł.
Nie miałam wyboru - zaległam na leżaku big_grin przeszłam więc do stanu błogiego leniuchowania.
Było słońce, góry, pola, wiatr, i woda, i strumyk, no cud miód, więc odpoczynek bardzo udany !

Z tej okazji - zagadka. Tabula przywiozła sobie pamiątkę - a co tongue_out
1. Co to jest ?
2. Z czego jest zrobione ? nie jest to materiał typowy dla takiej rzeczy, ale też nie jakiś niespotykany.

Nagroda dla uczestników - karta ze złotej talii - Golden Universal smile
Obserwuj wątek
    • free.hugs Re: Wyjazdowa zagadka 11.07.16, 18:13
      co to - słońce - powiedziałabym, że jakiś medalik, wisiorek, ewentualnie ramka bo na mojej karcie w słońcu jest głowa niewiasty wink
      z czego zrobiony - 2 mieczy - metal jakiś, chociaż po Twojej podpowiedzi intuicja krzyczy drewno wink
    • lilijova Re: Wyjazdowa zagadka 11.07.16, 18:51
      przedmiot: rycerz denarów
      materiał: 10 denarów

U mnie rycerz siedzi na zwiniętym w okrąg smoku, w środku wielki denar, więc pewnie coś związanego z kształtem koła. Dużo też sznurków, wiązań. Może być i naszyjnik, ale chyba jednak skłaniałabym się do czegoś co ma za zadanie krępować, że tak to ujmę. Zatem pasek lub opaska do włosów.
      Materiał chyba nie tylko jeden? Metal z dodatkiem skóry albo drewna. U mnie dużo lasu i smoka wink
    • rrozsypana80 Re: Wyjazdowa zagadka 12.07.16, 07:32
      Kochana Tabulo moje karty mowia tak:

Co to jest? Smierc - az mnie ciary przeszly. Nie mam pojecia co ta karta moze oznaczac. Moze jest to cos w ksztalcie czaszki albo z elementami kosci sloniowej.

Z jakiego materialu to jest? Ksiezyc - cos co sprawia wrazenie iluzji znaczy zdaje nam sie na pierwszy rzut oka, ze jest czyms a tym nie jest. Takie drobne oszustwo. Cos podrabianego. Jaki to moze byc material? sztuczny, podroba czegos

Reasumujac wydaje mi sie, ze to bizuteria albo jakis bibelot wywolujacy duze wrazenie na ogladajacym smile Nie wiem czemu ale mam wrazenie, ze to cos zwiazanego ze sloniem i jeszcze mysle, ze moze to byc bursztyn sztuczny z zatopionym owadem
    • aprepope Re: Wyjazdowa zagadka 14.07.16, 20:34
      1. Co to jest?
      Krolowa bulaw (z talii Mona Lisa)
      co to moze byc..cos w ksztalcie bulawy, wiezyczka, cos rzezbionego, a moze cos damskiego?

2. Z czego jest zrobione?
      nie bede na to ciagnac drugiej karty, bo i tak nie wydumam materialu, a wg powyzszej, to drewno, braz lub jedwa?
      patrze na karte i jeszcze ewentualnie ramki sie mi kojarza, albo jakis ladny obrazek

ale ta karta za udzial, to na jakies konkretne pytanie, czy tak ogolnie? smile
    • tabularasa22 Re: Wyjazdowa zagadka 14.07.16, 21:43
      Moje kochane, nie wstawię wam zdjęcia niestety, bo moja pamiątka już uległa zniszczeniu sad((
      Był to : kamienny pierścionek ( agat) smile
      free - Słońce okrągłe jest że hej big_grin
      lili - Rycerz Den z tymi krągłościami - brawo, pierścień krępujący mój paluszek smile w dodatku był niespotykany jak na agat - zielony
      Rozsypka - Księżyc na materiał - bomba- na pierwszy rzut oka wyglądał jak plastik smile
      Apre - tak, pierścień królowej smile niestety okazał się kruchy sad stuknęłam o naczynie i po nim sad

Dziękuję za udział w niełatwej zagadce
      Jeśli któraś z Pań ma pytanie (konkretne) - karta ze złotej talii czeka smile

A swoją drogą , ciekawe jak mógłby pokazać się kamień ?
      imho 3 denary , coś jeszcze ?
    • aprepope Re: Wyjazdowa zagadka 18.07.16, 15:53
      Tabulo droga, to ja ktoregos dnia i w wolnej chwili prosze Cie o karte tez wyjazdowa, a dokladniej, to na wyjazd wrzesniowy - wiesz, ceny poza sezonowe..mniejsze tlumy..pod jaka karta beda te wczasy?
      Jeszcze nie mamy rezerwacji, wiec to pewne narazie na 80%. Weryfikacja pod koniec wrzesnia - zapisze w notatniku, zebym o kims nie zapomniala smile
      • tabularasa22 Re: Wyjazdowa zagadka 19.07.16, 09:02
        no się uśmiejesz - I Mag
        http://thumbnails116.imagebam.com/49569/315f0e495689258.jpg
        po raz pierwszy mam wrażenie, że karta mówi kij tam z wakacjami, jeszcze kawał czasu big_grin
        teraz najważniejsze działania Magiczne
        a karta jaka wymowna wink
        czy w horoskopie urodzinowym nie było też coś o Magu i o najlepszym co ma do zaoferowania ?
        Do dzieła więc !
        • aprepope Re: Wyjazdowa zagadka 19.07.16, 12:28
          Dziekuje Ci Tabulo za karte ! smile no no..tu ten I. Mag pokazuje fajnie moja wole, poniewaz maz chce jechac w miejsce, gdzie juz bylismy po dwa razy i teskni za restauracjami, ktore znamy na wylot, a ja chce odkryc nowe miejsca. Bede musiala wybrac i zerezerwowac bez niego, bo jak go wlacze w poszukiwania, to bedzie znow, ze tam bylo przeciez fajnie..a ja nie chce poswiecac srodkow na to, co juz wiemy, jakie bedzie..chce czegos dobrze obmyslanego, ale nowego i dlatego ta karta mnie tu bardzo cieszy - najwyrazniej pomyslow, mozliwosci i uroku mi nie zabraknie..smile
        • aprepope Re: Wyjazdowa zagadka 27.08.16, 19:18
          Moge juz zweryfikowac. W zwiazku z karta od Ciebie (I. Mag), to po pierwsze zostalam z planowaniem sama, bo moja lepsza polowka "wybacz, ale ja sie w sumie na tym nie znam", czyli ja mialam poszukac i co za tym idzie wziac za ten wybor Magowa, jednoosobowa odpowiedzialnosc wink Jak wypytywalam, to wychodzilo, ze najlepiej to tam, gdzie juz X razy bylismy, a mnie juz nie pasuje to, co juz bylo..caly czas I. Mag smile Znalazlam ekskluzywny hotel w samym centrum turystycznego miasta, ktory ma na swoim terenie tez..kilka mieszkan z wyposazeniem, wiec: centrum, duuuzo taniej, niz w ich pokojach hotelowym (tylko pobyt na tygodnie,a nie na doby), sniadania mozemy jesc w restauracji hotelowej, lub wlasne nawet w lozku, bo w tych mieszkaniach kuchnie z wyposazeniem, na terenie hotelu basen, sauna itd., wokolo pelno roznych knajp, bo centrum i do tego prywatnosc i swoboda mieszkania, z tarasem i wszystko z zapleczem hotelowym. Tak wykombinowalam pod patronatem tego Twojego Maga smile
            • aprepope Re: Wyjazdowa zagadka 28.08.16, 23:16
              Kiedys to malo u mnie bylo Cesarzowej w rozkladach, a jak Ty mi wyciagnelas, to i w moim horoskopie na sierpnien mam Cesarzowa i wczoraj w rozkladzie 12 domow w II. Domu tez Cesarzowa. Z tym okresleniem "ekskluzywny", to chyba troche przesadzilam..bo 4*, a te mieszkania takie 3 i pol*, ale cena 2*..taki ze mnie wlasnie tylko kawalek Cesarzowej wink
              Jeszcze raz dziekuje za karte, bo Mag wymyslil mam nadzieje dosc orginalnie.
    • aprepope Re: Wyjazdowa zagadka 31.08.16, 11:52
      ups, nie 4*, a 4* superior (cokolwiek to znaczy)
      Ostateczna weryfikacja tego Maga.
      Pytanie bylo o wyjazd wrzesniowy...a "Twoja odpowiedz: "po raz pierwszy mam wrażenie, że karta mówi kij tam z wakacjami, jeszcze kawał czasu, teraz najważniejsze działania Magiczne" i BINGO - zarezerwowalam na pazdziernik ze wzgledu na "dzialania magiczne", choc zwiazane z Magia zycia - kropa zielona i to duza, jak najbardziej smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka