Dodaj do ulubionych

Dar czy umiejetnosc?

14.08.16, 16:38
Czy zdolności mediumiczne, niezbędne przy działaniach stricte duchowych, m.in. za pomocą kart Tarota przypadają nielicznym wybrancom, czy też są do wytrenowania u każdego?

Moim zdaniem są one dostępne każdemu, chyba wszyscy miewają w swoich zyciach przeczucia, sny prorocze, de ja vu, itp. W Tarocie jest na 9 miejscu Pustelnik, który opowiada właśnie o tym wewnętrznym świetle które nas prowadzi, o skupieniu i treningu własnej jasno która pozwala na zespolenie swiadomosci/podswiadomosci/nadswiadomosci. Wszelkie techniki medytacyjne czy modlitewne także pasują do tego kręgu, a służą samopoznaniu a w konsekwencji poznaniu człowieka jako zbioru istot podobnych do siebie, wręcz identycznych u źródła, co pozwala na pozazmyslowa komunikacje. Komunikacja wiadomo, wymaga nauki i trenowania, a ze nie wszyscy poświęcają na to czas, bądź zabrna w ślepy zaułek gdzie wedle ich mniemania inni są kimś zupełnie obcym (przeważnie gorszym = egocentryzm), to istnieje złudzenie iż takie umiejętności dotyczą jedynie wybrańców.
Osobiście pamiętam jak patrzyłem na ezoteryke z przymrużeniem oka, choć jednakowa ciekawością.. Szukałem szukałem.. I okazało się ze to jak w tej bajce o Panie Hilarym, wszystko mamy pod nosem, bo to nie jest coś niezwykłego, odległego od nas.
Jest takie powiedzenie, ze mistrz nie jest mądrzejszy od ucznia, on wie, ze tylko więcej pamięta. I to moim zdaniem doskonale oddaje sens mojej odpowiedzi na pytanie zawarte w temacie.
wink
Obserwuj wątek
    • adoptowany Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 19:24
      coz, moge jedynie powiedziec to co sam przypuszczam,bo nie mam takiej wiedzy potwierdzonej innymi zrodlami, by twierdzic,ze to wyjatkowy dar czy naturalna, wrodzona umiejetnosc u kazdego osobnika rodzaju ludzkiego,
      ale z tego co pamietam to zdaje sie,ze specjalisci od psyche sklaniaja sie ku twierdzeniu,ze postrzeganie pozazmyslowe, czy jakby to nie nazwac jest mozliwe dla wiekszosci ludzi. Owszem to baza, nad ktora trzeba pracowac,by osiagnac zadawalajace wyniki.A propo mistrza i ucznia czasem ten drugi przesciga mistrza, a wiec pokora,pokora i cierpliwosc.
      • karoll3k Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 20:40
        Adoptowany, mi najbliżej do stwierdzenia, ze każdy jest sobie mistrzem i uczniem w jednym, naprzemiennie w kolejach losu, ponieważ świat nie lubi pustki, a człowiek ma wewnetrzna potrzebę doskonalenia się. Odnosząc się do par, ludzi którzy się spotykają na zasadzie uczeń-mistrz, myślę ze to tak działa, ze kiedy uczeń przerośnie mistrza, to chyba o to mistrzowi chodziło, i cieszy się ze uczeń trafi w ręce innego mistrza, bądź sam nim zostanie. W końcu o owoce chodzi smile
        • adoptowany Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 21:21
          racja, absolutna racja, i ja mam swojego mistrza, a w zasadzie Mistrzynie, bo to kobieta.
    • aprepope Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 19:28
      Jesli to umiejetnosc i cytuje Ciebie: "wymaga nauki i trenowania", to taka Wrozka jest zlodziejem..? Powiesz w takim razie cukiernikowi, plastykowi, ze sa..zlodziejami? smile

I co Przyjacielu, zobaczyles swoje lustereczko w moim lustrze..? To nie wstyd gadac bzdety, ale glupio, ze sie wypierasz i sam udowadniasz (wszem i wobec), ze walnales straszna gafe....
      Jak nadal nie rozumiesz i nie umiesz przeprosic nie mnie, ale tych "zlodziejek", to idz w zaparte, tylko uwazaj z tymi swoimi watkami, bo udowadniaja moja teze...smile
      • rrozsypana80 Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 20:15
        Apre jak Ty sie czegos uczepisz to nie ma zmiluj. Nie popuscisz widze za grosz. Echh
        • rrozsypana80 Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 20:17
          Teraz bedziesz w kazdym mozliwym poscie jechala po nim. O dwa slowa, ktore sobie lekko nadinterpretowalas i teraz rozdmuchujesz. Fe! Nie wiem czy to godne wrozki.
          • aprepope Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 20:21
            Ja nie czuje sie Wrozka, a Ty tak? Masz racje - nie musze otrzymac tych przeprosin, nie moja strata.
            • aprepope Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 20:25
              I przeczytaj sobie Wasze jezdzenie po mnie - ja na to sie usmiecham, ale zauwazylam - przeciez moglam napisac o Was to samo i dopiero bylo by poobrazanych..wink Odpuszczam - jak ktos nie chce zrozumiec, to nie moj problem.
              • karoll3k Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 20:33
                Sorry apre, ale nikt po Tobie nie jeździ, jedynie próbuje sprowadzic Cię na Ziemie. Fajnie by bylo gdybyś poczytala to za jakiś czas, gdzie nie będziesz miała nastawienia 'nie czytam waszych postów bo wiem co tam jest' - zenada, księżniczki, i to nie jest jakas ujmą wycelowana w Ciebie, tylko bezstronna ocena zachowania nie mającego w sobie szacunku, a wręcz pogardę.
            • karoll3k Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 20:29
              Nikt nie będzie przepraszał za to, co sobie wyobrazilas.
              Zastanawiam się co Cię wpedzilo w takie rozgoryczenie.. Ale pewnie się nie dowiem, pewnie to te emocje, znam te zachowania, przy których lepiej odejść i przeczekać.
              • aprepope Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 20:34
                Tak tak, jak kobieta wyraza swoja opinie, to musza to byc jakies "emocje"... Ja nie bede gadac z Toba i Ty nie zwracaj sie do mnie - nie oczekuje juz od Ciebie zadnych przeprosin - wszystko ok.
              • rrozsypana80 Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 20:35
                A Ty Karol musiales no nie? Musiales dodac trzy grosze bo Ci jeszcze malo. Nie ma opcji zebys przegadal Apre. Ona bedzie to teraz ciagla cale wieki wiec po co zaogniac?
                • karoll3k Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 20:44
                  Widać trafiła kosa na kamień, zdarza się wink
                  W realu (nie, nie w markecie) wachlarz możliwości jest większy, i można sobie o niebo lepiej poradzić, a na pewno szybciej wink
                  • rrozsypana80 Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 20:57
                    Ta kosa juz nie pierwszy raz na kamien trafia. A jednak wciaz jest bunczuczna i dokuczliwa. Nie przegadasz Apre a forumowi to nie sluzy. Apre jest irytująca z tymi jazdami swoimi aczkolwiek poza nimi da sie lubiec. Jej obecnosc na forumku jest cenna jak i Twoja. Kazde z Was cos wnosi i tego sie trzymajmy. Wspolistniejmy po prostu i wspolgrajmy bo jestesmybw jednej druzynie. Co nie? Szczerze mowiac rano nie sadzilam, ze ten spor nabierze takiego tempa. Sadzilam, ze jestes bardziej zdystansowany i ze tylko ja moge sie wciagnac w pyskowke z Apre. No jednak nie.
                    • karoll3k Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 21:10
                      jestem facetem, jeśli to ma jakieś znaczenie, i uwierz mi w 95% wole coś przemilczeć (nigdy tego nie widać, w końcu tylko ja sam o tym wiem, ale tych 5% nigdy się nie pozbede, zeby sobie nie dawać wejść na głowę. To cecha zajaca z chińskiego zodiaku, sprawdzona również na innych wink
                      • rrozsypana80 Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 21:15
                        To te 5% tez sobie teraz daruj. Wiem o czym mowisz bo niedawno mialam podobne odczucia. Darowalam sobie, zapomnialam a ewentualne prztyki puszczam mimochodem.
                        • karoll3k Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 21:31
                          Nie da rady, to jest potrzebne zeby nie zostać gamoniem tongue_out choćby po to by umieć powiedzieć STOP, kiedy trzeba, a czasem trzeba. Zaznacze, ze te 5% nie jest okrojone ze 100, a zbudowane z 0.
                          smile
                          • rrozsypana80 Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 21:33
                            No to dobra nie jestes gamoniem a rownie zacietrzewionym szalencem jak Apre. I co lepiej? Ktos musi przestac smile
                            • rrozsypana80 Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 21:34
                              I właśnie pokazujesz, ze jednak dystansu Ci brak i chyba emocje rowniez Cie ponosza smile
                              • karoll3k Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 21:41
                                przecież gamon ma dystans do wszystkiego big_grin
                                Nie, to nie emocje, przemyslana decyzja. Wstyd się przyznać ale jestem zimny jak głaz, choć się uśmiecham tongue_out
                            • karoll3k Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 21:44
                              Chcesz sie sprawdzić, kto prędzej potrafi przestać? tongue_out
                              Ot ciagne rozmowę, równie zbedna w moim odczuciu, co potrzebna wink
                              • rrozsypana80 Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 21:49
                                Pfff a taaaa jasne. Akurat. wink brzmi prawie jak grozba albo conajmniej wyzwanie. Nie podejme tej rękawiczki. Nie bo nie hehehe
                                • aprepope Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 21:51
                                  Spojrz mi w oczy, malenka....kto mrugnie pierwszy, to wiesz wink
                                  • rrozsypana80 Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 21:54
                                    To jest wyzwanie! Ja bym nie mrugnela :p
                                    • karoll3k Re: Dar czy umiejetnosc? 14.08.16, 22:01
                                      Się nie nakrecajcie za bardzo.. tongue_out Spokojnej nocki wink

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka