Dodaj do ulubionych

Arkana Wielkie a kariera i pieniadze

28.05.17, 22:12
Tak sobie mysle, ze na kariere najlepsze sa miecze ewentualnie denary, na pieniadze denary a co mowia AW w tym temacie?
Glupiec - ani kariera ani pieniadze ale moze pokazywac pojscie nowa sciezka, zaczecie od 0 czyli co przekwalifikowanie sie? Zmiana miejsca pracy? Jesli chodzi o pieniadze to Glupiec mi pokazuje czesto pozyczki, ktore sa troche nie do konca przemyslane i ciezko je splacic (kiedys wypadl mi wprost na Providenta).
Mag - u mnie przy tej karcie pieniedzy nie widac jakos ale.... Mag jest idealny do zrobienia kariery tam, gdzie jej sie pragnie. Mag to czesto osoba, ktora nie wie, ze cos sie nie da. Jesli zamkna mu drzwi przed nosem to wejdzie chocby nawet i kominem. Doskonaly w nowoczesnym swiecie chociaz zbyt indywidualny na korporacje, zbyt inteligentny, nie strawi korporacyjnego prania mozgu. Swietny natomiast pod awanse wypracowane, nie te z czystego wazeliniarstwa. Mag zawsze mi pokazuje, ze ktos jest perfekcyjny w swojej dziedzinie.
Kaplanka - jest to bardzo uduchowiona karta, pasywna jesli chodzi o wartosci materialne. Intuicyjna i z duza wiedza ale w mojej ocenie raczej pokaze oszustwo finansowe, strate, naiwnosc niz zysk. Jesli chodzi o kariere to tez nie jest to dobra karta. Mnie pokazuje kobiety nieaktywne zawodowo, poswiecajace sie domowi, zyjace chwila bez konkretnej wizji na swoja chociazby emeryture.
Cesarzowa jesli chodzi o finanse to zawsze dobrze wrozy, wszak Cesarzowa oplywa w luksusy i nie musi troszczyc sie jutro w tym zakresie. Ta karta zawsze w pytaniu o pieniadze wrozy mi swietne perspektywy. Czesto sa to pieniadze, ktore latwo przychodza (np. w zeszlym roku pokazala mi spora podwyzke rewaluuacyjna). Jesli chodzi o kariere to jesli ta karta wypadnie kobiecie to jestem przekonana, ze wrozy wtedy swietnie. Bo to karta ochronna dla kobiet. Cesarzowa jest silna, wladcza, nie musi sie po nic schylac to podwladni sami padaja do jej stop. Swietna karta pod awanse. Natomiast jesli juz ta karta wypadnie na kariere mezczyznie to ja ja odbieram juz nie tak rewelacyjnie a mianowicie, ze jakas kobieta bedzie nim sterowac, ze nie bedzie samodzielny, ze bedzie zalezny.
Cdn.
Obserwuj wątek
    • donbas Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 30.05.17, 12:17
      Jeśli można się podpiąć do wątku.
      Cesarz - ten to ma władzę. A jak władza to i pieniądze. Ta władza to dla mnie taka trochę niejednoznaczna tzn. zdobyta niezupełnie uczciwymi metodami, bo np taki tyran, z którym mi się Cesarz kojarzy to przecież władzę zdobywa niekoniecznie w sposób prosty i uczciwy. czasem musi kogoś zmanipulować makiawelicznymi sposobami. Może też goebelsowskimi? W każdym razie jakkolwiek zdobyta władza jest. Jeśli władza to musi być jakieś wyższe stanowisko, wiec dla kariery to Cesarz dobrze wróży. Awans może być w drodze. za awansem zazwyczaj idą pieniądze, ale to pieniądze wypracowane. One łatwo nie przychodzą , tylko idą "za czymś' czyli za awansem. Czasem w karcie Cesarz nie chodzi wcale o pieniądze a tylko o władzę. Wtedy Cesarz to taki trochę psychopata - on lubi władzę dla samej władzy. Upaja się nią. Taki prawdziwy Cesarz - palec w dół albo w górę i to on rozdaje karty. Cesarz czasem chce też pieniędzy, ale nie dla samych pieniędzy, tylko dla władzy - wszak pieniądze dają też władzę, albo przynajmniej wrażenie, że się tę władzę ma. W każdym razie mój Cesarz to władze na pewno ma, ale czy pieniądze? jak się zastanowić, to dla mnie trochę niejednoznaczna karta jeśli chodzi o luksusy. To takie luksusy trochę okupione poświęceniem swojej wolności. Pieniądze wprawdzie dają pewnego rodzaju wolność ale też i uzależnienie np. ktoś ma dużo kasy ale musi zaraz zakładać alarmy, wynajmować ochronę, dzielić się władzą z doradcami ( np faraon w Egipcie był uzależniony mocno od ówczesnego kapłaństwa).

Kapłan/Papież- ten to władzę nad duszami i umysłami ma. Kasę niekoniecznie, chociaż jak spojrzeć na skarby Watykanu, czy Torunia, to..........Nie wiem tylko, czy dla awansu ta karta dobra. Może na wszelkiego rodzaju doradców, takich co rządzą zza kulis np. kardynał de Richelieu czy Sir William Cecil i nasz wielebny ojciec dyrektor.
      • donbas Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 30.05.17, 12:42
        Jeszcze ten kapłan - np. Savonarola reformator, ale przez niektórych uznawany za szaleńca, albo Tomás de Torquemada - ten to miał nieograniczony wpływ na umysły ludzkie. Tu była głównie władza. Ale Kapłani -Papieże to już nie tylko władza ale i pieniądze i rozpusta (Borgiowie). Należy pamiętać, że tradycyjne znaczenie karty Kapłan powstało wtedy, kiedy rzeczywiście lud był ciemny, a kapłani byli postrzegani jako wielkie autorytety - to oni umieli pisać i czytać ,nie tylko słowo pisane ale i objawione. I tłumaczyli ciemnemu ludowi "z polskiego na nasze", czyli bardziej na swoją korzyść niż cudzą. W dzisiejszych czasach przy medytacji nad tą kartą, ja mam wątpliwości - "mój" Kapłan taki niby rozmodlony, ale czasem mam wrażenie, że na pokaz trochę - taki co modli się pod figurą, a diabła ma za skórą. Wiec to doradztwo mi by tu pasowało. Wszak doradca tylko doradza, ale odpowiedzialność ponosi kto inny (hihihi - ktoś mi się tu skojarzył). Chyba dobra karta do aplikowania na to stanowisko, ale już na stanowisko akwizytora handlowego już raczej nie. Kapłan chyba jednak pieniądze ma - można sięgnąć pamięcią wstecz i przypomnieć sobie wszelkiego rodzaju opracowania pisane przez różnego rodzaju doradców za ciężkie pieniądze ( głównie rządowych, co to ich z nazwiska nie zawsze znamy).
          • donbas Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 30.05.17, 13:50
            Może i być podszept diabelski. Wszak słowo papież to etymologicznie słowo pochodzące od papa, z łac. papa, z grec. pappas, ‘ojciec’, skąd i owo niem. pabes poszło (starofranc. papes, zamiast pape); to samo słowo. A ojciec to wiadomo różny może być. To też wszelkiego rodzaju guru, w jednej osobie i kapłan i ojciec dla swoich wyznawców. Ten to kasę też ma - od swoich sekciarskich naiwnych wyznawców. Tak, Papież/Kapłan pieniądze ma i sądzę, że we wróżbach na pieniądze to dobra karta.
      • tabularasa22 Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 30.05.17, 18:06
        Don rany, ale odmalowałaś potwora big_grin takie cechy widzę w Cesarzu - odwróconym, albo w towarzystwie jakiejś paskudnej karty smile
        Mi Cesarz kojarzy się dużo bardziej pozytywnie : stabilizacja, bezpieczeństwo, autorytet, przywództwo. Silna ręka ale i sprawiedliwość. Porządna armia, warunki dla społeczeństwa : bezpieczny handel, swoboda twórcza, kwitnąca sztuka, mecenat artystyczny. Podział dóbr itd. Cesarz gwarantuje prawo i porządek, jasne reguły i zasady życia. Sprawiedliwe wyroki, surowość i zarazem łaskawość. To figura idealna - zastanawiam się nad przyporządkowaniem astrologicznym, wg Crowleya Cesarz powiązany jest z Marsem, ale to imho nie wyczerpuje tej postaci. Odnajduję tez cechy Jowiszowe - prawodawstwo, filozofia, sukces, budowanie, organizowanie . Widzę też cechy Saturniczne - cierpliwość, zasady, stałość, przewidywalność. W moich kartach postać Cesarza wygląda szlachetnie i władczo smile Jeśli chodzi zaś stricte o pieniądze - Cesarz ma bogaty skarbiec, ale nie wydaje bez opamiętania. To 4 - więc bardziej gromadzi i pilnuje, ale nie jest też sknerą. Wydawanie pieniędzy podyktowane jest rozsądkiem. Cesarz zbiera imho wszystkie królewskie cechy kolorów : przywiązanie do dóbr ziemskich, panowania i władzy, wizjonerstwo, kunszt strategiczny, zapał do działania i poczucie odpowiedzialności.
        Jak mi wychodzi gdzieś przy dobrych kartach to raczej niczego nie popsuje smile
        • donbas Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 30.05.17, 20:23
          Nosz, tak mi się ten Cesarz na awans i kasę skojarzył. Nie napisałam że Cesarz zły tylko powiązałam władzę z pieniędzmi. Wiem, wiem - tak pewnie odczytałaś moje intencje przez te metody zdobywania władzy. W sumie Cesarz też może być odwrócony. Ale tu nie chodzło mi o to czy on dobry jest czy zły tylko bardziej się zastanawiałam nad tym czy pasuje do awansu i pieniędzy. Ale tak na marginesie powiedz, czy rozgladajac się w około widzìsz gdzieś takiego dobrego Cesarza ? Takiego co to doszedł prostą żeby nie napisać prostolinijną drogą do władzy ijest sprawiedliwy , sprawiedliwie daje i odbiera i zachował swoje zasady?
          • rrozsypana80 Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 30.05.17, 21:03
            Nooo wiesz tak do konca to z ta sprawiedliwoscia rzadzenia to roznie bywa boo jeszcze sie taki nie narodzil, ktory by wszystkim dogodzil. Zawsze ten u wladzy ma swoich zwolennikow i przeciwnikow wiec nie jest to wskaznik. Moim skromnym zdaniem to Cesarz nie zawaha sie ciosow ponizej pasa, zeby dojsc do wladzy ale glownym powodem jego dojscia na szczyt jest praca wlasna, upor i konsekwencja w dzialaniu. Sprawiedliwosc juz to inna broszka a zwyczajnie dlatego, ze Cesarz ma swoje humory i widzimisie. Idealom i zasadom zas wydaje mi sie byc uparcie wierny. Na pewno nie jest choragiewka na wietrze. Tu bardziej jednak Kaplan mi sie nia byc wydaje.
          • tabularasa22 Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 30.05.17, 21:39
            no cóż, jak wspomniałam to figura idealna, archetyp. W życiu trudniej o ideał - jak pisze rozsypka - jeszcze się taki nie narodził.. . Z postaci dawnych historycznych wiele cech - królowa Elżbieta I Tudor, król Zygmunt Stary . Współczesne - może Margaret Thatcher. Ciekawe że z cesarską siłą kojarzą mi się kobiety wink
            fikcyjna postać - Ned Stark big_grin
            • donbas Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 30.05.17, 23:19
              Kochankowie. A na cóż im pieniądze? Nie dbają o nie bo...oni mają przecież siebie. Zapatrzeni w swoje oblicza i trzymając się w objęciach, nie widzą świata poza sobą. Im się wydaje, że można żyć samą miłością. Bo przecież pieniądze szczęścia nie dają- wg Kochanków oczywiście. Awanse to dla Kochanków awanse miłosne. Wyżej to oni wznoszą się ku gwiazdom a nie na wyżyny zawodowe. Po przejrzeniu na oczy, kiedy zauważą, że manna jednak nie spływa z nieba, a ambrozja, którą spijali sobie z dzióbków zaspakaja wprawdzie ich potrzeby duchowe, ale fizycznych to już jednak nie, zaczynają ....pęd w VII arkanie ku wartościom materialnym. W każdym razie ani pieniędzy, ani awansu ja u Kochanków w tej sytuacji nie widzę.
    • rrozsypana80 Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 04.06.17, 17:41
      Rydwan. Choc jest najbardziej dynamiczny ze wszystkich AW ani pieniedzy ani zawrotnej kariery mi nigdy nie pokazal. Mam wrazenie, ze to jakis mega ped, natlok zdarzen, ktory w rezultacie prowadzi do nikad. Bo konie sa dwa i kazdy ciagnie w innym kierunku a powazacemu ciezko zapanowac nad sytuacja. Bo skad ma wiedziec, ktora z tych drog jest ta najwlasciwsza i jedyna sluszna, ktora bez zbednych zawijasow doprowadzi do celu. Zawsze uwazalam, ze pomimo, ze przy odrobinie wyobrazni mozna to i owo przewidziec ale... czasem zycie potrafi napisac zaskakujacy scenariusz i okazuje sie, ze nasze przewidywania to o kant czegos mozna sobie potluc. Ta ruchliwosc tej karty kojarzy mi sie z powiedzeniem "co nagle to po diable". Dlatego trzeba byc naprawde niesamowicie madrym, zeby w natloku zdarzen wyluskac to co warte zachodu a co nie. Kto tego nie potrafi zostanie sprowadzony w tej karcie na manowce i na zwyklym chciejstwie bedzie musial poprzestac.
      • donbas Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 04.06.17, 22:19
        Nosz, wreszcie!. Może uda się pociągnąć ten wątek do końca AW. Dobrze byłoby. Co do Rydwanu to się zgadzam.
        Moc- ta jest mocna i opanowana a przy tym zdecydowana. Karierę może zawdzięczać tylko sobie, więc jak awans to zaplanowany i wypracowany. Prosto do celu. Ale też może skorzystać z protekcji. Ale zasługuje.
        Co do pieniędzy to ta karta wg mnie mówi, że pieniądze będą, ale raczej z pracy niż z wygranej, czy z kombinacji. Z nieba nic nie spadnie.
        Czyli reasum : i awans i kasa będzie. Niech Moc będzie z nami.
        • rrozsypana80 Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 04.06.17, 22:53
          Mam te moc mam te moc... wszystko ladnie pieknie kasa sie tej karty trzyma i na awanse dobra ale... musze dodac (musze bo sie udusze) Moc nie lubi dzialan silowych. Zwroccie uwage, ze ten lew nie jest silowo, fizycznie poskromiony przez te kobiete. On ma do niej zaufanie, dobrowolnie sie poddaje jej woli. Wniosek z tego taki, ze to nie o rozwiazania silowe tu chodzi, wiec o co? Mysle, ze to duzo pracy, konsekwencja i uczciwosc.
    • rrozsypana80 Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 04.06.17, 23:06
      Pustelnik. Ano widzial ktos kiedys bogatego Pustelnika? Jemu nie zalezy na dobrach doczesnych, wrecz przeszkadzaja mu w rozwoju duchowym. Ta karta to zdecydowanie "byc" nie "miec". Nie wrozy strat ale zyskow na pewno tez nie. Jesli chodzi o kariere to Pustelnik jest zla wrozba. Kaze zawrocic z obranej drogi i zastanowic sie nad jej sensem.
          • donbas Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 05.06.17, 12:50
            I ja chciałam to dodac. Awans Pustelnikowi nie potrzebny do niczego. On sam dla siebie okrętem, żeglarzem i kapitanem. To taki też trochę bezdomny. Awans? Ano marność nad marnościami. Ale Pustelnik musi z czegoś żyć. I ew kupować te książki. A więc pieniądze są mu jednak potrzebne. Jak duże to już inna inszość. Mogą być małe albo bardzo małe. Pustelnik to też tacy polscy emeryci i renciści - niby żyją ale często wiodą życie pustelnicze. Jakby na pytanie o kasę wypadłi mi Pustelnik to powiedziałabym: z głodu może nie umrzesz ale cudów nie oczekuj. To też zasiłek dla bezrobotnych? Niewielkie pieniądze z jakiś jednorazowych fuch. Czyli pieniądze mogą być ale bardzo niewielkie. Awansu i kariery niet.
    • rrozsypana80 Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 04.06.17, 23:46
      Kolo Fortuny. Najbardziej losowa ze wszystkich kart. Jej przeslanie jest, ze "raz na wozie raz pod" ale ja ja widze nieco inaczej. Zawsze wydaje mi sie, ze z tym KF to na dwoje baba wrozyla i ze sprawa jest jeszcze nierozstrzygnieta. Roznie moze byc i nie mamy tu wplywu na to co bedzie. Sprawa jest w rekach losu, nie naszych wiec nie mamy nic do powiedzenia. Rownie dobrze moze zapowiadac zysk jak i strate, awans jak i degradacje.
      • donbas Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 05.06.17, 15:12
        Owszem tak. Ale jeszcze co ciekawe, to moim zdaniem nie można tu prorokować komuś, że jak mu jest tak źle to koło obróci wszystko na dobrze. Bo nigdy nie ma tak źle aby nie mogło być gorzej. Nie wiem doprawdy dlaczego ta karta jest tak interpretowana że jak jest dobrze to będzie źle albo na odwrót. Dla mnie Koło to jedna wielka niewiadoma i nigdy nie wiem co się wydarzy. Może jak ktoś stawia odwrócone to jeszcze można przyjąć przy Kole jakieś założenia czy tak czy siak. Ale przy prostych to przy Kole ja bym dociągała karty celem wyjaśnienia.
      • donbas Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 14.06.17, 19:29
        Sprawiedliwości raczej nie zależy na pieniądzach. Zależy jej na równym podziale dóbr. Sprawiedliwość sobie myśli komu się należy więcej a komu mniej. Kto więcej potrzebuje a kto mniej. Ale ponieważ ma oczy zasłonięte, to czasem może się pomylić i wrzucić na nie tę szalę, na którą trzeba. I po sprawiedliwości. ja bym powiedziała, że Sprawiedliwość nie zawsze wie kto powinien ten awans dostać i te pieniądze. I dlatego nie ma co liczyć na to, że "po sprawiedliwemu" się cośkolwiek dostanie tak za friko. W sumie, to jak wypada Sprawiedliwość, to musimy się liczyć z tym, że gorzej może nie będzie, ale na wielkie profity nie ma co liczyć.
    • rrozsypana80 Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 15.06.17, 22:11
      Wisielec. Czyli totalny zastoj I brak mozliwosci ruchu w ktorakolwiek strone. Zle wrozy karierze. Jest kumulacja opoznien, ktore juz sie dokonaly i zadna sila ani tez uporem zmienic ich nie mozemy. Pozostaje zatrzymac sie, przemyslec i nawet dokonac krokow wstecz. Wisielec radzi przekwalifikowanie, zmiane dotychczasowego podejscia, nawet miejsca pracy. W finansach rowniez nie wrozy dobrze. Jest to przeciez zastoj wiec sytuacja nie ulegnie zmianie. Nie wzbogacimy sie z dnia na dzien. Cud sie nie stanie. I na dodatek mowi ocen wszystko jeszcze raz. Sprawdz umowy, nie podejmuj pochopnej decyzji i niech Cie nie zwiedzie latwy zarobek bo on nie przyjdzie..
    • rrozsypana80 Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 27.06.17, 16:17
      Smierc. Przelom niby, jak bylo zle to juz gorzej nie bedzie ale.... czy kiedykolwiek jest tak zle, ze nie moze byc jeszcze gorzej? Dla mnie ta karta moze zwiastowac koniec starego I poczatek nowego ale w pytaniu o finanse zawsze zawsze wrozy zle. Zapomnij. Nic nie bedzie. Nie bedzie podwyzki, awansu, pracy. Karta absolutnie totalnie na "nie"
      • donbas Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 27.06.17, 22:18
        Jaki przełom kochana? Mówimy o kasie i awansach. A czy Śmierci są potrzebne jakieś pieniądze czy awanse? No nie. To i odpowiedź brzmi nie. Raczej może śmierć starych struktur, jakaś zmiana, może nawet zmiana pracy, może nowe stanowisko w tej nowej pracy, ale na pewno nie z pucybuta do prezesa i bez spektakularnych zmian w sferze finansowej. No chyba, że wielka wygrana - ale to się zawsze może zdarzyć i raczej rzadziej niż częściej. Wtedy to rzeczywiście Śmierć wszystkiego i początek zupełnie czegoś nowego.
    • rrozsypana80 Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 27.06.17, 16:23
      Umiarkowanie. Ani duzo ani malo. W sam raz. Karta mowi mierz sily na zamiary. Rozwaznie bez szalenstw, delikatnie. Jesli przedobrzysz, w ktorakolwiek strone bedzie zle. Pieniazki z nieba nie spadaja czy wlozyles odpowiednio duzo sily w to zeby je dostac? Ale z drugiej strony uwazaj bo mozesz przeinwestowac.. nie obiecuj sobie zbyt wiele.
    • rrozsypana80 Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 07.07.17, 15:52
      Nie zapomniałam o temacie. Wracam z kolejną kartą. Diabeł. Kiedyś już był taki temat. Mowiłam wtedy, że dla mnie przy karcie Diabła pieniądze są zawsze. Od zarania dziejów to co najbardziej kusi człowieka jest forsa, mamona i wszystkie jej pochodne. Więc czym diabelski lepiej zmami człowieka niż właśnie wizją łatwego pieniądza. No właśnie tylko czy pieniądz łatwy ma swoją wartość? Oczywiście, że nie. Każdy wie, że żeby zarobić trzeba się narobić. Chyba, że ten pierwszy milion się ukradnie. I tak jest właśnie z kasą spod Diabła. Nigdy nie jest to uczciwie zarobiony pieniądz. Pochodzi on z jakiś przekrętów, matactw a nierzadko z krzywdzenia innych bądź i siebie. Może zwiastować uparte dążenie do kariery po trupach, po głowach kolegów, podcinając nogi wszystkim dookoła. Często kryje się pod tym rownież kariera zrobiona przez pójście do łóżka z kim trzeba. Często oznacza mobbing, skłócanie współpracowników, żeby odwrócić uwagę innych od swojego wspinania się po szczebelkach. Kasa i kariera w Diable są mega efektowne i cieszą niesamowicie ale... tak w głębi ducha jak się człowiek sam z sobą rozliczy to już sam nie wie czy jest taki zadowolony z zaprzedania duszy. Zdaje sobie sprawę z tego. Piecze go to gdzieś w środku jak zbrodnia Raskolnikowa. Jednak nie umie przestać bo chce więcej.
      • rrozsypana80 Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 07.07.17, 19:35
        Wieża. W moim odczuciu jeśli wypada na finanse i karierę to znak, że droga, którą kroczysz jest błędna. Jeśli nie chcesz, żeby wszystko zawaliło się jak domek z kart zabierz wszystko co uzbierałeś i uciekaj. To na czym budujesz jest niestabilne i zaczyna się chwiać u podstaw. Z każdego kroku, obietnicy, inwestycji przyjdzie Ci się za chwilę tłumaczyć. Coś przegapiłeś, nie wiesz wszystkiego, nie dopilnowałeś a konsekwencje są już blisko. Po Wieży zostaje ruina i trzeba wystartować od zera.
        • rrozsypana80 Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 07.07.17, 19:43
          Gwiazda. Po każdej burzy nadchodzi słońce i taka jest właśnie Gwiazda. Jest ona nadzieją, światełkiemvw tunelu. Sugeruje, że masz dobrą passę i możesz łapać okazję. Tyle, że dla konkretnej materii jaką jest pieniądz to trochę mało. Ta karta jest zbyt mało konkretna, żeby sama z siebie powiedziała o wielkich lub jakichkolwiek finansach. Da nadzieję owszem ale rezultatu tu nie widać. Trzeba odwołać się do innych kart, dociągnąć, żeby nie wierzyć tylko i wyłącznie nadziei, która może być chwilowa bądź złudna. Ta kobieta leje wodę, nigdy jeszcze nie było dobrych finansów z samego lania wody. Chociaż politycy to robią. Tylko czy im przyświęca jeszcze Gwiazda czy już Diabeł.
    • rrozsypana80 Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 09.07.17, 16:34
      Ksieżyc. Generalnie ja tę kartę w sumie nawet lubię bo kojarzy mi się z marzeniami, takim zatopieniem się w chmurach i bujaniem w obłokach. Jednak na pieniądze to nie jest karta, którą chcemy widzieć. Oznacza nie mniej nie więcej jak tyle, że poza marzeniami nic się nie zrealizuje. To pisanie patykiem po wodzie. Ktoś może nam coś obiecywać ale niewiele z tego wyjdzie. Inwestycja nie będzie trafiona, kokosy z nieba nie spadną. W odniesieniu do pieniędzy to karta oszustwa i kradzieży. Jeśli by ją przełożyć natomiast na karierę to tutaj widzę sukces w dziedzinach opierających się na iluzji i nawijaniu makaronu na uszy. Polityka, marketing, reklama, show biznes, wszędzie tam gdzie sprzedaje się drobne lub grubsze kłamstewko Książyc jest najlepszą wróżbą jaka może być. Bo złodziej przychodzi nocą i bo pod latarnią jest zawsze najciemniej.
    • rrozsypana80 Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 13.07.17, 22:16
      Słońce. Okragle I zlote niczym moneta. W finansach Slonce to dobra wrozba. Zapowiedz wyjscia z cienia lub mroku (jak kto woli). Czyli to dobry moment, zeby korzystac z wlasnej dotychczasowej pracy. Nawet jesli poprzednio bylo bez sukcesow. Oznacza nowa bardziej satysfakcjonujaca prace, awans, poprawe kondycji finansowej firmy jesli jestes jej wlascicielem. Pieniadze beda w tej karcie plynac do Ciebie, moze nie zlotym strumieniem ale narzekac nie bedziesz.
      • donbas Re: Arkana Wielkie a kariera i pieniadze 14.07.17, 15:35
        Sąd XX -
        Owieczka pisała o Sądzie: " nowy początek po okresie stagnacji, zawieszenia, wreszcie coś się ruszy i to w dobrą stronę".
        Ja pisałam już kiedyś o Sądzie : " Zmartwychwstanie jako odrodzenie się, odrodzenie idei, odrodzenie związku i w ogóle odrodzenie. Takie "podniesienie się" z "martwych". Nowa droga, inne spojrzenie."
        clara.asunta : " takie odrodzenie."
        Kartylosu : "arta symbolizuje także wezwanie do działania, tworzenie nowego, cud, spełnienie, radość, wyzwolenie, powrót do zdrowia, świętowanie, zabawa, odrodzenie wewnętrzne, Boska opieka, przebaczenie..........I dalej: "Finanse, praca, nauka:
        - bilans wyników pracy; zmiana dotycząca Twojego zawodu, np. przeniesie¬nie w inne miejsce
        - otrzymanie dobrej pracy
        - zakończenie pracy i przejście na emeryturę (kojarzone z zyskaniem wolności)
        - będziesz świętował coś w gronie znajomych z pracy; zebranie, konferencja
        - pozwolisz na ujawnienie się większej liczby możliwości (dóbr, źródeł, okazji), niż miało to miejsce do tej pory
        - może Anioł z karty nawołuje do zmiany miejsca pracy (lub zamieszkania)
        - zaangażujesz się w jakąś pracę z ludźmi
        - ogłoszenie woli zmarłego w obecności rodziny (możliwość otrzymania spadku)
        - otrzymasz wiadomość o wynikach egzaminu lub o tym, czy dostałeś się na uczelnię (do pracy)
        początek studiów (osoby na karcie, to nowi znajomi spośród absolwentów uczelni, także nowi nauczyciele i wykładowcy)

Co tu dużo mówić - nadszedł czas przełamania strat, pokonania przeszkód. Sąd jak najbardziej to dobra i praca i pieniądze i kariera.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka