Dodaj do ulubionych

Która z kart jest najbardziej niecierpliwa?

11.07.17, 09:43
Tak sobie myślę, że dla mnie chyba najbardziej niecierpliwą kartą jest chyba giermek buław. On działa bez zastanowienia i bez planu. Totalne tu i teraz. Czekanie na cokolwiek to ponad jego siły.
Cierpliwość nie jest również domeną rycerza buław, 8 buław i Rydwanu.
Macie jeszcze jakieś inne typy?
Obserwuj wątek
   • rrozsypana80 Re: Która z kart jest najbardziej niecierpliwa? 11.07.17, 19:23
    Bo ta karta to ruch. Akcja - reakcja, impuls - dzialanie. Tu i teraz. Nie ma w niej ani odrobiny z zadnego czekania na cokolwiek. Wszystko dzieje sie predko, natychmiast. Czasem nie ma czasu na glebsze przemyslenie. I energia tej karty jest bardzo krotkotrwala. Stad smiem domniemywac, ze z cierpliwoscia to ona jest mocno na bakier.
    • adoptowany Re: Która z kart jest najbardziej niecierpliwa? 11.07.17, 19:43
     no i dlatego ja wymienilem,w koncu niecierpliwosc to blizniacza siostra impulsywnosci, tak mi sie to kojarzy,wymienie tu tez 9kielichow chociaz nie potrafie uzasadnic dlaczego, widze zniecierpliwienie stlumione w sobie, nie takie ktore powoduje impulsywne dzialanie jak w w/w 3 mieczach.To tyle co mi sie teraz nasuwa do glowy.
     • rrozsypana80 Re: Która z kart jest najbardziej niecierpliwa? 11.07.17, 20:27
      images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.albideuter.de/assets/images/360_-_Initiatory_Golden_Dawn_-_Stabe_08.jpg&imgrefurl=http://www.albideuter.de/html/stabe_8.html&h=360&w=203&tbnid=exMVUymJ1muQoM&tbnh=288&tbnw=162&usg=__XJJGDPpCyyHjsAQYPCEi8O2uzb8=&hl=pl-PL&docid=qE4RTt0WMLVVoM
      Zobacz Adopto ten rysunek
       • an-na-s Re: Która z kart jest najbardziej niecierpliwa? 11.07.17, 20:43
        Ósemka jest cyfrą hartu, niezłomności, ciągłości, cykliczności, odradzania, regeneracji, niespożytej siły, kontroli, dominacji, nieskończoności i dokładności.
        W kabale należy do świata formowania (sefira Hod - nadawanie świadomego kształtu w czasoprzestrzeni).
        Buławy, jak wiemy, to żywioł ognia, rozwój, ruch, działanie, dążenie do celu, ekspansja.
        Wg kabały to świat boskiego potencjału, idei.

        W połączeniu daje nam to kartę, która pokazuje umiejętność koncentracji, skupienia energii i działań tak, aby osiągnąć cel, dobiec do mety, uzyskać dokładny i najlepszy z możliwych efekt, wykrzesać z potencjału co się da. Informuje też o nieskończonym źródle witalnego zasilania i energii. Jej cechą jest też siła szybkości, ale czy taką siłę nazwiemy niecierpliwością? Czy pięściarz zadający szybki cios jest niecierpliwy? Jest raczej skoncentrowany i skupiony na celu.
        Gdzież tu niecierpliwość? Uważam, że jest na odwrót. Ósemki mają ogromną cierpliwość, a w połączeniu z danym żywiołem wskazują na to, czego owa cierpliwość, kontrola, dokładność i niezłomność w osiąganiu celu dotyczą. Spójrzmy na archetypową Siłę (dla mnie jest ósemką).
        8 buław to siła ognia.

        Sugerować niecierpliwość może wtedy, gdy dołączą do niej inne karty mocno podbijające ruch i działanie (np. w parze z pięcioma buławami) lub przy odwracaniu kart.
        Faktyczna niecierpliwość to 5 buław, jako że piątki nie usiedzą w miejscu, a podbite ogniem są zapalnikiem wszelkich działań.

        To samo dotyczy Rydwanu, giermka i rycerza buław. Są symbolem ruchu, lecz niecierpliwość nie jest ich podstawową cechą, ale nadaną, gdy występują przy zabarwiających je w ten sposób kartach sąsiadujących.

        Teraz Rrozsypana porównaj sobie to, co napisałam z kartą, do której link wstawiłaś.

        Ps. Obraz jest zawsze wtórny, najważniejsze są fundamentalne składowe AM, czyli cyfra/liczba i żywioł.
       • adoptowany Re: Która z kart jest najbardziej niecierpliwa? 11.07.17, 20:45
        ten ogien to symbol przeciwnosci losu, a dziewczyna zawziecie i na przekor trudnosciom cierpliwie biegnie do gory, zwroc uwage na zacisniete dlonie swiadczace o determinacji, madrej determinacji bo stawia same palce na brzegu stopni, gdzie prawdopodobnie jest najchlodniejsze podloze..tak to widze..8)
        • rrozsypana80 Re: Która z kart jest najbardziej niecierpliwa? 11.07.17, 21:08
         Nie Adopto, to nie jest determinacja. Ta dziewczyna jest jak ogniem napedzana. Dziala pod wpływem impulsu. To jest nagły impuls. Ona nawet nie miala czasu sie nad tym zastanowic.

         Ania energia tej karty jest niezwykle krotkotrwala. Porównaj ja prosze z 8 denarow. Obie sa 8kami, obie sa silne i zdeterminowane. Obie maja cel, w kierunku ktorego zmierzaja.
         8 denarow ma plan, dziala powoli i konsekwentnie. Nie jest tu istotne jak dlugo zajmie jej dojscie do celu. Istotne jest samo dojscie, uzyskanie celu.
         8 bulaw z kolei jest zainspirowana naglym impulsem. Prawdopodobnie w jej mniemaniu jest w najlepszym momencie do uzyskania celu. Prze do przodu biegiem. Jesli cel sie oddali i zajmie jej to zbyt wiele czasu, zeby dojsc poczuje sie zmeczona. Impuls, który nia kierowal zniknie. Pojawi sie nowy cel. Ona startuje krotkodystansowo i latwo odwrocic jej uwage. 8 bulaw to teraz albo nigdy. I ta nieskonczonosc tkwiaca w tej 8ce jawi mi sie jako mnogosc impulsow, ktorych moze byc nieskonczenie wiele, mnogosc celow. Bo jesli nie dobiegne na sam szczyt to porzuce ten szczyt i udam sie na inny, który byc moze bedzie strzalem w dziesiatke.
          • an-na-s Re: Która z kart jest najbardziej niecierpliwa? 11.07.17, 21:47
           Żadna ósemka nie jest zainspirowana nagłym impulsem i nie jest krótkotrwała. Symbol nieskończoności to ciągłość, cykliczność, stały ruch. Ósemka zebrała energię z siedmiu poprzedzających ją cyfr. Nie zjawiła się znikąd. Impuls i krótkotrwałość to jedynka, as.
           Jasne jest, że ogień jest szybszy niż ziemia. Żywioły różnią się między sobą intensywnością oraz polaryzacją. Jednakowoż ani ogień, ani ósemka nie są same w sobie niecierpliwością. Są na/pędem. O tym co je napędza (czy niecierpliwość, smutek, radość, zemsta... itp. itd.) określają karty towarzyszące.

           Nie czytam kart z obrazków, bo to wielkie ograniczenie.
           Skoro jednak wciąż odnosisz się do obrazka (w dodatku jednego, jakby był czymś wzorcowym w określeniu tej karty) to spójrz na takie przedstawienie 8 buław:
           www.eli-lsmerchantile.com/blog/assets/0_0_0_0_250_374_csupload_50100117.jpg?u=636180077124530203
           www.thefairytaletarot.com/images/wands/Wands_8.jpg
           danglingpentaclestarot.files.wordpress.com/2013/12/eight-of-wands.jpg

           Zaciśnięte dłonie natomiast mogą być równie dobrze koncentracją siły i determinacji.

           • rrozsypana80 Re: Która z kart jest najbardziej niecierpliwa? 11.07.17, 21:56
            Podoba mi sie ta pierwsza karta koreluje z moja wizja 8 bulaw.
            Druga karta to precyzja i szybkosc.

            Odnosze sie do jednego obrazka bo uparcie korzystam z jednej talii i wydaje mi sie, ze ona calkiem fajnie do mnie gada a poza tym aaaa uparta jestem wink
            Bronie swojego zdania ale potrafie dac sie przekonac sile argumentow.
            Jednak moi drodzy przekornie powiem, ze mnie nie przekonaliscie.... smile
            • an-na-s Re: Która z kart jest najbardziej niecierpliwa? 11.07.17, 22:36
             Nie chodzi o przekonywanie do czegoś, ale fakty, bazę, fundamenty, na których buduje się wiedzę o tarocie. Nie buduje się ich na obrazkach i skojarzeniach. To nie powinien być test Rorschacha. Obraz zawsze będzie tylko fragmentem całości, ograniczeniem do wewnętrznych, subiektywnych skojarzeń, a to nie pomaga w szerokiej i obiektywnej interpretacji rozkładów kart.
             Każdy jednak ma wolną wolę i może mu wystarczać interpretacja obrazkowa bez nurkowania pod ich powierzchnię. Szanuję to i zmieniać nie mam zamiaru. Podyskutować zaś można.
             smile
           • adoptowany Re: Która z kart jest najbardziej niecierpliwa? 11.07.17, 22:11
            an-na-s napisała:

            > Żadna ósemka nie jest zainspirowana nagłym impulsem i nie jest krótkotrwała. Sy
            > mbol nieskończoności to ciągłość, cykliczność, stały ruch.

            ,.. no i taki ruch wystepuje na tej zacytowanej przez Rozsypke 8-mce bulaw
            > Jasne jest, że ogień jest szybszy niż ziemia.

            ,..ponownie przyjrzalem sie tej karcie z dziewczyna i musze stwierdzic,ze te bardzo charakterystyczne plomyki to nie plomienie zywiolu trawiacego konstrukcje tych stopni, to zanane z obrazow swietych chrzescijanskich kosciolow wschodnich i o ile dobrze pamietam sa symbolem swietosci,lub samej bozej mocy, tu to tak wyglada ze ona biegnie do swietego celu,a nad nia i jej droga czuwa Opatrznosc, tu tez widac mocarne rece wzmacjanice cala konstrukcje. Tak,ze nie ma tu zadnego impulsywnego czy chaotycznaego dzialania, dziewczyna poprostu lekko i z gracja biegnie do jakiegos celu.


            >
            > Nie czytam kart z obrazków, bo to wielkie ograniczenie.

            ,.. i ja tez nie, dlatego uzywam prawie wylacznie Tarota Marsylskiego,zeby nie sugerowac sie obrazem, od obrazu wole wlasna intuicje, jesli tylko ona mi nie szwankuje..8)


            > Zaciśnięte dłonie natomiast mogą być równie dobrze koncentracją siły i determin
            > acji.
            >

            ,..i ja dokladnie jestem o tym przekonany.
  • rrozsypana80 Re: Która z kart jest najbardziej niecierpliwa? 11.07.17, 23:00
   A zobaczcie taka 8 bulaw
   Wola przetrwania?
   www.google.pl/search?tbs=sbi:AMhZZiuiHZtwvHw08ki8-7Jj_1HUzKEBwxpSH8j2kVVLuucDsRiI78tw4LuW8bIQqmgelNTwj31jrKGA5w5xGavTiVcn5WAU0bFlN2awr2beVfrOgtJs-S-4bd8Dx0iPg6WSICfxx2rbYtN8ZleP0E2rcBjvhghtRJK5TgaNS9qiwQb8s_1vQdstykw1J3TOLcXbotUkODljHqqE_1ZmPScoXDVC_1Kw9t3AeAgusvjxAk7VlC-RfUvXgwNViHJepB2hv5CujaEE0F9FCh9KPcWwauFB--WJIA3gMPHXWJC6s9qFhH2SKVrKpoiJhJ6HB0TvvsuqY8Eb5Q_15PUsbCI4hRttDOXRqChJ01g&client=ms-android-huawei&bih=524&biw=360&ved=0ahUKEwjdgN3_joLVAhWoNpoKHbMaCJwQiBwIBg#imgrc=xmRozU_K9XsVGM:
  • rrozsypana80 Re: Która z kart jest najbardziej niecierpliwa? 12.07.17, 10:55
   Ania a ja przywiazuje wage do obrazkow na karcie. Nieraz jest tak, ze jakis drobny szczegol ukryty gdzies w rogu moze nadac znaczenie wrozbie. Szkopul tkwi w detalach. Wiesz ja nie zawsze sie zgadzam z teoretycznym znaczeniem karty, ktore mozna w kazdym zrodle znalezc (czasem sa sprzeczne). Podchodze do tarota dosc intuicyjnie. Na zasadzie co ta akurat karta do mnie mowi. Jakie mam odczucia. Tutaj mam takie odczucia. I inna wizje nieskonczonosci niz Wy. Ale dyskusje zawsze sa zrodlem wiedzy. Nie o to chodzi, zeby miec jednakowe zdanie. Chodzi o to właśnie, żeby sie pogladami wymieniac.
   Z tej dyskusji z Wami rowniez mam pewne przemyslenia. Tylko musze sobie je ulozyc w glowie i znaleźć chwile na spokojnie i wtedy sie z Wami podziele w osobnym watku smile
   • donbas Re: Która z kart jest najbardziej niecierpliwa? 13.07.17, 00:10
    5 buław – Saturn w Lwie
    5-tka doskonale koreluje tu z Lwem. Żywiołem 5-tki, jest aktywność, dynamizm i ruch, zmiana. Nowe wyzwania. Piątka nieświadomie dąży do konfliktu, gdyż nie każdy nadąża za jej tokiem myślenia i żartami. Bardziej emocjonalne Piątki bywają impulsywne i nieprzewidywalne, zmienne w nastrojach oraz nerwowe. Bez wątpienia Piątki są najbardziej ruchliwe, niespokojne i zmienne spośród wszystkich Liczb. Osoby te cechuje oryginalność, niecierpliwość i impulsywność, zarówno w działaniu, jak i w myśleniu. Są przy tym bardzo zmienne i ciekawe wszystkiego, a ich uwaga na ogół skierowana jest jednocześnie na wiele spraw, co powoduje, że najczęściej ulegają „słomianemu zapałowi”. Powinny zatem nauczyć się koncentracji. Brak koncentracji powoduje utratę celu i zmarnowanie możliwości jakie niesie za sobą energia 5 –ki i w konsekwencji poniesienie klęski.
    W 5 buławach jest duża dynamika. 5 buław to konfrontacja. Czasem też z samym sobą. Aby się skonfrontować z samym sobą, potrzebne jest pozbieranie myśli, uporządkowanie ich i refleksja. Tego brak tej 5-ce. Na mojej karcie 5 mężczyzn wali na oślep. A może to jeden mężczyzna skanujący się w ognistym tempie – jak w efektach specjalnych w Matrixie. Tak się nie zwycięża. Sens działaniu nadaje koncentracja na celu. Koncentracji uczy Saturn. To wielki hamulcowy. Saturn w znaku Lwa wprowadzi restrykcje, ograniczenia i porządek tam, gdzie jest nieograniczona zabawa, polityka i spontaniczna kreatywność. Saturn to uporządkowanie struktury i ograniczenia. To takie uziemienie. I o tym on mówi w tej karcie – czyli zatrzymaj się, uporządkuj, bądź cierpliwy. Nie zwyciężysz waląc na oślep.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka