Dodaj do ulubionych

Zagadki dwie i pół

11.07.19, 22:19
jak i parodia strasznego "Egzorcysty" ;D
Pierwsza - obiecana, może ktoś sięprzyłączy do zabawy?
TEKST SKOPIOWAŁAM, rzecz jasna.

Pamiętam opowieść z archiwum X o pani Zalewskiej,kochance pana Rydza- Smigłego. Kradł kasę ze skarbu państwa, płacąc przed wojną za jej diamenty i platynę. Później uciekł, ale nie do Rumuniii jak w Wikipedii, tylko na Węgry, do rodziny,skąd pochodził. Ona wyrajzowała do Monako, i żyła z biżuterii i paserów. azostała zamordowana, byćmoże dla kradzieży, ale śmierć jest tajemnicza, podobnie jak owiany tajemnicą gen. Sikorski,zdaje się, prawujek mojego kolegi z opowieści bloksowych. Poszukiwano mordercy kobiety, ale nikt się nie przyznał do wiedzy na ten temati sprawa ugrzęzła po wojnie na mieliźnie. Jak chcecie możecie się podjąć channelingu albo paleodetektywistyki ;D
Dam to na zagadkę, jak nie będzie to ta żona ... Ta jest związana raczej z półświatkiem alb


www.oczary.wordpress.com
Obserwuj wątek
  • camaretto Re: Zagadki dwie i pół 14.07.19, 02:10
   Szukamy, i staramy się wyjść z plam białych historii ;D
   Typ pierwszy
   Co przemawia za Gestapowcami?
   Niemcy nie mieli żadnych kłopotów, żeby go znaleźć q pieleszach domowych na Węgrzech =10 Pentakli, G Petakli
   Jego śmierć 10 Mieczy 9 Mieczy i coś jeszcze, jutro dokończę bo nic nie widzę, na pamięć jadę; makrofotografię ćmom strzelam i żarówek braknie.
   Część kart z motywem - odwrócone Pentaakle, 4 i chyba 9, brak jej było pieniędzy więc się wyżył i uwolnił od niej z motywem 8Mieczy /- na minusie. Co przemawia za tym, że zginęła po stronie francji zanim wjechała do Monako (z powrotem ) Wieża byłą tu chyba odwrócona
   Co mówi przeciwko wersji głównej z AK a co za: za odwrócona Moc, zabić go (ich) to mogła być nienawiść, chęć rozbicia napięć fizyczna przemoc. Przeciw - Koło Foruny odwrócone, po prostu nie mieli szczęścia i lidera żeby go "dorwać".
   O ile dobrepamiętam, z historii mojej rodziny, niedobitki AK były główniew lasach w partyzantce. Strzelali fakt, do wszystkich, ale i do nich wszyscy strzelali, to były łowy ludzi na ludzi
  • camaretto Re: Zagadki dwie i pół 14.07.19, 07:49
   Jeszcze raz, głos oddaję kartom, które jeszcze stanowią przedmiot przemyśleń, bo nie wszyscy na razie napisali, dyskusja trwa sprawa rzecz jasna leży w Archiwum i czeka, węglem C14 niec się nie załatwi.
   Dyskusja trwa, ale nikt nie wiery że 15 wersja wydarzeń w stosunkudo dośćbzdurie wyglądającego tłumaczenia z wiekiwiiki kawału o zbodniarzach z AK i dobrym ale skopanie wiernym dowódcy w stylu teraz rodem z filmu Wajdy ma jakiś sens oprócz polityki PIS, rzecz jasna. Adaś Nieznajomek - Zawisza może i zmarł na płuca, może na sepsę w Rio de Janeiro. Co mówią karty?Czyli pytajska wyrocznia?
   Ona:
   Kto? 2Pent/-, 7Pent/- 6Buł/- 4Buł/- nie: 5Buł/-
   Motyw ? 4Pent/- 8Miecz/-
   Gdzie? R Miecz/-QMiecz/-
   Śmierć marszałka: 9Miecz/- 10/- 8Buł
   Za Niemcami: 10 Pent G Pent
   AK: za: 11/- 10/-
   Efekt zakończeniowy 4, 5
   Please, podawać swoje karty.
   W przypadku drugiej paleodetektywistycznej story opublikuję też prawdopodobne tło, i wydarzenia z biografii, inne recz jasna niż wersja znana z zajęć szkolnych. No i kartami to na koniec moimi,bo bym musiała komentarz wpisać.
   • camaretto Re: Zagadki dwie i pół 14.07.19, 08:38
    10, czyli zła Passa, Koło, to "przeciw". Też zainteresowałam się przypadkiem, bo ta chęć uwolnienia się to jakby "dwa minusy", czyniące mi w głowie plusa. I bliźniak Twin peak story gdzie do jakiegoś stopnia mamy tendencje, żeby wyczytywać między wierszami znaną nam historię,tacy już jesteśmy ...wink Uwolnienia złości? Chęć kradzieży? Teraz podsuwa mi umysł jeszcze jeden motyw, złodziejski, ale ten był za prosty dla karcioszków,które natychmiast zagrał:
    Diabeł!!!
    Spójrz na Buławy, bo "mistrzu", 6 Buł/-, 4 Buł/- był... być może utalentowanym hierarchistą, któy "zgranego" partnera wykasował, dla informacji na ...przykład innych ludzi, a może jednak poćwiartował dlatego żeby to ukryć.
    Że wróciła po kasę czy biżuterię do Warszawy - 4 Pent : tak, to prawdopodobne, zabrałą pewno na sobie co się dało., Ale czeki na Skarb Państwa zostały w archiwym, pisane przez Rydza, i w Wiki jest historia,że naczelnikiem on się obwołał, bo był...kryzys narodowy, coś jak "Z Archiwum X" ta grupa kryzysowa, a władzę odebrał mu dopiero Sikorski, prawujek mego kolesia.Inna sprawa, że ona (okoliczności ) i 2Pent /- 7 Pent/- to przemawia,że była "sprana" i nie dało się już nic "pociągnąć", 5 Buł/- czyli motyw konkurencyjnego pasera karty negują jakby, hoć w centrum zdarzeń JEDNAK stawiają pieniądze , amiejsce - odosobnienie i Mieczeopisane jest pewno wlaściwie, bo gazety milczeć nie mogły.
    Co do niego - no stawiam na full,że ktoś chciał go informacyjnie "wykorzystać", bo są 8Buławy.
    Narobiły nam w głowie siana te zakazane historie z Browna i ulic warszawskich gdzie mieszkał Beksiński .
    Czy on chciał ją zabić KPent - nie,samjej dawałpieniądze, i chciał zabezpieczać swoją żonę

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka