Dodaj do ulubionych

Dziewiątka/i - symbolika złudzeń

03.01.20, 01:47
Czy ktoś ma jakieś powiązania skojarzeniowez z tytułową kartą?
Bo Rozzie skłoniła mnie do medytacji n.t liczby 9, kończącej,która nigdy,przenigdy mi się nie "zgadzała".
Ja oczywiście mam inny RokOsobisty, jest on "osobisty" głównie dlatego,że każdy ma inną Wibrację Numerologiczną.
Ja jestem w środku jakiegoś cyklu życiowego,Dziewiątki są liczbami kończącymi ten cykl.
Nostradamus -15 - wieczny astrolog,Saturna z Neptunem konfliktów nie widział w ogóle,on "widział"zdarzenia inaczej,jestdo dziś zadziwiający.
Ja" takie rzeczy" majcprzed sobą,razpo raz się dziwię,ale"szamaństwo" uprawiającod lat ponad 25, nie mam złudzeń .System to "tylko "system symboliczny,ludzie jednak nie robią sobie innych wrażeń,tylko bólowe,i to bezsensowne, od lat,pisnujcropy naftowe, i siół,czy też nie. Oraz oddając się narkomanii czy "omamom"
Czemu to jednak ma być równe w Tarocie ?
Dziewiątki to mianowicie koniec cyklu pracy (9 Den), myślenie życzeniowe wielu osób, które chciałyby "utrzymania bez wpłacania" , mówiąc krótko,pensji, Ponad czasem (8), zahamowaniem (7), 6 (rodziną i jej "porządkiem,bogaty czy biedny po okresie konfrontacji w 5 Buł. ma fazę 6 - kową.A że nie jest to bank... no, cudzy też nie, ale jednak.)
10 to w wydaniu Mieczy wojna,koniec,pogrzeb.
9 Mieczy kończy cykl, pokazując Konsekwencję,Jasnowidzenia i... Złudzenia
9 Buław, to sukcesy,"Noble".
9 Kielichów to seks i radość Życia.
Gdzie tu jest błąd?Bo "nagle"ja tego systemu nie rozumiem.
------------------------------------------------------------
www.oczary.wordpress.com
Obserwuj wątek
    • rrozsypana80 Re: Dziewiątka/i - symbolika złudzeń 05.01.20, 00:52
      Czy dziewiatka jest efektem złudzeń? W mojej opinii nie. Jest to symboliczne zamknięcie etapu jakiegoś, zbieranie żniw z tego co się w cyklu narobiło. Najbardziej uderzające w 9tce jest to, że jest samotna. Żniwa zbierasz samotnie, jako rozliczenie (czy tam rachunek sumienia) ostatnich lat. Podobnie jak narodziny i śmierć trzeba przejść samotnie tak i spojrzenie w głąb siebie.

--
      Dostrzegać swoje błędy ? to inteligencja. Przyznawać się do nich ? to pokora. Więcej ich nie popełniać ? to mądrość
      /T.Edison/

* czyli mądrość to kolejny step do zdobycia /ja/
      • camaretto Re: Dziewiątka/i - symbolika złudzeń 05.01.20, 11:39
        Czyli podążasz tarotowo w kierunku Sprawiedliwości i Eremity?
        Ja ,wiesz, w tych żniwach i cyklu jednak jednego nie bardzo.
        Tych Mieczy,jesiennych żniw nie ma, dobrze prawisz,tylko Dziesiątka w historii stadnej człowieka to wojny,których nie rozumiem,siła umysłu nagle się sprzeniewierza.
        W medytacjach to jednak wychodzi i ma priorytet,aktywne ,buławy w 10 to zbyt wiele obowiązków i namiętności,wypalenie,prerożne kręgle,którezajmą ci całe ręce roboty,
        O. Ing teraz "uszczęśliwili" zawodowo, dając jej niby z racji doświadczenia, cały dział do rozwijania.
        Pracowała,chciała mieć sukcesy 9,wywalano jeszcze, udało się.Dostała,cholera awans taki,że szczęście swoje zezowate opisała w internecie.

--
        To nie karty są nietrafne, ważne że by były trafne kary..

Kości zostały rzucone.Tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
        www.oczary.wordpress.com
      • camaretto Re: Dziewiątka/i - symbolika złudzeń 05.01.20, 15:56
        O ile dobrze pamiętam, to był rok ogólnynumerologiczny i Droga Życia. Mamy 4 z 2020/4 no i ja np. mam z 11 +4/15 .DEMON. 6 w powijakach, nadnaturalne zło, gdzie nikt chcący dobrze nie rozumie o co się biją.
        Dodać Pluton w tranzytach przez pierwsze domy,więc niedobry rok na zamążpójście, co i tak węszyłam.I tak też z kart wychodzi; z moim iście diabelskim plutonowym charakterkiem,wilka odzianego za owieczkę. Owieczkę zresztą prawdziwą (chłopca ) mi Bozia zabrała,jakby chciała,żeby przestał(a) beczeć...
        Milczy teraz crying

--

Kości zostały rzucone.Tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
        www.oczary.wordpress.com
        • rrozsypana80 Re: Dziewiątka/i - symbolika złudzeń 05.01.20, 21:55
          Tab
          Dzień + miesiąc urodzenia + suma liczb z aktualnego roku.
          Cam
          Patrz 9 bulaw to upór, trwanie przy swoim pomimo odniesionych klęsk, brak umiejętności odpuszczenia. Co w rezultacie prowadzi do zmęczenia/przeciążenia sytuacją.
          Przykład np żona alkoholika, brak asertywności wobec współmałżonka co prowadzi do pantoflarstwa albo branie na siebie obowiązków zawodowych w przeświadczeniu, że jak nie ja to kto, że podołam i w rezultacie końcowym pracoholizm i wypalenie.
          9 mieczy to zachwianie równowagi psychicznej, lęki, tworzenie w głowie najczarniejszych scenariuszy. W rezultacie dostajemy od wszechświata tę samą energię, którą w niego pakujemy. Zgodnie z prawem przyciągania najczarniejsza energia się materializuje i finalnie wychodzi tragedia z 10 mieczy.

9 kielichów bawię się życiem, używam go jak tylko mogę, tworzę układy w których mi dobrze ale wiem, że nie są to te finalne układy. Jestem z kimś bo fajny seks albo bo fajnie się dyskutuje z nim o Chopinie albo bo na łączy nas przyjaźń ale w świadomości swojej wiem, że to nie koniec poszukiwań, szukam dalej a tu jestem bez zobowiązań. 10 kielichów - finał poszukiwań, zobowiązania.

9 denarów - wiem co mam, zapracowałem, jestem zadowolony z pozycji zawodowej i/lub materialnej. Czuję się doceniony. Ale jest to w pojedynkę w związku z tym nie mam z kim podzielić swojego szczęścia, w związku z czym szczęście jest niepełne.
          10 denarów otaczają mnie ludzie, którym mogę zaufać, z którymi mogę się podzielić tym co mam. To co zdobyłem już nie jest na piasku pisane ale ma solidny fundament.

--
          Dostrzegać swoje błędy ? to inteligencja. Przyznawać się do nich ? to pokora. Więcej ich nie popełniać ? to mądrość
          /T.Edison/

• camaretto Re: Dziewiątka/i - symbolika złudzeń 06.01.20, 10:36
            A to ci kwiatek. Znalazłam właśniew internecie,żeby nie być gołosłownym,przywlokłam wszystkie dostępne i dawno niedostępne na półkach i w necie pozycje.

Co piszą wWikipedii:

Następnie można obliczyć rok osobisty, kontynuując powyższą procedurę liczenia roku urodzenia. Aby ocenić, co przyniesie dany rok, sumuje się cyfry zawarte w danym roku - np. 2006 => 2+0+0+6 = 8. Zatem rok 2006 dla numerologicznej jedynki ma wibrację: 1 + 8 (wibracja daty urodzenia plus wibracja roku) = 9.

Czyli rokowi temu odpowiada liczba 9.

Powyższy opis systemu liczenia tzw. lat osobistych został zaproponowany przez Panią Gladys Lobos, która jest niezwykle popularna w Polsce, jednak w pozostałym „numerologicznym świecie” jest postacią skrajnie niszową, nieznaną lub ignorowaną. Klasyczny system liczenia lat osobistych, stworzony na przełomie XIX i XX wieku, został oparty na cyklach księżycowych. Ten system liczenia lat osobistych nakazuje dodanie dnia i miesiąca urodzenia do liczby obliczanego roku. Przykładowo osoba urodzona 25 stycznia będzie w roku 2013 w roku osobistym o wibracji 5, ponieważ:

2+5+1 = 8,

2+0+1+3 = 6,

8+6 = 14,

1+4 = 5.

Każdy rok to ponownie wibracja zawarta w przedziale od 1 do 9, ale tym razem stanowi fragment większej całości, tzw. 9-letniego cyklu osobistego.

Innym sposobem określenia cech jest sumowanie cyfr przypisanych literom imienia i nazwiska[4]. Niektórzy numerologowie oddzielają imię od nazwiska, albo samogłoski od spółgłosek.

Literom A, Ą, J, S, Ś jest przypisana cyfra 1.
            Literom B, K, T jest przypisana cyfra 2.
            Literom C, Ć, L, Ł, U jest przypisana cyfra 3.
            Literom D, M, V, jest przypisana cyfra 4.
            Literom E, Ę, N, Ń, W jest przypisana cyfra 5.
            Literom F, O, Ó, X jest przypisana cyfra 6.
            Literom G, P, Y jest przypisana cyfra 7.
            Literom H, Q, Z, Ż, Ź jest przypisana cyfra 8.
            Literom I , R jest przypisana cyfra 9.

Zobacz też
            Zobacz w Wikicytatach kolekcję cytatów o numerologii

symbolika liczb

Przypisy

Natasza Czarmińska, Liczby losu,Ibidem

--

www.oczary.wordpress.com
            • camaretto Re: Dziewiątka/i - symbolika złudzeń 06.01.20, 11:05
              Czyli - obie mamy "rację".
              Piszmy co czujemy,szybciej się dowiemy.

Nie chcę o sobie wiele pisać, bo sprzeczne z przyzwyczajeniem,które pisać każe i lubi. Ale że człowiek rozwija sięprez całe życie,moje"otwarcia" jakkolwiek były wcześniej,i na blogu już opisywałam, że moja dziwna psychotroniczna ścieżka zawodowa (MEN, zdjęcia) trwa już ponad 25 lat, mam tu fajnąstronkę zhoroskopami,które po latach tylko ściślej zaznaczają i coraz to inne koło, kierunek.
              Strona o 11, ale tam są jeszcze inne fajne.

astroweb.pl/numerologiczna-11.php

Czarmińskiej chwilowo znaleźć nie mogę.
              Symbolika liczby 9 u Suligi całkiem nie w moim teraz stylu,ja stawiam w zachodnim,więc to co na kartach jest mi nagle systemowo bliższe, na nim się "wychowałam" ale tam jest mój świat,do którego lubię/ wolę powracać, stamtąd też czerpię pełną garścią,nie tylko od Waite'a, ale to co piszę tu weryfikowałam przez wiele lat i zawsze się zgadzało, stąd też moja teza, jak wielu innych wróżbitów, że karty to"tylko" papierowy "kluczyk" do własnej świadomości, własnego wglądu wewnętrznego.

--

www.oczary.wordpress.com
    • tabularasa22 Re: Dziewiątka/i - symbolika złudzeń 06.01.20, 22:17
      No właśnie, pasuje mi to wg tradycji, dzień + miesiąc + bieżący rok. I ta dammm właśnie wg tego wychodzi mi rok osobisty 9, i tak się czuję. Nadchodzi dla mnie czas rozliczeń, i czuję jak bardzo jestem z tym sama. Całkowicie własne doświadczenie, bardzo samotne. Sukcesów niewiele, porażek mnóstwo, nadszedł czas uświadomić sobie parę rzeczy dla mnie. I zmienić, ale nie wiem jak i nie mam pomysłu. Idenie pasuje mi to do 9. Nie mogę przed tym uciec. Myślę o ten symboluce 9 i jeszcze wam napisze więcej przemyśleń wkrótce
      • camaretto Re: Dziewiątka/i - symbolika złudzeń 06.01.20, 22:59
        Zylbertal,znany wróżbita i popuaryzator pisał wprost, że można dodać jakieś charakterystyczne dla karty liczby do roku ogólnego.
        Ale on brał chyba każdą summę pod uwagę ;D

--

www.oczary.wordpress.com
        • camaretto Re: Dziewiątka/i - symbolika złudzeń 06.01.20, 23:01
          PS. Jest"dobry" i wiele widzi, chyba że się nie chce.. Robił dla nas kiedyś horoskopy.

--

www.oczary.wordpress.com
    • tabularasa22 Re: Dziewiątka/i - symbolika złudzeń 09.01.20, 17:58
      Za mną chodzi 9 mieczy. Nazwałbym ją też "uświadomienie". Moment w którym pojmujemy wszystkie otaczające nas udręki, które były wypierane (8 miecz). Opada kurtyna naszego ego, podsumowujemy i widzimy wreszcie własne lęki, ograniczenia, płynące zarówno z nas samych jak i z rzeczywistości. 10 mieczy to jyz są konsekwencje, realne przeżywanie, cierpienie.
      • camaretto Re: Dziewiątka/i - symbolika złudzeń 09.01.20, 19:37
        To pożary w Australii to 9 Mieczy czy10 Mieczy - o jeszcze nie zamknięte,zamknięta była sprawa mobbingu,ale ogólnie nawet imlicznent chciałoby się wiedzieć czy autentik.
        Dla mnie to Wieża albo Diabeł, bo przecież nie Anioł.
        Awogóle wylosowałam 8 Buław,na którym mam Sleipnira , konia Odyna, autorstwa takiej amerykańskiej malarki fantasy, Lisy Hunt. Konik uśmiecha się do mnie, widocznie moje zaangażowanie jest pozytywne. Nie ma co prawda jakichś organizacji pomocowych, ale jestem wkurzonatymi pożarami, teraz jużzawiele - płonie nowy busz.
        To już nnie prawa buszu,tylko As Kielichów /-, toksyna w gnieździe,k przyszły mi do głowy jeszcze tylko fałszywa "przyducha" skojarzona przez miejscowych z opylaniem pól środkami owadobójczymi , wprowadzeniem GMO przez głupi rząd PO do Europy w ogóle,wcześniej Komisja Europejska tego zakazała.Wojna z GMO to samo wyskoczyło mi - As Kielichow/-
        A wy - jakie macie karty?
        Bo na zdrowy rozsądek, to ja 20 lat temu pytałam znanych z PAN genetyków,a moich kolegów,to groziło katastrofą ekologicznąw Europie. A teraz,patrzcie wysługują sie kretynem...

--

www.oczary.wordpress.com
    • rrozsypana80 Re: Dziewiątka/i - symbolika złudzeń 10.02.20, 07:46
      Wibracja dziewiątki jest symbolika doświadczenia i mądrości.
      Takie zdanie mi dzisiaj wpadło w ręce i sobie pomyślałam, że fajnie zagra z naszymi rozważaniami.

--
      /T.Edison/

• camaretto Re: Dziewiątka/i - symbolika złudzeń 10.02.20, 10:01
        "Korona - wirus" - tego dobrym przykładem.Właśnie na bloga przygotowuję jokera, bo już śmiać mi się chce,Chińczycy wcale nie wyglądali zbyt mądrze.
        Internauci roześmiali się zaraz : "Z którego laboratorium uciekł?"
        W górach znaleziono puszkę Pandory, z paprykarzem szczecińskim.
        Prowokacja goni prowokację, a ja przygotowuję rysunkowy "program" z - roboczo "świr - wirem", każy w jego obecności wariuje. Zato oddwóch lat panuje "epidemiczna"grypa na którą chorował nawet kotek, ja się uchroniłam dzięki antybiotykom, ale co powiecie na"objawy sepsy podobne do grypy?" Trzeba wtedy zachrzaniać do innego lekarza, najlepiej domowego.
        Torsji dostajemy już od jakiegoś czasu,ale w stolicy winne jest g... z niemytych wodociągów. No i wszechobecny chlor.
        Będzie też "Król Ksekses"który za nic w świecie nie będzie chciał abdykować z tronu USA. Rysunek już prawie gotowy...Nazywa się to tak jak ta kosmiczna wojna- na to "kto wyżej podskoczy "...na Księżycu, no i komu.
        StarWars w wersji niewykonalnej.
        Pomysł przyszedł mi właśnie przy okazji medytacji nad 9 Mieczy do głowy.

--

www.oczary.wordpress.com
        • rrozsypana80 Re: Dziewiątka/i - symbolika złudzeń 10.02.20, 12:47
          Apropo wirusa
          Wszyscy narzekali, że Chiny tylko podróby produkują a jak wypuścili coś autorskiego to cały świat sra ze strachu

😂😂😂 Coś w tym jest

--
          /T.Edison/

• camaretto Re: Dziewiątka/i - symbolika złudzeń 11.02.20, 09:50
            Podobnie jak maszyny autorskie,nie sąszanowane, taniutkiew swojej klasie, i zmuszone do tego żeby "jechaćpo wszystkim"...jadą.
            Azinnychkrajów...sąlepsze, logiczniesze, z lepszego plastiku i wyposażonewwynalazkie - jak i ciuchy -w RanaPlaza w Bangladeszu kosztowały 10 razy drożej... I wiele istnień. Kiedyś "ostatni będą pierwszymi", rozzie,u Pana Boga/Pani Bogini/Swiadomości "Sat - Czit - Ananda" , męczyzna - kobietą, zwierzę-człowiekiem - małpąnaczelną, iodwrotnie, złudzenietylko że wobecwiększej katastrofy nie ma już wyjścia, wszystko wraca do niebytu,Oceanu, Ułudy Mayi..
            Stąd może kotki moje - Pani Strażnicy i dzieciaki, Kapłani Bastet i po 5000 lat cywilizacji lubiąoglądać obrazki Kotów Szablozębnych,, Lwów i Tygrysów, świadomesiebie iśrodowiskanawet wmałej warszawie,i niewielkim,bezpiecznym mieszkaniu, podążająz e mnąi z kartami Ścieką - raztaoistyczną,raz poodobnądo Ze, razdo Crowleyowskiej Thelemy, raz bohemiarską artystyczną ;D, widziały i gwiazdozbiory przez teoeskop,i czytały kolegę Orbitowskiego - o kotach, i oglądały Garfielda, i srokę Meg -za oknem i w książceo angielskich zwierzętach całąpo angielsku i w obrazkach.
            Sieziały na stolei pokazywały swoje nowe TV, które tylko Cam potrafi uruchomić,no i - najważniejsze- po polsku nauczyły się nie tylko "czytać książki" (na blogu zdjęcie do kampanii prezydenckiej)_ ale i kląć :"Kulvau,kullvau,kullvau..."

--

www.oczary.wordpress.com
              • camaretto Re: Dziewiątka/i - symbolika złudzeń 11.02.20, 10:08
                Karty - 7 Buław/- .
                Nieprzeciętny "mobbing" w stosunkach światowych. Oprócz wykraczającej sytuacji poza kontrolę.
                Ale kojarzy mi się tak w medytacjach,eeee... grypa jak wkroczyłado laboratoriów to wykroczyła poza kontrolę, teraz już mają podobne objawy na dniach i miesiącach nawet koty .
                FIV i HIV - z gdzieś może od rezusów.
                Sepsa - od drapieżników chińskich. Made by- laboratorium wojskowe.
                Wszystkie te rzeczy z czasów Don Juana i Castanedy były jeszcze w"dziewiczym stadium"...
                Naprawdę"coś w tym jest".
                Mak jak makówka - nieszkodliwy. To samo - Uran,jak sięgo nie rozbija.
                Ale jako morfina i opium uzależnia.
                "Marysia" - jest "dopalaczem "w Joyklubach,w Holandii. Napalić się nie może całe wojsko amerykańskie.
                Jako "Głupi Jaś" drobnym narkotykiem.
                LSD - było środkiem przeciwbólowym w 30 latach, a coca - cola zawierała kokę i żuli ją Indianie.
                Niestety,przeszła przez laboratorium.
                To samo Crowley, niestety, jako początkujący morfinista"robił karierę",mimo że się ponoć odzwyczaił.
                ZUO - to nęci nęci,"ankus" (Kipling,"Księga Dżungli" ) bez pamięci...
                ????????????????

--

www.oczary.wordpress.com

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka