Dodaj do ulubionych

PWSZ w Nysie wesprze uczniów z nyskich podstawówek

21.09.12, 12:22
„Nyski Uniwersytet Dziecięcy” oraz "Zdaj maturę, rozwiń skrzydła!" to nazwy nowych projektów, które w tym roku szkolnym realizować będzie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie.

Wyniki diagnoz edukacyjnych wskazują na braki w wykorzystywaniu przez polskich uczniów wiedzy w praktyce, twórczego rozwiązywania problemów i zadań matematycznych. Dlatego ogólnym celem projektów jest ułatwienie uczniom szkół podstawowych i liceum wyboru właściwej ścieżki edukacyjnej, zgodnej z indywidualnymi zainteresowaniami oraz promocja nowych możliwości w nauczaniu.

Projekt „Zdaj maturę, rozwiń skrzydła!” powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie rozszerzenia oferty edukacyjnej uczniów klas maturalnych w Liceum Ogólnokształcącym "Carolinum" w Nysie. W ramach projektu, którego realizację przewidziano na okres od 1.09.2012r. do 30.06.2013r., 40 maturzystów weźmie udział w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, które będą odbywać się w salach PWSZ w Nysie. Będą to seminaria i ćwiczenia przygotowujące do matury, ze szczególnym uwzględnieniem języka obcego (j. angielski) oraz nauk przyrodniczo-matematycznych.
W programie zajęć przewidziano także indywidualne doradztwo edukacyjno-zawodowe, które ma m.in. na celu przekazanie maturzystom fachowych i konkretnych informacji o możliwościach dalszego kształcenia biorąc pod uwagę sytuację na regionalnym rynku pracy.

Projekt zakłada również pokazanie nowych możliwości w nauczaniu, które mają na celu uczynić lekcje ciekawszymi i bardziej efektywnymi. Zajęcia prowadzone będę m.in. z wykorzystaniem platformy e-learningowej.
W ramach projektu, w okresie od października 2012r. do kwietnia 2013r. uczniowie dwa razy w tygodniu w dwóch grupach po 20 osób przychodzić będą do PWSZ w Nysie. Zajęcia, z każdego przedmiotu (matematyka i j. angielski), będą trwały 3 godziny. Łącznie projekt obejmuje 63 godziny lekcyjne z każdego przedmiotu, czyli 126 godzin zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych.

Drugi projekt, realizowany pod nazwą "Nyski Uniwersytet Dziecięcy", kierowany jest do 40 uczniów i uczennic klas V i VI szkół podstawowych z terenu Gminy Nysa. Celem głównym tego projektu jest podniesienie poziomu zainteresowania przedmiotami ścisłymi, językami obcymi oraz przedsiębiorczością.

Uczestnicy projektu wezmą udział w zajęciach pozalekcyjnych, które będą odbywać się w salach PWSZ w Nysie. W czasie ćwiczeń uczniowie dowiedzą się m.in. jak powstaje chmura, tęcza, jak zostać chemikiem we własnej kuchni, jak pachnie i smakuje kolor? Ponadto, poznają świat robotyki.

Trzy godzinne zajęcia lekcyjne zaplanowano średnio raz w miesiącu w soboty. Będą to bloki z matematyki, fizyki, biologii, chemii, informatyki, przedsiębiorczości, języka angielskiego, języka niemieckiego.
Uczestnicy zajęć „Nyskiego Uniwersytetu Dziecięcego” otrzymają także indywidualne doradztwo edukacyjno – zawodowe dotyczące wyboru właściwej ścieżki edukacyjnej zgodnie z indywidualnymi zainteresowaniami.
W ramach projektu w czerwcu 2013r. planowana jest konferencja podsumowująca z udziałem, dzieci, rodziców, nauczycieli i wykładowców.

Projekty: „Nyski Uniwersytet Dziecięcy” oraz "Zdaj maturę, rozwiń skrzydła!" współfinansowane są przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
www.portalmaturzysty.pl/aktualnosci/pwsz-w-nysie-wesprze-uczniow-z-nyskich-podstawowek-i-liceum,986,1.html
Obserwuj wątek
  • portalmaturzysty Re: PWSZ w Nysie wesprze uczniów z nyskich podsta 25.09.12, 14:10
   Oferta PWSZ w Nysie nie traci na popularności
   Od 21 września do 8 października 2012 roku na studia stacjonarne oraz do 11 października na studia niestacjonarne będzie trwał czwarty nabór ogłoszony przez PWSZ w Nysie. Kandydaci na studentów stacjonarnych (dziennych) mogą ubiegać się o przyjęcie na wszystkie kierunki oferowane przez Uczelnię za wyjątkiem bezpieczeństwa wewnętrznego. - To właśnie ten kierunek studiów, w tym roku, jest niewątpliwym liderem, jeśli chodzi o liczbę złożonych podań - mówi dr inż. Mariusz Kołosowski, prorektor ds. studenckich i dydaktyki PWSZ w Nysie. Od października w Instytucie Bezpieczeństwa Wewnętrznego naukę na pierwszym roku studiów rozpocznie łącznie prawie 300 kandydatów.
   www.portalmaturzysty.pl/aktualnosci/oferta-pwsz-w-nysie-nie-traci-na-popularnosci,998,1.html
  • portalmaturzysty Re: PWSZ w Nysie wesprze uczniów z nyskich podsta 26.09.12, 10:31
   Koło na rowerze z PWSZ w Nysie

   Ośmiu reprezentantów Akademickiego Związku Sportowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie wyruszyło w rowerową podróż 1 września, kilka minut po godzinie 10:00, spod Rektoratu PWSZ w Nysie. Zgodnie z planem wyprawy mają łącznie przejechać 3700 km w 25 dni.

   Cel akcji jest szczytny, bowiem kolarze promując bezpieczną jazdę na rowerze zdobywają pieniądze dla setki nyskich dzieci, których marzeniem jest po raz pierwszy w życiu wyjechać na wakacje. Dodatkowo, sponsorzy akcji „Koło na rowerze” zagwarantowali, że przekażą pieniądze za każdy przejechany kilometr. W tym przypadku, za uzbieraną kwotę nyscy studenci wraz z MDK w Opolu pomalują bajkowymi motywami ściany i stworzą kolorowe pokoje dziecięce na oddziałach Szpitala w Nysie oraz Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu.

   Kolarze swój powrót zaplanowali na wtorek, 25 września. W drodze do nysy, gdzie wyznaczono metę wyprawy, odwiedzą Opole. Tam, około godziny 17:00 na parkingu przy Wojewódzkim Centrum Medycznym, zamierzają spotkać się z dziennikarzami. W Nysie zostaną powitani około godziny 21:30. Wcześniej, od godziny 20:30, studenci PWSZ w Nysie zaplanowali nocny pokaz slajdów oraz prezentację iluminacji. Nie zabraknie również rozmowy z uczestnikami wyprawy, prezentacji nagrań wideo i ciekawych opowieści.

   Więcej informacji:
   www.portalmaturzysty.pl/aktualnosci/kolo-na-rowerze-z-pwsz-w-nysie,1002,1.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka