Dodaj do ulubionych

Placy w Bukareszcie

IP: *.30.60.71.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 10.10.12, 19:35

Gdzie znajde polaków w Bukareszcie , jakies namiary , kontakty ????
Obserwuj wątek
  • Gość: Cezar Re: Placy w Bukareszcie IP: *.cps.uj.edu.pl 30.06.14, 11:09
   Witam Serdecznie,

   od jesieni będę pracował w Bukareszcie. Tzn. przysłano mi już umowę o pracę, którą w najbliższym czasie mam podpisać. Nigdy nie byłem w Rumunii, nie znam tego kraju, nie znam Bukaresztu. Szukam po sieci informacji by dowiedzieć się jak najwięcej o kraju i przede wszystkim mieście, w którym mam pracować. Ponieważ czasu mam mało na decyzję, więc szukam różnych możliwości by uzyskać informacje. Na sieci odnajduję dużo informacji nieco nieaktualnych, bo z lat np. 2006-2007. Od tamtego czasu Rumunia mogła się zmienić.

   Będę pracował w biurze, w zasadzie na uczelni, przy projekcie finansowanym w dużej części ze środków unijnych. Interesują mnie takie rzeczy jak np. organizacja pracy w Rumunii. Jak Wam Polakom pracuje się w Rumunii? Czy macie poczucie że praca tam jest dobrze zorganizowana, czy raczej że w miejscach gdzie pracujecie ogólnie mówiąc panuje bałagan? Jak to się ma gdybyście porównali to do realiów polskich? Czy Rumunii na poziomie zawodowym są życzliwi, czy dobrze się z nimi pracuje?
   Czy powinienem zwrócić na coś uwagę jeśli chodzi o zapisy w mojej umowie? Jakieś kruczki prawne, których osoba z zewnątrz może być nieświadoma? Np. mam w umowie że okres wypowiedzenia po mojej rezygnacji wynosi 15 dni - jeśli praca tam nie będzie mi odpowiadać i złożę takie wypowiedzenie, to czy Rumunii nie robią problemów. Czy taka moja rezygnacja nie pociągnie za sobą jakiś konsekwencji finansowych, prawnych..?
   Jak się żyje w Bukareszcie? Czy komunikacja miejska działa sprawnie. Nie wiem czy w Bukareszcie jest metro? Cy miasto jest jakoś w miarę uporządkowane? Czy Rumunii mówią po angielsku? Czy nie będę miał problemów z porozumieniem się po angielsku np. u lekarza?
   Czy opieka medyczna tam jest płacona całościowo z podatków?
   W jakiej cenie można wynająć mieszkanie (interesuje mnie dwupokojowe)? Czy są jakieś strony po angielsku, dotyczące wynajmu mieszkań?
   Jakie są możliwości pracy w Bukareszcie dla przyjezdnych zza granicy? Przyjadę z żoną i fajnie by było gdyby ona też miała możliwość pracowania tam. Nie znamy rumuńskiego.
   Mam pracować w Bucharest-Magurele. 'Magurele' to chyba dzielnica Bukaresztu?
   Jakie macie ogólne wrażenia z życia i pracowania w Bukareszcie/Rumunii?

   Dziękuję z góry za wszelkie informacje!
   przesyłam pozdrowienia,
   Piotr
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka