Dodaj do ulubionych

Rumunia- Czy znasz miejsce gdzie chciałbyś wrócić?

06.04.05, 15:05
Wybieramy się w tym roku do Rumuni na wypoczynek :).Planujemy LIPIEC.Nie
chcemy korzystać z biura podróży,raczej chcielibyśmy to zorganizować
osobiście.Jedziemy samochodami-nastawiamy się na plażę+zwiedzanie.Wyjazd ok.2
tygodnie.Jeśli znacie tak piękne miejsce gdzie można się zatrzymać że
chcielibyście tam wrócić...będę wdzięczna za info i wszelkie uwagi...jeśli
jest ktoś z Wrocławia kto "planuje tak jak my" i "chciałby połączyć siły"
byłoby miło. Nasz wiek 21,26,27,28 :-)
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: carla Re: Rumunia- Czy znasz miejsce gdzie chciałbyś wr IP: *.devs.futuro.pl 06.04.05, 22:17
      To tak piękny kraj, że trudno wybrać jakieś konkretne miejscowości. Dobrze jest
      kupić przewodnik Bezdroży i wybrać co kogo interesuje. Przepiękne są góry - te
      "małe" i te wielkie - trasy przez nie, widoki... Ludzie są przemili, pogodni i
      chętni do pomocy. Mogę Ci podać namiar na kwaterę w Braszowie - jednym z
      piękniejszych miast. Kwatera w samym centrum, koło hotelu Sport.
      Czanka Wilhelm i Iby (kobieta mówi po angielsku)
      str. Sf.Ioan Nr 8 Ap. 4
      Brasov
      tel. 0268476638
      Nie korzystałam, ale ma dobrą lokalizację, warunki i cenę niższą niż w hotelu
      obok, który jest najtańszy w mieście. Warto powiedzieć, że jest się z Polski -
      przyjmą z otwartymi ramionami.
    • Gość: J23 Re: Rumunia- Czy znasz miejsce gdzie chciałbyś wr IP: *.adv.inet / *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.05, 14:25
      pojedź do delty Dunaju przekraczając Dunaj np. promem w Braili przecinając
      pasmo starych gór Macin. wynajmijcie statek i popłyńcie do Sfantu Gheorghe np.
      czyli na koniec świata. i zostańcie na 3 dni. sugeruje wybrać sie w dzień
      powszedni żeby uniknąć tłumów. oraz góry Maramuresz na północy kraju.
      propozycje dla oczekujących świętego spokoju. samochodowo plecam trase
      transfogarską. widokowo ciekawsza od alpejskiej trasy na Grossglockner moim
      zdaniem...
      • tomaszek193 Re: Rumunia- Czy znasz miejsce gdzie chciałbyś wr 12.06.05, 21:50
        Wkurzają mnie takie wpisy jak ten: "Polacy teraz ruszą do Rumunii i
        jak znam życie popsują cały urok tego kraju". Jesteśmy Wandalami, hordami Hunów
        czy coś jeszcze gorszego? Jak się nie ma szacunku wobec siebie czy swojej nacji
        to jak można cenić innych? Czy obmierzł temu komuś nasz język a może wygląd?
        Wypisywanie historii o zachowaniu naszych niektórych rodaków za granicą i
        rozszerzaniu tego na cały naród świadczy tylko o jakiś kompleksach i
        niedowartościowaniu.
        Będę w RO już 6 lub 7 raz. Zawsze spotykałem się tam z sympatią nie tylko ze
        strony mieszkańców tego pięknego kraju, Rumunów, Węgrów czy Cyganów ale także
        spotykanych po drodze polskich turystów. Wiem, że podobnie będzie i w tym roku,
        chyba, że będę miał pecha i spotkam tam kogoś z takimi kompleksami i o takim
        podejściu do turystyki.
        • tomaszek193 Re: Rumunia- Czy znasz miejsce gdzie chciałbyś wr 12.06.05, 22:29
          a teraz do rzeczy:
          Powtórzę za innymi: Absolutnie i koniecznie Sighisoara. To perełka na skalę
          światową. Polecam włóczęgę w nocy po zakamarkach i zaułkach tego bajkowego
          miasta.
          Powtórzę też: Trasa Transfogaras, nawet zwykłym autem można przejechać, tylko
          bez pośpiechu. Widoki zachwycają nawet tych obeznanych z Alpami czy Górami
          Skalistymi w USA. Może być zimno!
          Moje miejsce to Istria, na południowym skraju Delty Dunaju, ruiny rzymskiej
          kolonii i wczesnośredniowiecznych budowli z wartym odwiedzenia muzeum. Ale
          największe wrażenie zrobiły na mnie wielkie pustkowia wokół, miałem poczucie
          bycia na końcu świata.
          Można odwiedzić miasteczko Sovata, na wsch. od Targu Mures, jest tam wielkie
          cieplicowe jezioro Ursu z kąpieliskiem, woda nieprawdopodobnie słona i bywa że
          bardzo ciepła (do 36stC). Po drodze mija się wsie szeklerskie o
          charakterystycznej architekturze.
          Warto też zjechać z głównej drogi pomiędzy Sighisoarą a Medias, do Biertan.
          Stoi tam ogromny saski kościół warowny, a miasteczko też ma swój urok (i bardzo
          dobrą restaurację u podnóża warowni).
          W Mamaii jest otwarty rok temu ogromny aquapark (na otwartym powietrzu), w tym
          roku obiecałem rodzince go nie pominąć, bo rok temu jechaliśmy tylko nad nim
          kolejką linową.
          A granicę RO/BG można przekroczyć w Silistrii, płynie się promem przez Dunaj i
          jego odnogi, to też niedługo się skończy bo budowa mostu była już widoczna rok
          temu. Granicę przekracza się już po drugiej stronie rzeki.
          Przede wszystkim należy wcześniej sporo poczytać, aby zobaczyć i zrozumieć ten
          kraj, trzeba poznać trochę historii by rozróżnić specyfikę jego części bo
          Transylwania (Siedmiogród) a Wołoszcyzna to dwa różne "klimaty" i często
          zupełnie inni ludzie. Wpływ kultury niemieckiej (Sasi) i węgierskiej choćby na
          architekturę jest tam dominujący. Niestety, w Transylwanii wciąż widoczne są
          oznaki nichęci Rumunów wobec siedmiogrodzkich Węgrów i odwrotnie, zobaczycie
          choćby zamalowywane dwujęzyczne tablice miejscowości. Jednak Polaków traktują
          równie serdecznie w obu krainach.
          • tomaszek193 Re: Rumunia- Czy znasz miejsce gdzie chciałbyś wr 12.06.05, 22:42
            ...i jeszce jedno, nie tylko dla zaawansowanych:
            koniecznie trzeba przeczytać wcześniej lub czytać tam cudowną książkę Andrzeja
            Stasiuka "Jadąc do Babadag". Ale nie zamiast przewodnika turystycznego tylko
            jako przewodnik duchowy po tej części Europy. Widzi się wtedy znacznie,
            znacznie więcej i nie tylko widzi ale i czuje, a przecież o to chodzi
            prawdziwym podróżnikom.
            • autofolia Re: Rumunia- Czy znasz miejsce gdzie chciałbyś wr 14.06.05, 22:15
              Tomaszek - dzieki za informacje. Naprawde rzeczowe i to, o co michodzilo. Co do
              Polakow zgadzam sie z Toba. Wystarczy nie pisac takich pierdul jak ta z cytatu
              i pozdrawiac sie z usmiechem gdy sie spotykamy poza granicami.
              Pozdrawiam i do zobaczenia gdzies w Rumunii (bylem rok temu przejazdem i bylem
              pod wrazeniem - w tym roku zwiedzam!!! Juz sie nie moge doczekac).
              Pawel
            • beago niesamowite.... 25.06.05, 15:02
              Od paru dni marzy mi się wyjazd do Rumunii w te wakacje, a wczoraj z biblioteki
              konsularnej w Petersburgu wypożyczyłam tę książkę Stasiuka... niezły zbieg
              okoliczności, prawda?...:))) Pozdrawiam, Beata
    • Gość: nemiroffka Re: Rumunia- Czy znasz miejsce gdzie chciałbyś wr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.05, 23:22
      Na pewno slodka Bukowina...trochę na uboczu,poza głównymi szlakami, pod samą
      Ukrainą.Co powiedzieć, takie bieszczady okraszone ślicznymi romańskimi
      klasztorkami wpisanymi na listę Unesco, oraz polskimi wioskami głęboko w
      górach. Mając samochód można wszystko obskoczyć w dwa - trzy dni, a potem
      wrócić stepem przez Ukrainę, lub śliczą drogą na zachów Rumunii przez Borse
      (pod Petrosulem) w okolice Satu i Baia Mare, więc jeszcze po drodze o
      węgierskie termy zachaczyć można.
      Transylwania swoją drogą jest śliczna, ale chyba nie aż tak, żeby zatrzymywać
      się tam i abarot, poza tym trochę dużo turystów się robi....coś jak w Malborku:)
      • brombi Re: Rumunia- Czy znasz miejsce gdzie chciałbyś wr 26.06.05, 13:41
        Południowa Rumunia - monastyry mołdawskie Cozia i Horezu - wspaniała odmiana po
        zatłoczonych w sezonie klasztorach w Bukowinie oraz przełom Żelaznej Bramy -
        krajobrazy fiordów norweskich na południu Europy.
        No i oczywiście delta Dunaju - brodzące i fruwające pelikany, stada innych
        ptaków oraz absolutna rewelacja: świstaki w ilościach prawie hurtowych
        biegające po łąkach i drogach.
      • tomaszek193 do mateja z Bukaresztu 26.06.05, 22:46
        ...czyżby "cudze chwalicie swego nie znacie"?
        ...a może Tobie wiadomo, gdzie kończy się dzisiaj autostrada Bukareszt-
        Konstancja?
        I jeszcze jedno: czy otwarta jest w całości droga "Trasa Transfogaraska"? Bo na
        innym forum ( www.bulgaricus.com ) jeden z podróżników napisał, że jest
        zamknięta, a mamy już przecież koniec czerwca. Skoro znasz już rumuński spróbuj
        się o tym dowiedzić na jakimś rumuńskim forum.
        Będziemy Ci wdzięczni za info.
        • brombi Re: do mateja z Bukaresztu 27.06.05, 07:30
          W tym roku trasa ma być zamknięta do końca czerwca. W połowie czerwca byłam w
          Rumunii i niestety nie można było nią przejechać (wg informacji uzyskanych od
          miejscowych zasypane śniegiem były wjazdy do tunelu).
    • Gość: lampa2 Re: Rumunia- Czy znasz miejsce gdzie chciałbyś wr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.06, 15:24
      Witam
      jadę z moją żoną - termin 7.07 - 22.07 - na pewno zachaczymy o Budapeszt kole 2
      nocy ale to w powrotnej drodze, i jakieś ciepłe żródło węgierskie koło granicy
      ze Słowacja - w planie mamy obiazd Rumuni - wszystko co się da :))))) bez
      planu - plan sie zrodzi po drodze - wiek 30 i 29 lat - będziemy pewni z 4dni na
      wybrzeżu - można się umówić wstępnie i spotkać na tym pięknym gruncie
    • sylwka35 Re: Rumunia- Czy znasz miejsce gdzie chciałbyś wr 16.07.06, 22:58
      a może wśród zachęcających do zwiedzania jest ktoś, kto mieszka na stałe w
      Rumunii. Szukamy jakiś kontaktów z Polakami, żyjącymi w tym kraju, gdyż mój mąż
      (być może z całą naszą rodziną) wyjeżdża do pracy do Bukaresztu i chcielibyśmy
      zasięgnąć języka odnośnie warunków życia, cen itp.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka