Dodaj do ulubionych

Europa Da Się Lubić - Dlaczego Zabrakło Rumunii ?

19.09.06, 20:02
Oglądałem ten program notorycznie.Wszystko z pozoru było ok, poza tym,że nie
dano polskim widzom możliwości poznania Rumunii i przy okazji obalenia
ostatnich niewypalonych stereotypów o tym cudownym kraju.Jak myślicie czemu
nie było przedstawiciela Rumunii w tym programie?
Obserwuj wątek
    • catrinel Re: Europa Da Się Lubić - Dlaczego Zabrakło Rumun 19.09.06, 20:54
      Mi też brakowało Rumunów w tym programie. Mój znajomy Rumun bardzo lubił
      oglądać "Europę..." podczas swojego rocznego pobytu w Polsce na stypendium
      Socratesa. Już miałam go nawet zgłosić pentru că a învăţat limba noastră cu
      viteza luminii;), ale w tym programie mogą występować tylko cudzoziemcy ,
      którzy mieszkają w Polsce na stałe.
    • pawelboch Re: Europa Da Się Lubić - Dlaczego Zabrakło Rumun 20.09.06, 13:40
      rares napisał:

> Oglądałem ten program notorycznie.Wszystko z pozoru było ok, poza tym,że nie
      > dano polskim widzom możliwości poznania Rumunii i przy okazji obalenia
      > ostatnich niewypalonych stereotypów o tym cudownym kraju.Jak myślicie czemu
      > nie było przedstawiciela Rumunii w tym programie?

Bo Polacy nie znają żadnego "sławnego" Rumuna?
      Poza Causescu N. :| więc nie ma jak wykreować widowiska.
      pzdr., PB
        • rares Re: Europa Da Się Lubić - Dlaczego Zabrakło Rumun 20.09.06, 14:06
          A najsłynniejszy rumun - Dracula czyli Vlad Tepes to wszyscy znają na bank :)
          Kiedyś w Europie był odcinek w którym uczestnicy programu byli przebrani w
          kostiumy znanych postaci i chyba ten włoch lub hiszpan przebrał się
          za....draculę! moim zdaniem to było chamskie bo co jak co ale do przybrania
          tego stroju w pierwszym rzędzie prawo ma rumun bo to postać z jego kraju :/ a
          ten włoch wyglądał komicznie w przebraniu rumuńskiego księcia i pasowało to do
          niego jak piernik do wiatraka bo cóż takiego włosi mają wspólnego z draculą?!?
          tylko pokrewieństwo romańskie, najwyraźniej organizatorzy tego programu
          pomylili ludy romańskie.
          • pawelboch Re: Europa Da Się Lubić - Dlaczego Zabrakło Rumun 20.09.06, 18:47
            rares napisał:

> A najsłynniejszy rumun - Dracula czyli Vlad Tepes to wszyscy znają na bank :)

Jaki tam z niego Rumun.
            Urodził sie w Siedmiogrodzie a był księciem wołoskim.
            To ja już bardziej Stefana Batorego czy Hunyadych z Rumunią kojarzę.

> Kiedyś w Europie był odcinek w którym uczestnicy programu byli przebrani w
            > kostiumy znanych postaci i chyba ten włoch lub hiszpan przebrał się
            > za....draculę! moim zdaniem to było chamskie bo co jak co ale do przybrania
            > tego stroju w pierwszym rzędzie prawo ma rumun bo to postać z jego kraju :/ a
            > ten włoch wyglądał komicznie w przebraniu rumuńskiego księcia i pasowało to do
            > niego jak piernik do wiatraka bo cóż takiego włosi mają wspólnego z draculą?!?
            > tylko pokrewieństwo romańskie, najwyraźniej organizatorzy tego programu
            > pomylili ludy romańskie.

Osobliwe. Pomijam fakt że trudno mi sobie wyobrazić jakiś "strój Drakuli".
            W XVw, nie było ani Rumunii ani Włoch.
            pzdr., PB
        • rares Re: Europa Da Się Lubić - Dlaczego Zabrakło Rumun 20.09.06, 14:06
          A najsłynniejszy rumun - Dracula czyli Vlad Tepes to wszyscy znają na bank :)
          Kiedyś w Europie był odcinek w którym uczestnicy programu byli przebrani w
          kostiumy znanych postaci i chybaten włoch lub hiszpan przebrał się
          za....draculę! moim zdaniem to było chamskie bo co jak co ale do przybrania
          tego stroju w pierwszym rzędzie prawo ma rumun bo to postać z jego kraju :/ a
          ten włoch wyglądał komicznie w przebraniu rumuńskiego księcia i pasowało to do
          niego jak piernik do wiatraka bo cóż takiego włosi mają wspólnego z draculą?!?
          tylko pokrewieństwo romańskie, najwyraźniej organizatorzy tego programu
          pomylili ludy romańskie.
      • pawelboch Re: Europa Da Się Lubić - Dlaczego Zabrakło Rumun 20.09.06, 20:06
        pawelboch napisał:

> rares napisał:
        >
        > > Oglądałem ten program notorycznie.Wszystko z pozoru było ok, poza tym,że
        > nie
        > > dano polskim widzom możliwości poznania Rumunii i przy okazji obalenia
        > > ostatnich niewypalonych stereotypów o tym cudownym kraju.Jak myślicie cze
        > mu
        > > nie było przedstawiciela Rumunii w tym programie?
        >
        > Bo Polacy nie znają żadnego "sławnego" Rumuna?
        > Poza Causescu N. :| więc nie ma jak wykreować widowiska.

jednak jest ktoś znany :) Dan Petrescu!
        pzdr., PB
    • north-bert Re: Europa Da Się Lubić - Dlaczego Zabrakło Rumun 20.09.06, 23:02
      bo..., telewizja klamie :). Ale tak serio to caly ten program to taka ramotka
      aby pokazac, ze "ujnia wreupejska" jest the best, a Rumunii na swoje szczescie
      jeszcze nie sa w "ujnii" no to PL TV nie uznaje ich europejskosci, nie po zesmy
      sie starali, a skrecali a tupali u wrot "ujnii" aby teraz wpuszczc do szeregu
      innych na dodatek jeszcze nie "ujnijnych"
    • niemamweny2 Re: Europa Da Się Lubić - Dlaczego Zabrakło Rumun 27.09.06, 12:48
      Ja tam TV tak namiętnie nie ogladam, ale nie wpadajmy w przsadną rumunofilię z
      tego co pamietam to nie widziałem przedstawicieli wielu innych krajów bliskich
      i 'niebliskich' np. Litwy czy Holandii (a w zasadzie czasami Izrael (a nawet
      Turcję) też do Europy zaliczają np. w piłce nożnej, no i na pewno Izrael
      kulturowo to też Europa).
      Ja proponuję- hańba- zwolnić Wildsteina (za samo nazwisko i pochodzenie) i
      ukarać Dworaka karą grzywny.
      Ktoś tam wymieniał znanych Rumunów i o dziwo zabrakło: Zamfir, Eliade, Canetti,
      Ionesco, Nastase, Comaneci i pewnie paru innych np. polityków.Ja tam specjalnie
      ksiażek dużo nie czytam i nie jestem 'rumunologiem'- taki prosty przeciętniak z
      maturą i po byle jakich studiach humanistycznych (Nastase to oczywiście wielki
      pisarz;-), ale te nazwiska bez specjalnego naprężania żył w ciągu paru sekund
      mój mózg wyrzuca.
      • asmag Re: Europa Da Się Lubić - Dlaczego Zabrakło Rumun 23.10.06, 00:29
        Szkoda, e nei ma tam żadnego Rumuna, bo utrwalają się głupie stereotypy
        ("Cyganie", zacofany kraj etc.). To program popularny i oglądają go ludzie o
        niebyt wysokim wykształceniu. A co do znanych Rumunów to napewno: George Hagi
        (i inni piłkarze), Nadia Comaneci, Ilie Nastase, Mircea Eliade, Dracula,
        Ceaucescu (niestety), Dan Petrescu, teraz Emilian Dolha, Constantin Brancusi
        (jest jeszcze biegaczka Gabriela Szabo, ale sądząc z nazwiska to rumuńska
        Węgierka czy Szeklerka). Przy czym w obiegu popularnym są tylko sportowcy
        Dracula i Ceaucescu. Z drugiej strony myślę, że przeciętny Rumun poza Wałęsą
        też kojarzy tylko sportowców (i to nawet mniej, bo nasi odnoszą sukcesy w malo
        popularnych dyscypinach sportu). W latach 80-tych w filmach Poręby (:P) grali
        rumuńscy aktorzy, ale nawet ja ich nie pamiętam.
      • pawelboch Re: Europa Da Się Lubić - Dlaczego Zabrakło Rumun 02.11.06, 19:28
        junkoh napisała:

> ja nie znam tych slawnych co wymieniacie, henri coanda kojarzy mi sie tylko z
        > lotniskiem, ale pojecia bladego nie mam kto to, natomiast wyrastam na fanke
        > pawlabocha - na marginesie, serio, pozdro

A czymże sobie zasłużyłem ? :)) ło matko! ja i idol? :]
        serdeczności, P.B.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka