Dodaj do ulubionych

Od dzieciństwa zyję z uczuciem ciągłego lęku.

14.06.11, 11:29
Może ktoś poradzi mi, co mam z tym zrobić, jak mam sobie pomóc?
Jest mi z tym coraz trudniej wytrzymać.
Obserwuj wątek
    • aarvedui Re: Od dzieciństwa zyję z uczuciem ciągłego lęku. 14.06.11, 22:39

co to znaczy "od dzieciństwa" ? 6 lat? 11 lat? 13 lat?

ja za cholerę nie pamiętam swojego dzieciństwa i zawsze jestem zdumiony jak ktoś pamięta jakąś chronologię, dialogi czy "ciocie i wujciów", bo sam mam tylko migawki jakieś typu pogoń za psem czy budowanie tamy z kamieni i błota na rzece albo zabawa w policjantów i złodziei czy niemców i 4 pancernych ;>

warto też umieć rozróżnić - lęk, niepokój, strach, etc...
            • joolka7 Re: Od dzieciństwa zyję z uczuciem ciągłego lęku. 16.06.11, 17:18
              Nie jest proste nagle pozbyć się tego lęku. Trzeba najpierw zrozumieć skąd jest ten lęk. Czy jest "zaszczepiony" w czasie dzieciństwa przez bliską osobę, czy brak stabilizacji w rodzinie, czy ciągłe narzekania rodziców, czy pasmo niepowodzeń, chorób... Najlepiej pomoże dobry psycholog. A na początek myślę, że jakaś ksiązka o pozytywnym myśleniu. Jeśli będziesz wypatrywać pozytywnych zdarzeń i szukać dobrych stron w każdym napotkanym problemie, odrzucać negatywne myśli to będzie to dobry krok na początek. Ja dzięki temu forum sięgnęłam po polecane książki, potem kupowałam następne,ale już takie dostosowane do moich potrzeb w danej chwili. Wiele zrozumiałam i ciągle się uczę jak żyć, jak myśleć, jak funkcjonuje człowiek, świat. Życzę powodzenia i spokoju.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka