Dodaj do ulubionych

"Rozmowy z Bogiem"

10.01.06, 19:56
czy ktos z Was czytal, jakie wrazenia ?
Obserwuj wątek
      • procesor Re: "Rozmowy z Bogiem" 13.01.06, 10:54
        a mnie zastanawia - gdyby jego rozmówcą nie był Bóg tylko szatan - czy ta
        książka wyglądałaby inaczej? smile

bo mam wrażenie że nie - jest taka gładka i jest w niej to co nam wygodnie
        usłyszeć..

--
        ................
        możemy odłączyć aparaturę
      • eevvaa Re: "Rozmowy z Bogiem" 01.02.06, 21:32
        Procesor napisał :
        bo mam wrażenie że nie - jest taka gładka i jest w niej to co nam wygodnie
        usłyszeć.

Każdy podobno słyszy i widzi co chce usłyszeć ( zobaczyć ). Gładka? to jest
        pierwsze wrazenie po przeczytaniu. Na pewno spokój ( w wiemy, ze spokój to
        miłość, dobro).Trudniej już jest, gdy próbujemy wprowadzić wszystko w życie, ale
        na pewno warto, bo osiągamy ten spokój na stałe. Szatan to na pewno nie spokój,
        więc nie ma tutaj pomyłki.

Pozdrawiam smile
        --
        ewa
        Życie jest piękne -tylko trzeba to jeszcze zauważyć.
        • sopcia Re: "Rozmowy z Bogiem" 03.02.06, 20:16
          Dla mnie też jak Elementarz... prawie codziennie wracam do niej, otwieram na
          obojętnie jakiej stronie i za każdym razem mam wrażenie ze rozumiem wiecej...
          jest BOSKA
          --
          ... i nikomu nie wolno się z tego śmiac ...
          • nadia338 Re: "Rozmowy z Bogiem" 04.02.06, 18:53
            koncze teraz druga czesc. musze powiedziec, ze troche mnie zaczela nudzic, nie
            podoba mi sie ciagle powtarzanie przez autora, ze: w pierwszej ksiazce bylo to
            i to, w drugiej jest to i to a w trzeciej bedzie to i to. nie wiem ile razy to
            powtorzyl, ale bardzo wiele. moze jestem drobiazgowa, ale takie powtarzanie
            mnie po prostu nudzi. powtarza tez do znudzenia, gdy Bog odpowiada, ze on nie
            ocenia, tylko obserwuje.

Pierwsza czesc jest zdecydowanie lepsza dla naszego indywidualnego rozwoju.
              • eevvaa Re: do nadia338 05.02.06, 14:17

Dla mnie najważniejsza z tych części Rozmowy z Bogiem ( oczywiście oprócz I)
                okazała się część III, która jakby w naturalny sposób podsumowała cała tą wiedzę.
                Następne książki już mi tego nie dały co w dalszym ciągu oczekiwałam.
                ewa
                  • eevvaa Re: do nadia338 05.02.06, 20:11

Każdy człowiek jest inny i co innego może go zaciekawić,poruszyć w nim jakąś
                    strunę. Namawiam na trzecią część - może i Ty dla siebie znajdziesz coś
                    interesującego.
                    ewa
    • agnitum Re: "Rozmowy z Bogiem" 06.02.06, 08:23
      Jedna z podstawowych lektur.

Po swoich reakcjach na tą książkę, można niejako "zmierzyć" swój poziom RD.
      Jeśli alergiczna, to warto się przyjrzeć temu co jest tego przyczyną smile

Piękna książka.
      Agnitum
    • allija Re: "Rozmowy z Bogiem" 06.02.06, 08:51
      Nie czytałam, znam tylko cytowane fragmenty i słyszałam kontrowersyjne opinie.
      Przede wszystkim należałoby zrewidowac założenie ksiązki, czy to rzeczywiscie
      rozmowa z Bogiem. A tego nie sposob zrobić.
      Jesli spojrzec na to z takiej wlasnie strony to sa to tylko osobiste rozważania
      autora.
      • mrall Re: "Rozmowy z Bogiem" 27.03.06, 20:43
        > Jesli spojrzec na to z takiej wlasnie strony to sa to tylko osobiste
        > rozważania

Z kazdej jednej strony sa to osobiste rozwazania, ale jakie piekne...wink
        --
        ----
        ALOHA
        CZeswink
        • motyvvacja Re: "Rozmowy z Bogiem" 28.03.06, 21:34
          Oczywiscie-nawet jesli to Sam Bog-z nim rozmawial,to wiadomo ze kierowal jego
          wlasnymi myslami i odpowiedziami,przez niego-wiec dlatego ta katrowersja.
          Gdyby Bog pzremowil przez kaplana to slowa napewno byly by wznioslejsze.Ksiazka
          bardzo dobra-Bog jest w kazdym z nas,nawet w tych co sie lubia zgrywacsmile

Ps: cala ta ksiazka to powtorzenie wszystkich wypowiedzi osho.Widac sie bardzo
          zgadzalismile
      • wandal1 Re: "Rozmowy z Bogiem" 06.04.06, 00:31
        a jakie to ma znaczenie ?
        zreszta w ksiązce pojawia się wątek " a co jeśli to wszystko jest
        wytworem mojego umysłu " na to odpowiedz " A jakie to ma znaczenie ? "
        ważne jest przesłanie jakie niesie ta trylogia.
        czytałem książkę "Sai Baba mówi do zachodu" i nie podobała mi się.
        po jej czytaniu jakbym się najeżał, mówi mi co wolno a czego nie,
        co jest złe a co nie. W " Rozmowach z Bogiem" wszystko jest dobre i doskonałesmile
        bo zły uczynek ma taką samą wagę jak dobry - mechanizm akcji i reakcji ( lub
        karmy jak kto woli )
      • harald_v Re: "Rozmowy z Bogiem" 23.01.19, 11:47
        To nie ma znaczenia, czy to Bóg czy nie Bóg, liczy się PRZEKAZ i PRZESŁANIE książek Walscha. "Rozmów z Bogiem" mozna też posłuchać na YouTube. www.youtube.com/watch?v=Zl7TxQ_Ygog
    • taszidelek Re: "Rozmowy z Bogiem" 27.03.06, 18:55
      Poruszająca trylogia.Dla mnie niesie ukojenie,też mobilizuje. Niesamowite, bo w
      książkach tych dostrzegłem wiele "elementów układanki" które klarownie się
      łączyły. Wdzięczność -to uczucie często się pojawia gdy przypominam sobie mądrości
      ukazane dzięki tej trylogii.
      A jak odebraliście dalsze przekazy spisane przez Walscha(Przyjazń z Bogiem,i
      Wspólnota z Bogiem)?
    • proost Re: "Rozmowy z Bogiem" 03.02.19, 20:32
      Fantastyczne. Tytuł mylący. Bardzo fajna i niezwykle mądra książka. Mam w tomach (3). Polecam !

--
      Tarot. WrożbitaWojciech. Potwierdzenia sprawdzalności
      na wrozbitawojciech.blogspot.com
      1 pytanie od 2 zł, 1 godz rozmowy 35 z, wróżba roczna 30 zł
      Niedrogo, szybko, trafnie. Zapraszam !
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka