Dodaj do ulubionych

Kto chce przerobić okna na uchylne?

22.07.05, 07:56
Dowiedziałam się, ze jeśli zgłosi się więcej osób, to możemy negocjować
obniżenie ceny. Warto byłoby z tego skorzystać.
Obserwuj wątek
    • wacja Re: Kto chce przerobić okna na uchylne? 22.07.05, 10:34
      Hejka!My tez chcielibysmy przerobic okna na uchylne!Do kogo trzeba sie zglosic?
      Z tego co sie pytalem robotnika jest to dosyc drogie(ok.200zl jedno okno)Fajnie
      by bylo zbic troche z tej ceny!!!
      • alimari Re: Kto chce przerobić okna na uchylne? 22.07.05, 11:17
        Też się nad tym zastanawiamy - u nas napewno 2 okna tego wymagają, ale 200 zł
        jakos nas odstrasza. Ale jeśli można by ponegocjować...
        • bellso Re: Kto chce przerobić okna na uchylne? 22.07.05, 12:16
          My tez przerabiamy, ponadto wstawiamy "stop" w drzwi balkonowe i okna (nie
          wszystkie), ale nie wiem ile to kosztuje, bo mąż uzgadniał z fachowcem.
          Gdyby można było obniżyć cenę, byłoby extra!.
          • alimari Re: Kto chce przerobić okna na uchylne? 22.07.05, 12:27
            A co to jest "stop"?
            • bellso Re: Kto chce przerobić okna na uchylne? 24.07.05, 14:27
              "Stop" służy do ustawienia okna po otwarciu w jednej pozycji, nie zamyka się
              samo ani nie otwiera więcej.
              • alimari Re: Kto chce przerobić okna na uchylne? 25.07.05, 11:38
                W takim razie na "stopy" też jesteśmy chętni. Z kim konkretnie rozmawiać na ten
                temat?
                • bellso Re: Kto chce przerobić okna na uchylne? 25.07.05, 21:15
                  Z panem (młody), który zajmuje się oknami lub z kierownikiem Jabłońskim, to da
                  namiary na tamtego.
          • shaddock Czy ktoś mi wyjaśni, co to jest "okno uchylne"? 22.07.05, 18:54
            Wszystkie okna w moim mieszkaniu, z wyjątkiem części nieotwieralnych w ogóle,
            dają się oczywiście otwierać tradycyjnie, w płaszczyźnie poziomej. Prawie
            wszystkie z nich (oprócz drzwi balkonowych oraz okna balkonowego) można również
            ustawić w tryb otwierania pionowego i odchylić je od pionu o kilkanaście
            centymetrów.
            Wydawało mi się, że w całym bloku są podobne okna, więc najwyraźniej moich nie
            można nazwać "uchylnymi"...
            • alimari Re: Czy ktoś mi wyjaśni, co to jest "okno uchylne 22.07.05, 20:46
              U nas "odchylają" się tylko dwa okna. Reszta otwiera się "normalnie". Aby
              okno "uchylić" należy klamkę ustawić do góry, prawda? - u nas w większości
              okien nie ma takiej możliwości. Chyba, że jest jakaś blokada, którą trzeba
              usunąć i po sprawie?
    • anetamr Re: Kto chce przerobić okna na uchylne? 25.07.05, 11:15
      Rowniez chciałabym zamówić uchylne okna. Jeśli jest możliwość jakiegoś
      zbiorczego zamówienia z negocjacją ceny to proszę o info.
      Aneta
    • alimari Kiedy i jak? 26.07.05, 12:38
      Każdy z nas negocjuje indywidualnie, czy robimy listę i przeprowadzamy sprawę
      hurtem?
      • lady Re: Kiedy i jak? 27.07.05, 07:09
        Ja mogę zrobić listę i iść negocjować. Proszę o informację na @ kto, w jkaim
        zakresie i ile okien chce przerobić. Z numerem mieszkania, oczywiście.
        • alimari Re: Kiedy i jak? 27.07.05, 08:08
          A kiedy? Może pójdę jako wsparcie;) Dziś idę sprawdzić czy okna zamontowane są
          napewno zgodnie z planem. Może przy którymś się pomylili?
          • shaddock Re: Kiedy i jak? 27.07.05, 09:38
            Często to samo okno w mieszkaniach na różnych kondygnacjach otwiera się w różne
            strony, ale może to nie pomyłka tylko tak ludzie chcieli...
            • alimari Re: Kiedy i jak? 27.07.05, 09:55
              Niestety wszystkie okna mamy zamontowane zgodnie z planem. Początkowo te dolne
              części miały być uchylne, ale ze względów bezpieczeństwa zmieniono projekt.
              Dowiedziałam sie też, że panowie od okien będą na budowie dopiero po 10
              sierpnia (nie wiadomo oczywiście co to znaczy dokładnie) i wtedy można
              ich "złapać". Namiarów oczywiście nie dostałam.
              • awinter Re: Kiedy i jak? 29.07.05, 14:15
                Chętnie się dołączę do listy osób które chcą przerobić okna na uchylne...tylko
                czy taka lista istnieje?
                • lady Re: Kiedy i jak? 29.07.05, 15:41
                  Tak, ja zebrałam już kilka zgłoszeń. :-)
                  • awinter Re: Kiedy i jak? 29.07.05, 15:44
                    no to ja też jestem chętna....
                    • lady Re: Kiedy i jak? 30.07.05, 13:37
                      Wyślij mi proszę mailem numer mieszkania i ilość okien do przerobki.
              • shaddock A czy próbowaliście 31.07.05, 17:18
                zgłaszać "brak uchylności" jako usterkę?
                • alimari Re: A czy próbowaliście 31.07.05, 17:48
                  Tak, nawet sprawdzałam czy wszystkie moje okna są zamontowane zgodnie z planem
                  wykonawczym - i niestety są.
                  • shaddock :-D 31.07.05, 18:15
                    Jeśli plan wykonawczy (ten otrzymany od Miki?) jest wyrocznią przy odbiorze, to
                    doskonale! Zażądamy zastąpienia naszego kuchennego mini-okienka znacznie
                    większym - takie było w planie. Kaloryfery też gdzieniegdzie mamy mniejsze niż
                    w planie, więc wymienimy :-)
                    • alimari Re: :-D 02.08.05, 10:45
                      Niestety - to nie jest takie różowe:( - w pierwotnym planie wszystkie duże
                      okna miały być z uchylna dolną częścią, ale plan uległ zmianie w tak zwanym
                      międzyczasie...
    • malamika Re: Kto chce przerobić okna na uchylne? 26.08.05, 11:38
      Ja chcę tylko dlaczego mam za to płacić skoro od początku miałam mieć uchylne
      okna dolne? Czy nie jest tak, że ktoś na tym interwsie zarobił? Przy takiej
      ilości to robi sporą sumę a moje 3 sztuki to także wydatek niemały.
      • noemi27 Re: Kto chce przerobić okna na uchylne? 26.08.05, 21:57
        Zgadzam sie!!! Ta firma, ktora przerabia te okna, to na pewno wziela sie z kozmosu... nie??? I tak o po prostu zarabiaja po 200 od okna, bo jakies paciuloki zamontowaly nieuchylne okna. Ciekawa jestem tylko kto wzial za to kase, bo taki incydent nie mogl byc przypadkiem.

Pozdrawiam

Ps. Pan Madrala ze Spoldzielni powiedzial, ze mopem bedzie mona sobie te nieuchylne niewypaly umyc ;-/
        • malamika Re: Kto chce przerobić okna na uchylne? 27.08.05, 00:07
          Ciekawa jestem jaki sąsiadka widzi ziązek pomiędzy myciem okien a ich
          uchylnością??? A jak chodzi o mopy to są w tesco po niecałe 10zł a jak kupimy
          dla wszystkich to nam jeszcze mniej policzą.
          • noemi27 Re: Kto chce przerobić okna na uchylne? 28.08.05, 02:45
            Zwiazek moze niewielki, tylko utrudnienie w umyciu moich okien jest ogromne.
            Nie rozumiem bowiem, po co zostaly zalozone okna dzielone, ktorych nie mozna
            otworzyc??? To jest dla mnie idiotyzm!
            A swoja droga poslucham rady przemilej sasiadki i zakupie takiego mopa :-/
            • malamika Re: Kto chce przerobić okna na uchylne? 28.08.05, 22:30
              Idiotyzm faktycznie jest choć w projekcie okna te które się wcale nie otwierają
              ma sąsiadka uchylne. Niby ze względów bezpieczeństwa tudzież przepisów okna te
              przestały być uchylne (zmiana w projekcie). Nie wydaje mi się czy w przepisach
              jest mowa także o oknach wychodzących na balkon bo była by to zupełna bzdura
              albo ktoś nas wrabia.
              Ja wciąż nie widzę problemu w myciu za to z wietrzeniem będzie gorzej. Tak czy
              inaczej nikt się nas nie radził w tej sprawie a na etapie produkcji okien
              założenie okuć uchylnych w oknach górnych byłoby znacznie tańsze niż ta
              przeróbka.
              Pozdrawiam.
    • lady Re: Kto chce przerobić okna na uchylne? 06.09.05, 09:35
      No niestety, warunki w tzw. międzyczasie oczywiście zmieniły się na nieco mneij
      korzystne. Wnioski o przeróbki okien należy składać u kierownika budowy. W ten
      sposób hurt i hurtowe ceny są właściwie uzależnione od widzimisie producenta
      okien. Nietrudno zgadnąć, jak to policzy. :-/
      • shaddock Re: Kto chce przerobić okna na uchylne? 06.09.05, 17:56
        lady napisała:
        > Wnioski o przeróbki okien należy składać u kierownika budowy.

Czyli nie wolno mi zadzwonić do gościa od okien i umówić się z nim
        indywidualnie? Skąd ta wiadomość?
        • lady Re: Kto chce przerobić okna na uchylne? 06.09.05, 18:33
          Gość od okien tak mi powiedział.
          • shaddock Re: Kto chce przerobić okna na uchylne? 06.09.05, 18:50
            lady napisała:
            > Gość od okien tak mi powiedział.

Gość o numerze telefonu 604-630-047 ?
            • wiesiolek3 Re: Kto chce przerobić okna na uchylne? 06.09.05, 20:13
              moim zdaniem Wojtbud nie ma tu nic do gadania. Jak ktoś chce się umówić z firmą
              na przeróbke okien to co to jego obchodzi. Tylko że tych od okien nie można od
              dawna spotkać!!!!! A może ktoś wie gdzie ich szukać i czy tylko oni moga to
              zrobić??
              Może wojtbudowi chodzi o gwarancje na okna??
              • tomzik40 Re: Kto chce przerobić okna na uchylne? 06.09.05, 21:22
                Chodzi najzwyczajnie o to, ze ktos chce z tego kase. Inaczej okna od poczatku
                bylyby uchylne. Jaki kretyn lub kretynka w XXI wieku projektuje nie uchylne
                okna?
                • lady Re: Kto chce przerobić okna na uchylne? 07.09.05, 19:38
                  Oczywiście, że tak. I na początku ktoś za umożliwienie tego zakupu tez musiał
                  solidnie zarobić. Chyba, że niepoczytalny był, bo innego rozwiązania nie
                  widzę...
    • soto74 Re: Kto chce przerobić okna na uchylne? 30.10.05, 20:30
      czy cos wiadomo nt okien?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka