Dodaj do ulubionych

W sprawie spotkania

09.12.05, 11:19
W ten sposób organizowane spotkanie nic nie wniesie - będzie to kolejne
spotkanie, na którym wyżyją się Ci którzy lubią pokrzyczeć (bez urazy), ale
jest to niepoważne. Pierwsza sprawa dotyczy samego ogłoszenia - owszem jest
termin zachowany i krótko cel spotkania, ale nie jest zachowana żadna
procedura - brak porządku obrad - aby móc formalnie wnosić wnioski i głosować
musi być wybrany przewodniczący i jakies tam komisje, które czuwają nad
przebiegiem spotkania (wzór każdy ma - dostaliśmy takie zawiadomienie przed
spotkaniem naszej grupy członkowskiej jeszcze przed odbiorem mieszkań). Po za
tym muszą zostać zweryfikowane osoby, które mają prawo do głosowania, gdyż
należy się ono TYLKO członkom spółdzielni. Inni mogą mieć tylko głos
doradczy. Po za tym miejsce spotkania - w garażu to możemy spotkać się aby
ustalić jakieś własne, wewnętrzne sprawy np. przygotować się wspólnie do
spotkania z Zarządem Spółdzielni, wytyczyć cele, spisać problemy i nic po za
tym. Zachowujmy się jak dorośli, poważni ludzie. Proponuję ustalić
telefonicznie z Prezesem jakiś realny termin, wynająć salę w szkole na
Skośnej, ustalić porządek obrad z zachowaniem procedur i załatwić wszystko w
cywilizowany sposób.
Obserwuj wątek
    • shaddock Re: W sprawie spotkania 09.12.05, 12:04
      alimari napisała:
      > W ten sposób organizowane spotkanie nic nie wniesie - będzie to kolejne
      > spotkanie, na którym wyżyją się Ci którzy lubią pokrzyczeć (bez urazy), ale
      > jest to niepoważne. Pierwsza sprawa dotyczy samego ogłoszenia - owszem jest
      > termin zachowany i krótko cel spotkania, ale nie jest zachowana żadna
      > procedura - brak porządku obrad - aby móc formalnie wnosić wnioski i głosować
      > musi być wybrany przewodniczący i jakies tam komisje, które czuwają nad
      > przebiegiem spotkania (wzór każdy ma - dostaliśmy takie zawiadomienie przed
      > spotkaniem naszej grupy członkowskiej jeszcze przed odbiorem mieszkań). Po za
      > tym muszą zostać zweryfikowane osoby, które mają prawo do głosowania, gdyż
      > należy się ono TYLKO członkom spółdzielni. Inni mogą mieć tylko głos
      > doradczy. Po za tym miejsce spotkania - w garażu to możemy spotkać się aby
      > ustalić jakieś własne, wewnętrzne sprawy np. przygotować się wspólnie do
      > spotkania z Zarządem Spółdzielni, wytyczyć cele, spisać problemy i nic po za
      > tym. Zachowujmy się jak dorośli, poważni ludzie. Proponuję ustalić
      > telefonicznie z Prezesem jakiś realny termin, wynająć salę w szkole na
      > Skośnej, ustalić porządek obrad z zachowaniem procedur i załatwić wszystko w
      > cywilizowany sposób.

Spotkanie na Kurdwanowie było Zebraniem Grupy Członkowskiej - to zupełnie co
      innego, ma umocowanie w ustawie, obowiązywał inny regulamin. Formalności dla
      Zebrania Mieszkańców Budynku są z założenia sprowadzone do minimum (jak na
      razie wszystkie zostały spełnione) - chodzi o to żeby szybko przedyskutować
      sprawę, a nie bawić się w zwoływanie tygodniami. Owszem, można było zadzwonić
      do Prezesa z prośbą o wynajęcie sali, ale po tym jak nas poprzednio
      potraktowali ciekawe jaki termin zebrania by zaproponował - w styczniu?
      O zebraniu ma być powiadomiona Spółdzielnia - liczę, że Zarząd zgodnie ze swoją
      obietnicą się pojawi i ustosunkuje się do postulatów.
      Czemu nie napisałaś tego wszystkiego wczoraj, zanim rozwiesiłem zawiadomienie?
      • alimari Re: W sprawie spotkania 09.12.05, 12:47
        Pismo nie spełniało formalnych wymogów, więc nie musiało być formalnie
        potraktowane. Część z postulatów została przez spółdzielnię wykonana, więc
        jednak coś to dało. Może nie jest idealnie, ale nie przesadzajcie. Co do
        rozliczenia inwestycji - własnego zdania jeszcze nie mam, bo nie otrzymałam
        pisma. Podchodząc do każdej sprawy spokojnie i FORMALNIE załatwimy więcej (co z
        resztą w odpowiedzi na pismo zostało nam zasugerowane). Naskakując na siebie
        nawzajem i na Spółdzielnię tylko pogorszymy sprawę i tyle. Po za tym termin
        możemy ustalić sami jeszcze na grudzień i zaproponować go Prezesowi. Nie sądzę
        aby odmówił, bo niby dlaczego?
        A nie pisałam wczoraj,bo mam zwyczaj pisać tylko to co wiem napewno - musiałam
        zasięgnąć informacji na ten temat i to zrobiłam.
        I jeszcze jedno - II i III etap to inny budynek. Nikt z tych etapów nie musi
        być informowany o spotkaniu. Sprawa dotyczy TYLKO etapu I.
        • ks666 Re: W sprawie spotkania 09.12.05, 13:45
          Faktycznie są dwa numery 7 i 7A, ale numeracja nadawana jest na nieruchomość.
          Numeracja 7 i 7a wynika z tego, że budynek jest wstawiany na dwóch oddzielnych
          działkach.
          • ks666 Re: W sprawie spotkania 09.12.05, 14:56
            Ale czy są to dwa oddzielne budynki bedzie wynikało z projektu i faktycznie
            zrealizowanego budynku.

Dziwnie jakość inspektor nadzoru budowlanego w rozmowie telefonicznej nie
            chciał mi odpowiedzieć na pytanie czy są to dwa budynki i odesłał mnie do pani
            Beaty.
            Nie wiem co mam mysleć o tym inspektorze nadzoru budowlanego, który nie wie czy
            na budowie, którą nadzoruje stawiane są dwa czy jeden budynek.
            Naszczęście nawet po wybudowaniu istnieją metody na sprawdzenie czy jest to
            jeden czy są to dwa budynki.

Numeracja nadawana jest na nieruchmość (czytaj działkę), a nie na budynek.
            Może są to faktycznie dwa budynki, a może jest to tylko jeden.
            Wątpliwości pogłębił mi brak odpowiedzi od inspektora nadzoru budowlanego na
            Szwai.

Może jestem w błędzie i może wypowiedziałem się bez sprawdzenia informacji, ale
            aby ją sprawdzić musiałbym dokonać pewnych nieprostych działań. Przeglądnięcie
            projektu w tym przypadku jest rzeczą niewystarczającą, chociaż jak dobrze
            pamietam widziałem jeden projekt na cały budynek na ponad 200 mieszkań, a nie
            dwa oddzielne projekty, ale może to nie istotny szczegół.

• ks666 Re: W sprawie spotkania 09.12.05, 17:03
          Skoro Alimari masz zwyczaj pisać tylko to co wiesz napewno, to napisz na jakiej
          podstawie II i III etap ( w zasadzie są tylko 2 etapy, ten drugi jest
          podzielony na części) to według Ciebie oddzielny budynek.

Napisz proszę czy winny być wobec tego dwa projekty dwóch budynków i napisz
          proszę czym wobec tego mają się różnić dwa budynki stojące ściana w ścianę od
          jednego budynku.

Może Twoje odpowiedzi rozwieją moje wątpliwości. Do tej pory byłem przekonany,
          że jest to jeden budynek. Teraz mam wątpliwości, czy miałem rację, gdyż zostały
          podjęte działania przez Zarząd i uzyskano dwa oddzielne numery 7 i 7A.
          Numery jednak jak się dowiedziałem nadawane są na nieruchomość, czyli na
          działkę, a nie na budynek, więc uzyskanie dwóch różnych numerów 7 i 7A nie jest
          równoważne z tym że mamy dwa budynki, tylko z tym jest równoważne, że mamy dwie
          działki.
    • ks666 Re: W sprawie spotkania 09.12.05, 12:15
      Masz rację można ustalić porządek obrad, ale można w nim określić, że na
      początku zebrania można go zmienić i wzbogacić o nowe punkty.Oczywiście
      potrzebne jest sprawdzenie obecności i ważności uczestnictwa w zebraniu.

Wydaje mi się jednak że skoro ma to być Zebranie Mieszkanców Budynku to winni
      być o nim powiadomieni wszyscy współwłaściciele budynku, a więc także z II
      etapu.
      Jest to warunek konieczny aby Zebranie było ważne, w innym przypadku wszelkie
      ustalenia i wnioski tego Zebrania można będzie łatwo zaskarżyć do Sądu. Zarząd
      może ich też ich nie uznać jako ustalonych zgodnych z prawem.

Oczywiście może być inaczej, gdy Zarząd uzna Zebranie jako ważne i gdy nikt z
      II etapu nie zaskarży ustaleń i wniosków tego Zebrania do Sądu.

W takim przypadku nie widzę powodów, aby Zarząd ich nie realizował.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka