Dodaj do ulubionych

Przychodźcie na zebrania!

28.04.06, 01:47
Było zaledwie 41 członków spółdzielni (na 250 uprawnionych).
A potem np. ludzie mają pretensje, że plac zabaw wyrósł właśnie pod ich
oknami...
Obserwuj wątek
    • qqlio Re: Przychodźcie na zebrania! 28.04.06, 09:33
      Bylbym, gdybym mogl. Tak sie sklada, ze jakos trzeba na to mieszkanie zarobic.
      17:30 na Kurdwanowie to nie pora dla mnie i dla zdecydowanej wiekszosci osob.
      No ale w ogolnosci Twoja uwaga jest sluszna. Tylko lokalizacja problemu nieco
      gdzie indziej (przynajmniej w moim przypadku)
      Pozdrawiam i prosze o krotkie info o wynikach
      • ewok2 Re: Przychodźcie na zebrania! 28.04.06, 10:12
        o wynikach trudno mowic, czas pokaze. generalnie zadna rewelacja, kwestia okien
        nieuchylnych wyszla - trudno nawet bylo mowic, ze byla to dyskusja, raczej
        wzajemne oskarzania.
        ale warto bylo byc, zeby wiedziec co sie dzieje
        • frutis123 Re: Przychodźcie na zebrania! 28.04.06, 11:00
          > - trudno nawet bylo mowic, ze byla to dyskusja, raczej wzajemne oskarzania.
          tak, wiadomo że w takich momentach emocje biorą górę.

z wniosków: było 7 przeszły bodaj 3:
          1. zawiadomienie Policji przez zarząd
          2. Ogródek Jordanowski, i niekoniecznie na PATIO.
          3. okna - uchylność
          nie były głosowane
          1. zwiększenie czestotliwości sprzątania
          2. powtórzone - placyk zabaw
          3. nie pamiętam
          4. zwiększenie staranności przy inwestycjach ;o)

SM przyglądnie sie sprawie sprzątania, wyłącznikom światła, cieknące patio -
          zostanie załatwione bo jest to w ramach usunięcia usterek przez Wojbud, jeśli
          chodzi o psie kupy - pilnujmy sie sami, zgłaszajmy Straży Miejskiej(słowa
          prezesa), upominajmy, i takie brudzenie jest wbrew regulaminowi SM,

Konkludujac, na spotkania warto chodzić, spotknaie trwało 3 godziny. Więc można
          było pojawić sie choć na krótki czas. Oczywiście jak w dobrym filmie
          sensacyjnym kulminacja akcji nastąpiła pod koniec spotkania ;o).
          Pozdrawiam, o szczegóły pytajcie sasiadów i w spółdzielni.
          • shaddock Wnioski 28.04.06, 12:24
            frutis123 napisał:
            > z wniosków: było 7 przeszły bodaj 3:
            > 1. zawiadomienie Policji przez zarząd
            > 2. Ogródek Jordanowski, i niekoniecznie na PATIO.
            > 3. okna - uchylność
            > nie były głosowane
            > 1. zwiększenie czestotliwości sprzątania
            > 2. powtórzone - placyk zabaw
            > 3. nie pamiętam
            > 4. zwiększenie staranności przy inwestycjach ;o)
            Poprawka: "okna-uchylność" nie był głosowany, przeszedł natomiast wniosek o
            rozwiązanie problemu zbyt krótkich daszków.
      • ks666 Nie na temat. 28.04.06, 13:00
        Na zebraniu była Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej, od której dowiedziałem
        się, że nowa inwestycja będzie działalnością deweloperską spółdzielni i
        przyszli nabywcy mieszkań nie będą przyjmowani w poczet członków spółdzielni.

A teraz moja pisowska teoria spiskowa:
        Rada Nadzorcza nie chce nowych twarzy w swoim gronie i dlatego nie chce tworzyć
        nowych grup członkowskich, no ale są też i inne powody, które podała Pani
        Wiceprzewodnicząca.

Wydaje mi się na 60% że prezes Łazarski w pewnym momencie wskazał na pana
        Wiesołka, ale może mi się tylko wydaje.
        Może Pan Wiesiołek będzie miał na tyle odwagi cywilnej, że kiedyś się sam
        przedstawi. Będę próbować być na wszystkich zebraniach grupy członkowskiej
        Szwai, aby go poznać.
        • shaddock Re: Nie na temat. 28.04.06, 13:24
          ks666 napisał:
          > A teraz moja pisowska teoria spiskowa:
          > Rada Nadzorcza nie chce nowych twarzy w swoim gronie
          > i dlatego nie chce tworzyć nowych grup członkowskich
          Po co tworzyć nową? Przyłączyłoby się ich do Szwai, to przecież rzut kamieniem.

> Wydaje mi się na 60% że prezes Łazarski w pewnym momencie
          > wskazał na pana Wiesołka, ale może mi się tylko wydaje.
          Nie zauważyłem. Który moment i kogo masz na myśli? Nie bądź taki tajemniczy :-)
          • ks666 Re: Nie na temat. 28.04.06, 13:28
            Przepraszam nie mogę. W gruncie rzeczy to tylko moje domysły i mogę się mylić.
            Może go nie było.

Mam nadzieję, że Pan Wiesiołek sam się ujawni kiedyś i uważam że powinien to
            zrobić aby być fairw stosunku do wszystkich.
          • ks666 Re: Nie na temat. 29.04.06, 09:45
            Nie myśl że Pan Wiesiołek jest taki jak się wydaje być z postów.

Jeśli się nie mylę co do osoby Pana Wiesiołka to na zebraniu dobrze się
            zaprezentował i spodobał się wszystkim.

Ale jeszcze raz to tylko moje przypuszczenia i dobrze by było, by nie było
            takich domysłów i aby Pan Wiesiołek się ujawnił.
          • ks666 Przesłanki 12.05.06, 12:56
            Pan Wiesiołek był dobrze poinformowany w sprawach spółdzielni i miał informacje
            dotyczące mnie, choć nie były one wcześniej upublicznione.
            Powoływał się w swoich postach na uzyskane informacje od osoby z Rady
            Nadzorczej.
            Zarzucał mi brak znajomosci w sprawach spółdzielczości, a więc wniosek: musi
            się znać na nich lub co najmniej uważać że się na nich zna.

Na Zebraniu była osoba w pobliży wiceprzewodniczącej rady nadzorczej i wydawało
            mi się, że rozmawiała z nią.
            Ta sama osoba miała już doświadczenie z jakieś innej spółdzielni mieszkaniowej.
            Prezes do niej powiedział: Dziwi mnie, że to pan z tym właśnie wychodzi. Tyle
            czasu przecież przesiadywał pan u mnie i tyle czasu rozmawialiśmy.

Nie daje to 100% pewności, ale jest to na tyle zbieżne i w sumie trudno sobie
            wyobrazić by po tylu postach pana wiesiołka w obronie prezesów i spółdzielni
            nie był on zainteresowany tym co się będzie działo na zebraniu grupy
            członkowskiej by na nim nie być.
            No cóż prawdę zna pan wiesiołek i dobrze by było gdyby się ujawnił.
      • shaddock Wyniki 28.04.06, 13:21
        qqlio napisał:
        > Bylbym, gdybym mogl. Tak sie sklada, ze jakos trzeba na to mieszkanie zarobic.
        > 17:30 na Kurdwanowie to nie pora dla mnie i dla zdecydowanej wiekszosci osob.
        W zeszłym roku prezes obiecał, że tegoroczne zebranie będzie na Skośnej -
        wczoraj przyznał, że w sumie nie chce im się jeździć tak daleko ;-) Godzina
        również wydawała mi się zbyt wczesna, ale tak się jakoś przedłużyło że
        skończyliśmy przed 21, więc później zaczynać się raczej nie da. Zresztą wcale
        nie trzeba było przychodzić na 17.30 - pierwsze półtorej godziny to flaki z
        olejem, ciekawa była dopiero dyskusja :-)

Oprócz kłótni o okna było dużo na temat usterek, placu zabaw, bloków w
        sąsiedztwie - podobnie jak w zeszłym roku. Tak jak wtedy padało dużo pytań, na
        które odpowiedzi można znależć na Forum, np. o Univers.
        Nowa inwestycja będzie przy ul. Piltza:
        www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/nby94807n6ntpu7i.html
        Były też wybory delegatów na Zebranie przedstawicieli Członków - gratuluję
        panu, który apelował żeby na niego nie głosować i został wybrany ;-)

Najważniejsza była moim zdaniem sprawa podziału gruntu na Szwai, ale to temat
        na osobny post.
    • wiola87 Re: Przychodźcie na zebrania! 28.04.06, 11:02
      Witam prosze nie siej paniki bo niepotrzebnie tylko ktoś się zdenerwuje Złożono
      wniosek żeby plac zabaw zrobiono na osobnym zupełnie placu a nie kogomuś pod
      oknami bo jak zrozumiałam to ma być ten teren po drugiej stronie ulicy Szwai
      pozdrawiam
      • shaddock Re: Przychodźcie na zebrania! 28.04.06, 12:34
        wiola87 napisała:
        > Witam prosze nie siej paniki bo niepotrzebnie tylko
        > ktoś się zdenerwuje. Złożono wniosek żeby plac zabaw
        > zrobiono na osobnym zupełnie placu a nie kogomuś
        > pod oknami bo jak zrozumiałam to ma być ten teren
        > po drugiej stronie ulicy Szwai

Przecież nie napisałem że taki wniosek przeszedł, choć w sumie niewiele
        brakowało ;-)
        Denerwuje mnie, jeżeli ktoś nie przychodzi na zebranie, a potem protestuje
        przeciwko czemuś co zostało tam uchwalone - a przecież prędzej czy później
        będziemy rozstrzygać sprawy kontrowersyjne. Na przykład wydzierżawienie kawałka
        gruntu na plac zabaw - zapewne będziemy za niego płacić wszyscy. Na pewno
        niektórym to się nie spodoba...
      • vvx Re: Przychodźcie na zebrania! 28.04.06, 14:30
        > Witam prosze nie siej paniki bo niepotrzebnie tylko ktoś się zdenerwuje
        Złożono
        > wniosek żeby plac zabaw zrobiono na osobnym zupełnie placu a nie kogomuś pod
        > oknami bo jak zrozumiałam to ma być ten teren po drugiej stronie ulicy Szwai
        > pozdrawiam

Nie mam nic przeciwko placowi zabaw pod moimi oknami, ale zdaje sobie sprawe,ze
        jestem w mniejszosci... Dzieciaki musza sie gdzies bawic ;D. Ale jesli tyle
        osob jest przeciw, to dobrze by bylo,zeby w taki razie ludzie, ktorzy nie chce
        dzieci pod swoimi oknami nie przyprowadzali swoich dzieci pod czyjes okna ;D

pzdr

vvx
    • ks666 Dwie sprawy 02.05.06, 10:08
      Pierwsza:
      Był Pan poruszający sprawę okien uchylnych. Odchodząc powiedział, że nie o to
      chodziło. Można się tylko domyślać, że chodziło o ryzyko pojawienia się grzyba
      lub o ciąg wsteczny w przewodach wentylacyjnych. Od około 10 lat jest
      doposzczony do uzytku w Polsce sposób radzenia sobie z tym problemem. Kosztuje
      i może dlatego nie zastosowany na Szwai.

Druga:
      Był też Pan poruszający sprawę pęknięć ścian i balkonu. Sprawa w moim odczuciu
      nie jest załatwiana w sposób uczciwy przez Spółdzielnię. Mianowicie dwie osoby
      kupują w Spółdzielni mieszkanie i obie płacą tyle samo za m2. Pierwsza ma
      mieszkanie bez wad druga z pękającym balkonem i ścianami. Nieuczciwym jest więc
      by obie płaciły tyle samo. Spółdzielnia powinna obejrzeć pęknięcia, doprowadzić
      mieszkanie do właściwego stanu użytkowania i estetyki, a ponadto udzielić
      rabatu w cenie mieszkania określonego procentem wartości mieszkania (to co
      naprawiane nie jest nigdy warte temu co nie było naprawiane). I takie jest moim
      zdaniem uczciwe załatwienie sprawy.
      • wiola87 Re: Dwie sprawy 02.05.06, 11:09
        Witam ks666 oddanie pieniedzy komuś kto juz zapłacił spółdzielni za mieszkanie
        (mój przypadek)jest raczej nie realne, ale w czerwcu czeka mnie remont z ich
        strony to napisze jak podeszli do sprawy peknięć bo tylko 1 ściana mi nie
        popękała reszta do poprawki (a 2 peknięcia mam naprawde spore). pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka