Dodaj do ulubionych

sieć NSytem - jak działa?

26.10.06, 11:57
Jak działa szanownym sąsiadom sieć w Nsystem? Proszę o wrażenia. Niestety u
mnie ciągle w godzinach wieczornych zdażają się przerwy w działaniu.
Pracownicy Nsystem zapewniaja że w innych klatkach wszystko jest w porządku i
użytkownicy dzwonią do nich z zapewnieniem że wszystko działa znakomicie.
A jak jest naprawdę?
Prosze o podzielenie sie wrażeniami.
Obserwuj wątek
      • tolbiac Re: sieć NSytem - jak działa? 26.10.06, 20:17
        Kilka razy zdarzyło mi się że zniknął wpis serwera DNS w konfiguracji połączenia
        sieciowego (objawia się to tym że można wejść ponownie tylko na już odwiedzone
        strony, próba wejścia na inne strony kończy się komunikatem o niemożności
        znalezienia serwera - powód tego jest taki że adres serwera DNS to 0.0.0.0 - nie
        wiem jednak czy jest to wina NetSystem czy Windows XP).
        Naprawić to można następująco: w opcjach konfiguracji połączenia sieciowego jest
        przycisk "napraw". Jego wciśnięcie powoduje ponowne pobranie adresu DNS z
        serwera DHCP NetSystem i internet zaczyna znów prawidłowo działać.
    • bellso Re: sieć NSytem - jak działa? 26.10.06, 21:23
      Takie problemy pojawiły się po raz pierwszy w zeszłym tygodniu. Wczoraj działał
      beznadziejnie, co 20 minut musiałam na nowo uruchamiać komputer - klęska!
      Pisałam mail`a do Nsystemu. Odpowiedzieli, że sprawdzili wszystkie klatki i nie
      ma przerw w połączeniu - widocznie mamy przywidzenia.
      Cena jest zbyt wysoka, żeby takie cuda się działy. Myślę, że jeśli problemy
      powtórzą się, możemy kolejną opłatę obniżyć.
      pozdrawiam
          • sobolaqe Re: sieć NSytem - jak działa? 27.10.06, 09:07
            to moze wpiszcie sobie ustawienia na stale.
            IP, maska, brama, DNS.
            skoro problem jest z tym ze traci ustawienia i trzeba na nowo pobierac
            ustawienia z DHCP.
            ja mam wpiety router i dopiero dalej dwa komputery i nie cierpie na takie
            problemy.
            inna sprawa sa przerwy w dostepie do internetu, oraz jego wolne dzialanie.
            ale co mamy zrobic, alternatywy brak
            • alimari Re: sieć NSytem - jak działa? 27.10.06, 16:12
              Nie traci ustawień - są jak byk wpisane, ale choć nie zgłasza problemów i tak
              trzeba kliknąć "napraw" aby net zadziałał.

A co do wyboru - dlaczego czekamy na UPC? Przcież UPC nie jest jedynym dostawcą
              tego typu usług w Krakowie. Dlaczego tylko oni są brani pod uwagę?
    • sugob Re: sieć NSytem - jak działa? 27.10.06, 19:36
      witam
      u mnie działa w porządku, zdarzają się czasem niewielkie przerwy, ale raczej w
      ciągu dnia i to na krótko, zresztą pytałem podczas instalacji jakie wyłaczenia
      są "w normie" jako normalne sprawy konserwacyjne - powiedziano mi że ok. 3%
      czasu, faktycznie więcej to chyba nie zajmuje,
      druga sprawa - dopóki budowa nie będzie zakończona to częściej się mogą zdarzać
      wyłączenia spowodowane brakiem zasilania,
      trzecia sprawa - szybkość jest naprawdę w porządku, wziąłem 1-Mbit łącze i
      faktycznie przez 90% czasu transfery przy ściąganiu/ wysyłaniu dużych plików
      oscylują w granicach 100÷120 kB/s
      pozdr
        • sugob Re: sieć NSytem - jak działa? 13.11.06, 17:56
          > hmm moze zamiast UPC warto zainwestowac w GHNet ?

nie warto...
          przez ostatni rok moim ISP na poprzednim mieszkaniu był GHnet i mam wiele
          zastrzeżeń co do ich usług - prędkości tragiczne, bardzo częste przerwy, reakcja
          na awarie powolna, nieraz zdarzało mi się 3-4 dni bez sieci,
          na ich tle Nsystem wygląda o niebo lepiej, przynajmniej na razie
          pozdr
          • snooop Re: sieć NSytem - jak działa? 06.12.06, 15:12
            witam sąsiadów. Tak sobie czytałem co i jak na temat neta na naszym osiedlu i
            sprawa wygląda tak. Zawsze trafi się "ktoś" marudny kto sobie z czymś nie radzi
            i wtedy strasznie ma ochote pisać jaki to jest niezadowolony itp. Ja korzystam
            z netsystem'u od ponad roku i mając doświadczenie z innymi operatorami gdzie
            indziej (np. ghnet i jakis tam ufonet (co to za nazwa poza tym !! ))nasz
            osiedlowy internet naprawde jest w porządku.
            Ogólnie jest tak, jeżeli jest mało "marudzących" to jest raczej ok

Pozdrawiam sasiadów
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka