Dodaj do ulubionych

zdania, które mnie zachwyciły

30.08.16, 19:48
Oj, trafiają się takie perełki, trafiają. W Febliku moją uwagę przyciągnęły dwa:

Rozrusznik jękliwie wyrażał swą zupełną niemożność.

Przybyły ponadto kaczki i ustawiły się w tradycyjnym układzie postulującym.

Urzekły mnie od pierwszego rzutu. Macie jakieś swoje ukochane jeżycjadowe zdania, takie, w których błyska autentyczny kunszt autorki?
Obserwuj wątek
    • guineapigs Re: zdania, które mnie zachwyciły 30.08.16, 20:21
      'Odkąd poznałam Waldusia zawsze noszę czystą bieliznę' - Ida w KK, ale to trzeba zapodać w kontekście.
      I dialog plus opis, tak mniej więcej, bo z pamięci (też KK):
      Ida: szlocha, panikuje, na to
      Gaba: bo dam w dziób, widziałam na filmach, jak się postępuje z histeryczkami!
      Narrator: Ida chyba nie była jednak klasycznym przykładem histeryczki, bo z miejsca sie uspokoiła i agresywnie odpowiedziała
      Ida: Rączki przy sobie, dobra?

Cycata z pamięci, ale sens jest zachowany. Miodzio.

• zachariasz93 Re: zdania, które mnie zachwyciły 14.07.18, 15:47
      1. "Kobieto z nogami" i inne teksty Bernarda Żeromskiego
      2. Ostatnie kilka zdań w Kalamburce, których nie przytoczę z braku książki. O Gizeli patrzącej na Milę i myślącej, że stojące dookoła kobiety się mylą, że czuje, że z małej coś będzie.
      3. "Za pozwoleniem, zamknij dziób!" Różano-Tygrysie
      4. "...zatkał sobie uszy a następnie otwór gębowy Pulpeta" - przytoczone z pamięci
      5. "To jest zając. W skoku."
      6. "Jedną mam Idusię"
      7. "Karpie mi ciekną"
      8. Motyw gotowania rosołu przez Ignaca i sam opis - dla mnie rewelacja
      9. Wspomniana już Matylda Stągiewka
    • panna.w.paski Re: zdania, które mnie zachwyciły 19.07.18, 01:16
      Kondzio śpiewający domniemaną angielszczyzną domniemane utwory Depeche Mode.
      Opisy relacji Anieli i Pawełka w "Kłamczusze" - od ukradkowego całowania mankietów prasowanej koszuli po trzeźwe osądy pt. budyń z soczkiem i kakao z pianką i ptyś. Kwintesencja nastoletniego rozczarowania miłosnego 😉
      Wspomniane już tu próby Hamleta i listy Nutrii i Pulpy w Idzie, z Myszkinem wyrzucającym do ognia jednostkę monetarna w bratnim kraju naszych najlepszych przyjaciół.
      • dziabka1 Re: zdania, które mnie zachwyciły 02.12.21, 10:36
        panna.w.paski napisała:

> Kondzio śpiewający domniemaną angielszczyzną domniemane utwory Depeche Mode.
        > Opisy relacji Anieli i Pawełka w "Kłamczusze" - od ukradkowego całowania mankie
        > tów prasowanej koszuli po trzeźwe osądy pt. budyń z soczkiem i kakao z pianką i
        > ptyś. Kwintesencja nastoletniego rozczarowania miłosnego 😉

Aaale.. spożywczo porównywała Pawełka Gaba, nie Aniela :)
        • bupu Re: zdania, które mnie zachwyciły 03.12.21, 11:13
          dziabka1 napisał(a):

> panna.w.paski napisała:
          >

> > Opisy relacji Anieli i Pawełka w "Kłamczusze" - od ukradkowego całowania
          > mankie
          > > tów prasowanej koszuli po trzeźwe osądy pt. budyń z soczkiem i kakao z pi
          > anką i
          > > ptyś. Kwintesencja nastoletniego rozczarowania miłosnego 😉
          >
          > Aaale.. spożywczo porównywała Pawełka Gaba, nie Aniela :)

No i powiedzcie mi jak to się stało, że ta cudownie zrównowazona, przepełniona poczuciem humoru istota, zamieniła się w rozmamłaną babę Gabę, łzawiącą w każdym tomie? Eeeech...
    • potworia Re: zdania, które mnie zachwyciły 20.07.18, 00:21
      O, co ja widzę. Serwis Nowakowskiego. (SK)
      Nowakowski go zamurował. Żywcem, żywcem! (SK)
      Potrząsnął mocniej głową, żeby już się osypalo wszystko. (CR)
      Kolory ziemi mam w nosie.(KK)
      Głupi piniondz bo tonie. (KK)
      Lubię ziemniaczki. Wszystko lubię. (KK)
      Rudy kościotrup.(IS)
      Wyglądała jak kolorystyczny zapis gry na trąbce.(IS)
      A co ma wuj do tego? Do tego? Kasety. (BBB)
      Zawisnę wzrokiem na twych ustach, chcesz? (BBB)
      Przebóg, powiało poezją. (BBB)

To tak na pierwszy ogień. Znalazłoby się tego więcej, ale dawno nie odświezałam klasycznej J.
    • ayo2137 Re: zdania, które mnie zachwyciły 01.12.21, 22:45
      pi.asia napisała:

> Oj, trafiają się takie perełki, trafiają. W Febliku moją uwagę przyciągnęły dwa
      > :
      >
      > Rozrusznik jękliwie wyrażał swą zupełną niemożność.
      >
      > Przybyły ponadto kaczki i ustawiły się w tradycyjnym układzie postulującym.
      >
      > Urzekły mnie od pierwszego rzutu. Macie jakieś swoje ukochane jeżycjadowe zdani
      > a, takie, w których błyska autentyczny kunszt autorki?

Scena, gdzie ciotka Lila uczy Tomcia ładnego pisania, bo nieważne, co się pisze, ważne jak xD
    • la_felicja Re: zdania, które mnie zachwyciły 02.12.21, 22:49
      Z pamięci, może niedokładnie, ale pomóżcie, kochane forum.
      Opium w Rosole, Gabrysia stoi w kolejce na poczcie i natyka sięna Piotr Ogorzałkę. Mówi mu, że Janusz wraca, na to Piotr, że to chyba dobrze.
      - Ja myślę! - wykrzyknęła Gabriela, ściągając na siebie spojrzenia zdumionych tym wyznaniem współobywateli.

Tyle z pamięci, luźna cycata.
      Ale jakby ktoś miał dostęp do książki, to ja bardzo poproszę cycatą ciasno zasznurowaną w gorset panienki Scarlett.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka