Dodaj do ulubionych

Sen, czyli za dużo forum na noc

09.02.20, 14:46
Śniło mi się dziś, że w małej, specjalistycznej księgarni znalazłam trzeci tom Jezycjady, którego nigdy nie widziałam na oczy. Kosztował 100 zł, ale i tak kupiłam. Tom był o dziewczynie, która czuła sie chłopcem, miała niezwykle trudną sytuację w domu i Borejkowie obiecali, ze jak sytuacja będzie bardzo zła, to może się do nich przeprowadzić, jeśli matka wyrazi zgodę. W nocy dzwoni, że jest bardzo źle, zapraszają ją i przyjeżdża. Następnego dnia idzie z Natalią do szkoły, podstawówki, bardzo dziwnej i kolorowej, gdzie w okienku przy drzwiach Natalia wykupuje dla gościa obiady, podając imię Andrzej. Happy end. Pytałam, dlaczego tej ksiązki nie ma w sprzedaży i okazało sie, ze MM ją wycofała, nie przyznaje się i zakazuje rozpowszechniania.
Obserwuj wątek
    • jontrew Re: Sen, czyli za dużo forum na noc 10.02.20, 12:58
      😋 Tajny tom, to brzmi super! Może są jeszcze inne tajne tomy? Osobny o tym, jak Borejkowie nabyli połowę kamienicy, osobny o zbrodniach Pyziaka, o rozwoju talentu Laury, o Gabie ratującej zwierzątka, o życiu wewnętrznym Grzesia:)
    • yasemin Re: Sen, czyli za dużo forum na noc 20.02.20, 08:37
      Bardzo ciekawy sen, i nawet prawdopodobny... (Skojarzyło mi się trochę z "Fanfikiem", a trochę z ostatnim rozdziałem "Batoników Always miękkich jak deszczówka"). MM mogłaby coś takiego pisać w czasach, gdy miała umysł bardziej otwarty, a potem nagle, po zmianie filozofii swoich książek, radykalnie się zeń wycofać.

Mnie często śnią się książki, które dobrze znam, ale gdy je otwieram - we śnie - ich treść jest zupełnie inna. Też tak macie? U mnie najczęściej są to "Ania z Zielonego Wzgórza", "Mała księżniczka" i baśń o Calineczce.

Co do MM, też kiedyś śnił mi się równoległy tom Jeżycjady z równoległej rzeczywistości. Książka opowiadała o dziewczynie, która na ilustracjach miała dynię zamiast głowy i na którą mówiono Pucelka. W tym samym śnie miałam też spotkać się z Musierowicz i w tym celu zapukałam ("na obiadek") do obszarpanych drzwi jakiejś rudery, gdzie MM mieszkała. :D

--
      "-Jest inny niż wszystkie koty (...). A czy to przyjemnie tak się wyróżniać?
      -Nie wiem-szepnęła Karolcia.- Może przyjemnie".
      • jontrew Re: Sen, czyli za dużo forum na noc 20.02.20, 13:04
        yasemin napisała:

> Mnie często śnią się książki, które dobrze znam, ale gdy je otwieram - we śnie
        > - ich treść jest zupełnie inna. Też tak macie? U mnie najczęściej są to "Ania z
        > Zielonego Wzgórza", "Mała księżniczka" i baśń o Calineczce.
        >
        Też tak mam, ale niestety rzadko. Mnie zawsze śnią się "Sklepy cynamonowe", a z tych snów najbardziej pamiętam moją szaloną ekscytację, że ta książka to właśnie coś innego, jakaś inna wersja, coś specjalnego, czego długo szukałam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka