Dodaj do ulubionych

Przepis na sałatkę Pulpy (?)

25.05.20, 20:24
Dzień dobry!

Na początku chciałbym się przywitać, gdyż udzielałem się na tym Forum piętnaście lat temu, będąc nastolatkiem.
Gdzieniegdzie można jeszcze znaleźć moje stare wpisy pod innym nickiem.
W związku z pandemią postanowiłem powtórzyć sobie ukochaną Jeżycjadę, ale "Nową" (bo starą znam na pamieć - każdą książkę przeczytałem myślę conajmniej kilkanaście razy).
I stąd moje pytanie - w którejś z książek dziejących się w lecie na wsi (chyba Wnuczka, ale nie jestem pewien) w jednym z listów (tego też nie jestem pewien) Gaba opisuje Idzie wspaniały przepis Pulpecji na letnie upały. Na pewno jest tam majonez, kukurydza i (znowu nie jestem pewien) tuńczyk??
Czy ktoś z Szanownych Forumowiczek (lub Forumowiczów, wszak z pewnością nie jestem jedyny).
Liczę na Waszą pamięć - najlepiej proszę z podaniem nie tylko tomu, ale również strony, gdzie można przepis ów znaleźć.

Z podrowieniami,

Badeon, vel Julus_d

Obserwuj wątek
    • tt-tka Re: Przepis na sałatkę Pulpy (?) 26.05.20, 00:53
      RuNatomiast wydaje mi sie, ze w feblikowych irytacjach szam szukac cielca na powrot syna marnotrawnego :)

Feblik, ale strony niestety nie podam.
      Wydaje mi sie - ale tylko wydaje - ze ten przepis byl u nas w feblikowych irytacjach albo w feblikowych wpadkach. Zaraz zmykam, sorry, ale jak masz czas, to wrzuc w wyszukiwarke punczyka (z tuszki, bo takim ekstraordynaryjnym dowcipem nas uczestowano) i moze ta salatka wyskoczy.
      • tt-tka Re: Przepis na sałatkę Pulpy (?) 26.05.20, 00:55
        tt-tka napisała:

> RuNatomiast wydaje mi sie, ze w feblikowych irytacjach szam szukac cielca na po
        > wrot syna marnotrawnego :)

Dzizas, tak to jest, jak sie nie ma podgladu !
        Ruszam szukac tego cielca, bez wydawania sie :)

>
      • badeon Re: Przepis na sałatkę Pulpy (?) 26.05.20, 08:31
        Dziękuje bardzo za odpowiedź!
        Wrzuciłem w wyszukiwarkę puńczyka (nie pamiętałem, że tak okropnie się to nazywało!) i wyszło, że przepis jest dostępny w "Na Jowisza", które już zamówiłem i czekam jak przyjdzie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka